X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 26 lipca 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Bardzo mi przykro :-( Ja przeżyłam to samo przy pierwszym podejściu- nie było zarodków.
    U nas akurat były plemniki z m-tese. Po rozmrożeniu okazało się, że plemniki nie przetrwały mrożenia. Liczyliśmy się z tym i zdecydowaliśmy o zapłodnieniu nasieniem dawcy. Mimo to zarodków nie było. Ja się kompletnie załamałam. Bo wydawało mi się, że to oznacza złą jakoś komórek i nawet z dawcą nie mamy szansy. Potem były AID też bez powodzenia. Ale podeszliśmy do kolejnego in vitro. Tym razem zmieniono protokół z długiego na krótki, dostałam dużo wyższe dawki leków. Miałam tylko o 2 komórki więcej ale dużo lepsze. Embriolodzy zadziałali i udało się zapłodnić 100% dojrzałych komórek. Udał się pierwszy transfer.
    Leczycie się w nOvum u dr W? Wiesz zawsze można podejść do m-tese, ale już tu kiedyś rozmawiałyśmy, że nie ma zbyt wielu ciąż po tej biopsji. Wszystko zależy od Waszej determinacji no i niestety możliwości finansowych. Poza tym nie wiem jakie jest Wasze podejście do tematu dawcy, czy rozmawialiście o tym?
    To są trudne decyzje, godziny rozmów, miliony wątpliwości...
    Ja nie zrzucała bym winy na Twoje komórki, bo czasem zmiana stymulacji wystarczy, żeby było trochę lepiej. U Was jest niestety poważny problem z plemnikami i chyba tu trzeba szukać przyczyny.
    Porozmawiajcie z lekarzami. Daj znać co Wam powiedzą.
    Tak, leczymy się u dr W. Pierwsze co powiedział, to że mamy się nie poddawać... Powiedział, że plemniki z biopsji mogą być lepsze, bo są młodsze. Ginekolog powiedziała, że dziwnie to wyglada, kazała zmienić dietę, zaleciła witaminki i regularny tryb życia. Brak cech zapłodnienia może wskazywać, że coś także było nie tak z komórkami jajowymi, nic a nic nie ruszyło. Powiedziała, że skontaktuje się z laboratorium embriologicznym i się do nas odezwie. U nas jedynie jest to AZF C, hormony, kariotyp i CFTR w porządku...
    Narazie nie podejmujemy tematu dawcy, walczymy aż nie bedzie dla nas szans, mamy to szczescie, że koszty nie są dla nas przeszkodą.
    Zabieramy się więc za siebie i za trzy miesiące ponawiamy próbę.

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 26 lipca 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dzisiaj wyniki inhibini od męża... Na całe szczęście w normie :) 286 przy referacji 350 :) także jestem pełna nadziei! A jechałam po nie taka zdolowana że pewnie będą źle..
    Trzymam za was wszystkie kciuki! :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2018, 22:13

    Natuśka123 lubi tę wiadomość

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 27 lipca 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juz po wizycie z 6 pobranych komórek 2 były ok... 2 zaplodnili z czego dobrze rozwijająca się została tylko 1 (aż jedna) embriolog powiedziała ze jest dobrej jakości i jesli w poniedziałek będzie wszystko dobrze to w poniedziałek będziemy mieli transfer. Powiedziała ze jest 40-50% szans ze ten transfer się odbedzie w poniedziałek. Jestem dobrej pomysli! chciałabym żeby było dobrze...

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 27 lipca 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu musi być dobrze! Mam nadzieję, że ten mały siłacz da radę i dojdzie do transferu. Ogromne kciuki <3

    Basia92, mwm lubią tę wiadomość

  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 27 lipca 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gdy straciliśmy wiarę to z tą ostatnią komóreczką z wtorku zaczęło się coś dziać! A ja już nawet nie zadzwoniłam dziś do nich, oni się do mnie dodzwaniali od rana, a ja jeszcze telefon wyciszony miałam... Nadziei zbytnich nie mamy, ale wstępnie mnie umówili na transfer w poniedziałek... Dopiero wtedy będziemy wiedzieć czy jest co transferować. Wracam do leków i zaczynam się modlić...

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • Ewaaa Przyjaciółka
    Postów: 78 24

    Wysłany: 27 lipca 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Proszę o pomoc w interpretacji wyników mojego męża:

    Ilość: 2,6 ml
    Barwa: mleczno-szara
    Oddziaływanie: zasadowe
    Konsystencja: silnie galaretowata
    Czas upłynnienia: >1h

    Nabłonki: pojedyncze w polu widzenia
    Leukocyty: 0-1 w polu widzenia
    Erytrocyty: świeże pojedyncze w polu widzenia

    śluz obfity

    Ilość plemników w polu widzenia: 80-100
    Ruchomych 50% Nieruchomych 50%

    Wśród plemników ruchomych 10% wykazuje szybki ruch postępowy.

    Ilość plemników w 1 ml: 46.800.000

    W preparacie barwionym: form atypowych nie znaleziono.

    20141018020214.png
    31 lat
    <3 Starania od: listopad 2014 - o pierwsze dziecko <3
    HSG - ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa, bardzo mocno będę trzymać kciuki! Jeszcze jest nadzieja! :) trzymaj się i bądź dobrych myśli :) wierzę, że się uda :)

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 27 lipca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa wrote:
    Dziewczyny, gdy straciliśmy wiarę to z tą ostatnią komóreczką z wtorku zaczęło się coś dziać! A ja już nawet nie zadzwoniłam dziś do nich, oni się do mnie dodzwaniali od rana, a ja jeszcze telefon wyciszony miałam... Nadziei zbytnich nie mamy, ale wstępnie mnie umówili na transfer w poniedziałek... Dopiero wtedy będziemy wiedzieć czy jest co transferować. Wracam do leków i zaczynam się modlić...

    To trzymam kciuki za tą jedną komórkę!

  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 28 lipca 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :)

    Miałam telefon z laboratorium, tak naprawdę chyba nasz zarodek nie zachowuje się „książkowo” i sami nie wiedzą co z nim dalej będzie... Może się rozwija a może też się rozpada? Jutro wieczorem ma ktoś dzwonić jeszcze i dać ostateczną odpowiedź co do transferu.

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 28 lipca 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa a która to doba po punkcji?. Trzymam mocno kciuki żeby ten jeden okazał się siłaczem.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 29 lipca 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaa89 wrote:
    Cytrynowa a która to doba po punkcji?. Trzymam mocno kciuki żeby ten jeden okazał się siłaczem.
    Punkcją była w poniedziałek, ale ta komórka była zapładniania pozniej i ruszyła z opoznieniem, wczoraj była jej czwarta dobra. Dlatego zbytnich nadziei nie mamy i czekamy, co ona tam sobie dalej działa w laboratorium. Chociaż... Zaskoczyła nas raz to moze i kolejny zaskoczy? Czekam niecierpliwie na telefon....

    Basia92 lubi tę wiadomość

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 29 lipca 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę powodzenia i żeby nas te nasze zarodki zaskoczyly ja też czekam do jutra co to będzie !!!.... trzymam kciuki za Ciebie i za siebie:):*

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 29 lipca 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez czekamy na informacje. Ostatnia była po 48h a dzisiaj mija już 5 doba nie wiem czy dzisiaj zasniemy z tych nerwów.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 29 lipca 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia jesteś już po transferze?

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 29 lipca 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam więc kciuki za Wasze zarodeczki :)

    U nas niestety zle wieści, koniec nadziei - zarodek (o ile to był zarodek) całkowicie się pofragmentował...

    Dziewczyny, których mężowie musieli mieć biopsje - w jakich jeszcze klinikach poza Novum się leczycie? Jakich andrologów tam polecacie? Kolejne podejście narazie też w Novum, ale jeżeli historia się powtórzy bedziemy szukać innej kliniki, czasami zmiana dobrze robi...

    Zabieg biopsji jest powtarzalny, nie? Czy któryś z Waszych mężów miał go więcej niż raz? Strasznie się boję, że podejdziemy kilka razy do ICSI i nic z tego nie bedzie i bedzie za pozno już nawet na dawcę :( Ale chcę walczyć o nasze własne dziecko aż nam powoedzą, że nie ma już nadziei.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 11:24

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 30 lipca 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj rano dzwonili ze szpitala z informacja że nasz zarodek sie zablokował ( cokolwiek by to znaczylo) i ze czekaja do jutra i jutro dadza znać co dalej ... :(:(
    są jeszcze jakieś nadzieje ;(??

    Cytrynowa lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 30 lipca 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa wrote:
    Trzymam więc kciuki za Wasze zarodeczki :)

    U nas niestety zle wieści, koniec nadziei - zarodek (o ile to był zarodek) całkowicie się pofragmentował...

    Dziewczyny, których mężowie musieli mieć biopsje - w jakich jeszcze klinikach poza Novum się leczycie? Jakich andrologów tam polecacie? Kolejne podejście narazie też w Novum, ale jeżeli historia się powtórzy bedziemy szukać innej kliniki, czasami zmiana dobrze robi...

    Zabieg biopsji jest powtarzalny, nie? Czy któryś z Waszych mężów miał go więcej niż raz? Strasznie się boję, że podejdziemy kilka razy do ICSI i nic z tego nie bedzie i bedzie za pozno już nawet na dawcę :( Ale chcę walczyć o nasze własne dziecko aż nam powoedzą, że nie ma już nadziei.

    Przykro mi :-(

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 30 lipca 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    dzisiaj rano dzwonili ze szpitala z informacja że nasz zarodek sie zablokował ( cokolwiek by to znaczylo) i ze czekaja do jutra i jutro dadza znać co dalej ... :(:(
    są jeszcze jakieś nadzieje ;(??

    Basiu to chyba oznacza, że zatrzymał się jego rozwój i czekają czy będzie się dalej dzielił. Nigdy nie można tracić nadziei... Daj znać jutro po informacji z kliniki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa, my z mężem wybraliśmy Artvimed w Krakowie. Cieszę się, że tu jesteśmy bo na początku lekarz nam powiedzoał, że powalczy aby to dzieciątko było naszym biologicznym dzieckiem. U nas czynnik męski. Mąż miał biopsię i zrobili rozcięcie na 1 cm aby zwiększyć szanse znalezienia plemników. I się dzięki Bogu znalazły :) mamy 4 słomki, jedną na próbę mają rozmrozić jak pod koniec sierpnia u nich będę ze swoimi wynikami. Gdyby nie przeżyły to biopsję robimy raz jeszcze aby mieć świeże plemniki. Zobaczymy jak to wszystko się potoczy.

    Cytrynowa lubi tę wiadomość

  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 30 lipca 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    dzisiaj rano dzwonili ze szpitala z informacja że nasz zarodek sie zablokował ( cokolwiek by to znaczylo) i ze czekaja do jutra i jutro dadza znać co dalej ... :(:(
    są jeszcze jakieś nadzieje ;(??
    Trzymam kciuki! Oby to było tylko chwilowe zablokowanie... :(

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
‹‹ 246 247 248 249 250 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ