X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Hej prenatalne badanka ok :-)
    Niestety dwa dni pozniej czyli wczoraj trafilam na oddzial z silnymi bolami brzucha zostawili mnie na obserwacji poki co wszystko ok dali mi posluchac tetna :-) mam lezec plus kroplowki jutro dalsze badania :-)
    Oj może to ten cały stes wychodzi:/ ale najważniejsze że jest ok odpoczywaj dużo a napewno będzie dobrze.
    Ja niestety nie miałam histero, przyjęli mnie we czwartek już czekałam na zabieg i okazało się że nic nie zrobią że dopiero po długim weekendzie od wtorku wznawiaja i też nie wiadomo kiedy mi zrobią:/ wypisalam się więc i teraz jestem znowu na początku drogi:/

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 15 sierpnia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom, ale pech z tym histero. Teraz musisz załatwić nowe skierowane do szpitala?
    W ogóle Dziewczyny czym się różni hsg od histero?

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Babyboom, ale pech z tym histero. Teraz musisz załatwić nowe skierowane do szpitala?
    W ogóle Dziewczyny czym się różni hsg od histero?
    Hej Ami, skierowania chyba nie bo jest dalej w szpitalu tylko termin nowy ale myślę czy prywatnie jednak tego nie załatwię. Hsg i histero to dwa zupełnie różne badania chociaż z tego co wiem można Hsg zrobić przy okazji histero. Histero to badanie macicy i też są dwa rodzaje diagnostyczna i operacyjna. Diagnostyczna chyba nie wymaga usypiania a operacyjna zwykle tak. Polega na endoskopowym oglądaniu macicy od środka i w razie jakiś polipow,przegród itp usuwa się je podczas zabiegu. HSG to badanie droznosci jajowodow i nie wymaga usypiania. Wpuszczane jest tylko kontrast i robione zdjęcia rtg żeby sprawdzić jak przepływa. Ja miałam robione sono HSG to podobne tylko zamiast zdjęć rtg lekarz ogląda przepływ na usg ale słyszałam że mniej dokładnie to widać ale akurat u mnie dr przy okazji zauważył polipy wiec u mnie się sprawdziło to sono :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2016, 19:15

    ami87 lubi tę wiadomość

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami, tak jak czytam Twój opis to nie mogę wyjść ze zdumienia że po wyniku"tylko komórki sertoliego" pojawiły się pojedyncze plemniki! U nas też taki wynik był tyle że po mTESE ale to myślałam że nie możliwe żeby cokolwiek się pojawiło a tym bardziej w nasieniu. Tłumaczył to jakoś wam lekarz? W jaki sposób przechodziliscie regenerację jąder?

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 16 sierpnia 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom - super mi to wytłumaczyłaś - ślicznie dziękuję :)

    Nasz przypadek jest naprawdę dziwny. Nie znalazłam nigdzie takiego przypadku. Gdyby nie fakt, że te plemniki były w dwóch niezależnych badaniach w odstępie 6tyg. to chyba bym myślała, że to błąd laboratorium. Dr W. był też zdziwiony- jego mina bezcenna;) Powiedział, że to świadczy o tym, że gdzieś tam muszą być kanaliki, które coś produkują. Tylko ja się boję, że ich jest tak mało, że mTese może po prostu się nie udać. Tak naprawdę w trakcie tych regeneracji jąder (3 miesiące) nic specjalnego nie robiliśmy, po prostu musieliśmy odczekać ten czas po biopsji, aby móc zacząć stymulację hormonalną. Mąż zaczął się bardziej zdrowo odżywiać, zaczęliśmy biegać i generalnie bardziej aktywnie spędzać czas, ograniczyłam mu komputer.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami to faktycznie niesamowite alr i wspaniałe!!! Ale to skoro są pojedyncze w nasieniu to nie nadają się do mnożenia? Wiem że czasem nawet mroza po trochu żeby uzbierać konkretną ilość?

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 17 sierpnia 2016, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no właśnie w ostatnich badaniach nic nie było :( raz podchodziliśmy nawet w tym okresie jak były do mrożenia w osłonkach komórek (bo ich naprawdę było tak mało i tradycyjnie nie było możliwości mrożenia), ale w dniu mrożenia też nic nie było

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Dołączam się do tematu. Mój mąż po pierwszym badaniu ma zdiagnozowaną azoospermię. 07.09. 2016 kolejne badanie nasienia i wizyta. Dzisiaj będą wyniki hormonów. Badanie usg w porządku. Najprawdopodobniej coś z hormonami albo z chromosomem... Dziewczyny czy to faktycznie jest tak, że jeśli hormony za wysoki, to nie ma szans na plemniki? A jeśli uszkodzenie chromosomu, to już w ogóle nic nie da się z tym zrobić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 07:38

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • zapałka Przyjaciółka
    Postów: 73 21

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj też mogę coś powiedzieć ;)

    W temacie uszkodzeń chromosomu jestem obcykana..

    NIE PRAWDĄ jest że jak jest uszkodzenie chromosomu to nie można nic zrobić.
    To wszystko zależy od rodzaju delecji na chromosomie Y. Występują one w obrębie regionu AZF i może być a, b lub c.
    Najgorsza opcja to a, bo wtedy w ogóle produkcja plemników jest zaburzona.

    Jak jest z hormonami to nie wiem, ale myślę że jakoś można to wyleczyć :)

    04.2014 - najpiękniejszy dzień w naszym życiu
    09.2015 - koniec naszych marzeń

    Najciekawsze pytania wciąż pozostają pytaniami..
  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki:

    fsh- 18,9 norma 1,5-12,4
    lh- 9,0 norma 1,7-8,6

    pozostałe wyniki w normie

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapałka, dziękuję za odpowiedz ;*. Kurcze ale mnie martwią wyniki hormonów. W wielu miejscach czytam, że najgorzej jeśli jest za wysokie fsh ;(

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaPannaAnna wrote:
    Mam wyniki:

    fsh- 18,9 norma 1,5-12,4
    lh- 9,0 norma 1,7-8,6

    pozostałe wyniki w normie
    nie ma tragedii :)

    dziewczyny z FSH 70 znjodwały plaminki po kuracji i to w nasienu :)

    FSH odpowiada za dysfunkcje jader m wyzsze tym wieksza wadajader
    a jaki ma teststeron ??

    co do genetyki ne zadreczaj się nia po prostu trzeba ja zrobic
    póki macie czas mozecie ja zrobc na NFZ ;)

    ami87 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ania_84, testosteron 468,30. Lekarz rodzinny może wystawić skierowanie na badania genetyczne?

    Ania_84, Babyboom lubią tę wiadomość

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaPannaAnna wrote:
    Dziękuję Ania_84, testosteron 468,30. Lekarz rodzinny może wystawić skierowanie na badania genetyczne?
    tak
    a raczej może skeirować was do poradni genetycznej - a on zazwyczaj odr azu robia
    Skierowanie do poradni genetycznej :

    skierowanie mus byc dla ciebie jedno dla meza drugie
    dla meza
    na skierowaniu powinien wypisac diagnostya niepłodnosc - azoospermia kod ICD 10 N46 - niepłodnos meska


    dl ciebie
    na skierowniu diagnostyka niepłodnosci - ICD 10 N97 - niepłodnosc kobeca

    tylkoniech nie wpisuj gdzie konkretnie tylko ogólne poradnia genetyczna

    ja osobiscie poleam Kielce przychodnie http://www.genmedic.pl/
    sa osyc szybkie terminy i odrazu pobieraja badania

    a jak chcesz sprawdzic u Was w okolicy
    http://kolejki.nfz.gov.pl/
    i musisz podzwonic :)

    jak pojdziecie na wizyte powiedz ze mezowi kazali zrobic Kariotyp , delataje AZF oraz mutcje CFTR

    a u ciebe Kariotyp

    zapałka, ami87 lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ania_84, jesteś niezastąpiona ;*

    Joaszo lubi tę wiadomość

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panno Anno i ja coś dopiszę - czasami znajdują plemniki przy wysokim fsh, a czasami przy niskim nie znajdują, także to nie jest wyznacznik. Działajcie Kochani!

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Fiona82 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    z mezem staramy sie o dziecko od ponad 2 lat. Po "ustawowym"roku niepowodzen, zmusilam nas do badan. U mnie mogloby byc lepiej, ale jak okreslil lekarz, sprawa do zalatwienia, gorzej z mkiem. Przy pierwszych badaniach wyszla azoospermia, pozniej powtorzl badania u 2 niezaleznych urologow, oczywiscie nic nie znaleziono.Lekarz w klinice leczenia nieplodnosci skierowal nas do androloga, usg itd w porzadku, niestety ponownie zero plemnikow, lekarz nie skomentowal wynikow krw, ale moze to swiadczy o tym, ze sa ok.Maz musi zrobic mtese, troche to sie odwleka, bo czekalismy wiecznosc na wyniki od genetyka, ktore sa tez w porzadku. czy ktoras z was ma pojecie, co moze powodowac ta azoospermie? USG jest czyste, badania krwi ok, genetyczne rowniez, a plemnikow jak nie bylo tak nie ma.date mtese bedziemy ustalac dopiero we wrzesniu, a na terminy i tak czeka sie ok 3 mcy :(Moze ktoras z was ma pojecie,, co moze powodowac azoospermie, kidy wszytskie wyniki badan wydaja sie b yc poprawne i czy mamy jakiekolwiek szane...

  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 dziękuję za pociechę ;*. Mam nadzieję na potomstwo z moim mężulkiem chociaż nie ukrywam,że jak usłyszałam diagnozę, to się posypałam ;/. Ta wiadomość mnie bardzo przytłoczyła. W pn idę do swojego gin. ciekawe co powie. Dzisiaj byłam na badaniu owulki i pięknie pęcherzyk rośnie ale co z tego... ;/

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna Anna miałam tak samo ponad rok temu, bo się dowiedzieliśmy w czerwcu 2015r. Teraz jestem o dziwo spokojna jezeli chodzi o moją osobę, jestem ciekawa kiedy się posypię...
    Fiona82, czasami ciężko jest znaleźć przyczynę azoospermii. Może coś w dzieciństwie? np.wnętrostwo(u nas tak jest),albo jakaś świnka? Od razu macie mTese? a nie zwykłą biopsję?

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Fiona82 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ami,

    no wlasnie od razu mteste...moze androlog nie widzi szans na znalezienie czegokolwiek w zwyklej i chce oszczedzic podwojnego klocia. Z reszta zanim ustala wizyte, pewnie snieg spadnie :(

‹‹ 129 130 131 132 133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ