X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! :) Ja bym już teraz te badania zrobiła ale mąż uparty i ciężko go przekonać :/ On do tego spokojnie podchodzi a ja bym chciała wszystko szybko robić, z badaniami mocno naciskałam aby szybko je zrobił. I nawet szybko się zapisywał. U mnie w rodzinie teraz wysyp dzieci, w ostatnich tygodniach informacja o dwóch ciążach, dla mnie cios bo powinnam się cieszyć a nie potrafię. Będę zapewne chrzestną u brata (jego pierwsze dziecko), ja sobie teraz tego nie wyobrażam :/ A u nas takie problemy, nie wiadomo czy będzie szansa na biologiczne dziecko moje i męża, może trzeba będzie z dawcy korzystać. Nawet na święta do domu rodzinnego nie chcę jechać bo tematem numer jeden będzie ciąża bratowej. Moja mama wie i bratu powiedziałam bo się przy nim rozpłakałam. Wszyscy oprócz mnie do tego spokojnie podchodzą. Mąż nawet pogodził się z tym, że może być taka sytuacja, że nie będzie mógł być tatą. Jak rozmawialiśmy powiedział mi, że on by się nawet z tym pogodził i to zaakceptował ale wie, że ja nie. I że mu strasznie mnie żal, że taka sytuacja jest. Że w ostateczności zgodzi się na dawce jakby odpukać taka konieczność była. Tylko on chce bardzo dziewczynkę. Dziś go pomęczę o te badania genetyczne ale znam go i ciężko będzie go przekonać :/ Ogólnie ja najbardziej w świecie zawsze chciałam mieć dom, rodzinę, dzieciaczki :) Nawet na ślubie goście zamiast kwiatów nam zabawki dawali dla naszego przyszłego juniora a tu takie rzeczy się wydarzyły :/ Cios jak nic. I najciekawsze, że ludzie, którzy własnemu dziecku wszystko by dali, całe serce, wspaniały dom, rodzinę to jak na złość mieć dzieci naturalnie nie mogą.

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 9 marca 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuśka wszystkie przerabiamy te same uczucia. Czyli nieumiejętność cieszenia się ciąża naszych znajomych. Ja jak uslyszlam że nasi przyjaciele domu naprawdę bardzo dobrzy przyjaciele w końcu doczekali się upragnione ciąży to nie wiedziałam co że sobą zrobić. Naprawdę. Jak wróciliśmy do domu to płakałam jak bóbr. Do momentu kiedy przyjaciółka nie pprobila (tzn tak jej powiedział wtedy lekarz na szczęście się pomylil) i wtedy zrozumiałam że źle robienzazdroszczac osoba które też pragną bobasa. Noe minęło kilka tygodni a ty bach... informacja inprosba bym została matką chrzestna kochanej niuni której odmówić nie mogę (I ta myśl co ja że sobą zrobię jak na widok małego człowieka łzy same lecą mi do oczu) ale okazało się że po raz kolejny dałam radę. Teraz nie mam problemy z ciazami z dziecmi. Czasami mi dni to i sobie poplacze ale jest to już dużo rzadziej bo na początku ryczlam cały czas jak tylko wychodziłam do domu po pracy.

    Reasumując powoli się oswoicie. Zaczniecie małymi krokami dążyć. Przygotowywać się do badań poszczególnych. Te małe kroki dają duża siłę. Dziś odebralismy stos badań do biopsji. Więc jakoś krok za nami i idziemy dalej bez analizowania i plakania jak to było wczesnej. Głowa do góry i zamiast się uzyskać dzialaj. Nie męża za fraki albo wytłumacz że bez genetyki nic nie zdzialacie. A obawiam się że bez biopsji się nie obejdzie.

    ty0qs6r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będziemy się leczyć w Artvimedzie w Krakowie. Dziś się zapisaliśmy i za 2 tygodnie pierwsza wizyta.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Necia124, teraz zobaczyłam Twój post :) Nie udało mi się przekonać męża do genetyki :/ Cóż trudno, jak tak liczę to po pierwszej wizycie pewnie z 2 miesiące zejdzie nam na kompletowaniu badań. Potem może by coś ruszyło.

    Chyba będę musiała sobie znaleźć jakieś zajęcie aby czas szybko leciał i aby o tym wszystkim nie myśleć bo można zwariować. Póki co będę unikać dzieciaczków ;)

  • mika2 Przyjaciółka
    Postów: 146 35

    Wysłany: 13 marca 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy u wszystkich kt podchodzą do in vitro wykonuje się badania genetyczne MTHFR i CFTR? mysmy nie mieli..


    03.2018 1-wsza procedura, klinika Kraków - brak zarodków
    07.2022 klinika Kraków - mrożone oocyty -brak zarodków
    09.2022 2-ga procedura, klinika Warszawa, długi protokół
    10.2023 Hiperstymulacja, szpital ,❄❄❄❄ 😁
    01.03.23 transfer udany, niskie przyrosty bety od pewnego momentu 9dpt hcg 91, 12dpt hcg 456, 15dpt hcg 1581, 22dpt hcg 2715, 27dpt hcg 4080, 33dpt 6057 (serduszko) CP 9 tydz. 💔
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 13 marca 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mika2 wrote:
    Dziewczyny czy u wszystkich kt podchodzą do in vitro wykonuje się badania genetyczne MTHFR i CFTR? mysmy nie mieli..
    Noe wielka to jest ale u mnie CFTR musiało być wykonane bo mąż ma mutacje w tym genie. Dlatego musiałam się też przebadać. A że badanie w pakiecie z MTHFR wychodziło taniej niż samo CFTR to robiłam wsYtsko.

    ty0qs6r.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 13 marca 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mika2 wrote:
    Dziewczyny czy u wszystkich kt podchodzą do in vitro wykonuje się badania genetyczne MTHFR i CFTR? mysmy nie mieli..

    Nie wszyscy. Ja też nie miałam.
    Jak mąż nie ma mutacji w CFTR to nie ma potrzeby, żeby kobieta robiła CFTR.
    Co do MTHFR to nie jest to badanie obowiązkowe przed in vitro. Ale wiele dziewczyn robi.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 13 marca 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki i mężczyźni bo widzę że mamy jednego rodzynka :)
    dawno mnie tu nie było ale mieliśmy ostatnio dużo na głowie operacja kręgosłupa rehabilitacja męza teraz powoli się stabilizujemy :)
    Muszę Was nadrobić :)
    Pozdrawiamy :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 14 marca 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie gdzie jest ON, co u niego słychać, chyba nie pisał jaki był wynik badania histopatologicznego? ON odezwij się jakie plany u was.

  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 15 marca 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ;)
    U mnie po mtese nie znaleziono nic. Szczegółowe wyniki juz są, mam je omówić z lekarzem ale niczego szczególnego się pewnie nie dowiem. Jesteśmy też umówionie do innego lekarza bo zdecydowaliśmy sie na AID.

  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 15 marca 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Novum podchodzicie do AID? Jak tak to do którego lekarza sie zapisaliście?

  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 15 marca 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w Novum, nie pamietam do kogo wiem ze do kobiety.
    A macie kogoś do polecenia? Ktoś aktualnie podchodzi do AID?

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 15 marca 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On ja serdecznie polecam dr Langner jeśli będziemy podchodzić do IUI po rodzeństwo to też zapewne do niej pójdziemy :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 15 marca 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tu kilka dziewczyn które podchodzą do AID w tym ja.

  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 15 marca 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak wyglądają przygotowania? Mogłabyś pokrótce opisać?

  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sporo badań z krwi, usg piersi, wymazy z pochwy, chlamydia z moczu, wizyta u psychologa (niepłatna). Podpisanie dokumentów może byc wcześniej może byc w dzień zabiegu tylko musicie byc razem. Wybór dawcy albo od nich albo można samemu zamówić np z cyrosa i jak wszystko jest ok to od 10 dnia cyklu monitoring pęcherzyka i jak bedzie miał 20mm zastrzyk i na drugi dzień AID. Mi moja dr tak to przedstawiła. Więcej w tym temacie mogą wypowiedzieć sie dziewczyny które juz zabieg miały bo ja niestety przez dwa razy juz sie przygotowywałam ale do AID nie doszlo jeszcze ani razu. W związku z tym trzeba jeszcze pamiętać o tym że niektóre badania sie przeterminowują. Dziewczyny poprawiajcie jak coś źle napisałam.

  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam o badaniu genetycznym i cytologii a wizyta u psychologa oczywiście obydwoje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 14:29

  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za informację.
    A jak wygląda kwestia kosztów, za samą inseminacje płaci się około 1300zł + wszystkie dodatkowe badania oddzielnie?

    A Ty zamawiałaś z cyrosa? czy bezpośrednio?

  • Róża88 Koleżanka
    Postów: 61 16

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak badania oddzielnie, mnie kosztowały ponad 1000zl większość w luxmedzie bo tam miałam najbliżej, chlamydię w alabie a genetyczne, wymaz i cytologię w novum.
    Ja mam dawce z Novum.

  • mika2 Przyjaciółka
    Postów: 146 35

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Róza co obejmują badania genetczne? jakie to są badania ?

    03.2018 1-wsza procedura, klinika Kraków - brak zarodków
    07.2022 klinika Kraków - mrożone oocyty -brak zarodków
    09.2022 2-ga procedura, klinika Warszawa, długi protokół
    10.2023 Hiperstymulacja, szpital ,❄❄❄❄ 😁
    01.03.23 transfer udany, niskie przyrosty bety od pewnego momentu 9dpt hcg 91, 12dpt hcg 456, 15dpt hcg 1581, 22dpt hcg 2715, 27dpt hcg 4080, 33dpt 6057 (serduszko) CP 9 tydz. 💔
‹‹ 218 219 220 221 222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ