X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 7 lutego 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, 10%

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 7 lutego 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Mamy obecnie najgorsze wyniki w całej historii leczenia i przed leczeniem.
    Dzwoniłam i mamy odstawić lek, leczenie się zakończyło...Mieliśmy na jutro wizytę, ale dr. powiedział, że jak nie decydujemy się na biopsję to, żeby już nie przyjeżdzać.
    Biopsję jak coś u nas należy zrobić max do 3 tyg. lub wcale.

    Zrobić po to aby zrobić i postawić kropkę. Wg. opinii szanse 0-10%.
    Beczę od 2 dni, jak przez okres czekania jest w miarę, tak po otrzymaniu wyników serce pęka. Nienormalna jestem, jakbym się wczoraj obudziła z diagnozą.

    Przykro mi :-(

  • Asik89 Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 9 lutego 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti. wrote:
    Pewnie!
    Hej Marti :)
    mamy wyniki z rezonansu magnetycznego, oto one:
    Część gruczołowa przysadki o wymiarach 7,5x8,2x15mm, z widocznym słabo oddzielającym sie ogniskiem hypointensywnym w obrazach T1, silniej wyrażonym po dożylnym podaniu kontrastu, położonym w dolno prawej części gruczołu - może odpowiadac mikrogruczalokowi o wym. 4x5x3mm (wskazana korelacja z wyn.badań laborat). Tylny płat przysadki mózgowej hiperintensywny w obrazach T1 o grubosci 2mm. Szypuła przysadki mózgowej nieposzerzona, bez zaburzeń sygnału, symetrycznie połozona. Naciekanie struktur siodła tureckiego nie uwidoczniono. Skrzyzowanie nerwow wzrokowych, zbiorniki nadsiodłowe oraz struktura zatok jamistych w normie.
    M ma się udac z tymi wynikami do endokrynologa, co mu zlecil to badanie. Czy ten mikrogruczolak moze wplywac na tak kiepskie wyniki?

    Marti. lubi tę wiadomość

    Staramy się od maja 2017 r.
    Mąż - baaardzo mała ilość ejakulatu, baaardzo mała liczba plemników - nie wiadomo czemu ... :( w planach wizyta u endo.(hipogonadyzm?)
    Ja - niedoczynność tarczycy - Letrox
    Hsg - ok
    Podwyższona prolaktyna po obciążeniu - Norprolac
    Aromek na owulkę
  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 9 lutego 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat w tej sprawie nie pomogę bo nigdy nie miałem rezonansu magnetycznego przysadki (mimo tego, że ewidentnie mi nie działa). Ale z tego co wiem to zdecydowanie mikrogruczolak może być powodem złych wyników.

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 9 lutego 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochani, byliśmy wczoraj na wizycie Dr. nie powiedział co się dzieje i dlaczego CLO tak popsuło wyniki. Kilkadziesiąt pytań bez odpowiedzi...Propozycja tylko biopsji igłowej o ile fsh spadnie. Obawiam się, że nie spadnie, zresztą każdy wie, że obnizanie hormonów nie ma sensu. Zresztą nie wiem, co ta biopsja ma wnieść, bo już jedną mieliśmy przed leczeniem(na jedne jądro o:) ). Dostaliśmy zastrzyki z androtopem, taki mix jeszcze nie był testowany.

    Dr powiedział, że zostaje nam adopcja albo dawca. Wcześniej cały czas mówił, że tylko mtese, a wczoraj, że nie ma sensu bo tylko koszta i o ile spadnie fsh i to do to zwykła biopsja igłowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2019, 18:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Cześć Kochani, byliśmy wczoraj na wizycie Dr. nie powiedział co się dzieje i dlaczego CLO tak popsuło wyniki. Kilkadziesiąt pytań bez odpowiedzi...Propozycja tylko biopsji igłowej o ile fsh spadnie. Obawiam się, że nie spadnie, zresztą każdy wie, że obnizanie hormonów nie ma sensu. Zresztą nie wiem, co ta biopsja ma wnieść, bo już jedną mieliśmy przed leczeniem(na jedne jądro o:) ). Dostaliśmy zastrzyki z androtopem, taki mix jeszcze nie był testowany.

    Dr powiedział, że zostaje nam adopcja albo dawca. Wcześniej cały czas mówił, że tylko mtese, a wczoraj, że nie ma sensu bo tylko koszta i o ile spadnie fsh i to do góry to zwykła biopsja igłowa.

    Bardzo mi przykro i życzę Wam dużo siły żeby po raz kolejny przechodzić tak ciężki czas.. co wcześniej wskazana biopsja igłowa? Może akurat te leki zadziałają i coś się ruszy, nadzieje trzeba mieć zawsze, naprawdę dzieją się cuda, wcale nie tak rzadko jak nam się wydaje. Mocno Was ściskam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2019, 18:41

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 9 lutego 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ja już nie liczę na cud. Nie w naszym przypadku. Wcześniejsza biopsja nic nie wykazała. Kanaliki zeszkliwione, bez spermatogenezy. Leki pomagają na hormony dla kobiet:) Leczenie mężczyzn jest schematyczne, mało badań, brak leków na płodność dla m.
    Szkoda, ostatnio czytałam o operacji przeszczepu całych narządów płciowych u mężczyzny, a takiej azospermi nie da się wyleczyć.
    Pozdrawiam :)

  • Cytrynowa Przyjaciółka
    Postów: 62 33

    Wysłany: 11 lutego 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas chyba nic z tego chyba nie będzie, mamy tylko to, co zamrożone, nie wiadomo czy się rozmrozi, bo jakość kiepska, nic na swiezo nie mamy, pobrano 15 jajeczek, ale nie wiem jeszcze ile z nich się zadaje... Teraz straciłam już kompletnie nadzieję :( Narazie próbuje nie płakać, ale jak wrócę do domu to przeryczę całe popołudnie... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2019, 13:42

    Kryptozoospermia

    7.2018 I ICSI :(

    2.2019 II ICSI :)

    5.11.2019 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynowa wrote:
    U nas chyba nic z tego chyba nie będzie, mamy tylko to, co zamrożone, nie wiadomo czy się rozmrozi, bo jakość kiepska, nic na swiezo nie mamy, pobrano 15 jajeczek, ale nie wiem jeszcze ile z nich się zadaje... Teraz straciłam już kompletnie nadzieję :( Narazie próbuje nie płakać, ale jak wrócę do domu to przeryczę całe popołudnie... :(
    O nie, okropnie ten rok się zaczyna... zero dobrych wiadomości :( nawet nie wiem co powiedzieć, marze o takim etapie na którym jesteście.. wierze ze Wam się uda, nie możecie się załamywać..

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 21 lutego 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luuap wrote:
    Nie mamy jakiś nadzieji, sprawdzamy po prostu co jakiś czas wyniki, właściwie z czystej ciekawości. Mąż jedynie odstawił papierosy ale to było już 1,5 roku temu. Generlanie ostatnio znowu więcej stresów. Myślałam zawsze ze FSH w azosoermii idzie w górę, a w naszym przypadku spada. Czekam jeszcze na wynik inhibiny, bo ten robiliśmy rok temu i był na poziomie 7,2. Czytałam gdzieś kiedyś, ze czasem jądra pobudzają się po biopsji. Stan spermatogenezy wg Johnsen na poziomie 2, zbadano 96 kanalików i poziom 2 w drugim jądrze 84 kanaliki. Poziom leydig score 3 i 4. Miernego stopnia rozrost komórek leydiga.

    Czy macie wynik drugiego badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 20:17

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 21 lutego 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wszystkim,

    być może niektóre z Was znają to czasopismo, ja odkryłam je dziś i wrzucam tu, bo jednak porusza tematy związane z naszymi problemami.

    Postępy andrologii online. Jest kilka numerów, otwarty dostęp, wszystko w pdf, czasem są artykuły po angielsku. Może komuś pomoże, może wpadniecie na nowy trop.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 lutego 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Cześć Kochani, byliśmy wczoraj na wizycie Dr. nie powiedział co się dzieje i dlaczego CLO tak popsuło wyniki. Kilkadziesiąt pytań bez odpowiedzi...Propozycja tylko biopsji igłowej o ile fsh spadnie. Obawiam się, że nie spadnie, zresztą każdy wie, że obnizanie hormonów nie ma sensu. Zresztą nie wiem, co ta biopsja ma wnieść, bo już jedną mieliśmy przed leczeniem(na jedne jądro o:) ). Dostaliśmy zastrzyki z androtopem, taki mix jeszcze nie był testowany.

    Dr powiedział, że zostaje nam adopcja albo dawca. Wcześniej cały czas mówił, że tylko mtese, a wczoraj, że nie ma sensu bo tylko koszta i o ile spadnie fsh i to do to zwykła biopsja igłowa.

    Przykro mi :( u nas dokładnie tak samo zakończyliśmy procedurę do mTese ... dr powiedział że wyniki nie napawają optymizmem i szczerze mówi że za duże koszta sa związane z mTESE ale to nasz wybór...no ale u nas dodatkowo doszedł czynnik genetyczny
    Mój mąż juz jadąc powiedział ze jak coś tp on jest zdecydowany na dawce . wtedy byłam na niego zła ..ale po tym co usłyszałam od dr wiedziałam co odpowie mój M :)

    Trzymam kciuki za decyzje <3

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Przykro mi :( u nas dokładnie tak samo zakończyliśmy procedurę do mTese ... dr powiedział że wyniki nie napawają optymizmem i szczerze mówi że za duże koszta sa związane z mTESE ale to nasz wybór...no ale u nas dodatkowo doszedł czynnik genetyczny
    Mój mąż juz jadąc powiedział ze jak coś tp on jest zdecydowany na dawce . wtedy byłam na niego zła ..ale po tym co usłyszałam od dr wiedziałam co odpowie mój M :)
    Aniu, ja w tym miesiącu będę podchodzić do inseminacji z nasieniem dawcy. Powiedz mi bo nie pamiętam całej Twojej historii Wam udało się dzięki inseminacji z nasieniem dawcy czy podchodziliście do in vitro z nasieniem dawcy? Bo wiem, że z tą inseminacją to tak nie od razu się udaje i zastanawiam się czy nie powinniśmy raczej od razu do in vitro podchodzić.

  • luuap Koleżanka
    Postów: 61 2

    Wysłany: 26 lutego 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Czy macie wynik drugiego badania?

    Mt30, tak poziom inhibiny się nie zmienił jest trochę niżej niż było, ale robiliśmy badanie w innym laboratorium wiec ciężko porównać. Dziwna sprawa z tym FSH ze idzie w dół. Nie pisałam do dr W. Narazie sprawę zostawiamy, czekamy na nasz cud.

    26 lat, starania od 2016
    11.2017- dowiedzieliśmy się o azospermii
    03.2018- mąż mutacja delF508 w CFTR
    03.2018- ja mutacja MTHFR
    05.2018- brak plemników w biopsji igłowej, czekamy na wynik hispatologiczny
    06.2018- wynik hispatologiczny same komórki sertoliego
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 4 marca 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam się martwić... :(
    Maz zrobił dziś badania przed wizytą u doktora Wolskiego (wizyta 21.03), FSH ciągle rośnie :(
    03.2018 wynik 2,18 przy normie 1.0-12.0
    07.2018 zabieg żpn
    11.2018 biopsja tese
    01.2019 wynik 15.3 przy normie 1.27-19.26
    Dziś wynik 11.98 przy normie 1.5-12.4

    Dlaczego FSH ciągle rośnie? :( wynik ze stycznia doktor tłumaczył jako nie rzetelny z racji biopsji ale teraz już trochę czasu minęło od zabiegu a FSH szybuje w górę :( doktor twierdził że powinny minąć trzy miesiące od zabiegu by wynik był miarodajny.

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 4 marca 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja widzę, że wynik spada. Wcześniejszy wynik z grudnia robiony w innym labie z innym zakresem. Oba wyniki są w tej samej jednostce czyli spada :)

    FSH rośnie jeżeli testosteron spada. Przynajmniej w naszym przypadku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2019, 18:21

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 4 marca 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Ja widzę, że wynik spada. Wcześniejszy wynik z grudnia robiony w innym labie z innym zakresem. Oba wyniki są w tej samej jednostce czyli spada :)

    FSH rośnie jeżeli testosteron spada. Przynajmniej w naszym przypadku.

    Hmm serio tak to się odczytuje? Wydawało mi się że czym wyżej podanych norm tym wynik wyższy..

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 4 marca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Hmm serio tak to się odczytuje? Wydawało mi się że czym wyżej podanych norm tym wynik wyższy..

    Najlepiej robić wyniki w tym samy lab. FSH<12 IU/l jest prawidłowe. Zakresy, każde laboratorium może mieć inne (zakres ze stycznia do 19 jest jakiś inny, zazwyczaj górna granica oscyuje koło 12).

    Wynik jest w normie i się poprawił od ostatniego badania.:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm.. tez się często nad tym zastanawiałam, u nas FSH 19, przy normie do 18 w Alabie doktor uznawał jako niezłe, ale odnosił się do ich norm, a nie do ogolnoprzyjetej normy 12. Fakt, ze FSH Wam mocno wzrosło, do trzech miesięcy po biopsji może być wysokie, potem się normuje, może jeszcze trochę czasu potrzebuje Twój mąż na regenerację ;). Doktor na wizycie na pewno Wam to wyjaśni, nie martw się ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2019, 22:01

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 8 marca 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiliśmy wyniki tak dla spr. bo zaczęło przybywać kg. i ubywać włosów :(
    Nie wiem, co to ma znaczyć ale teraz hormony są w dolnych granicach. Nigdy nie było FSH, LH takie niskie. Poprzednio pół roku temu po ovitrelle spadło FSH do 12.

    Po 4 zastrzykach Ovitrelle.
    FSH z 34 spadło do 1.8
    LH z 18 teraz 1.4
    T z 300 do 700

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2019, 18:13

‹‹ 276 277 278 279 280 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ