X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 10 marca 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Zrobiliśmy wyniki tak dla spr. bo zaczęło przybywać kg. i ubywać włosów :(
    Nie wiem, co to ma znaczyć ale teraz hormony są w dolnych granicach. Nigdy nie było FSH, LH takie niskie. Poprzednio pół roku temu po ovitrelle spadło FSH do 12.

    Po 4 zastrzykach Ovitrelle.
    FSH z 34 spadło do 1.8
    LH z 18 teraz 1.4
    T z 300 do 700

    Takie wyniki byłyby bardzo dobre gdyby dalej się utrzymywały! No może ciut za duży T. Tylko nie wiem czy mogły tak szybko spaść... ale sytuacja zaczyna być ciekawa i obiecująca. Ale na pewno powtórzcie badanie, żeby nie okazało się, że to jakiś błąd laboratorium.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2019, 11:11

  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 10 marca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Zaczynam się martwić... :(
    Maz zrobił dziś badania przed wizytą u doktora Wolskiego (wizyta 21.03), FSH ciągle rośnie :(
    03.2018 wynik 2,18 przy normie 1.0-12.0
    07.2018 zabieg żpn
    11.2018 biopsja tese
    01.2019 wynik 15.3 przy normie 1.27-19.26
    Dziś wynik 11.98 przy normie 1.5-12.4

    Dlaczego FSH ciągle rośnie? :( wynik ze stycznia doktor tłumaczył jako nie rzetelny z racji biopsji ale teraz już trochę czasu minęło od zabiegu a FSH szybuje w górę :( doktor twierdził że powinny minąć trzy miesiące od zabiegu by wynik był miarodajny.


    Moim zdaniem wzrost FSH jest jednak niepokojący. To wszystko prawda, że normy są w każdym labie inne ale tu niezależnie od różnic ciągle szybuje w górę. Wynik z marca 2018 był idealny (fsh najlepiej, żeby było niskie koło 2-3), dziś już jest 12 czyli niby dalej w normie ale jednak już wysokie. Gdyby takie się utrzymało to tragedii nie ma ale na pewno nie może już rosnąć. Bo niestety ale w przypadku biopsji im wyżej tym szansę mniejsze.
    Trzymam kciuki i mam nadzieję, że dowiesz się czegoś na wizycie u dr W. Sugeruję jeszcze powtórzyć wynik bo może być to kwestia złego dnia lub błędu lab.

    Sesil, przypomnij mi - Wy się umawialiście na biopsję naw tym samym dniu co będziesz miała punkcję i tym samym zapłodnienie "na świeżo"?

    Pytam bo w naszym przypadku możliwe, że będzie potrzebne to samo. Mimo, że mam pobranych sporo porcji plemników to jednak po rozmrożeniu niewiele z nich jest ruchomych i tym samych dobrych do zapładniania. Także możliwe, że pójdziemy drogę biopsji i punkcji w tym samym dniu. Z tą różnicą, że już nie mtese bo doktor wie gdzie są plemniki (i że są) także wystarczy igłowa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2019, 11:12

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 11 marca 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti. wrote:
    Moim zdaniem wzrost FSH jest jednak niepokojący. To wszystko prawda, że normy są w każdym labie inne ale tu niezależnie od różnic ciągle szybuje w górę. Wynik z marca 2018 był idealny (fsh najlepiej, żeby było niskie koło 2-3), dziś już jest 12 czyli niby dalej w normie ale jednak już wysokie. Gdyby takie się utrzymało to tragedii nie ma ale na pewno nie może już rosnąć. Bo niestety ale w przypadku biopsji im wyżej tym szansę mniejsze.
    Trzymam kciuki i mam nadzieję, że dowiesz się czegoś na wizycie u dr W. Sugeruję jeszcze powtórzyć wynik bo może być to kwestia złego dnia lub błędu lab.

    Sesil, przypomnij mi - Wy się umawialiście na biopsję naw tym samym dniu co będziesz miała punkcję i tym samym zapłodnienie "na świeżo"?

    Pytam bo w naszym przypadku możliwe, że będzie potrzebne to samo. Mimo, że mam pobranych sporo porcji plemników to jednak po rozmrożeniu niewiele z nich jest ruchomych i tym samych dobrych do zapładniania. Także możliwe, że pójdziemy drogę biopsji i punkcji w tym samym dniu. Z tą różnicą, że już nie mtese bo doktor wie gdzie są plemniki (i że są) także wystarczy igłowa.

    Tak, bedziemy tak się umawiać. Doktor W. mówił że nie ma z tym żadnego problemu i robią tak często. Inne kliniki niestety odmówiły..

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 12 marca 2019, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czytam forum od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać. Brak plemników w nasieniu stwierdzono w listopadzie 2017r., badania genetyczne wykazały mutację AZF, nasz androlog zalecił kurację pregnylem i udanie się do dr W., choć podkreślił, że w naszym przypadku kuracja może nie przynieść rezultatów. W czerwcu mTESE nie znaleziono plemników, ale zachowana są nieliczne spermatydy. Po pół roku oddechu znów udaliśmy się do dr W. i zalecił dłuższą kurację na pół roku i dołożył fostimon. Po miesięcznym braniu leków wyniki wyszły niedobre, FSH 21, dr W. stwierdził, że chyba nasza droga leczenia już się kończy, ale wysłał nas do naszego androloga na konsultację. Ten dołożył jeszcze jedną dawkę fostimonu i operacja ma się odbyć jak najszybciej. Najpeirw znaleziono termin za miesiąc, a wczoraj ją odwołano i przesunięto na maj, bo pielęgniarka ma operację w naszym pierwszym terminie. Ręce nam opadły.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KORRALIKK wrote:
    Cześć czytam forum od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać. Brak plemników w nasieniu stwierdzono w listopadzie 2017r., badania genetyczne wykazały mutację AZF, nasz androlog zalecił kurację pregnylem i udanie się do dr W., choć podkreślił, że w naszym przypadku kuracja może nie przynieść rezultatów. W czerwcu mTESE nie znaleziono plemników, ale zachowana są nieliczne spermatydy. Po pół roku oddechu znów udaliśmy się do dr W. i zalecił dłuższą kurację na pół roku i dołożył fostimon. Po miesięcznym braniu leków wyniki wyszły niedobre, FSH 21, dr W. stwierdził, że chyba nasza droga leczenia już się kończy, ale wysłał nas do naszego androloga na konsultację. Ten dołożył jeszcze jedną dawkę fostimonu i operacja ma się odbyć jak najszybciej. Najpeirw znaleziono termin za miesiąc, a wczoraj ją odwołano i przesunięto na maj, bo pielęgniarka ma operację w naszym pierwszym terminie. Ręce nam opadły.

    Będziecie robić biopsję mtese w szpitalu? Czy zwykłą?

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to jest z badaniami do biopsji? W umowie jest 7 dni przed biosją na dostarczenie. Czy chlamydię można dostarczyć w dniu biopsji, zrobić u nich np. rano przed biopsją? Trzeba długo czekać na wynik w innych lab.
    Gdzie w miarę szybciej zrobią alalab czy diagnostyka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2019, 10:41

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Będziecie robić biopsję mtese w szpitalu? Czy zwykłą?
    Mtese. Poprzednio też ntese.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 12 marca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KORRALIKK wrote:
    Mtese. Poprzednio też ntese.
    Hmm, u jakiego dr? cena

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mtese wykonuje tylko dr Wolski w Polsce. Koszt ? Potężny niestety. A to już druga nas czeka.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KORRALIKK wrote:
    Mtese wykonuje tylko dr Wolski w Polsce. Koszt ? Potężny niestety. A to już druga nas czeka.
    Najwidoczniej coś źle zrozumiałam, bo myślałam, że dr. W. was odesłał do swojego androloga i robicie w jakimś szpitalu :)

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 12 marca 2019, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Najwidoczniej coś źle zrozumiałam, bo myślałam, że dr. W. was odesłał do swojego androloga i robicie w jakimś szpitalu :)
    Konsultujemy się z naszym, bo mamy daleko do Warszawy, a nasz androlog jest dobrym znajomym dra W. Mam nadzieję, że wiedzą co robią, bo podążamy ślepo za ich sugestiami, chcemy zrobić wszystko co możliwe, żebyśmy oboje byli rodzicami biologicznymi. Ale te zmiany terminu, dawek, tyle wydanych pieniędzy, że już siły opadają

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Jak to jest z badaniami do biopsji? W umowie jest 7 dni przed biosją na dostarczenie. Czy chlamydię można dostarczyć w dniu biopsji, zrobić u nich np. rano przed biopsją? Trzeba długo czekać na wynik w innych lab.
    Gdzie w miarę szybciej zrobią alalab czy diagnostyka?
    Nie trzeba 7 dni, można i w tym samym dniu, my mielismy igłowa ale procedura pewnie ta sama. Rano raczej nie, na niektóre wyniki czeka się kilka dni, wiec dobrze ogarnąć to wcześniej. W Alabie jest dość szybko i ceny dobre. Jeśli robicie cytomegalie to warto wynik wcześniej sprawdzić, bo u nas była wysoka i było prawdopodobieństwo ze nie możemy podejść do zabiegu i musimy odczekać. Lepiej mieć to z głowy i nie fundować sobie dodatkowego stresu ;)

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Nie trzeba 7 dni, można i w tym samym dniu, my mielismy igłowa ale procedura pewnie ta sama. Rano raczej nie, na niektóre wyniki czeka się kilka dni, wiec dobrze ogarnąć to wcześniej. W Alabie jest dość szybko i ceny dobre. Jeśli robicie cytomegalie to warto wynik wcześniej sprawdzić, bo u nas była wysoka i było prawdopodobieństwo ze nie możemy podejść do zabiegu i musimy odczekać. Lepiej mieć to z głowy i nie fundować sobie dodatkowego stresu ;)
    Tak do igłowej.
    Własnie w alabie pytałam to w przypadku chlamydii 12dni:( Właśnie nie wiem czy ryzykować i robić jutro, czy w Novum przed zabiegiem. W Novum się czeka 2h na wynik.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 22 marca 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy wczoraj o dr. Wolskiego na wizycie :) wniósł w nas znowu spora dawkę optymizmu :)
    Przepisał zastrzyki, jak to nazwał : do delikatnego pobudzenia :) stwierdził że skoro mąż ma hormony w normie to może mieć delikatna kuracje. Ma przepisanych 6 zastrzyków Bemfola oraz 6 zastrzyków Ovitrelle. Ma przyjmować je raz w tygodniu, wczoraj dwa pierwsze wbili mu w klinice :) więc kuracje mamy rozpisana do 25 kwietnia i potem dr postanowi co dalej. Po jakim czasie po przyjęciu ostatniego zastrzyku mąż może zrobić badania? Zapomniałam o to doktora zapytać a niestety będzie to okres weekendu majowego i trochę się postresowalam że będziemy mieli problem doktora złapać (mamy miec kontrolę telefoniczną).
    Maz od wczoraj ma straszne rozwodnienie... Nie wiemy czy to po zastrzykach czy też może zmiana klimatu (wczoraj wróciliśmy z Zanzibaru). Spotkaliscie się też z takimi efektami?
    Szczerze powiedziawszy byłam zdziwiona że to kuracja zastrzykami, byłam raczej nastawiona na tabletki.. Koszt tych 12 zastrzyków to 1100 zł.. Ehh a gdzie tam koniec wydatków :(

    Doktor stwierdził że wzrost FSH to nadal efekt zabiegów (biopsja, żpn) i kazał się tym nie przejmować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2019, 11:34

    Jdz lubi tę wiadomość

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil my przerabialiśmy 2 razy kuracje Ovitrelle, żadnego zatrucia nie było. Skutkami ubocznymi u nas było przybranie na wadze, obecnie po 1.5miesiąca jest +5kg i włosów mniej :( Wyniki zbadać najlepiej po ostatnim zastrzyku. My jak raz czekaliśmy i zrobiliśmy tydzień po, to mieliśmy już niezły wzrost.

    Jdz lubi tę wiadomość

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 marca 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciała podzielić się z Wami radosną nowiną :-) Nasz Cud jest już z nami <3
    Uczymy się życia razem. A miłości z dnia na dzień jest więcej.

    Powodzenia! Trzymam za Was wszystkich mocno kciuki!!

    mt30, mwm, Misia90, Nadzieja lubią tę wiadomość

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Chciała podzielić się z Wami radosną nowiną :-) Nasz Cud jest już z nami <3
    Uczymy się życia razem. A miłości z dnia na dzień jest więcej.

    Powodzenia! Trzymam za Was wszystkich mocno kciuki!!

    Wspaniała nowina, gratulacje!!! Dużo zdrowia i radości. Po pasku wnioskuję, że córeczka ;)

    Zizu87 lubi tę wiadomość

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 marca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Wspaniała nowina, gratulacje!!! Dużo zdrowia i radości. Po pasku wnioskuję, że córeczka ;)

    Tak Córeczka <3

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 24 marca 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zizu87 wrote:
    Chciała podzielić się z Wami radosną nowiną :-) Nasz Cud jest już z nami <3
    Uczymy się życia razem. A miłości z dnia na dzień jest więcej.

    Powodzenia! Trzymam za Was wszystkich mocno kciuki!!

    Zizu87 gratlujace!!! Cudowna nowina!! :)
    Malutka zdrowa? Jak Ty się czujesz?

    Zizu87 lubi tę wiadomość

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 24 marca 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Zizu87 gratlujace!!! Cudowna nowina!! :)
    Malutka zdrowa? Jak Ty się czujesz?

    Mała jest cudowna. Mamy trochę problemów z karmieniem i słabo przybiera na wadze ale przez ostatnie dni jest trochę lepiej. Poza tym wszystko dobrze. Ja już odzyskałam siły po porodzie.
    Jedyne na co mogę narzekać to nieprzespane noce ;-) Bo nasza Księżniczka śpi w dzień a w nocy nadrabia zaległości :-)
    Ona wynagradza te wszystkie lata walki i leczenia. To co złe i smutne zostało nareszcie za nami.

    mwm, Misia90, Nadzieja lubią tę wiadomość

‹‹ 277 278 279 280 281 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ