X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Badanie nasienia
Odpowiedz

Badanie nasienia

Oceń ten wątek:
  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    A moge wiedziec w jaki sposob ingerujesz w to? Czy stawiacie na stosunek czy raczej on sam dziala?
    Dziewczyny, naprawdę nie jest łatwo osiągnąć orgazm i wytrysk na zawołanie w pokoiku czy łazience w przychodni... Mój M za pierwszym razem był sam i nic z tego nie wyszło.

    Za drugim razem poszłam z nim, miałam jeszcze większy stres od niego. Popełniłam błąd, ponieważ kiedy długo nic nie wychodziło, pobudziłam go oralnie, wytrysk był bez problemu, ale okazało się, że ślina zupełnie zaburza wyniki spermy.

    Najlepszym sposobem jest wejście razem z M do środka. Oboje rozebraliśmy się, M dla podniecenia dotykał penisem moje piersi, moją buzię, a ja ręką pieściłam go aż do wytrysku.

    Piszecie o problemach z uzyskaniem nasienia do badania, a dziwię się, że nie idziecie z waszymi M na badanie. Pomocna rączka kobiety na pewno jest przyjemniejsza od masturbacji. ;)
    Najlepszym sposobem na przezwyciężenie stresu tego badania jest stworzenie namiastki seksu. Wtedy nie ma problemu z oddaniem próbki do badania!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 15:44

  • Milagros1 Koleżanka
    Postów: 52 36

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, właśnie odebraliśmy wyniki męża, czy któraś pomoże przy interpretacji? Wizytę mamy dopiero w następnym tygodniu, z opisu wygląda, że wszystko jest w normie, ale wiadomo, że te normy są zazwyczaj uśredniane ;)

    Więc tak, mąż ma lat 33 i badania były robione w okresie 3 dni abstnencji.

    Objętość (ml): 3.5 (norma >1.5)
    Czas upłynnienia (min): 20 (norma <60)
    Sposób upłynnienia: samoistny
    Barwa: szarobiała-mleczna
    Zapach: swoisty
    pH: 7.9 (norma > 7.2)
    Lepkość: +
    Aglutynacje i agregacje: -
    Liczba komórek okrągłych (mln/ml): 1.1 (norma < 5)
    Żywe plemniki (%): 71 (norma > 58)
    Morfologia - prawidłowe plemniki (%): 6 (norma > 4)
    Ilość plemników w 1 ml (mln/ml): 41.8 (norma > 15)
    Ilość plemników w ejakulacie (mln): 146.3 (norma > 39)
    Plemniki ruchliwe P+NP (%): 57 (norma > 40)
    Ruch postępowy (P): 47 (norma > 32)
    Ruch niepostępowy (NP): 10
    Plemniki nieruchliwe (%): 43

    TEST HBA (%): 89 (norma > 80)

    Z góry będę bardzo wdzięczna za pomoc!

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milagros1 wrote:
    Cześć dziewczyny, właśnie odebraliśmy wyniki męża, czy któraś pomoże przy interpretacji? Wizytę mamy dopiero w następnym tygodniu, z opisu wygląda, że wszystko jest w normie, ale wiadomo, że te normy są zazwyczaj uśredniane ;)

    Więc tak, mąż ma lat 33 i badania były robione w okresie 3 dni abstnencji.

    Objętość (ml): 3.5 (norma >1.5)
    Czas upłynnienia (min): 20 (norma <60)
    Sposób upłynnienia: samoistny
    Barwa: szarobiała-mleczna
    Zapach: swoisty
    pH: 7.9 (norma > 7.2)
    Lepkość: +
    Aglutynacje i agregacje: -
    Liczba komórek okrągłych (mln/ml): 1.1 (norma < 5)
    Żywe plemniki (%): 71 (norma > 58)
    Morfologia - prawidłowe plemniki (%): 6 (norma > 4)
    Ilość plemników w 1 ml (mln/ml): 41.8 (norma > 15)
    Ilość plemników w ejakulacie (mln): 146.3 (norma > 39)
    Plemniki ruchliwe P+NP (%): 57 (norma > 40)
    Ruch postępowy (P): 47 (norma > 32)
    Ruch niepostępowy (NP): 10
    Plemniki nieruchliwe (%): 43

    TEST HBA (%): 89 (norma > 80)

    Z góry będę bardzo wdzięczna za pomoc!
    Z prawej strony każdego wyniku masz nawiasy wskazujące normy. Wszystko się w nich mieści.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Milagros1 Koleżanka
    Postów: 52 36

    Wysłany: 26 listopada 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina85 wrote:
    Z prawej strony każdego wyniku masz nawiasy wskazujące normy. Wszystko się w nich mieści.

    Dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź - w celu uniknięcia takich komentarzy, przed prośbą o wypowiedź zaznaczyłam, że z góry widzę, że mniej więcej wszystko jest w normie, ale te normy często są uśredniane i pewne parametry mimo, że w normie, mogłyby być np. lepsze - chodziło o konstruktyny komentarz od osób z doświadczeniem - my robiliśmy badania po raz pierwszy.

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 228

    Wysłany: 26 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milagros1 wrote:
    Dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź - w celu uniknięcia takich komentarzy, przed prośbą o wypowiedź zaznaczyłam, że z góry widzę, że mniej więcej wszystko jest w normie, ale te normy często są uśredniane i pewne parametry mimo, że w normie, mogłyby być np. lepsze - chodziło o konstruktyny komentarz od osób z doświadczeniem - my robiliśmy badania po raz pierwszy.
    Jeśli macie wszystko w normie to nikt z forum nic innego Wam nie powie.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 26 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Eweliną. Idąc Twoim tropem Milagros1 - moglibyście mieć np. lepszą morfologię lub większą ilość plemników/ml. Ale po co? Dziewczyny, których partnerzy mają gorsze wyniki zachodzą w ciąże, a są dziewczyny, które pewnie mają i lepszy wynik a nie zachodzą. Nic lepszego Ci nie powiemy. Jeśli chcecie jeszcze trochę podrążyć to zróbcie panel hormonalny, usg, posiew oraz badanie fragmentacji DNA plemnika.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, jeżeli ktoś byłby tak miły i podpowiedział czy te wyniki są złe, czy da się coś poprawić? jakie są szanse? z góry dziękuję za pomoc

    wiek 28 lat
    objętość 2,10 norma: >1,5
    czas upłynnienia w min: 10 min norma <60
    ph 7,5 norma >7,2
    wygląd prawidłowy
    wyniki HOS testu % 63 norma >60%
    żywe plemniki % 58 norma >58
    ruchliwość i koncentracja plemników:
    koncetracja :14,1 norma >15
    mln ejakulat 29,61 norma >39
    plemniki ruchliwe (P+NP) liczba 63 53,39%
    ruch postępowy 38 32,20%
    ruch niepostępowy 25 21,19
    nieruchliwe 55 46,61%

    morfologia
    plemniki prawidłowe 17,12 norma >4
    plemniki nieprawidłowe 82,88
    indeks teratozoospermii 1,28

  • Hugo87 Autorytet
    Postów: 1223 307

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Rok temu robiliśmy pierwsze badanie nasienia. Ostatnio M robił kolejne z testem HBA. Wynik piwrwszy to wynik z tamtego roku, drugi z dziś. Hba wyszło 70%. Czy przy takich wynikach jest szansa na ciążę? Staramy się o drugie dziecko już 2 lata. Pierwsze zdarzyło nam. Się poprostu bez starań.
    Koncentracja 150 mln - 87 mln
    Całkowita liczba 300 mln - 182,7
    Ruch postępów 37% - 38%
    Morfologia 4%- 7%
    Zywotnosc 80% - 87%.

    Czy któras z Was się orientuję jak to hba poniżej normy ma się do szany na ciążę?
    Mojemu partnerowi też wyszedł żylak ale o dziwo morfologia mu się poprawiła.

    Syn lipiec 2014 ❤️
    08.2017 laparoskopia
    12.2017 laparotomia
    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    IUI 22.03.2019 nieudana
  • Kancia Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wczorajsze wyniki po 3 miesiącach stosowania encortonu


    http://i63.tinypic.com/mj70hv.jpg

    Kancia
  • Kamelja Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Czy partner którejś z Was mial problem z oddaniem probki do badania? Bylismy na badaniach i z jednej probki chcielismy zrobić i ogólne badanie nasienia i posiew. Pani z lablolatorium powiedziala ze z uwagi na to, ze ilosc nasienia jest za mala to nie wykona podstawowego badania bo wynik bedzie sfałszowany. Musimy podejść do badania drugi raz. Mąż twierdzi ze to ze stresu tak malo tego bylo. Dodam ze poprzednim razem jak robil badanie tez bylo tego malutko z tym ze oddawal probke do badania w domu. Czy stres moze miec az taki wpływ? Dodam ze podczas normalnego wspolzycia nie odczuwalismy zeby nasienia bylo mniej. Pani zasugerowala ze tak mala ilosc nasienia moze byc spowodowana wytryskiem wstecznym. Ja juz oczywiscie panikuje, chociaz to tylko hipotetyczna diagnoza.

  • Karmelova23 Ekspertka
    Postów: 239 80

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak może to być ze stresu..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Mąż w końcu się zgodził na badanie nasienia, proszę doradźcie co zrobić na pierwszy raz?

    Podstawowe badanie nasienia
    Kompletne badania nasienia (podstawowe badanie nasienia, test POX, test eozynowy, MAR test, morfologia plemników)
    Test POX
    Test eozynowy
    MAR test
    Morfologia plemników
    Posiew nasienia
    Pakiet fragmentacja DNA plemników +Test HBA

    Podstawowe plus morfologię?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag1988 wrote:
    Dziewczyny Mąż w końcu się zgodził na badanie nasienia, proszę doradźcie co zrobić na pierwszy raz?

    Podstawowe badanie nasienia
    Kompletne badania nasienia (podstawowe badanie nasienia, test POX, test eozynowy, MAR test, morfologia plemników)
    Test POX
    Test eozynowy
    MAR test
    Morfologia plemników
    Posiew nasienia
    Pakiet fragmentacja DNA plemników +Test HBA

    Podstawowe plus morfologię?
    Na poczatek wystarczy rozszezone badanie nasienia - u Was bedzie podstawowe plus morfologia i posiew na bakterie. Dopiero gdy wyniki wyjda zle, mozna robic kolejne.

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początek podstawowe badanie - seminogram, które określi najważniejsze parametry nasienia.

    Dopiero kiedy coś wyjdzie nie tak, wtedy lekarz skieruje na dokładniejsze (i co za tym idzie - droższe badania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K wrote:
    Na początek podstawowe badanie - seminogram, które określi najważniejsze parametry nasienia.

    Dopiero kiedy coś wyjdzie nie tak, wtedy lekarz skieruje na dokładniejsze (i co za tym idzie - droższe badania.
    Podstawowe badanie nasienia jest bez morfologi, a ją warto, a nawet trzeba zrobić. Takze polecam od razu robic to rozszerzone badanie.

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiki92, u nas w klinice seminogram był razem z morfologią. Nie wiem, czy gdzie indziej jest inaczej?

    Z opisu seminogramu: ogólne parametry nasienia, takie jak objętość i lepkość ejakulatu, czas upłynnienia, pH, wygląd nasienia, ogólna liczba plemników w nasieniu, liczba plemników w 1 ml ejakulatu, odsetek żywych i poruszających się plemników, a także ewentualna aglutynacja (zgrupowanie) plemników i stopień jej zaawansowania.

    Czyli podstawowa morfologia plemników.

    Tiki92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K wrote:
    Tiki92, u nas w klinice seminogram był razem z morfologią. Nie wiem, czy gdzie indziej jest inaczej?

    Z opisu seminogramu: ogólne parametry nasienia, takie jak objętość i lepkość ejakulatu, czas upłynnienia, pH, wygląd nasienia, ogólna liczba plemników w nasieniu, liczba plemników w 1 ml ejakulatu, odsetek żywych i poruszających się plemników, a także ewentualna aglutynacja (zgrupowanie) plemników i stopień jej zaawansowania.

    Czyli podstawowa morfologia plemników.
    Maz robiac takie badanie w laboratorium mial do wyboru podstawowe i rozszerzone. Wybralismy rozszerzone bo tam byla morfologia i wady jakie maja plemniki, a tego nie bylo przy podstawie.
    Wiec chyba nie wszedzie podstawa obejmuje tez morfologie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2019, 21:32

    Iza-K lubi tę wiadomość

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w czwartek dostaliśmy skierowanie na jeszcze bardziej rozszerzone badania: HBA, MAR, chromatyna, potem powtórzenie seminogramu. Tak że będzie znowu trochę zabawy z kubeczkiem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K wrote:
    My w czwartek dostaliśmy skierowanie na jeszcze bardziej rozszerzone badania: HBA, MAR, chromatyna, potem powtórzenie seminogramu. Tak że będzie znowu trochę zabawy z kubeczkiem...
    My test MAR chcemy zrobić koncem stycznia, przy powtorce badan po operacji zylakow. I zobaczymy. Pozniej zostanie Nam juz tylko chyba sama genetyka, jak nadal bedzie zle..
    Trzymam kciuki za czwartkowe badania:*

    Iza-K lubi tę wiadomość

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanie: we wtorek jesteśmy zarejestrowani na badanie nasienia: MAR, HBA i chromatynę.
    Czy wszystkie 3 badania da się zrobić za jednym razem, w jednym ejakulacie, czyli po ludzku - przy jednym "spuszczeniu się do kubeczka"?

    Tiki92 lubi tę wiadomość

‹‹ 339 340 341 342 343 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ