X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 16 maja 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna a jak się czujesz? :)

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 17 maja 2016, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane podpowiedzcie proszę co mąż powinien brać na słabą morfologię? Na razie nie wiem na jakiej jest poziomie bo rozmawiałam z lekarzem przez telefon, wyniki ma nam wysłać na maila. Zalecił AndroVit i powtórkę badania po miesiącu. Jakie specyfiki są dobre?

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 17 maja 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już mam wyniki i doznałam szoku. Plemniki prawidłowe - 0%!!! To jest jedyna wartość zaznaczona na całym wyniki jakoś poniżej normy i nieprawidłowa... To może w ogóle tak być? Ratujcie :(

    Lekarz mnie trochę uspokoił, bo oczywiście jeszcze raz do niego dzwoniłam... Stwierdził, że to prawdopodobnie przekłamany wynik ze względu na płyn, w którym plemniki były zawieszone, przez to wybarwienie nie wyszło (chyba chodzi o główkę)... Mówi ze swojego doświadczenia, że to niemożliwe, żeby przy takich pozostałych wynikach, plemników prawidłowych było 0%.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2016, 09:49

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • Marysia777 Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 17 maja 2016, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pater86 jestem ciekawa czemu już po miesiącu lekarz każe Wam robić ponowne badanie, skoro proces dojrzewania plemników trwa prawie 3 miesiące. Nie wiem czy ja to dobrze rozumiem, ale gdzieś czytałam, że jak np. teraz będzie brał ten androvit to poprawa wyjdzie dopiero w plemnikach które dojrzeją za te 3 miesiące. Może niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi jeśli to nie prawda?
    Mój mąż też ma słabą morfologię (3%) i z ilością też nie najlepiej (9 mln). Póki co nie stresuję go i odpuszczamy lekarza, na razie próbujemy androvit + zmiana diety + sport i za 3 miesiące ponawiamy badanie, jak będzie nadal źle to wtedy udamy się po pomoc.
    W Waszym przypadku rzeczywiście dziwne, że tylko jeden parametr kiepski, a reszta w normie, bo u nas tak pół na pół, część w normie, ale niestety ta ważniejsza część poniżej normy. Może właśnie ze względu na możliwość błędu lekarz zlecił badanie za miesiąc żeby się upewnić.

    Marysia777
  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 17 maja 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia777 właśnie też byłam pewna, że takie badanie powtórnie robi się po min. 3 miesiącach, a nie po jednym... Może chodzi właśnie o to, że lekarz chce wykluczyć błąd. AndroVit ma działać na płyn, w którym zawieszone są plemniki (może na niego szybciej działa niż na plemniki) i przez to wynik tej morfologii powinien być lepszy... Ja się na tym na prawdę nie znam i chcę wierzyć, że to błąd wyniku...

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 17 maja 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pater ja tak jak Marysia uważam że powtórne badanie nasiena po miesiącu jest bez sensu. 3 miesiące trzeba sobie dać na ewentualną poprawę. Tak to tylko wydacie kasę i być może niepotrzebnie się zdołujecie jeśli poprawy nie bedzie lub bedzie za mała. Chyba że ten wynik faktycznie jest przekłamany to może lekarz dobrze Wam powiedział. Gdzie robiliście to badanie ? Klinika czy labolatorium ? to był seminogram komputerowy czy jakieś inne badanie ?

    Jeżeli chodzi o suplementy to mój bierze Salfazin. wiele dobrego o tym przeczytałam tutaj na ovufriend + do tego daje mu kwas foliowy. Jak konsultowałam to z moją gin to powiedziała że dobrze wybrałam poki co. Jak sie kiedyś wybierzemy do androloga to zobaczymy czy zmieni. Ale androvit chyba też jest spoko ;) Też gdzieś o nim dziewczyny pisały ;)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 17 maja 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiliśmy komputerową analizę, w laboratorium, nie w klinice, może powinniśmy badania powtórzyć właśnie w klinice...
    Myślicie, że można połączyć Salfazin i Androvit? Czy to coś za dużo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2016, 10:52

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 17 maja 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hm to czy klinika czy labolatorium to chyba nie ma wiekszego znaczenia w sumie. Powtarzać badanie chyba lepiej jest w tym samym miejscu, ale pewności nie mam.

    Co do łączenia tych supli to musisz sobie poczytać składy obu i porównąc ilość danych składników, ale łacznie chyba nie jest dobrym pomysłem. Raczej bym się zdecydowała na jeden i ewentualnie dołożyła jakiś z innymi składnikami które mogą pomóc. Gdzieś kiedyś widziałam stronę na której można porównać różne suplementy dla facetów. Poszukaj w necie ;)

    ckaidqk34aroni5a.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 17 maja 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziuuuuuuuunia wrote:
    Katarzyna a jak się czujesz? :)

    Dobrze, żadnych negatywnych objawów, tylko piersi bolą :-)

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 17 maja 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pater86 wrote:
    Robiliśmy komputerową analizę, w laboratorium, nie w klinice, może powinniśmy badania powtórzyć właśnie w klinice...
    Myślicie, że można połączyć Salfazin i Androvit? Czy to coś za dużo?
    mozesz polaczyc ja androvit lacze z innymi suplami

    podaj reszte wynikow meza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2016, 16:18

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 17 maja 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Objętość - 3,5ml (>1,5ml)
    pH - 7,6 (>7,2)
    Koncentracja - 222,3x10^6/mL (>15x10^6/mL)
    Całkowita liczba w ejakulacie - 778,3x10^6 (>39x10^6)
    Ruch postępowy 90%
    Ruch niepostępowy 5%
    Nieruchome 5%
    Prawidłowe plemniki 0%
    Nieprawidłowe plemniki 100%
    Wady główki 100%
    Wady wstawki 38%
    Wady witki 5%
    Jest jeszcze dużo jakichś wyników, ale to dużo pisania... Co jeszcze podać żeby obraz był jaśniejszy?
    Można tu jakiś wstawić zdjęcie? :)

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • Marysia777 Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 17 maja 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pater86 ciekawe, mój mąż ma np. morfologię na poziomie 3%, ale całkowitą liczbę tylko 36 mln, także u Twojego faceta to jest gigantyczna ilość. Jakbyście mieli morfologię na poziomie chociaż tego 1% to wtedy bym powiedziała, że ta ilość by równoważyła jakość, tak przynajmniej czytałam... A jeszcze jedna sprawa, bo my popełniliśmy też mały błąd jeśli chodzi o badanie, zrobiliśmy je po 12 dniach abstynencji... a czytałam, że wtedy ponoć liczba może być zawyżona, ale za to morfologia zaniżona, a u Was jest duża rozbieżność między tymi parametrami. U nas w zasadzie to dużo nie zmienia, bo jeśli mieliśmy zawyżoną ilość to jest to jeśli jest jeszcze mniej plemniczków w rzeczywistości to klapa, a jeśli morfologia jest zaniżona to i tak po przemnożeniu na jedno wychodzi.

    Marysia777
  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 17 maja 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pater86 wrote:
    Już mam wyniki i doznałam szoku. Plemniki prawidłowe - 0%!!! To jest jedyna wartość zaznaczona na całym wyniki jakoś poniżej normy i nieprawidłowa... To może w ogóle tak być? Ratujcie :(

    Lekarz mnie trochę uspokoił, bo oczywiście jeszcze raz do niego dzwoniłam... Stwierdził, że to prawdopodobnie przekłamany wynik ze względu na płyn, w którym plemniki były zawieszone, przez to wybarwienie nie wyszło (chyba chodzi o główkę)... Mówi ze swojego doświadczenia, że to niemożliwe, żeby przy takich pozostałych wynikach, plemników prawidłowych było 0%.
    U nas też jest zero procent. Również było tö badanie komputerowe. Poetorzylidmy badanie w laboratorium i niestety wynik taki sam. Wizyta u urologa była decydująca. Okazało się ze mąż ma żylaki powrozka nasiennego

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 17 maja 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki był u Was czas abstynencji?

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 17 maja 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było 4 dni abstynencji, tyle ile zalecił lekarz... Dziewczyny jestem załamana :( U nas jest ogromna rozbieżność wyników, takie są trochę nie logiczne, ale przecież prawdopodobne i co teraz robić? Powtórka i wizyta u urologa?

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam androlog powiedział, że nie można na podstawie jednego badania stwierdzić czy faktycznie jest problem czy był to jednorazowy wynik.

  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 18 maja 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendra Balwanera a mąż miał jeszcze inne wyniki złe, jak się to objawia i jak się leczy?
    Buko wiem, że trzeba badanie powtórzyć, żeby mieć większy obraz problemu, ale ciężko się nie martwić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 07:59

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem pater, rozumiem co przechodzisz, tak samo zamartwiałam się wynikami męża, teraz się okaże czy 3 miesiące leczenia cokolwiek dały. Niestety z każdym dniem uświadamiam sobie, że jest tyle czynników na które nie mamy wpływu przy staraniach o dziecko, albo które zmieniają się bardzo powoli, jak właśnie parametry nasienia, więc już nawet nie umiem powiedzieć czy się tym zamartwiam czy nie.
    Zobaczycie co powie lekarz :) a może kolejne badanie będzie lepsze a to była chwilowa niedyspozycja :)

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • pater86 Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko mam nadzieję, że teraz wyniki będą o niebo lepsze :)
    Na prawdę wolałabym, żeby to ze mną były większe problemy, bo chyba łatwiej jest to "naprawić", niż właśnie parametry nasienia u mężczyzny...
    My już mamy dziecko, o które staraliśmy się jeden cykl, dlatego byłam pewna że z mężem jest wszystko dobrze, a tu taki grom... Niestety 3 lata to szmat czasu i wiele może się zmienić :(
    Trzeba walczyć!

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    d9841c7babe0c958b10553434e2dbe8b.png
  • Edziuuuuuuuunia Autorytet
    Postów: 647 217

    Wysłany: 18 maja 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pater, żeby zdiagnozować odpowiednio słabą morfologię trzeba zrobic szereg badań.
    jeśli faktycznie wynik morfologii to 0% (bo tak jak pisałaś może w laboratorium cos nie tak) to trzeba zrobić:

    Badania hormonów
    testo, PRL, FSH, LH, TSH, HCG
    trzeba sprawdzić czy nie ma zaburzeń hormonalnych, czy nei za niski testo a nei za wysoka PRL, czy jest rezerwa plemnikowa itd.

    Badanie USG jąder
    żeby sprawdzic czy nie ma żylaków powrózka nasiennego

    Badanie nasienia na posiew żeby wykluczyć ewentualne bakterie

    Mój mąz miał niski ale w normie testo, za wysoką PRL i żylaki powrózka niewielkie. leczyliśmy się od listopada Profertilem i innymi witaminami, a w szczęśliwym cyklu dostał CLO, Bromka, Androvit plus witaminy i zioła.

    Wszystkie inne parametry nasienia są dobre, a jedynie morfo wiec może błąd i powtórzcie badanie za kilka miesięcy a jeśli nie chcesz czekać to zróbcie wcześniej te badania o których napisałam wyżej.
    Z wynikami (z całym kompletem badań) idźcie do androloga, nie ma sensu iść z jednym badaniem (mówie z doświadczenia bo też tak robiliśmy na początku) ponieważ mądry lekarz was odeśle na resztę badan a naciągacz każe Wam kupić suplementy i leki najlepiej i przyjść za miesiąc.

    każde leczenie to ok 3 miesiące i tak samo z badaniami nasienia, ponieważ proces spermatogenezy trwa ok 72 dni.

    pater86 lubi tę wiadomość

    2nn3hqvk90lv3v8r.png

    04.12.2015 [*] 7tc
    Listopad 2015 - Profertil - słabe żołnierzyki
    Marzec 2016 wysoka PRL,żylaki i fatalne wyniki nasienia, Bromek+CLO+Androvit
‹‹ 279 280 281 282 283 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ