Odpowiedz
Forum > Męskie sprawy > Badanie nasienia
Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Tiki92
Znajoma
3

Wysłany: 4 listopada, 09:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewelajna88 napisała:
Z tego co czytalem to przy morfologi jest 4 % normy i przy tej pozycji mam 45% - dla pewnosci w poniedzialek sie dowiem u zrodla czyli w labolatorium.
Nie wiem jak moge zwiekszyc ilosc ale czekam na 2 badanie nasienia w Nl .
Jak wyniki beda zblizone to ide na konsultacje do lekarza.
Jezeli masz morfologie na poziomie 45% to gratuluję! Wiele z Nas marzy o takim wyniku dla swoich mezow!
Ilosc mozesz poprawic suplementami np Profertil, FertilMen
A dlugo sie starasz o dziecko? Z takimi wynikami nie powinienes miec problemu

Tiki92
Znajoma
3

Wysłany: 4 listopada, 09:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Patryniak napisała:
Witam, jestem tu nowa ale od jakiegoś czasu czytam różne posty.
Borykam się z jednym problemem.
Mój mąż w wieku 15 lat miał nowotwór( chemioterapia i radioterapia) ostatnio poszliśmy na badanie nasienia, niestety wyszły słabiutko, plemniczkow mniej niż 1ml 33% ruchliwości wolnej 66% wogole nieruchome. Lepkość zwiekszona, nasienie przezroczyste... zastanawiam się czy da się farmakologicznie to jakoś poprawić żeby jednak doszło do zapłodnienia naturalnego?? Była któraś w podobnej sytuacji? I drugie pytanie- mąż przed leczeniem zamroził swoje nasienie jednak teraz okazało się ze klinika do której ono trafiło zostało zlikwidowane, co w takim razie z jego nasieniem się stało ? Czy któraś się orientuje w tej sprawie ?
Na poczatek zrobcie hormony, posiew nasienia aby wyklyczyc bakterie, usg jader aby wykluczyc zylaki. Z wynikami idzcie do dobrego urologa badz androloga bo do ginekologa nie ma co z tym isc bo on zwyczajnie sie na tym nie zna. Ginekolodzy maja tylko jakas minimalna wiedze na ten temat. Pamiętaj ze nasienie jest zmienne. Dzis jest zle, jutro moze byc dobre. Choc u Was trzeba wziac pod uwage przebyty nowotwór meza bo on mogl miec wplyw na takie wyniki. Mogl, ale nie musial. Jezeli staracie sie już dlugo to od razu proponuje isc do kliniki.
A morfologia plemników na jakim jest poziomie?

Tiki92
Znajoma
3

Wysłany: 4 listopada, 09:33
Cytuj | (0) | Zgłoś
Patryniak a co do sytuacji z klinika to moze spróbuj sie dowiedziec co sie stalo z tym nasieniem? Nie dostalas żadnej informacji o tym z kliniki? Jezeli zamykaja kliniki to uwazam ze powinni poinformowac o tym swoich klientow?

Patryniak
Debiutantka
2

Wysłany: 4 listopada, 09:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tiki92 napisała:
Na poczatek zrobcie hormony, posiew nasienia aby wyklyczyc bakterie, usg jader aby wykluczyc zylaki. Z wynikami idzcie do dobrego urologa badz androloga bo do ginekologa nie ma co z tym isc bo on zwyczajnie sie na tym nie zna. Ginekolodzy maja tylko jakas minimalna wiedze na ten temat. Pamiętaj ze nasienie jest zmienne. Dzis jest zle, jutro moze byc dobre. Choc u Was trzeba wziac pod uwage przebyty nowotwór meza bo on mogl miec wplyw na takie wyniki. Mogl, ale nie musial. Jezeli staracie sie już dlugo to od razu proponuje isc do kliniki.
A morfologia plemników na jakim jest poziomie?

Plemników było za mało żeby zrobić morfologię ;( tak jesteśmy już zapisani do androloga. A nie wiesz może jak to jest z zamrożonym nasieniem gdzie mogło trafić w momencie likwidacji banku ?

Ania_84
Autorytet
31238

Wysłany: 4 listopada, 12:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Patryniak napisała:
Plemników było za mało żeby zrobić morfologię ;( tak jesteśmy już zapisani do androloga. A nie wiesz może jak to jest z zamrożonym nasieniem gdzie mogło trafić w momencie likwidacji banku ?
Partyniak po nowotworach i chemii nestety częstwo lczba plemników jest niska warto konsultować z andrologiem - ja osobiście polecame d Woslkiego szczególnie ze współpracuje z onkologia i jest bardzo wyczulony na te sprawy - pewnie witaminy jakieś dadzą ale np juz z hormonami może być gorzej.
Na bezplemnikówkach są dziewczyny których partnerzy sa po chemii :) i juz doczekali sie dzieciaczków :) także mam nadzieję że sie Wam uda :)
co do mrozenia - zapytaj się męża na ile mroził ...część klinik mrozi na 5 lat inna na dłużej.
Można ewentualnie wystapić z pismem do MZ czy ostali takie informacje ( z nazwą
kliniki dokładnym adresem ) ..choc jeśli to było 15 lat temu i była to klinika prywatna to nie wiem czy przekazyali takie dane do MZ :(

Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
1 podejście (31.12.15) - cb
2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
74dii09kx3vbi21s.png
Novum Wawa

Patryniak
Debiutantka
2

Wysłany: 4 listopada, 12:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tiki92 napisała:
Patryniak a co do sytuacji z klinika to moze spróbuj sie dowiedziec co sie stalo z tym nasieniem? Nie dostalas żadnej informacji o tym z kliniki? Jezeli zamykaja kliniki to uwazam ze powinni poinformowac o tym swoich klientow?

To rodzice męża powinni dostać taka informacje a z tego co się dopytywałam to nie uzyskali takowej. Mąż miał 15 lat kiedy zachorował a minęło drugie tyle wiec nie wiem co z tym się stało dalej, mam nadzieje ze mimo wszystko zostało to przeniesione gdzieś w bezpieczne miejsce. Oczywiście będziemy próbować jeszcze naturalnie, zmienimy dietę itp. Sprawdziwmy czy nie ma w nasieniu bakterii i tak dalej. Jednak tyle mężczyzn z bardzo słabym nasieniem mimo wszystko dali radę mieć dzieci w naturalny sposób:) staram się nie załamywać :)

Tiki92
Znajoma
3

Wysłany: 4 listopada, 17:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Patryniak napisała:
To rodzice męża powinni dostać taka informacje a z tego co się dopytywałam to nie uzyskali takowej. Mąż miał 15 lat kiedy zachorował a minęło drugie tyle wiec nie wiem co z tym się stało dalej, mam nadzieje ze mimo wszystko zostało to przeniesione gdzieś w bezpieczne miejsce. Oczywiście będziemy próbować jeszcze naturalnie, zmienimy dietę itp. Sprawdziwmy czy nie ma w nasieniu bakterii i tak dalej. Jednak tyle mężczyzn z bardzo słabym nasieniem mimo wszystko dali radę mieć dzieci w naturalny sposób:) staram się nie załamywać :)
Zycze wszystkiego dobrego.
Aby Wasze nasienie sie znalazlo- jakkolwiek to zabrzmialo:)
Trzeba wierzyc ze sie uda. Choc ja juz trace nadzieje powoli. Ale gdzies tam gleboko w sercu nadzieja jest zawsze

Ewelajna88
Nowa
0

Wysłany: 4 listopada, 18:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tiki92 napisała:
Jezeli masz morfologie na poziomie 45% to gratuluję! Wiele z Nas marzy o takim wyniku dla swoich mezow!
Ilosc mozesz poprawic suplementami np Profertil, FertilMen
A dlugo sie starasz o dziecko? Z takimi wynikami nie powinienes miec problemu
O dziecko sie staramy juz ok 10 miesiecy i niestety na razie slabo Nam to wychodzi.

Aktualnie zakupilem wit C oraz wit D jednak nie chce nic brac do 2 badania.

Czy to prawda ze latwiej zwiekszyc ilosc plemnikow niz zmienic ich ruchliwosc lub budowe ?

Patryniak
Debiutantka
2

Wysłany: 4 listopada, 19:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tiki92 napisała:
Zycze wszystkiego dobrego.
Aby Wasze nasienie sie znalazlo- jakkolwiek to zabrzmialo:)
Trzeba wierzyc ze sie uda. Choc ja juz trace nadzieje powoli. Ale gdzies tam gleboko w sercu nadzieja jest zawsze

Dziękuje bardzo za ciepłe słowa, myśle ze w końcu każdej z nas się poukłada :)
Mąż zacznie przyjmować fertilman plus i mam nadzieje ze to coś zmieni i oczywiście drastycznie zmieniamy dietę oboje.
Gdybym jeszcze była pewna ze nasienie jest bezpieczne gdzieś tam ale niestety tej gwarancji nie mam i przez to ogarnia mnie przerażenie.

milena3012
Debiutantka
1

Wysłany: 5 listopada, 12:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dziewczyny, pierrwszy raz do was piszę więc proszę o wyrozumiałość :)
Co sądzicie o wynikach mojego męza?
Lat 28
abstynencja: 5 dni
Objętość: 2 ml
Aglutynacja: brak
Lepkość: ++
Kolor: opalizujący
pH: 7,5
Liczba komórek okrągłych: 0,6 x 10 do 6/mL
w tym liczba leukocytów: 04 x 10 do 6/mL
Koncentracja: 310,4 x 10 do 6/mL
Całkowita liczba w ejakulacie:620,9 x 10 do 6/mL
ŻYWOTNOŚĆ (test eozyna-nigrozyna): 70 (≥58%)

Ruch postępowy (typ a+b) 34%
Ruch niepostępowy (typ c): 10%
Nieruchome (typ d): 56%

Plemniki prawidłowe: 2%
Plemniki nieprawidłowe: 98%

Saja
Autorytet
150

Wysłany: 5 listopada, 19:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Patryniak napisała:

Moim zdaniem, przy takich wynikach i z chemioterapią w historii suplementy typu fertilman to strata pieniędzy. Trzeba iść do porządnego, doświadczonego androloga i myśleć co dalej.

f2w33e3k149jxiby.png

Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

Starania od 1.1.2016
11.2016 - diagnoza OAT
5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)

Patryniak
Debiutantka
2

Wysłany: 6 listopada, 11:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Saja napisała:
Moim zdaniem, przy takich wynikach i z chemioterapią w historii suplementy typu fertilman to strata pieniędzy. Trzeba iść do porządnego, doświadczonego androloga i myśleć co dalej.

Tak jesteśmy zapisani na piątek, ale i tak się cieszę że jakieś chłopaki są ruch też jest ( wolny bo wolny ale jest) może wystarczy tylko je podleczyć, może faktycznie hormony coś blokują. Tyle się naczytałam że mimo takich wyników po suplementacji udało się poprawić jakość nasienia i kobiety zachodziły w ciążę. Dużo mężczyzn po chemii ma normalnie dzieci...

Saja
Autorytet
150

Wysłany: 7 listopada, 16:08
Cytuj | (1) | Zgłoś
Patryniak napisała:
Tak jesteśmy zapisani na piątek, ale i tak się cieszę że jakieś chłopaki są ruch też jest ( wolny bo wolny ale jest) może wystarczy tylko je podleczyć, może faktycznie hormony coś blokują. Tyle się naczytałam że mimo takich wyników po suplementacji udało się poprawić jakość nasienia i kobiety zachodziły w ciążę. Dużo mężczyzn po chemii ma normalnie dzieci...

Powodzenia:)

Patryniak lubi tę wiadomość

f2w33e3k149jxiby.png

Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

Starania od 1.1.2016
11.2016 - diagnoza OAT
5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)

Anna705
Nowa
0

Wysłany: 13 listopada, 10:22
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jeżeli chodzi o badanie nasienia, to dla nas kluczowym okazało się: po pierwsze - sensowny lekarz (po beznadziejnym pierwszym lekarzu, który nas tylko załamał), który kazał zacząć od podstaw, czyli od bardzo wysokich leukocytów i możliwości infekcji; po drugie - dobry urolog, który zbadał męża, kazał zrobił posiew i na podstawie wyników przepisał leki. Po 3 miesiącach mój mąż ma naprawdę dobre wyniki, wszystkie parametry podskoczyły, a jeszcze 7 miesięcy temu lekarz (konował), który oglądał pierwsze wyniki męża, mówił, że tu to tylko in vitro... Na leukocyty nawet nie spojrzał, a tu wystarczyła tylko kuracja odpowiednimi lekami... A w pierwszym badaniu mąż nie miał żadnych plemników o prawidłowej budowie, 0 % !!! Teraz ma 4% :) Reszta parametrów dużo ponad normę (oczywiście w ta dobrą stronę:))

Malgonia
Autorytet
2959

Wysłany: 13 listopada, 10:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Anna a moge spytac ile czadu trwalo u Was leczenie? Moj emek tez ma leukocytospermie i morfologie 0%.

-Kariotyp nieprawidłowy - 45,XX,der(13;14)(q10;q10)
-MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G hetero
AMH 1.3 hormony ok
- ON - morfologia 0%, HBA 65%, fragmentacja DNA 15%
[*] 2.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...

Patryniak
Debiutantka
2

Wysłany: 13 listopada, 13:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
Anna705 napisała:
Jeżeli chodzi o badanie nasienia, to dla nas kluczowym okazało się: po pierwsze - sensowny lekarz (po beznadziejnym pierwszym lekarzu, który nas tylko załamał), który kazał zacząć od podstaw, czyli od bardzo wysokich leukocytów i możliwości infekcji; po drugie - dobry urolog, który zbadał męża, kazał zrobił posiew i na podstawie wyników przepisał leki. Po 3 miesiącach mój mąż ma naprawdę dobre wyniki, wszystkie parametry podskoczyły, a jeszcze 7 miesięcy temu lekarz (konował), który oglądał pierwsze wyniki męża, mówił, że tu to tylko in vitro... Na leukocyty nawet nie spojrzał, a tu wystarczyła tylko kuracja odpowiednimi lekami... A w pierwszym badaniu mąż nie miał żadnych plemników o prawidłowej budowie, 0 % !!! Teraz ma 4% :) Reszta parametrów dużo ponad normę (oczywiście w ta dobrą stronę:))

My byliśmy na razie u androloga, przepisał mężowi skierowanie na badanie hormonów i kazał brać oprócz fertilmena jeszcze witaminę D3. Następnie zrobić badanie nasienia za miesiąc (choć zastanawiamy się czy to nie za krótko? Czy jednak nie zająć się tym po świętach żeby chociaż dwa miesiące mknęły kuracji) no i zobaczymy co dalej.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)