X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie maja grafiku,mysmy sie jeszcze nie zapisywalismy ale tez bym chciala isc na poczatku czerwca:-) O dawcy oczywiście rozmawialismy, dla mnie nie jest to jakis wielki problem, nie jestem wielka milosciczka genów, maz tez dopuszcza taka ewentualnosc. też mam duzo obaw z tym związanych, przed podjęciem ostatecznej decyzji na pewno poszłabym na kurs czy do psychologa żeby mi pewne rzeczy w g.lowie poukładał;-)Z tego co rozmawiałam z Wolskim to on robi wszystko by uzyskać plemniki, nawet pojedyńcze. Dawca to ostateczność.
    Jedziemy na 4 dni na majówkę na pojezierze drawsko-pomorskie w ciche i spokojne miejsce - zobaczymy jak będzie ,nie znam zupełnie tamtych stron i chciałabym je zwiedzić:-)
    A propo wycieczki w oklicach Warszawy to polecam gorąco Kazimierz dolny i Nałęczów - mozna obskoczyc jednego dnia. Minus taki, że może być mega duzo ludzi.
    Jak chcecie jechać gdzieś bliżej polecam zamek w Czersku (droga na Górę Kalwarię) i tamtejszą knajpe czerską-super niedrogie i pyszne jedzienie:-).Po drodze mozna zachaczyć o Konstancin i tamtejsze tężnie oraz park.
    Jak lubicie dużo chodzić to fajna jest też Twierdza Modlin - koniecznie pójdzcie szlakiem Baśki murmańskiej - fajna zabawa:-)My byliśmy równo rok i temu i bardzo nam się podobało.
    Jak lubicie parki to oczywiście Żelazowa wola - sam park piekny,muzeum nie polecam ;-)
    My w tym roku planujemy pojechać jeszcze do muzeum kolejki w Sochaczewie:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2016, 15:20

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 27 kwietnia 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma właśnie dziś dzwoniłam do Novum i mówili, że nie ma grafiku - tak jak piszesz :)
    W tych wszystkich miejscach już byliśmy, zostało muzeum kolejki w Sochaczewie. Każde z tych miejsc magiczne. Myślimy może o Płocku albo rejsie z W-wy do Serocka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2016, 21:31

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 28 kwietnia 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma 32 wrote:
    Z tego co rozmawiałam z Wolskim to on robi wszystko by uzyskać plemniki, nawet pojedyńcze. Dawca to ostateczność.
    oby tylko się udało

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 4 maja 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny. co tu tak cicho;-)
    My wczoraj wrócilismy z majowki,bylo super,pogoda dopisala:-)
    Szkoda, że tak krótko...
    Ami byliscie w Płocku?
    A co u reszty...

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 4 maja 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też witam się po majówce! :) My byliśmy ostatecznie nad Zalewem Zegrzyńskim, pospacerowaliśmy nad Wisłą, poszliśmy na dobre jedzenie do restauracji. Trochę się zresetowaliśmy :)
    Dzwoniłam dziś do N. i grafik do dr W ma być najprawdopodobniej w piątek.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Goncia Koleżanka
    Postów: 48 23

    Wysłany: 5 maja 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo Emma masz racje, spacerek po Twierdza Modlin jest super ;) My jesteśmy z kujawsko-pomorskiego a majówkę spędziliśmy troszkę w Nowym Dworze, troszkę w Warszawie:)
    Płock jest super, byłam tam nie raz, teraz w sobotę chyba też zawitam, także polecam dziewczyny.

    Zamykam oczy, by czuć
    Odpuszczam wszystkim nerwom
    Bo nie ma sensu się truć
    I się gotować wewnątrz
    W podróży znaki bez słów
    Przedzierają ciemność
    Zamykam oczy, by czuć...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 maja 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane mnie ostatnio mało :)

    trzymam kciuki za wszytskie i za wszytskie wyniki :)

    my po kontroli jak co kilka miesiecy bo 12 maja wizyta u Wolskiego
    Testosteron 816
    FSH 3,21
    LH 1,01- ponizej normy :/

    noo ale to 8 dni po zastrzyku troche sie pospieszylismy :/

    ehh dlaczego moj maz nie mial takiech wynikow w czasie kuracji .. :(

    noo ale wazne ze kuracja profilaktyczna sie sprwdza :)

    my majówke spedzilismy dosyc leniwie tylko jednego dnia bylismy w Krajnie w parku miniatur zabralismy siostre M jej meza i mojego chrzśniaka :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 6 maja 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w lecznicy jest juz grafik.Zapisałam męża na 30 maja.Wyjątkowo W przyjmuje w poniedziałek bo to ten tydzień po Bożym ciele.

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 maja 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej okchane ja wasnie czytam projekt nowej "ustawy" i az mna telepie :(

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 6 maja 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale spokojnie Aniu projekt projektem, każdy może złożyć projekt. Jakikolwiek...
    mnie mój pociesza jako znawca polityki, że złożenie projektu o niczym nie świadczy.
    Jestem pewna, że to nie przejdzie

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 maja 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saramago wrote:
    Ale spokojnie Aniu projekt projektem, każdy może złożyć projekt. Jakikolwiek...
    mnie mój pociesza jako znawca polityki, że złożenie projektu o niczym nie świadczy.
    Jestem pewna, że to nie przejdzie
    Kochana .. ja niestety nie ufam tym dziadom....miałam nadzieje ze nie cofna refudnacji procedury/ lekow i co ?? oni chca ukrucic IVF tak zeby nikomu sie nie opłacało .. taka prawda i jak dla mnei to przejdzie PIS plus KUkiz, plus niektorzy z PO .. to jest wiekszosc :/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 6 maja 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez czytalam projekt tej ustawy..Oby nigdy nie weszła w życie..

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 6 maja 2016, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety, ale ustawa prawdopodobnie wejdzie w życie i to bez żadnych poprawek. Do jej uchwalenia wystarczy zwykła większość głosów a taka PiS ma bez poparcia innych partii. Pocieszeniem jest to, że niektóre samorządy planują dofinansowanie ivf z budżetu samorządu np Bydgoszcz i Kielce. Gorzej, bo ograniczają liczbę zarodków i kto to wie czy w końcu w ogóle nie zakażą ivf :-(

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 6 maja 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pis chce do tego doprowadzic. IVf zastapi naprotechnologia. A nam pozostanie leczyc się w Czechach albo na Słowacji..jakas masakra:-(((

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 maja 2016, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a z tego co widze to dawców tez ie czepia :/
    korzystania przywożenia i wywożenia gamet

    jeszcze podobno na Litwie tez sa kliniki jesli chodiz o rejony tamtych granic :/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 6 maja 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polacy sobie poradzą-zawsze tak było;-)
    Kliniki zarejestrują sie za granicą a filie beda miały w Polsce- i guzik im zrobią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2016, 13:49

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 6 maja 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sęk w tym, że nawet zarejestrowane za granicą funkcjonując na terytorium PL muszą działać zgodnie z prawem polskim :-( a Nam napro w niczym nie pomoże

    ...ale nie ma co marudzić przed czasem...na razie zmian nie ma i trzeba wierzyć, że nie będzie :-)

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Goncia Koleżanka
    Postów: 48 23

    Wysłany: 6 maja 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to są złodzieje wszyscy ci politycy, jeden lepszy od drugiego :/ niech się zajmą czymś pożytecznym, a nie zaglądaniem komuś pomiędzy nogi... ciekawe czy tacy mądrzy by byli, gdyby byli na naszym miejscu... ale się wkurzyłam!!!

    Saramago lubi tę wiadomość

    Zamykam oczy, by czuć
    Odpuszczam wszystkim nerwom
    Bo nie ma sensu się truć
    I się gotować wewnątrz
    W podróży znaki bez słów
    Przedzierają ciemność
    Zamykam oczy, by czuć...
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 7 maja 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a my jesteśmy umówieni do dr W. na 2 czerwca.
    Z powodu tej ustawy jakoś z niczego się nie cieszę, boję się, że oni są zdolni do wszystkiego... a najgorsze jest to, że kościół katolicki będzie naciskał, aby zakazać zamrażanie zarodków :(

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 12 maja 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Aniu, Czuje sie wywołana do odpowiedzi wiec jestem :) podczytuje co tutaj sie dzieje, miałam pisać co u nas,ale powiem ze maly zajmuje mi tyle czasu ze ledwo kolo siebie jestem w stanie ogarnąć. Przypomne-u nas brak plemników ake hestesmy po ivf z dawcą i miesiąc temu urodziłam synka :) choć nie podejmowalismy walki o plemniki, powiem wam ze nie czuje sie jak przegrana... patrzac na malego mam rozwiane wszelkie watpiliwosci. Patrzac jaki kontakt nawiazuje z mężem,jak maly sie na niego wpatruje, jak probuje do niego mowic... widok jest rozbrajajacy i az sie cieplo na sercu robi.

    Widze ze wy walczycie, super, dopinguje was i trzymam kciuki. Ale chcialabym tez napisac ze gdy juz mie bedzie nadzieji nie poddawajcie sie. Dziecko jest zawsze dzieckiem, istotka do kochania i nie ważne kto jest jego ojcem biologicznym. W nadzym przypadku wchodzila w grę jedynie adopcja,wiec jesli maly moze byc chociaz częścią mnie, jestemy usatysfakcjonowani. Po za tym synek to cala mama,a zebycie wiedziały ile razy słyszę ze caly tata...

    Pozdrawiam was i trzymam kciuki :)

    Saramago, Ania_84, Ewelinka33, Babyboom, Lizzinka lubią tę wiadomość

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ