X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika super że ominęła Cię hiperka. Jeszcze trochę i będziesz po transferze :-)

    Basiu jak samopoczucie? Jakieś objawy?

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny czasem cos mnie zakłuje w podbrzuszu i piersi bolą i tyle ...

    Róża88 lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • oska_m Autorytet
    Postów: 330 115

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikaa jakieś szczgóły co do Bardzo dużo nabiału?

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadłam dużo jogurtów naturalnych z bananem, kefiry nawet 3 dziennie. Na obiad tylko ryby i pierś z kurczaka z ryżem. W międzyczasie shake z awokado i banana. No i na śniadanie jajka. Tak przez 5 dni. To chyba tyle :). Mysle że i tak pomógł głównie dostinex na zahamowanie objawów hiperki.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 7,8i dzis 9dpt mam śluz w kolorze brązowym. Jak myślicie to implantacją zarodka? Czy mam sie czym martwić ?

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    W 7,8i dzis 9dpt mam śluz w kolorze brązowym. Jak myślicie to implantacją zarodka? Czy mam sie czym martwić ?

    To może być implantacja. Oby tak było! Kiedy idziesz na betę?

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę byłam pewna ze to implantacja teraz sie zmartwiłam

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betę będę robiła 14 sierpnia

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia92 wrote:
    Kurczę byłam pewna ze to implantacja teraz sie zmartwiłam

    Przecież Ci napisałam, że to może być implantacja :-) No ale pewność będziesz miała po becie. A ilo dniowy zarodek miałaś podany?

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 dniowy

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myślałaś żeby betę robić szybciej? Bo jeżeli to był 6-dniowy zarodek i dzisiaj jest 9dpt to tak jakby był 15 dzień po owulacji. Beta powinna już wyjść. Bo do 14 jeszcze strasznie dużo czasu...
    Ja mocno trzymam kciuki żeby Maluch robił sobie u Ciebie miejsce na kolejne miesiące :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2018, 14:37

  • Basia92 Autorytet
    Postów: 432 257

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam radę do 14

    3jgx3e3kp6bjpxg3.png
  • angelwings Przyjaciółka
    Postów: 157 20

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem co robić. Za około 2 miesiące mój mąż podchodzi do mTese, czy plemniki się znajdą - nikt tego nie zagwarantuje (w biopsji igłowej nic nie znaleziono). Zastanawiam się, czy nie warto byłoby zaryzykować i zakładając cud, że plemniki się znajdą nie podejść do in-vitro ze świeżymi plemnikami. Tylko pytanie- czy warto stymulować mnie, przechodzić cały ten proces jeśli nie ma gwarancji, że pobrane komórki się przydadzą??

  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była taka sytuacja. Ja przechodziłam stymulację a mąż w dzień punkcji miał ustalony termin biopsji otwartej. Mieliśmy też przygotowane nasienie dawcy jesli nie znaleźliby pływaków u męża. Na szczęście obyło się bez biopsji, znaleźli wystarczająco żywych plemników w nasieniu męża.

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angelwings wrote:
    Dziewczyny, nie wiem co robić. Za około 2 miesiące mój mąż podchodzi do mTese, czy plemniki się znajdą - nikt tego nie zagwarantuje (w biopsji igłowej nic nie znaleziono). Zastanawiam się, czy nie warto byłoby zaryzykować i zakładając cud, że plemniki się znajdą nie podejść do in-vitro ze świeżymi plemnikami. Tylko pytanie- czy warto stymulować mnie, przechodzić cały ten proces jeśli nie ma gwarancji, że pobrane komórki się przydadzą??

    Jeżeli podchodzicie do m-tese to leczycie się w nOvum, tak? Bo zastanawiam się czy logistycznie jest to możliwe. Bo m-tese są wykonywane w niedziele, a wtedy nie są wykonywane punkcje bo one są robione od pn-sb. I m-tese jak mój mąż podchodził były chyba robine raz w miesiącu. Może być trudno zgrać punkcję i biopsję bez konieczności zamrażania plemników czy komórek jajowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2018, 09:55

  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Jeżeli podchodzicie do m-tese to leczycie się w nOvum, tak? Bo zastanawiam się czy logistycznie jest to możliwe. Bo m-tese są wykonywane w niedziele, a wtedy nie są wykonywane punkcje bo one są robione od pn-sb. I m-tese jak mój mąż podchodził były chyba robine raz w miesiącu. Może być trudno zgrać punkcję i biopsję bez konieczności zamrażania plemników czy komórek jajowych.
    m-TESE są tylko w niedziele? Dlaczego? Hm, nam ani razu o tym nie wspominali...

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa wrote:
    m-TESE są tylko w niedziele? Dlaczego? Hm, nam ani razu o tym nie wspominali...

    Tak napewno było pod koniec ubiegłego roku, kiedy mój mąż podchodził. Może się coś zmieniło od tej pory.
    My też byliśmy zdziwieni. W nOvum jest tylko jedna sala na której się leży na obserwacji po punkcjach, HSG, histeroskopiach czy m-tese. I tak się zastanawiam czy to nie przez to. Bo na tej sali są tylko 4 łóżka. Może inaczej nie mogą tego zaplanować. Najlepiej zapytaj bo może coś się przez pół roku zmieniło.

  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Tak napewno było pod koniec ubiegłego roku, kiedy mój mąż podchodził. Może się coś zmieniło od tej pory.
    My też byliśmy zdziwieni. W nOvum jest tylko jedna sala na której się leży na obserwacji po punkcjach, HSG, histeroskopiach czy m-tese. I tak się zastanawiam czy to nie przez to. Bo na tej sali są tylko 4 łóżka. Może inaczej nie mogą tego zaplanować. Najlepiej zapytaj bo może coś się przez pół roku zmieniło.
    Napewno spytam jak będziemy startować do kolejnego podejścia. Mój okres przyszedł 4 dni za szybko i nie wiem czego się spodziewać w następnym cyklu, a doktor W. październik-listopad często ma urlopie i nie wiem czy się z nim zgramy. Grudzień odpada, ewentualnie możemy celować na styczeń.

    Dowiedziałam się, że moja przyjaciolka jest w ciąży. Cieszę się, ale tak mnie to ruszyło, że musiałam się mamie wypłakać na ramieniu... Druga przyjaciolka rodzi w październiku i ciągle podsyła fotki z USG, zdjecia ciuszków. Nikomu nie mówimy o naszych problemach, więc staram się robić dobrą minę, ale po naszej porażce wymaga to naprawdę wiele wysiłku. Nie, to nie zazdrość, tylko po prostu żal, że życie jest takie niesprawiedliwe...

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • Monikaa89 Przyjaciółka
    Postów: 118 26

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa każda z nas ma chyba podobnie...Z jednej strony cieszysz się szczęściem najblizszych a z drugiej strony ta ogromna pustka w sercu i myśl 'dlaczego nas to spotyka'. Musimy być dobrej myśli i wierzyć, że na nas też przyjdzie czas i niebawem my będziemy kupować ciuszki i wysyłać zdjęcia USG. Trzymaj się! :)

    Starania od 2013
    Czynnik męski - Azoospermia
    25.07.18 punkcja ❄️❄️❄️
    7.09.18 bhcg 9dpt 279, 11dpt 799, 17dpt 10954 <3
‹‹ 248 249 250 251 252 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ