X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 maja 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja cudnie ze się odezwałas :) bardzo się ciesze z tego co napisałaś dużo zdrówka i radości :)

    Buziaki mocne :)

    U mnie dziewczynki niestety jade ale chyba nie na rozpoczecie stymulacjii a na przepisanie antybiotyku znowu wyszło teraz w posiewie - gronkowiec chyba moge podziekować szpitalowi w którym robiłam HSG :/
    niby ja czytam te szczepy wystepuje w naturalnej florze baktteryjnej i jesli nei ma objawow ( a nie mam ) to sie tegonie leczy ) ale zobaczymy co powie dr
    jesli teraz wejdzie antybiotyk i z IUI nici to odkłdamy IUI na ...po akacjach :) w tym czasie ja ide na fitness i do dietetyka :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 12 maja 2016, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania kochana co powiedział lekarz? mam nadzieję ze jednak obejdzie się bez antybiotyku i IUI bedziesz miec robione jak najwcześniej.

    U mnie biocenoza 2/3 stopień ale gin mówił ze nie bedziemy już tego leczyć i ze przed IUi mu przypomniec to zrobią płukanie macicy. Prosze napiszcie jak przygotowałyście się do IUI? chodzi mi o to ze teraz bedę w poniedziałek robić badania krwi i co potem w 1-5 dniu miesiaczki do gin?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 maja 2016, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pozwolenie na iui ojazuje sie ze te szczepy sa naturalnymi bytujacymi w pochwie i moga wychodzic jesli nie ma objawow nie leczy sie ich :-)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 maja 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dr kazala przyjsc miedzy 2-4 dc spr czy nie ma torbieli z poprzedniego cyklu
    Pozniej w zalezbosci jak stymulacja ja mam usg w 11-12 dc i wtedy tel podanie pregnyli jesli naja powyzej 18 mm :-)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 13 maja 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To kochana trzymam kciuki my tez podchodzimy bo mamy zielone światło. Bardzo się boję...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 14 maja 2016, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    To kochana trzymam kciuki my tez podchodzimy bo mamy zielone światło. Bardzo się boję...
    bedzie dobrze kochaana :) trzymam kciukaski :)

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2016, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa87
    Ania_84

    Kciukam mocno :*
    My postaramy się podjeść do IUI w czerwcu.

  • Goncia Koleżanka
    Postów: 48 23

    Wysłany: 16 maja 2016, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, Ciekawa wszystkie tutaj trzymamy kciuki!!

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    Zamykam oczy, by czuć
    Odpuszczam wszystkim nerwom
    Bo nie ma sensu się truć
    I się gotować wewnątrz
    W podróży znaki bez słów
    Przedzierają ciemność
    Zamykam oczy, by czuć...
  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 20 maja 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie. Jestem w tym temacie nowa, wczoraj odebralismy wyniki badana nasienia i wynik załamał mnie, werdykt z pierwszego badania brak plemników... Dodatkowo moje wyniki też nie są najlepsze mam chora tarczycy, i wyniki tsh nie są do końca dobre, plus prokaltyna też nie jest na miejscu... Co znaczy że mamy bezpłodności małżeńska... I o ile moje wyniki da się należności polepszyć poprzez odpowiednie leki martwi mnie wynik mojego M. Na samą myśl chce mi się płakać, mój m jest bardzo wspierający i stara się mnie pocieszyć, 31 mam wizytę u ginekologa natura idziemy razem i mam nadzieję że wszystko się wyjaśni jakie mamy szansę i co dalej mamy z tym robić, jednak tych kilka dni wydają mi się strasznie odległe, do tej pory ludzilam się że to z mojej strony jest przyczyna braku ciąży... Proszę powiedzcie mi jakie wy macie doświadczenie z wynikami waszych mężów, czy szansę na ciążę są spore czy malutkie... Szukam w internecie odrobiny nadzieję czegoś czego mogłabym się złapać żebym mogła zacząć myśleć chociaż trochę pozytywnie, że jeszcze mamy szansę na biologiczne dziecko...

    Ania_84, Babyboom, ciekawa87, Emma 32 lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 maja 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała witamy
    Co do szans na 1 str sa dowody ze dzieciaczki bezplemnikowcow sue rodza :-)

    W pierwszej kolejności musicie na pewno powtorzyc badania do potwierdzenia azoo potrzebne sa min 2 badania
    Na pewno nie opieraj sie na Zwyklyn ginekologu przy azoo potrzebny jest androlog i mase badan
    Oprocz powtórnego badania z posiewem
    Usg jader
    Hormony fsh,lh,testosteron, prolaktyna estradiol tsh, markery afp,psa oraz beta hcg z tymi wynikamo najlepiej do androloga
    no i kariotyp oraz mutacje cftr i delatacje azf

    mała87, Babyboom lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 20 maja 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informację :-) przeczytałam post na pierwszej stronie i to co jest tam napisane napawa mnie nadzieją :-)

    Babyboom lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 21 maja 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goncia wrote:
    Ania, Ciekawa wszystkie tutaj trzymamy kciuki!!
    Goncia kochana trzymajcie bardzo mocno :)

  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 22 maja 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała87 nawet nie wiesz jak doskonale Cie rozumiem, w lutym 2015 zdiagnozowaó męża i powiedziano nam źe szanse na ciaze naturalna sa bliskie zero,przepłakalam pare dni i nocy, szujalam wsparcia tu na forum, potem yebralismy sily i poszlismy do klinik nieplodnosci (kwalifikacja do inv na druga polowe roku), w maju wymodlony naturalny Cud, mamy córkę:)
    Ja tez mam niedoczynnosc i wysoka prolaktyne, teraz walczymy o drugi Cud, aczkolwiek stac nas bedzie tylko na jedno podejscie inv bo niestety refundacje zabrali;( probujemy rok naturalnie i zobaczymy

    Najwazniejsze to wspierajcie sie wzajemnie, nie obwiniajce za nic, dokładnie zdiagnozujcie i walczcie o Wasze szczescie pod okiem dobrego specjalisty

    mała87, Sylwia Sylwia, ciekawa87 lubią tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 22 maja 2016, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My co prawda do biopsji nie podchodzilismy bo plemniki u meża byly, ale liczba niecałe 3mln (norma od 15mln) i morfologia 1% wiec sytuacja tez nieciekawa, nasienie mamy zamroźone w 2014r, a teraz probuje namowic meza na ponowne bdanie bo wiem ze teraz moze byc gorzej ( wynik poświnkowego zapaleni jcdra w wieku nastoletnim)

    3mam za Was kciuki i bede zagladac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2016, 22:34

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • ana1122 Autorytet
    Postów: 5997 2161

    Wysłany: 22 maja 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 wrote:
    My co prawda do biopsji nie podchodzilismy bo plemniki u meża byly, ale liczba niecałe 3mln (norma od 15mln) i morfologia 1%, ale jakoś na tym wątku mi najlepiej było, nasienie mamy zamroźone w 2014r, a teraz probuje namowic meza na ponowne bdanie bo wiem ze teraz moze byc gorzej ( wynik poświnkowego zapaleni jcdra w wieku nastoletnim)

    3mam za Was kciuki i bede zagladac
    U nas jest podobno sytuacja. Co za leki bral mąż?

    Ana, 3 lata i 3 m ⭐❤♥️
    relgx1hp1ifsvmul.png
    uwo943r8h41ahwui.png
    "A mimo to cuda się zdarzają tylko trzeba uwierzyć że I wam się uda"
    12.11-niech szczęście trwa;-)
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 23 maja 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki! Witaj Ana!dobrze trafiłaś, my wszystkie jesteśmy w baaardzo podobnej sytuacji co do Twojej.Nie warto się załamywać choć nie jest to łatwe.Jak jesteś z Wawy zapiszcie się do dr Wolskiego to najlepszy specjalista i na pewno Wam pomoże.
    a teraz wieści z mojego frontu;-)
    6 tygodni minęło jak z bicza strzelił-w pt maż odebrał już wyniki i wreszcie-testosteron jest w normie!! Po tylu miesiącach nareszcie coś się ruszyło. FSH i Lh też spadło, może nie tak drastycznie ale wreszcie widzę swiatełko w tunelu bo przez ten cholerny testo staliśmy w miejscu..
    Fh - 16 FSH - 20 - w porównowanie ze stanem sprzed leczenia ( a było 38) różnica jest ogromna.
    Co najważniejsze-maż czuje się lepiej,ogólnie ma więcej werwy i jak to określił - już go tak w ciągu dnia nie muli;-)
    Za tydzień wizyta i doktorka,czekamy jeszcze na wyniki nasienia ale tu nie mam jakiś nadzieii..
    Ania i Ciekawa jak sytuacja u Was??
    3 mam kciukasy!
    pozdrawiam Was serdecznie!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2016, 08:46

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 23 maja 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma super :)

    FSH pieknie spadło :)

    U mnie z nowych info dziś miałam usg u mnie w mieście
    prawy jajnik 20 i 17 mm , lewy 8 i 9 ;) endo 12 mm :)

    o 16 mam konsultacje tel z Novum i zobaczymy czy IUI jutro czy pojutrze :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 23 maja 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ana1122 wrote:
    U nas jest podobno sytuacja. Co za leki bral mąż?
    U nas bez lekow bo maz mial takie wyniki po swince w wieku dojrzewania wiec lekarz stwierdzil, ze zmiany pozapalne w jadrach nie kwalifikuja sie do farmakologi, a jeszcze dodatkowo leki by mogly calkiem sprawe pogorszyc, 3 razy M badal przed mrozeniami w odstepach miesiecznych i zawsze to samo, teraz powtorzy po 2 latach i zobaczymy
    Najwazniejsze to znalezc przyczyne bu u Was moze akutart da sie farmakologia podzialac

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 24 maja 2016, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma wreszcie kochana dobra wiadomość od ciebie. Bardzo się cieszę nawet nie wiesz jak bardzo. Twój wpis jakoś mnie pobudził do działania. U nas w lipcu IUI bo w czerwcu mieliśmy podejść ale okazało się ze wymazy są już po tzw. terminie i trzeba je powtórzyć :) czekam teraz na @.

    Marcela już jeden promyk który roświetla wam codzienność macie więc teraz kochana zbieżcie siły i walczcie dzielnie o drugi promyczek :)

    Ana co u Ciebie?

    Ania wspaniałe pęcherzyki, oby teraz było to ostatnie IUI :) trzymam mocno kciuki i przesyłam ogromnego buziaka

  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 24 maja 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jest lepiej ale znów d*** - badanie nasienia mnie przybiło
    bo wykazało obecność tylko kilku plemników:-( A taka miałam nadzieje, że coś się ruszy i będzie ich trochę więcej echh.
    Jak myślicie dziewczyny czy przy testo w normie i fsh w okolicach 20 jest szansa na znalezienie plemni w bipsji?
    Zastanawiam się czy Wolski znów przepisze leki czy skieruje nas na biopsje co myslicie??
    Ami coś sie nie odzywa-wiem, że wizyte ma kilka dni po nas...
    Ja też czekam na okres i podminowana jestem, że hej;-)))
    buzkia dla Was!
    pogoda piekna za oknem,tylko co z tego...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2016, 13:14

    010idqk3hkbcgs9f.png
‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ