X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Hej :) u mnie od rana złe informacje anulowali nam wizyty z 15 czerwca i biopsje męża z 27 czerwca bo Pani stweirdziła że trzeba zrobić kariotyp męża jeszcze raz ;/ (ma z polski i wszystko ok ) wiec po co ;/ mnie tez wyslala na badania kariotypu ... no masakra ;/ a co najgorsze ze wizyte 1 mielismy w kwietniu i lekarz powiedział ze wszystko ok ze sa badania itd .... ;/ i nagle pare tygodni przed wizyta coś jest nie tak ;/ no masakra ;/;/;/

    A niby co ma się zmienić w kariotypie? Przecież to się robi raz i koniec. Basiu tak mi przykro, że jeszcze przez takie rzeczy musicie dłużej czekać. A nie możesz w Klinice z kimś innym porozmawiać jeszcze, ten lekarz, który Was widział wcześniej nie może nic zrobić?

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokładnie kariotyp się robi raz i tyle ;/ jutro bedziemy dzwonić i wyjasniać to jakos ;/ masakra;/ głowa pęka ... a najgorsze to czekanie;/ tym bardziej że juz się nastawilismy :(

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    No dokładnie kariotyp się robi raz i tyle ;/ jutro bedziemy dzwonić i wyjasniać to jakos ;/ masakra;/ głowa pęka ... a najgorsze to czekanie;/ tym bardziej że juz się nastawilismy :(

    Nie daj się im zbyć. Pomijając, że badanie kariotypu to spore koszty to jeszcze nerwy i czas tracicie.
    Trzymam kciuki, żeby udało się t jakoś wyjaśnić :-)

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no hej dzisiaj dzwonilismy do szpitala i mowimy ze mąż ma badania genetyczne itd ze na pierwszej wizycie w kwietniu dalismy wszystkie badania i lekarz powiedział ze wszystko jest ok ... a Pani mowi ze oni nie wiedzieli ze mąż miał robiony kariotyp i teraz z tym kariotype musimy isc na konsultacje;/ a co najlepsze na biopsje nie ma juz wolnych terminów do sierpnia ;/;/;/ takze przez francuskich lekarzy wszystko nam przepadło ;/;/

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu to straszne jak Was potraktowano. Przez czyjąś niekompetencję musicie czekać i to tyle czasu. Ale rozumiem, że termin na wrzesień już Wam zapisali na biopsję? Czy dopiero po konsultacji z tymi kariotypami? Dlaczego to jest tak, że my jako pacjentki musimy wszystkiego pilnować?
    Trzymaj się jakoś chociaż wiem, że jest Ci bardzo ciężko....

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie mamy zadnych terminów nawet na ta konsultacje Pani nam kazała zadzwonić w poniedziałek bo nie ma nowego grafiku ...;/ masakra ręce opadaja!

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Nie nie mamy zadnych terminów nawet na ta konsultacje Pani nam kazała zadzwonić w poniedziałek bo nie ma nowego grafiku ...;/ masakra ręce opadaja!

    A macie jeszcze jakąś inną klinikę do wyboru poza tą w której teraz jesteście? Bo jeżeli tak ma wyglądać całe leczenie, ciągłe problemy itd. to ja bym się zastanowiła czy nie poszukać innego miejsca...

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co nie chce juz teraz zmieniać bo dostalismy refundacje na wszystkie badania i icsi w tym szpitalu ..;/ i szukanie nowego umawianie na spotkania gdzie sie czeka po 1 miesiac ;/ katastrofa... ale zastanawiam sie czy nie wziaść tych wszystkich papierów decyzje o biopsji ktora nam przyznali i nie jechac tam jutro rano i wyjasnić ( twarza w twarz) a nie tak przez telefon ;/ jak myslisz? a ja tak ciągle o sobie ... a jak u Ciebie ??

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    wiesz co nie chce juz teraz zmieniać bo dostalismy refundacje na wszystkie badania i icsi w tym szpitalu ..;/ i szukanie nowego umawianie na spotkania gdzie sie czeka po 1 miesiac ;/ katastrofa... ale zastanawiam sie czy nie wziaść tych wszystkich papierów decyzje o biopsji ktora nam przyznali i nie jechac tam jutro rano i wyjasnić ( twarza w twarz) a nie tak przez telefon ;/ jak myslisz? a ja tak ciągle o sobie ... a jak u Ciebie ??

    Ja na Twoim miejscu bym pojechała i nie odpuściła im tak łatwo. Bo to jest ewidentnie ich błąd.

    Ja jutro mam ważny dzień- pierwsza kontrola hormonów w trakcie długiego protokołu. Jak bedzie ok to od soboty startuje ze stymulacją :-) Z jednej strony się cieszę że to już a z drugiej bardzo się boję, że będzie tak źle jak ostatnio.

    To ja trzymam kciuki za Ciebie, a Ty proszę trzymaj za mnie :-)

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki mocno!! bedzie dobre! my niestety pojedziemy w poniedziałek bo jutro nasz znajomy (tłumacz) nie moze:(

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Trzymam kciuki mocno!! bedzie dobre! my niestety pojedziemy w poniedziałek bo jutro nasz znajomy (tłumacz) nie moze:(

    Jest wszystko ok, zaczynam stymulację. Za jakieś dwa tygodnie będzie po punkcji.
    Daj znać w poniedziałek jak poszło :-)

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wieści :)):)) powodzenia:* dam znać napewno :) dziekuje :)

    Zizu87 lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż podczas pierwszej wizyty u doktora dostał skierowanie za operację ZPN,lekarz domniemal wtedy że to może być przyczyną azoospermii. Hormony ma wszystkie w normie, niestety ma mutacje w genie CFTR, wynika z tego że ma problem z nasieniowodami.
    Zabieg ma mieć pod koniec lipca ale tak się zastanawiam czy zabieg ma sens skoro znamy już przyczynę azoospermii. Lekarz prowadzący ma urlop i dopiero mamy wizytę u niego z wynikami pod koniec czerwca.
    Jak myślicie? Jest sens podchodzić do tego zabiegu czy lepiej od razu do biopsji?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Mąż podczas pierwszej wizyty u doktora dostał skierowanie za operację ZPN,lekarz domniemal wtedy że to może być przyczyną azoospermii. Hormony ma wszystkie w normie, niestety ma mutacje w genie CFTR, wynika z tego że ma problem z nasieniowodami.
    Zabieg ma mieć pod koniec lipca ale tak się zastanawiam czy zabieg ma sens skoro znamy już przyczynę azoospermii. Lekarz prowadzący ma urlop i dopiero mamy wizytę u niego z wynikami pod koniec czerwca.
    Jak myślicie? Jest sens podchodzić do tego zabiegu czy lepiej od razu do biopsji?

    Sesil nie wiem jaka droga będzie lepsza. Musicie się zdać na lekarza.
    Ale tak na logikę jak są żylaki to one mogą pogarszać jakość plemników, które są w jądrach. Więc jakby je usunąć to jeżeli w jądrach są plemniki to po kilku miesiącach ich jakość się powinna poprawić. Bo samo uzyskanie z jąder plemników to jedno a ich jakość to drugie. Problem jest taki, że to wszystko wiąże się z czekaniem. Po operacji żylaków będzie trzeba poczekać kilka miesięcy...

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Zizu :)
    Jak tam stymulacja ? Jak się czujesz ?
    Ja dzisiaj byłam w szpitalu wyjasnić cała ta sytuacje ... iiiii dobrze ze pojechałam o anulowaniu spotkań nikt nic nie wiedział !! ;/ to chore naprawde...;/ 15 mamy wizyte i 18 czerwca i Pani powiedziała ze 18 ustlimy czy 27 odbedzie sie ta biopsja ale specjalnie na 18 nas wpisala( mimo ze miejsc nie było) zeby jednak sie odbyła 27 takze.... do przodu! :)

    luuap lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Basiu :-)

    Dzisiaj 3 dzień, zaczynam czuć momentami jajniki, poza tym trochę zawrotów głowy i takie ogólnie dziwne samopoczucie. Ale nie jest najgorszej :-) Nie mogę doczekać się USG w piątek żeby zobaczyć co się tam dzieje.

    Tyle nerwów u Ciebie niepotrzebnie. Ważne, że wszystko się wyjaśniło i biopsja będzie zgodnie z planem :-)

    ami87, luuap lubią tę wiadomość

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no co do biopsji okaże się jeszcze w poniedziałek .... bo tutaj jak widać nigdy nic nie wiadomo;/

    będzię dobrze! napewno :)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 za owocna stymulacje! Protokół długi czy krótki? :)

    Zizu87 lubi tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 dobrze, że się udaliście, ale faktycznie zizu87 ma rację niepotrzebne te nerwy. Zizu87 świetne informacje ;):) Informuj nas na bieżąco<3 To świetne informację- chciałąbym być już na takim etepie;) Dziś dzwoniliśmy do novum zapytać czy są juz badania hispatologiczne po biopsji, ale dostali wyniki dopiero z 30 kwietnia. My już trzy tygodnie czekmy na wyniki. Umowiłam nas do dr W na koniec miesiąca ( mam nadzieje, że do tego czasu będą wyniki), aby zapytać co dalej, chcemy też się podpytać jak to wygląda w jeśłi chodzi o inseminacje nasieniem dawcy. Czy można zamówić do nich jak zamówić itp.

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Zizu87 za owocna stymulacje! Protokół długi czy krótki? :)

    Tym razem długi. Dzisiaj 19 dzień, z czego 3 dzień leków stymulujących.
    Zobaczymy, musi być lepszy efekt niż ostatnio :-)
    A co u Ciebie? Jak Synek?

‹‹ 234 235 236 237 238 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ