X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 listopada 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena83 wrote:
    Dzieki Aniu :*
    podejrzewam ze u Was bylby to koszt tej zwyklej biopsji :) czyli 1500-2000 :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 10 listopada 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny. no, teraz moge spokojnie napisac. dzieki za wszytskie odpowiedzi, wiedziałam ze nie ma w takiej sytuacji refundacji ale jak byłam na wizycie u tego lekarza to on az sie za głowe złapał ze musi być- skoro mąż jest bezpłodny to dlaczego mamy być wykluczeni...

    wczoraj byliśmy na poprawinach... no i sie zaczeło: "a gdzie masz brzuszek? czemu tu pusto? kiedy worek sie wysypie?" a to byli sami znajomi- nie rodzina i takie zachowanie... juz miałam na końcu języka ze idę do szpitala i teraz nie mogę być w ciąży (bo prawdziwego powodu za nic w świecie bym nie podała) ale wolalam przemilczeć...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Lena83 Autorytet
    Postów: 1826 1165

    Wysłany: 10 listopada 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejko - to wszystko dopiero przede mną a już nie wiem jak sobie poradzę z tymi pytaniami .... Chyba wyjadę na księżyc.
    Oczywiscie nie będę na prawo i lewno rozgłaszać "jesteśmy bezpłodni".
    Ale co mówić skoro tyle mówiliśmy już o dzieciach, że chcemy, że już "za chwilę".

    Dla mnie to też nielogiczne z tym brakiem refundacj jeśli dawca jest a partner nie ma nasienia.
    Dla mnie to bardziej bezpłodność niż ta z nasieniem nawet jakimś szczątkowym.

    Nadzieja87 lubi tę wiadomość

    Może kiedyś ICSI: http://ovufriend.pl/pamietnik/milosc-to-zadanie-ktore-bog-wciaz-nam-wyznacza,144
    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 10 listopada 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to powinnam byc w takich sytuacjach bardzie dyplomatyczna-gdybym powiedziała ze idę na zabieg na pewno by im się zrobilo głupio ze zafaja takie idiotyczne pytania... A ja się w takiej sytuacji peszę i spuszczam glowe... Dlatego ja takich pytań nigdy nie zadaje-nidgy nie wiesz na kogo trafisz i kto ma jakie problemy... Z drugiej strony minął juz rok naszego małżeństwa i dalej cicho odnośnie brzuszka wiec podejrzewam ze teraz się zacznie nagonka.

    Szkoda ze nie możemy sie zalapac do refundacji ale dobrze ze choc inne pary mogą skorzystać z takiej możliwości.

    Lena83 lubi tę wiadomość

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Lena83 Autorytet
    Postów: 1826 1165

    Wysłany: 10 listopada 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie czytam jak zostać dawczynią komórek jajowych.
    Jakoś inaczej na to teraz patrzę.

    Mam rok bo do 32 lat można.
    Może tam gdzieś siedzi ktoś i rozpacza tak jak ja, że ma plemniki a nie ma jajeczka.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Może kiedyś ICSI: http://ovufriend.pl/pamietnik/milosc-to-zadanie-ktore-bog-wciaz-nam-wyznacza,144
    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
  • Lena83 Autorytet
    Postów: 1826 1165

    Wysłany: 10 listopada 2014, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    cieszę się, że jest nas tutaj "tak mało" chociaż nie powinno być wcale...

    Ale gdzie znajdę inne forum o tym problemie?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Może kiedyś ICSI: http://ovufriend.pl/pamietnik/milosc-to-zadanie-ktore-bog-wciaz-nam-wyznacza,144
    Niech nasza dro­ga będzie wspólna. Niech nasza mod­litwa będzie po­kor­na. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 10 listopada 2014, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena ja kiedys tez myślalam zeby zostac dawczynią. gdyby mi to ktos zaproponował napewno bym nie odmówiła. ja sie ciesze ze odnalazłysmy sie tutaj, ze mozna wymienic sie swoimi doświadczeniami i podzielić smutkami...
    co do innych for to chyba nasz-bocian, ale ja tam nie pisałam tak ze nie wiem.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 listopada 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po to powstalo abysmy my dziewczyny ktore przeżyły szok placz i strach co bedzie znalazly siebie zakladalam ten watek abysmy mogly w naszym zaciszu pogadac o tum co boli przeraza jak jest droga par z tym problemem :-)
    Dla mnie ten watek jest odskocznia od innych bo wiem ze to wy zrozumiecie jak inny mnie i mojego m bo ;-)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 21 listopada 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Robię badania przed kwalifikacją do in vitro i oczywiście już są schody :(
    Byłam wczoraj na usg piersi (to badanie też jest na liście do zrobienia) i lekarz wykrył mi w lewej piersi jakąś zmianę 6mm podejrzewał gruczolaka, ewentualnie torbiel z gęstniejącą treścią. Zrobił mi biopsję i teraz gdzieś dwa, trzy tygodnie mam czekać na wynik. Jeśli się okaże, że to gruczolak to trzeba go wyciąć przed stymulacją hormonalną :(. Prawo Murphy’ego - jak może pójść źle to wiadomo, idzie. Ogólnie lekarz straszny, szkoda, że nie poczytałam wcześniej opinii na jego temat i poszłam do pierwszego lepszego, żeby tylko szybko zrobić. Jeszcze takiego aroganckiego i bezczelnego lekarza nie spotkałam. Na początku zapytał po co przyszłam, to powiedziałam, że i profilaktycznie i potrzebuję opis badania, bo chcę podejść do in vitro. Rzucił potem lekko "co bachora chce sobie Pani zrobić?". Traktował mnie z góry, odpowiadał bezczelnie na moje pytania i szczerze mówiąc miałam ochotę wyjść w połowie wizyty. Nie wiem może specjalista z niego dobry, ale podejście do pacjenta tragedia.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 listopada 2014, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotka co za bałwan .. ja bym mu odpowiedziała a pan dr to tylko dlatgeo zeby kase zbijac .. i wyszlabym ;/ dodajac ze jest totalnym palantem a jego zachowanie nie zostanie bez echa ...

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 21 listopada 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu nawet chciałam wyjść, tyle że zależało mi na czasie. A jeśli się okaże, ze jednak jest ten gruczolak to chcę się go jak najszybciej pozbyć. Ta cała wizyta to była jakaś parodia. Onkolog przyjmuje w jakimś tam centrum, Pani w rejestracji powiedziała mi, że za wizytę płaci się u niej. Doktor biopsję zrobił mi inkasując pieniądze do własnego portfela (powiedział, że to dla histopatologa opłata), tylko za usg faktycznie płaciłam w recepcji. Jak pobrał materiał to rzucił, że on już widzi, że to nie gruczolak, bo treść jest inna i że chyba jednak torbiel. W ogóle teksty miał obłędne. Jak mi powiedział, że ten gruczolak to zmiana nowotworowa to go zapytałam, czy z tego rak się może rozwinąć? No to on do mnie, że on przecież nic takiego nie mówi i co ja panikuję. Długopisem mi pieprzyk na brzuchu zaznaczył i mówi, że to też przecież zmiana nowotworowa. Czy tylko ja jak słyszę zmiana nowotworowa to myślę, czy nie rak? No nie sądzę. Po onkologu to się spodziewałam większego taktu, w końcu do niego przychodzą naprawdę chorzy ludzie. Aż strach się bać co im mówi. Pytam się go podczas usg gdzie dokładnie jest to znamię, bo badam piersi sama i nic nie wyczułam, to się ironicznie uśmiechnął i stwierdził, że "no jak ja "pomacałem" to też nie czułem, dopiero tu widać"
    Jak dostanę wynik (ma przyjść pocztą do domu) to mam zadzwonić do doktora i on mi przez telefon powie, czy jest ok. Jeśli będzie ok, to pójdę do niego, żeby mi dopisał na opisie, że jest dobrze. A jeśli wyjdzie źle to mogę u niego wyciąć tą zmianę za 600 zł, ale nie ma opcji, żebym do niego poszła, szukam innego lekarza, bo z tym nie chcę mieć nic wspólnego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 10:13

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 listopada 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boniu co za debil .. serio ;/

    trzymam kciuki zeby skonczylo sie tylko na strachu :) a napewno bedzie dobrze ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2014, 10:15

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 listopada 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.kobieta.diagnostyka.pl/#!lpmt/cyz3
    piszecie dlaczego dbacie o sowjego faceta i dostajecie bon badania w cenie bonu zamiast 200 zl placicie 60 : PSA, Lipogram, glukoza, proby watrobowe m morfologia, testosteronm TSH Kreatyninam CEA CPR ilosciowy i kwas mocznaowy

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 21 listopada 2014, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek z tymi schodami to podajmy sobie rękę, zawsze taj jest ze musi być przeszkoda jakby innych było mało. Co za palant z tego "doktora" jak sie ciesze ze calkiem przypadkiem trafiłam na super onkologa. co do tej zmiany moze faktycznie warto doradzić sie kogos bardziej profesjonalnego, mam nadzieje ze z wynikiem bedzie ok. a co do piersi u mnie tez wykryli dwie zmiany w jednej- torbiele do obserwacji i kontroli za poł roku. ale tez pierwsze pyatnie po wejściu do gabinetu- ile ma pani lat? 27. to co tak wczesnie pani przychodzi?
    idioci, normalnie idioci.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 21 listopada 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dorotek, jeśli to nawet jest gruczolakowłókniak to też nic takiego znowu strasznego, nic sie nie martw ja miałam wycinanego 2 lata temu i to dużo większego, więc jak coś to służę swoim doświadczeniem w tej sprawie i wal śmiało a wszystko Ci opowiem o zabiegu itp :)

  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 21 listopada 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom a jak było z tym wycinaniem, robiłaś prywatnie czy czekałaś na nfz? Mi bardzo zależy na czasie, bo lekarz nam powiedział, że powinniśmy w styczniu mieć wszystkie wyniki, żebyśmy się załapali do refundacji, bo prawdopodobnie pary będą kwalifikować tylko do maja, a nie wiadomo ile będzie chętnych. Boję się, że nie zdążymy.

    Nadzieja - Jak pech to pech:( Lekarz okropny, ale mam nadzieję, że chociaż się zna na rzeczy mimo, że buc;) Jednak zaufania we mnie w ogóle nie wzbudził. Najgorsza wizyta lekarska jaką w życiu miałam.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 22 listopada 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek- ja robiłam na NFZ i nie czekałam długo nie pamiętam dokładnie ale jakoś nie było problemu i szybciutko to poszło, ale mi nie zależało na czasie wiec sie nie przejmowałam tym. Ale jak coś to możesz zawsze prywatnie usunąć jest pełno placówek gdzie to możesz szybciutko zalatwić, ale szczerze mówiąc jak przy biopsji Ci powiedział lekarz ze to nie włókniak tylko raczej torbiel to pewnie nie masz sie co martwic, to jest dość charakterystyczny guzek i lekarz przy biopsji czesto juz widzi czy to lita zmiana czy właśnie jakas torbielka. Ogólnie taki zabieg sie zalicza do chirurgii jednego dnia ja w ciągu kilku godzin bylam zapisana i wypisana wiec prywatnie to juz wogóle szybciutko idzie.

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dorotek i jak tam Twoja torbielka? wiadomo cos juz??

  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Babyboom na razie nic nie wiem, jeszcze nie przyszły wyniki biopsji:( Doktor powiedział mi, że czeka się około dwóch tygodni. A dwa tygodnie mijają dopiero w czwartek:( Codziennie zaglądam do skrzynki (bo wyniki mają przyjść pocztą) i tylko się denerwuje. ehhh

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane :)

    Dorotek .. trzymam kciuki pisz co tam u Was :)

    my juz umowilismy wizyte w Novum u dr Wolskiego 22 styczeń... fakkt dwa tyg po zakonczonej kuracji ..ale .. w sumei i tak powiedzial ze po tej kuracji miesiac przerwy przed biopsja :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ