X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas to chyba morfina tak zadziałała...
    wiesz mi to łatwo mówić, ale nie wiem co my dalej zrobimy ;)
    trzymam za Was kciuki :)

  • JotKa Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 1 lutego 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    ja również dołączam do Was. Po 1.5 roku starań dowiedzieliśmy się ze nie mamy plemnikow. MAMY 29 LAT. Zaczynamy najtrudniejszy chyba rozdzial w naszym życiu. Liczę na Wasze wsparcie Dziewczyny.

  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 1 lutego 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj JotKa,
    Przykro mi, że pojawiłaś na tym forum :(
    Ale skoro nie macie żołnierzyków, to lepiej trafić nie mogłaś. Dziewczyny tutaj to skarbnica wiedzy :)
    Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a brak plemników nie oznacza braku dzieci (wystarczy zerknąć na pierwszą stronę tego wątku). :)

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JotKa życzę przede wszystkim dużo cierpliwości i pozytywnego myślenia, bo to będzie Wam bardzo potrzebne. No i czas na oswojenie się z sytuacją ;)

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj JotKa! :* my jesteśmy w podobnym wieku ja 29, mąż 31. Gdzie się leczycie?

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • JotKa Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 2 lutego 2017, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zapisalismy się do Wawy dr Piotra Dobronskiego. wizyta 23.02. mamy tylko narazie ten pieprzony wynik z 28.01 wskazujący na azoospermie.chce iść do rodzinnego i poprosić o pomoc bo to też choroba która się leczy a do tej pory leczylam się ja i wszystko prywatnie więc może da skierowanie jakieś cokolwiek żeby nam pomóc. dopiero 6 dni żyjemy z tą informacją ...

  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz rodzinny może wam dać napewno skierowanie na badania genetyczne, możliwe że może też dać skierowanie do urolog na usg jąder, to przynajmniej my robiliśmy na NFZ, pewnie też będziecie musieli zrobić badanie krwi Fsh,testosteron,prolaktyne

  • JotKa Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie dziewczyny ile u Was to wszystko trwa? lekarze daja szanse na naturalne zaplodnienie? Czy azoospermia jest odwracania?

  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 2 lutego 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na NFZ udalo się jeszcze parę hormonów zrobić, markery nowotworowe były już platne, ale za to USG i całą genetyke mieliśmy na NFZ.

    JotKa...przede wszystkim trzeba powtórzyć badanie. Azospermie czy oligozoospermie ekstermalna (taka jest u Nas) diagnozuje się po conajamniej 2 badaniach. Była już gdzieś na forum historia Dziewczyny przerażonej wynikiem Męża, a później okazało się, że to był błąd w lab. Najważniejsze żeby dobrze zdiagnozować przyczynę i działać.
    Jeśli chodzi o naturalną ciążę...nie chce nikomu odbierać nadziei i mówić, że to nie możliwe, choć to usłyszycie od lekarzy. Ja ciągle wierze, że wystarczy, że pojawi się jeden chłopak i szansa (przy bardzo BARDZO sprzyjających warunkach) jest. Trzeba wierzyć i jednocześnie leczyć :)
    Leczenie naszych Emków do długa droga zarówno jeśli chodzi o diagnozę jak i jesli chodzi o późniejsze działania. Najważniejsze: nie załamywać się!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 15:47

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • Sylwia Sylwia Autorytet
    Postów: 3174 3183

    Wysłany: 2 lutego 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Postarajcie się na wizyte w lutym przygotować inne badania w szczególności hormony, żeby iść do lekarza z pełnym asortymentem :)

    atdc9vvjubcfojyx.png
    2015 r. - Rozpoczęcie starań, oligozoospermia ekstremalna - Novum, od 2019 Macierzyństwo,
    17.12.2019 r. ICSI, punkcja
    16.01.2020 r. Crio Blastusia 3.1.1.
    6 dpt - bhcg 16,2
    25 dpt jest ♥️
    Mamy jeszcze❄️❄️❄️ 3.1.2., 4.1.1., 4.2.3.
  • JotKa Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję bardzo. No jasne że trzeba przez to dzielnie przejść. jak bede miała jakieś wyniki to na pewno popytam Was. bo narazie nie mamy nic. Sylwia to było nasze drugie badanie w zasadzie tylko po pierwszym Pani w lab mi powiedziała że niestety że długi czas dostarczenia nasienia za niska temperatura i wzieła tylko pojemnik żeby sprawdzić czy nadaje się. wówczas stwierdziła że wszystko niezywe. więc pomyślałam że są ale nie ruszają się no i tylko tyle i nastepnym razem będzie ok. może nie chciała mi powiedzieć ze jest aż tak tragicznie.

  • ifka Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 2 lutego 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    prośba o informację mąż ma azospermie wszystkie wyniki są ok miał już jedną bezskuteczna biopsje. W niedzielę mamy biopsje mtese chciałam zapytać czy jest jeszcze jakaś nadzieja jeżeli mtese wyjdzie negatywnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ifka,
    my jesteśmy w podobnej sytuacji do Was, u nas też wyniki ok.
    Jesteśmy już po mtese (18,12) ale nie mamy jeszcze wyników. Czekamy nadal na wynik. Jeśli nic nie znajdą zostaje nam dawstwo lub adopcja - z tą myślą się już oswoiłam.

  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 2 lutego 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JOtka moj maz tez ma zdiagnozowane azoo,przeszedl operacje zylakow,dostawal leki i zastrzyki.po ok.roku pojawily sie pojedyncze plemniki i ruszylismy z icsi.podczas mojej punkci w badanym nasieniu znalezli tylko 6 plemnikow ale to wystarczylo.jestem teraz w 10 tygodniu ciazy takze glowa do gory☺
    Jak tu dziewczyny radza musicie zbadac hormony testosteron ,fsh,lh,usg jader.
    moj maz tez sie caly czas leczy u dr W w Novum.
    Ami a co u Ciebie??
    Czytalam ze szykujecie sie do kolejnej mtese.maz bierze leki??
    3mam barrdzo mocno kciuki za Was!!
    Joaszo mam nadzieje ze wkrotce dostaniecie wyniki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 20:22

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • ifka Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 3 lutego 2017, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Joaszo a badanie hist nie jest pod kątem komórek nowotworowych.Czy jego wyniki może coś zmienić?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JotKa wrote:
    dziękuję bardzo. No jasne że trzeba przez to dzielnie przejść. jak bede miała jakieś wyniki to na pewno popytam Was. bo narazie nie mamy nic. Sylwia to było nasze drugie badanie w zasadzie tylko po pierwszym Pani w lab mi powiedziała że niestety że długi czas dostarczenia nasienia za niska temperatura i wzieła tylko pojemnik żeby sprawdzić czy nadaje się. wówczas stwierdziła że wszystko niezywe. więc pomyślałam że są ale nie ruszają się no i tylko tyle i nastepnym razem będzie ok. może nie chciała mi powiedzieć ze jest aż tak tragicznie.
    Kurdę, dziwne jest to co piszesz. Babeczka powinna sprawdzić nasienie, nawet jeśli plemniki były nieżywe. Na wyniku powinno być napisane ile było plemników ogólnie, ile w 1ml, jaki procent nieżywych. Nie wierzę, że wszystkie nagle padły, no chyba że to było kilka godzin później. Gołym okiem patrząc na pojemniczek nie da się sprawdzić czy plemniki są żywe czy martwe. Gdyby nie było ich w ogóle, to powinna powiedzieć/napisać w wyniku.
    Skoro przy tym badaniu pozostaje wiele znaków zapytania, pozostaje pytanie, czy drugie zostało wykonane już prawidłowo. Powinniście ponownie zrobić badanie, ale już w innym miejscu, najlepiej w klinice leczenia niepłodności.
    Jeśli więc w pierwszym badaniu były plemniki, to dziwne, że później nie było ani jednego (domyślam się, że było robione niedawno, bo napisałaś, że było zimno ;) ).

  • wieśka Znajoma
    Postów: 23 33

    Wysłany: 3 lutego 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ifka - macie biopsję w Novum? Jeśli tak... to do zobaczenia....

  • ifka Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 3 lutego 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w Novum,tez mtese?

  • JotKa Znajoma
    Postów: 24 1

    Wysłany: 3 lutego 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Kurdę, dziwne jest to co piszesz. Babeczka powinna sprawdzić nasienie, nawet jeśli plemniki były nieżywe. Na wyniku powinno być napisane ile było plemników ogólnie, ile w 1ml, jaki procent nieżywych. Nie wierzę, że wszystkie nagle padły, no chyba że to było kilka godzin później. Gołym okiem patrząc na pojemniczek nie da się sprawdzić czy plemniki są żywe czy martwe. Gdyby nie było ich w ogóle, to powinna powiedzieć/napisać w wyniku.
    Skoro przy tym badaniu pozostaje wiele znaków zapytania, pozostaje pytanie, czy drugie zostało wykonane już prawidłowo. Powinniście ponownie zrobić badanie, ale już w innym miejscu, najlepiej w klinice leczenia niepłodności.
    Jeśli więc w pierwszym badaniu były plemniki, to dziwne, że później nie było ani jednego (domyślam się, że było robione niedawno, bo napisałaś, że było zimno ;) ).

    powiedziano mi cyt. "niestety wszystko niezywe proszę spróbować jeszcze raz" i nie wzięła pieniędzy za to. nie oceniała nasienia po wyglądzie tylko wzięła pod aparaturę.

    Czara lubi tę wiadomość

  • wieśka Znajoma
    Postów: 23 33

    Wysłany: 3 lutego 2017, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ifka - tez m-tese.

‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ