X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 18 lipca 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja bratowa dzisiaj urodziła córeczkę... Brat w euforii wygadał się że chca mnie za matkę chrzestną.. ehh boli strasznie :( niby gratuluję ale to taka radość przez łzy :( bardzo ciężkie dni przede mną :(

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil, rozumiem Cię, mam to samo :/ Moja bratowa też jest w ciąży i w październiku będzie rodzić. Cieszę się ich szczęściem bardzo ale w sercu aż płakać mi się chce, że u nas takie problemy :/ I trochę nawet bratowej unikam bo aż przykro mi słuchać o dzieciach. Boję się, że płaczem wybuchnę :/ Pocieszam się tym, że we wrześniu stymulacja, może cud się zdarzy i za pierwszym razem się uda. Jak by bratowa rodziła to może byłabym w ciąży, piękne marzenia ... Czas pokaże czy się zrealizują.

  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 19 lipca 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu pięknie się czyta takie posty aż robi się ciepło na serduchu :). U mnie dookoła same ciąże - przyjaciółki, bratowa, koleżanka z pracy także wiem co czujecie ;). Ja jestem po 10 dniach stymulacji i mam po 7 pęcherzyków ale rosną bardzo powoli więc punkcja prawdopodobnie dopiero w środę.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym Was o coś podpytać. W którym dniu cyklu zaczyna się stymulację? Wiem, że jakoś na początku ale czy są na to przewidziane jakieś widełki czasowe? Nie wiem czy sobie zbyt późno nie ustaliłam wizyty. Nie chciałabym potem czekać znów kolejnych dni. I też drugie pytanie, jak się czułyście podczas stymulacji? Da się jednocześnie pracować? Czy lepiej brać wtedy urlop?

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 19 lipca 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuśka123 wrote:
    Dziewczyny, chciałabym Was o coś podpytać. W którym dniu cyklu zaczyna się stymulację? Wiem, że jakoś na początku ale czy są na to przewidziane jakieś widełki czasowe? Nie wiem czy sobie zbyt późno nie ustaliłam wizyty. Nie chciałabym potem czekać znów kolejnych dni. I też drugie pytanie, jak się czułyście podczas stymulacji? Da się jednocześnie pracować? Czy lepiej brać wtedy urlop?

    Zależy jaki masz ustalony protokół stymulacji.
    W krótkim stymulacja zaczyna się w 2 dniu cyklu, potem od 6 dnia cyklu są kontrole co 2 dni aż do punkcji. Punkcja przeważnie ok. 12-14 dc, może się to zmienić w zależności od Twojej reakcji na stymulację.
    W długim protokole od 21 dc brałam gonapeptyl (lek na wyciszenie). Po 14 dniach brania gonapeptylu zaczyna się stymulacja. Po 6-7 dniach od rozpoczęcia stymulacji jest pierwszy podgląd i kolejne co 2 dni. Punkcja po 12-14 dniach przyjmowania leków stymulujących.

    Ja z uwagi na dużą odległość od kliniki od 6 dnia stymulacji (czyli pierwszego podglądu) brałam wolne i tak już do punkcji. W trakcie stymulacji odczuwałam jajniki, z dnia na dzień coraz bardziej. Do tego w długim protokole źle znosiłam gonapeptyl- on wprowadza w stan farmakologicznej menopauzy. Miałam zawroty głowy, napady gorąca, ogólnie czułam się słabo. Niektóre dziewczyny pracują aż do punkcji. Inne z kolei źle tolerują leki i biorą wolne. Wszystko zależy od reakcji Twojego organizmu. Tego nie przewidzisz.
    Co do urlopu wszystko zależy od rodzaju pracy jaki wykonujesz.

  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 20 lipca 2018, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas bylo też dokładnie tak jak pisze Zizu z tym że pierwszy podgląd miałam już w 4 DC.i stymulacja będzie nieco dłuższa z powodu słabej reakcji na leki. Ja osobiście przy pracy jednozmianowej nie wyobrazam sobie nie brać urlopu na czas stymulacji. Z tym, że my dojeżdżamy ok 100 km.do kliniki wiec 2 h poświęcamy na sama drogę.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za te informacje! :) Bo tak się zastanawiam jak potem to wszystko ugryźć. Zależy mi aby to na spokojnie zrobić, abym się nie stresowała a pracę mam delikatnie mówiąc bardzo stresującą. Niby na komputerze ale presja czasu czasem jest. Chyba będę musiała kombinować z urlopem i L4. Też zależy mi aby pierwsze podejście się udało.

    Tak trochę zaczęłam czytać o tej całej procedurze in vitro i czy jest tu ktoś kto stosował embryoglue lub embryogen? Możecie się podzielić własnymi doświadczeniami?

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 20 lipca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natuśka123 wrote:
    Dzięki dziewczyny za te informacje! :) Bo tak się zastanawiam jak potem to wszystko ugryźć. Zależy mi aby to na spokojnie zrobić, abym się nie stresowała a pracę mam delikatnie mówiąc bardzo stresującą. Niby na komputerze ale presja czasu czasem jest. Chyba będę musiała kombinować z urlopem i L4. Też zależy mi aby pierwsze podejście się udało.

    Tak trochę zaczęłam czytać o tej całej procedurze in vitro i czy jest tu ktoś kto stosował embryoglue lub embryogen? Możecie się podzielić własnymi doświadczeniami?

    Embryoglue jest rutynowo stosowane w nOvum. I transfery udają się lub nie. Moim zdaniem jest to dodatek, który może pomóc. Czytałam jednak opinie, że dziewczyny stosowały embryoglue i się nie udawało, a jak podchodziły bez to akurat była ciąża.
    Niestety in vitro to loteria. Liczy się wiele czynników: jakość zarodka, stan endometrium w dniu transferu, ewentualne skurcze w trakcie czy po transferze. Czasami dobre zarodki nie dają ciąży a z tymi słabszymi się udaje. Nie ma reguły.

  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 21 lipca 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, muszę się Was poradzić bo już mam metlik. Mój wczorajszy estradiol to prawie 5000 a punkcja dopiero we wtorek. Pęcherzyki wystrzeliły i mają po 17-19 mm. Czy to trochę nie za późno? Co myślicie??

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 21 lipca 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika a w jakich jednostkach masz podany wynik estradiolu? Ile tych pęcherzyków urosło?

  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 21 lipca 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PG/mol ta druga jednostka prawie 16 tysiecy. 13 pęcherzyków najmniejszy ma 17mm.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 21 lipca 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było tak, że w poniedziałek było 5500 pmol/l,co daje jakies 1500 pg/ml. Miałam wtedy ok. 10 pęcherzyków, z czego najmniejszy 15mm, większość 17-18mm. We wtorek brałam jeszcze rano stymulację a już wieczorem ovitrelle. I punkcję miałam w czwartek. Uzyskałam 7 komórek, z czego 6 dojrzałych.
    A lekarz mówił czemu nie chce robić punkcji w poniedziałek? Przy takim estradiolu masz niestety spore ryzyko hiperstymulacji :-(

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lipca 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu super info :)

    widzę ze lato/jesień będą owocowały chyba :D stymulacje, transfery ;)
    Trymam za wszytskie kciuki :)

    Zizu87 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 22 lipca 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mam dzisiaj nerwy!!! Przełożyli nam 2 raz termin punkcji. Ciągle nie pasuje termin urologowi (mamy biopsję w ten sam dzień co punkcje) czy oni nie zdaja sobie sprawy, że kosztuje nas to wystarczajaco dużo nerwów? Naprawdę nie potrzeba nam już dodatkowych...

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 22 lipca 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika rozumiem Twoje zdenerwowanie. Przecież takie podejście kliniki jest niepoważne. Nerwy to jedno, ale chodzi też o Twoje zdrowie, bo przeciąganie stymulacji tak długo przy wysokim estradiolu nie wydaje się dobrym pomysłem. Poza tym te pęcherzyki były już dosyć duże w piątek. Ale rozumiem, że zdążyli zadzwonić i Ovitrelle dzisiaj nie wzięłaś? Masz jeszcze jutro jakiś podgląd pęcherzyków, żeby było wiadomo jakiej wielkości są pęcherzyki?
    Trzymaj się, bo chyba każda z nas miałaby dość w tej sytuacji...

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 lipca 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu jak u Ciebie? Jak efekty stymulacji?

    Monika jak się czujesz?

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 23 lipca 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przekładanie punkcji przy tak wysokim esttadiolu? Nie rozumiem podejście lekarzy. Czy Ty łączysz się w Novum Monika? Bo jak tak to zmieniam moja pierwsza opiknie o klinice. Faktycznie nerwow Wam wcale nie oszczędzają. Mam nadzieję że ta historia skończy się chociaż happy endem.

    ty0qs6r.png
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 24 lipca 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane ja jutro o 10:00 mam punkcję! :) nie odzywalam się ale mam nadzieje że zrozumiecie...

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 24 lipca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna rzecz której się obawiam jutro to znieczulenie miejscowe ... w Polsce miałam znieczulenie ogólne krótkotrwałe ... ale może jakoś to przezyje ... ??? zastrzyki zniosłam dobrze... :)

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 24 lipca 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Musiałam trochę ochłonąć dlatego nie pisalam. Oczywiście dowiedzieliśmy się jeszcze wczoraj, że nie będzie świeżego transferu bo progesteron jest już za wysoki.. Wczoraj estradiol mialam ponad 8000. Nelcia nie, nie jestem w Novum. Basia trzymam kciuki!! a Ty trzymaj za mnie bo też mam jutro punkcje :)

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
‹‹ 244 245 246 247 248 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ