X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ifka mogą na to spojrzeć pod tym kątem, ale to nadal poszukiwanie plemników.
    Dziewczyny ja już szału dostaję. Ileż można czekać na wyniki :(

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 5 lutego 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma zaczęliśmy kurację - tym razem pregnylem. Jesteśmy po 3 zastrzyku. Jeszcze 3 i będziemy robić badania hormonów i badanie nasienia. Dziękuję, że o mnie pamiętasz :* Bardzo Tobie kibicowałam i mam nadzieję, że wszystko w ciąży ok?

    Joaszo normalnie jakiś koszmar z oczekiwaniem na wyniki u Was :( My mieliśmy po 3 tyg. Mówią Wam Kochana kiedy mniej więcej mogą być i skąd takie opóźnienie? Może warto skontaktować się z dr W i on to jakoś przyśpieszy?

    Ifka, Wieśka - trzymam kciuki za zabieg!!! Kiedy macie mTese?

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami dr W. ostrzegał że może być dłużej, ale nie myślałam że aż tak długo.
    Powiem Ci szczerze, że ja jednocześnie chce już wiedzieć, ale i boję się wyniku. Nie chce sama tam dzwonić, mówiłam już mężowi że chce aby on pierwszy się dowiedział i mi przekazał jaki jest wynik. Pierwszy raz w życiu wycofuję się z działania ze strachu. Poza tym chcę zobaczyć w jaki sposób on to przyjmie i w jaki sposób mi przekaże.
    A z innej beczki, to w pracy mam tak nieciekawą sytuację że jakbym mogła im teraz położyć "zwolnienie ciążowe" to byłabym podwójnie szczęśliwa.

    Z tego co zrozumiałam to dziewczyny pisały że dziś mają zabieg.
    Ifka, Wieśka kciuki za plemiory!!!!

  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 5 lutego 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam za Was bardzo mocno kciuki,Ami za Ciebie i meza rowniez!!u mnie z ciaza ok,na piczatku mialam troche stresa bo maly byl troche za maly ale na szczescie podgonil ale nerwy sa cale czas.nie potrafie wyluzowac za bardzo.za 2 tyg mam prenatalne i znow nerwy z mezem sie czesciej klocimy zdecydowanie.to ivf niestety ryje troche mozgi i potem czlowiek jest juz mega przewrazliwiony.Ogolnie czuje sie dobrze,nie mam mdlosci itp.ale nie poteafia wyluzowac ani na moment..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2017, 19:41

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Lu84 Koleżanka
    Postów: 36 9

    Wysłany: 5 lutego 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny!

    Czytam Was od czasu do czasu i za wszystkie trzymam mocno kciuki!:*

    Podzieliłam się wcześniej moją historią. Mąż ma azoospermię. Miał najpierw zabieg usunięcia żylaków, a następnie biopsję m-TESE u dr Wolskiego. Niestety nie znaleziono plemników (ani w badaniu doraźnym, ani w badaniu histopatologicznym). Nie konsultowaliśmy jeszcze wyniku osobiście z dr Wolskim - mamy to w planach.

    Czy wiecie może, czy możliwa jest druga biopsja m-TESE? Czy ma sens? Mąż ma jedynie podwyższone FSH - reszta wyników w normie. 2 lata temu byłam w ciąży biochemicznej - badania krwi wykazały podwyższoną wartość beta HCG. I to nie daje mi spokoju. Bo jednak ciąża była. Chyba ze laboratorium się pomyliło..


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2017, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma wiem że łatwo się mówi, ale trzeba być dobrej myśli i wierzyć że wszystko będzie ok ;) a co do obawy o dziecko, to myślę że zostanie Ci już ona do końca życia niezależnie od tego ile Wasze dziecko będzie miało lat ;)

    Lu84, Ami i jej mąż przygotowują się teraz do drugiej biopsji, zatem jest możliwa. Natomiast jak to się ma do wyników to nie umiem powiedzieć, ale myślę że to doktor W. stwierdza indywidualnie.

    ... ja natomiast boję się każdego kolejnego dnia. Nie wiem czemu, ale mam złe przeczucia, pewnie dlatego że tyle czekamy. Czy ten pech w końcu mnie opuści? bo jakoś ostatnio się mnie uczepił i nie chce się odczepić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2017, 05:32

  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 6 lutego 2017, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, trzymam kciuki za plemniki. Całkiem możliwe, że mój mąż też będzie musiał podejść do mTESE. Jak długo Wasi mężowie dochodzili do siebie, jakie były zalecenia pooperacyjne? Jak długo trwała sama operacja?

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 6 lutego 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma niestety mi już in vitro i wszystko co się z tym łączy spaczyło mózg,ja już nigdy nie będę tę samą osobą...

    Lu84 my się przygotowujemy do II mtese,bo nie mamy już zamrozonego materiału z pierwszego zabiegu. Co macie w wyniku histopatologicznym? Jest zachowana spermatogeneza do jakiegoś stopnia?

    NiecierpliwaPannaAnna zabieg mtese trwa ok 40 min. Później się leży w Novum ok 6godzin albo i dłużej. Zalecenia- zwolnienie lekarskie na ok 2tyg, unikanie pracy fizycznej,dźwigania, noszenie suspensorium- podtrzymuje jądra.

    Joaszo Kochana czekam razem z Wami i się stresuje razem z Wami. Ja bym tak dzwoniła (bądź mąż tak jak wspominałas)co 2 dzień i się pytała

    NiecierpliwaPannaAnna lubi tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • wieśka Znajoma
    Postów: 23 33

    Wysłany: 6 lutego 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Dziękujemy za kciuki :) Nasi mężowie już po m-TESE. Niestety u mojego męża nie znaleźli plemników, za to mamy guza jądra w gratisie. Jak nie zwariuję od tego wszystkiego, to będę żyć wiecznie :( Mąż kiepsko się czuje.... Ami87 - ciągle mam głowie Waszą historię, wiem ile kosztuje Was to wszystko... przykro mi, że musicie przez to przechodzić jeszcze raz :( Wiem jedno - jeśli macie czym walczyć, to wygracie! Trzymam mocno za Was kciuki! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2017, 16:33

    ami87 lubi tę wiadomość

  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 7 lutego 2017, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami87 bardzo Ci dziękuję :*. Wieśka, przykro mi, że macie takie doświadczenie :(. Życzę Ci dużo siły a dla męża zdrówka . Ściskam za Was kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2017, 07:15

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • ifka Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 7 lutego 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za kciuki ale niestety w badaniu doraźnym- brak plemników.Czekamy ma wyniki histopatologi.
    Wieśka jak po konsultacji u dr W?

  • wieśka Znajoma
    Postów: 23 33

    Wysłany: 7 lutego 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaPannaAnna - dziekuje :* rowniez ściskam za Was MOCNO kciuki :)
    Ifka - na szczęście dzis rozmowa byla spokojna i rzeczowa. Guz do badania, ale na szczęście dr kazal sie nie denerwować bo to raczej nie złośliwiec. Dal nam chociaz chwile odetchnąć bo ze stresu juz sobie miejsca nie moge znaleźć :p A jak czuje sie Twoj maz? Po kontroli ok?

    NiecierpliwaPannaAnna lubi tę wiadomość

  • ifka Koleżanka
    Postów: 44 7

    Wysłany: 8 lutego 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po kontroli ok nic się więcej nie dowiedzieliśmy,musimy czekać na wyniki. Mąż fizycznie - ok. Trzymam kciuki za Was. Czekamy.......

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 lutego 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy sie juz rozpakowani niby cc miaja byc 9 lutego ake wczoraj przychodzac do szpitala ktgv wyszlo z kosmosu tetno eysokie male mega sue ruszal po powtofnym ktg zarzadzili natychmiastowe rozwuazanie i tak oto o 23:24 przyszedl na swiat Antos wafa 3080g dl 55 cm 9/10 apgar jest cudny :) ja dochodze do siebie po ccc
    Pozdrawiamy

    mała87, domiszka, Joaszo, Sylwia Sylwia, Babyboom, Emma 32, ami87, Nadzieja87, Lizzinka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mała87 Koleżanka
    Postów: 60 41

    Wysłany: 8 lutego 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu super wieści :-) serdeczne gratulacje, niech maluszek się zdrowo chowa, a wam dużo szczęścia w nowej roli :-)

  • stardust Przyjaciółka
    Postów: 105 74

    Wysłany: 8 lutego 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, gratulacje!!! Niech rośnie synek zdrowo!

    Joaszo - ja też zaglądam i czekam na Wasz wynik.

    Ami - Wy już w tym cyklu podchodzicie? Rozumiem, że mtese i punkcja mają być równocześnie?

    Emma - już 10 tygodni, ale ten czas leci! Nie martw się, jak nadgonił i nic się nie dzieje to ciąża jest mocna i jest wszystko ok.


    A my wczoraj byliśmy u dr D. Spojrzała na wyniki męża i okazuje się że wcale nie takie super jak mówił mąż (on chyba nie do końca to zrozumiał albo nie dopytywał szczegółowo), co prawda w ejakulacie 0,4 mln ale co z tego jak nadal pojedyncze żywe. A z tych pojedynczych muszą być jeszcze o prawidłowej morfologii.
    Niemniej jednak ze względu na wiek to ostatni rok kiedy będę próbować, więc ruszamy z początkiem nowego cyklu na krótkim protokole. Dr radziła zamrozić kilka plemników dopóki się pojawiły, żeby podczas punkcji się nie okazało, że nie ma czym zapładniać...

    dev330pr___.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu moje gratulacje :) aż mi się łza w oku zakręciła jak przeczytałam. Nie wyobrażam sobie nawet Waszego szczęścia.
    Stardust dobrze że macie plan działania to jest się czego trzymać.
    U nas nadal cisza, niepewne jutro...

  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 9 lutego 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu gratuluje serdecznie :-D Strasznie się cieszę :-) Często zaglądam na ten wątek. Czekałam na Twoje szczęśliwe rozwiązanie. Życzę Wam wszystkiego dobrego duuuuuuużo zdrówka dla Ciebie i przede wszystkim dla małego Antosia. Niech chłopak rośnie jak na drożdżach :-) Ale ten czas leci, wydaje mi się, że dopiero co sama zostałam mamą, a tu już 11 miesięcy.

    Mocno też kibicuję każdej z dziewczyn, tu piszących. Wiem, co przechodzicie, bo przeszłam przez to samo. Trzymam kciuki za każdą z Was i życzę żebyście szybko zrealizowały swoje marzenia. Pozdrawiam :-)

    mała87 lubi tę wiadomość

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 9 lutego 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Witamy sie juz rozpakowani niby cc miaja byc 9 lutego ake wczoraj przychodzac do szpitala ktgv wyszlo z kosmosu tetno eysokie male mega sue ruszal po powtofnym ktg zarzadzili natychmiastowe rozwuazanie i tak oto o 23:24 przyszedl na swiat Antos wafa 3080g dl 55 cm 9/10 apgar jest cudny :) ja dochodze do siebie po ccc
    Pozdrawiamy
    Aniu myślałam właśnie o Tobie a tu masz!!! cudowna wiadomość!! Gratuluję Wam baaaardzo!!! Dużo zdrówka dla Was obojga :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie znaleziono plemników. Nawet nie wiem co czuję... chyba jakąś pustkę i psychiczny ból.

‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ