X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 25 maja 2018, 04:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luuap wrote:
    Zastanawiamy się nad dawca ale boimy się pytań o podobieństwo itp. Podczas wyboru dawcy najlepiej na co zwalać uwagę ? Jesteśmy z mężem zupełnie inni, inne karnację, kolory oczu czy włosy.
    my nie wybieralismy po grupie krwi, bo mąż ma rzadka i nawet w Cryosie dawców było jak na lekarstwo z tą grupa i w każdym nam coś nie pasowało. Niby taka duża baza a żaden nam nie podpasowal, nawet z inną grupą.
    Dawca ma taką grupę jak ja, więc istnieje ryzyko, że synek może mieć gr jaka nie wyszlaby z połączenia mojego i męża. Szczerze natomiast nawet nie wiem jaka gr ma synek. U nas czasami są pytania "do kogo on podobny", a czasami mówią "do kogo on podobny, chyba cały tata". Natomiast do mnie chyba nie jest podobny.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • on___ Koleżanka
    Postów: 80 8

    Wysłany: 25 maja 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    my nie wybieralismy po grupie krwi, bo mąż ma rzadka i nawet w Cryosie dawców było jak na lekarstwo z tą grupa i w każdym nam coś nie pasowało. Niby taka duża baza a żaden nam nie podpasowal, nawet z inną grupą.
    Dawca ma taką grupę jak ja, więc istnieje ryzyko, że synek może mieć gr jaka nie wyszlaby z połączenia mojego i męża. Szczerze natomiast nawet nie wiem jaka gr ma synek. U nas czasami są pytania "do kogo on podobny", a czasami mówią "do kogo on podobny, chyba cały tata". Natomiast do mnie chyba nie jest podobny.
    A skąd mieliście dawce? i gdzie robiliście inseminacje i za którym razem się udało? :)

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 25 maja 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie i że mnie wspieracie lubię tutaj zagladać ... jakoś tak podnosicie mnie na duchu :) dziękuję!

    Anomalia lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebrałam wynik badań genetycznych mojego męża :( są dwie mutacje ale nie mam pojęcia co oznaczają... Pomożecie?
    Gen CFTR mutacja F508del oraz D443Y.
    AZF prawidłowy, kariotypu jeszcze nie ma.
    Co to oznacza??

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 25 maja 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Dziewczyny odebrałam wynik badań genetycznych mojego męża :( są dwie mutacje ale nie mam pojęcia co oznaczają... Pomożecie?
    Gen CFTR mutacja F508del oraz D443Y.
    AZF prawidłowy, kariotypu jeszcze nie ma.
    Co to oznacza??

    Oznacza to, że u Twojego Męża wykryto 2 mutacje w genie CFTR.
    Z tego powodu Ty musisz również zrobić to badanie. Bo jeżeli u Ciebie również wyjdzie mutacja jest ryzyko przekazania dziecku mukowiscydozy.
    A powiedz Twój Mąż ma dobre wyniki hormonów? Bo jeżeli hormony są w normie jest duża szansa na znalezienie plemników w biopsji. Mutacja CFTR jest częstą przyczyną azoospermii.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 09:13

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Oznacza to, że u Twojego Męża wykryto 2 mutacje w genie CFTR.
    Z tego powodu Ty musisz również zrobić to badanie. Bo jeżeli u Ciebie również wyjdzie mutacja jest ryzyko przekazania dziecku mukowiscydozy.
    A powiedz Twój Mąż ma dobre wyniki hormonów? Bo jeżeli hormony są w normie jest duża szansa na znalezienie plemników w biopsji. Mutacja CFTR jest częstą przyczyną azoospermii.

    Tak, hormony ma wszystkie w normie. Prócz inhibini bo nie badał.
    Czy to ten gen odpowiedzialny za brak nasieniowodów?
    Kariotyp też muszę zrobić?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Tak, hormony ma wszystkie w normie. Prócz inhibini bo nie badał.
    Czy to ten gen odpowiedzialny za brak nasieniowodów?
    Kariotyp też muszę zrobić?
    Mój mąż też miał mutacje CFTR delf508 i hormomy w normie
    Udało się znaleźć plemniki i podejść do ICSI obecnie mam podany jeden zarodek i dwa zamrożone. Nie trać wiary. Tak jak pisze Zizu musisz zrobić u siebie mutacje i u nas w klinice od obojgu partnerów wymagane były kariotypu by podejść do in vitro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 18:18

    ty0qs6r.png
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Necia124 wrote:
    Mój mąż też miał mutacje CFTR delf508 i hormomy w normie
    Udało się znaleźć plemniki i podejść do ICSI obecnie mam podany jeden zarodek i dwa zamrożone. Nie trać wiary. Tak jak pisze Zizu musisz zrobić u siebie mutacje i u nas w klinice od obojgu partnerów wymagane były kariotypu by podejść do in vitro.

    Od początku gdy się dowiedzieliśmy o azoospermi podejrzewałam że to coś z genetyka bo siostra męża też nie może mieć dzieci... Oby chociaż w jądrach coś było. Z ta druga mutacja też się spotkaliście? Ta D443Y

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 25 maja 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Tak, hormony ma wszystkie w normie. Prócz inhibini bo nie badał.
    Czy to ten gen odpowiedzialny za brak nasieniowodów?
    Kariotyp też muszę zrobić?

    Kariotyp u Ciebie również trzeba zrobić.
    Ta mutacja może odpowiadać za niedrożność nasieniowodów i stąd brak plemników w nasieniu.
    Tą drugą mutację widzę pierwszy raz, może to jest jeden z rzadszych wariantów? Bo najczęściej jest del508.
    Macie dużą szanse na sukces, Wasza sytuacja jest bardzo podobna do historii Neci.

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Od początku gdy się dowiedzieliśmy o azoospermi podejrzewałam że to coś z genetyka bo siostra męża też nie może mieć dzieci... Oby chociaż w jądrach coś było. Z ta druga mutacja też się spotkaliście? Ta D443Y
    Tej drugiej mutacji nie znam niestety.
    Trzeba wierzyć że będą plemniki

    ty0qs6r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klamka wrote:
    My punkcji nie robilismy, tylko od razu otwarta i u meza tez znalezli nawet ruchliwe. Mamy teraz 3 blastocysty zamrozone i za tydzien zaczynam przygotowania do transferu.

    Anomalia trzymam kciuki, bo troche mi wasza sytuacja przypomina moja :)

    Super! Teraz tylko zostaje nam pozytywne myślenie.Ja po transferze przespałam cały dzień, to chyba przez to ciągłe napięcie. Nam udało się zamrozić jeden zarodeczek 4CC. Mam nadzieje, że we mnie też już coś rośnie, testuje się w środę :)
    Gdzie robiliście biopsje ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Dzięki dziewczyny za wsparcie i że mnie wspieracie lubię tutaj zagladać ... jakoś tak podnosicie mnie na duchu :) dziękuję!
    Mnie również to forum podnosi na duchu. W końcu wszystkie tu mamy podobne problemy i jedno marzenie :)

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 25 maja 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    on___ wrote:
    A skąd mieliście dawce? i gdzie robiliście inseminacje i za którym razem się udało? :)
    Z novum. Mieliśmy in vitro, bo wcześniej próbowaliśmy z plemnikami męża z mtese. Kilka postów wcześniej pisałam jak u nas wyglądało.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 26 maja 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My teraz podchodzimy we Francji bo tutaj obecnie mieszkamy :) 27 czerwca biopsja a kiedy in vitro nie wiadomo ... 15 czerwca mamy wizyte i wtedy mam nadzieje się dowiemy :)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Piszę tutaj wiadomość, bo jest tu dużo osób z podobnymi problemami.
    Leczymy się od kilku lat, bo mąż nie może mieć dzieci.
    Mieliśmy 5 nieudanych inseminacji nasieniem dawcy w klinice.
    Dlatego chciałam zapytać się, czy któraś z Pań korzystała z dawcy nasienia poza kliniką? Najlepiej proszę o kontakt na priv.

    Jdz lubi tę wiadomość

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 27 maja 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny orientujecie się może gdzie na Śląsku mogę zrobić badania genetyczne CFTR i kariotyp na NFZ? Nie zależy mi za bardzo na czasie bo do biopsji będziemy podchodzić dopiero w listopadzie.. i dopiero potem ewentualne invitro o ile będzie z czym..

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Malinowa5 Ekspertka
    Postów: 258 64

    Wysłany: 27 maja 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anettak* wrote:
    Witam,
    Piszę tutaj wiadomość, bo jest tu dużo osób z podobnymi problemami.
    Leczymy się od kilku lat, bo mąż nie może mieć dzieci.
    Mieliśmy 5 nieudanych inseminacji nasieniem dawcy w klinice.
    Dlatego chciałam zapytać się, czy któraś z Pań korzystała z dawcy nasienia poza kliniką? Najlepiej proszę o kontakt na priv.
    Anettak... Nie chce na siłę doradzać ale te inseminacje poza klinika to bardzo śliska sprawa. Bo to musisz specjalnie przetrzymywac... Chyba że znajdziesz dawce że świeżym materiałem. Słyszałam że umawia się dziewczyna w hotelu, dawca daje nasienie w kubeczku, i wstrzykuje sobie.. Każdy tam robi jak chce. Ale 5 insmeinacji się nie udało to musi być jakas przyczyną że nie wychodzą. I to coś bardziej poważnego. Nie możecie podejść do invitro?

    1.07.2017 początek
    1.10.17 wyrok- azoospermia
    1.01.2018 - decyzja AID
    ona- badania ok, tylko podwyższona prolaktyna
    17.02.18.- I AID :(
    15.03.18- II AID :( - ale dlaczego??
    14.05.18- III AID - :(
    5.07.18 - in vitro- 2 maluchy podane
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa dięki za odpowiedź. Wysłałam Ci zaproszenie. Mam endometriozę, a wszystko pozostałe jest u mnie wszystko w normie. Endometrioza utrudnia zajście w ciążę i stąd niepowodzenia. Myślę, że potrzeba więcej prób, aby udało się. Mam już dosyć leczenia w klinice. Chcę znaleźć dawcę w taki sposób i na spokojnie próbować. Wiem, że jedna kobieta miała nieudane inseminacje w klinice. Potem znała sobie sama dawcę i zaszła w ciążę. Szukam informacji jak to przybiega.

  • Agness001 Autorytet
    Postów: 482 197

    Wysłany: 28 maja 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Dziewczyny orientujecie się może gdzie na Śląsku mogę zrobić badania genetyczne CFTR i kariotyp na NFZ? Nie zależy mi za bardzo na czasie bo do biopsji będziemy podchodzić dopiero w listopadzie.. i dopiero potem ewentualne invitro o ile będzie z czym..
    Witam. Jestem tu nowa ale od dłuższego czasu śledzę ten wątek. Badania genetyczne na NFZ można zrobić w Rudzie Śląskiej w NZOZ Genom. Potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni genetycznej. Najlepiej wziąć od razu skierowanie też dla siebie.

‹‹ 232 233 234 235 236 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ