X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Danadana wrote:
    My płacimy ponad 7000zl,bo to operacja żpn, a do biopsji to podobno długa druga.
    Dziś trafiłam na jakąś Panią, która się przejęła i wzięła sprawy w swoje ręce z Novum i oddzwonila do mnie - mamy cenę i wreszcie godzinę zabiegu.
    Co do dr Wolskiego to ja też tak do tego podchodzę, że jeśli on daje choć 1% szans to trzeba spróbować.
    Mówi, że 8% pacjentów po operacji żpn odzyskuje produkcję plemników, nawet przy azoo, ale jak czytam to nigdzie takiej opinii nie widzę... Trochę się boję, że Mąż się zniechęci i już na biopsję tam nie będzie chciał iść...

    Myśmy zabieg żpn robili za free na nfz. W dodatku w nowej pięknej klinice gdzie mąż miał świetna opiekę.

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się bałam, że się podda, ale jest wręcz przeciwnie. Bardziej męczą już te zastrzyki, bo 2xfostimon i pregnyl codziennie na zmiany i tylko jeden dzień w tygodniu jest wolny od nich, tak od 4 miesięcy... każdy miałby dość.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jak tak Was czytam to zaczynam się zastanawiać dlaczego my mamy tak mała dawkę leków :( tylko dwa zastrzyki tygodniowo.. Hmm. Ciekawe jakie będą teraz wyniki i co dalej dr postanowi, czy 6 tygodni wystarczy czy ciągniemy kuracje dalej.
    Chce już piątek!! :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 06:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam powiedział, że dojrzewanie zatrzymało się i teraz musimy dać kopa lekami, albo ruszy albo nie. Leki też zwiększył w trakcie kuracji, po 6 tygodniach.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Danadana Autorytet
    Postów: 1465 839

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na NFZ nie chcę, lekarze nie widzieli nawet tych żylaków, dopiero Dr W to zauważył...

    Danadana
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Przychodzę trochę poprawić statystyki! :) jesteśmy po mtese, w doraźnym badaniu nie było nic, dzisiaj telefon z kliniki i w histopacie w jednym jądrze znaleźli ich dużo :) jesteśmy w szoku i powoli zaczynamy się cieszyć, Wolski powiedział ze z jego strony to już koniec i mamy umawiać się w klinice na wstępna wizytę :) wiem ze to dopiero początek, ale taka pierwsza dobra wiadomość od roku jest niesamowita :) przypomnę ze w iglowej nie było nic, znaleźli tylko spermatydy.
    Trzymam mocno kciuki za nas wszystkie!!!! :)

    mt30, Misia90, happilyeverafter lubią tę wiadomość

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Hej! Przychodzę trochę poprawić statystyki! :) jesteśmy po mtese, w doraźnym badaniu nie było nic, dzisiaj telefon z kliniki i w histopacie w jednym jądrze znaleźli ich dużo :) jesteśmy w szoku i powoli zaczynamy się cieszyć, Wolski powiedział ze z jego strony to już koniec i mamy umawiać się w klinice na wstępna wizytę :) wiem ze to dopiero początek, ale taka pierwsza dobra wiadomość od roku jest niesamowita :) przypomnę ze w iglowej nie było nic, znaleźli tylko spermatydy.
    Trzymam mocno kciuki za nas wszystkie!!!! :)

    Super!!!!! Ale świetne wiadomości!!! :) trzymam kciuki za dalsze sukcesy! :*

    mwm lubi tę wiadomość

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu pozytywna wiadomość! Super i powodzenia w dalszym działaniu 😊

    mwm lubi tę wiadomość

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje! Jeśli będę mogła w czymś pomoc, to piszcie śmiało. U nas powodem było wnętrostwo w dzieciństwie, za późno operowane, FSH trochę podwyższone i 6 tygodni kuracji przed mtese.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Dziękuje! Jeśli będę mogła w czymś pomoc, to piszcie śmiało. U nas powodem było wnętrostwo w dzieciństwie, za późno operowane, FSH trochę podwyższone i 6 tygodni kuracji przed mtese.

    Ooo tylko 6 tygodni? Jutro dzwoniny do doktora i właśnie się zastanawiam czy da nam kolejna serię czy już zabieg, u nas hormony są w normie. Po kuracji była jakaś przerwa czy od razu zabieg? My chcemy robić wszystko na świeżo bez mrozenia więc muszą zdążyć mnie przygotować :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, bo uznał, że wyniki hormonów są takie jak chciał, głównie miał wzrosnąć testosteron. Raczej robi się na świeżo po kuracji, max 2-3 tygodnie przerwy, na termin nie czeka się długo, tak nam mówił. My czekaliśmy miesiąc tylko ze względu na to ze testosteron wzrósł trochę za bardzo a to generuje często krwawienia przy zabiegu i musieliśmy odczekac.Tak to byłby wcześniej. Zaczęłaś już przygotowania?:)

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Tak, bo uznał, że wyniki hormonów są takie jak chciał, głównie miał wzrosnąć testosteron. Raczej robi się na świeżo po kuracji, max 2-3 tygodnie przerwy, na termin nie czeka się długo, tak nam mówił. My czekaliśmy miesiąc tylko ze względu na to ze testosteron wzrósł trochę za bardzo a to generuje często krwawienia przy zabiegu i musieliśmy odczekac.Tak to byłby wcześniej. Zaczęłaś już przygotowania?:)

    Nie.. Doktor powiedział że ustalimy po pierwszej serii zastrzyków kiedy mam się umawiać na wizytę :) cześć badań zrobiłam na własną rękę ale pewnie czegoś będzie jeszcze brakować :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super, trzymam kciuki za wyniki. U nas Wszystki wzrosło i wbrew temu co piszą w internecie, Wolski tak chciał. Każdy przypadek jest inny i sami lepiej nie interpretujecie ;)

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Hej! Przychodzę trochę poprawić statystyki! :) jesteśmy po mtese, w doraźnym badaniu nie było nic, dzisiaj telefon z kliniki i w histopacie w jednym jądrze znaleźli ich dużo :) jesteśmy w szoku i powoli zaczynamy się cieszyć, Wolski powiedział ze z jego strony to już koniec i mamy umawiać się w klinice na wstępna wizytę :) wiem ze to dopiero początek, ale taka pierwsza dobra wiadomość od roku jest niesamowita :) przypomnę ze w iglowej nie było nic, znaleźli tylko spermatydy.
    Trzymam mocno kciuki za nas wszystkie!!!! :)

    mwm, wspaniałe wieści! :-) Gratulacje ! Wiem, że jeszcze kawałek przed Wami, ale taka wiadomość po prostu niesamowita!! Kochana a czy mogłabyś powiedzieć coś więcej o samych wynikach męża. Pisałaś wcześniej, że w biopsji igłowej nic znaleźli, a jaki był wynik histopatologii (oraz FSH)? U nas był wynik 2/10 i komórki Sertoliego i miernego stopnia Leydiga. Poza tym mój M. ma FSH 26 prawie. Zastanawiam się czy u nas też moga być szanse. Czy u Twojego M. znaleźli teraz plemniki czy są to komórki plemnikowe? Przepraszam za dociekliwość ale usiłuje przeanalizować nasze szanse. Czy możesz też powiedzieć jaki był koszt łączny leczenia i mtese? Będę Ci niezmiernie wdzięczna za każdą informacje!! :-)

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi Drodzy,
    A czy mogłabym Was podpytać ogólnie jaki wynik w biopsji igłowej mieliście/mieli Wasi mężowie (czyli stan spermatogenezy wg skali Johnsena 0-10)? Dodatkowo, jaki jest poziom FSH, czy inne hormony w normie i jaka mogłaby być przyczyna azoospermii w Waszym przypadku? Będę wdzięczna za wszystkie komentarze 😊

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    mwm, wspaniałe wieści! :-) Gratulacje ! Wiem, że jeszcze kawałek przed Wami, ale taka wiadomość po prostu niesamowita!! Kochana a czy mogłabyś powiedzieć coś więcej o samych wynikach męża. Pisałaś wcześniej, że w biopsji igłowej nic znaleźli, a jaki był wynik histopatologii (oraz FSH)? U nas był wynik 2/10 i komórki Sertoliego i miernego stopnia Leydiga. Poza tym mój M. ma FSH 26 prawie. Zastanawiam się czy u nas też moga być szanse. Czy u Twojego M. znaleźli teraz plemniki czy są to komórki plemnikowe? Przepraszam za dociekliwość ale usiłuje przeanalizować nasze szanse. Czy możesz też powiedzieć jaki był koszt łączny leczenia i mtese? Będę Ci niezmiernie wdzięczna za każdą informacje!! :-)

    Pewnie, już pisze. W iglowej w jednym jądrze był poziom max 7, w drugim 6, ale to było łącznie może 10 kanalików, cała reszta to poziom 1-3. Hormony były ok, FSH na początku 18, po pierwszej biopsji 19, podczas leczenia agapurinem i tamoxifenem było chyba 30, testosteron 1100, przed sama mtese FSH 20, testosteron chyba 900. Nie rozumiem pytania z tymi komórkami plemnukowymi? Teraz mamy plemniki, przy iglowej były spermatydy. Mtese 10500+ badania i leki, mysle ze 11500.. dużo, zdecydowanie za dużo..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, ja mysle ze każdy przypadek jest zupełnie inny.. nam statystyki dawały 75% szans na powodzenie w iglowej. Nie udało się.. przy chorobie męża prawie 100% mężczyzn ma azoo, a na ovu czytałam o idealny h wynikach mężczyzn, albo trochę osłabionych.. są mężczyźni którzy mieli dużo plemników i w przeciągu miesięcy, doszło do 0, przyczyna nieznana. Na bocianie ostatnio o tym czytałam.. igłowa to tez kwestia szczęścia, gdyby doktor w innym miejscu się wkul mogłoby nie być spermatyd i nie dałby nam szans, a może obok były plemniki..

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2410 770

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @mwm to super wiadomość! Gratuluję i trzymam kciuki za szczęśliwe zakończenie. Tak z ciekawości, w jakim wieku Twój mąż miał operację orchidopeksji i czy było jednostronnie, czy dwustronnie?

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy wyniki po 6 tygodniowej kuracji, nie wiem co o nich myśleć a rozmowę z doktorem mamy dopiero koło 19.
    LH wynik 0.595 norma 1,7- 8,6
    FSH wynik, 1.46 norma 1,5-12,4
    Testosteron wynik 9.,4 norma 2,8-8,0

    Orinetujecie się czy to dobrze czy źle?

    Wyniki sprzed kuracji :
    LH wynik 5,81 norma 1,7-8,6
    FSH wynik 11.98 norma 1,5-12,4 (dr. mówił że to po biopsji-wcześniej było w normie)
    Testosteron wynik 6,48 norma 2,8-8,0

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mwm wrote:
    Pewnie, już pisze. W iglowej w jednym jądrze był poziom max 7, w drugim 6, ale to było łącznie może 10 kanalików, cała reszta to poziom 1-3. Hormony były ok, FSH na początku 18, po pierwszej biopsji 19, podczas leczenia agapurinem i tamoxifenem było chyba 30, testosteron 1100, przed sama mtese FSH 20, testosteron chyba 900. Nie rozumiem pytania z tymi komórkami plemnukowymi? Teraz mamy plemniki, przy iglowej były spermatydy. Mtese 10500+ badania i leki, mysle ze 11500.. dużo, zdecydowanie za dużo..

    Bardzo dziękuję mwm :-) Czyli koszt łączny to 11500 - w tym mtese, badania i leki? Pytałam o komorki plemnikowe bo dr W. mowił nam że czasem nie znajdują samych plemników w mtese tylko jakieś zaczątki komórek które w laboratorium później można podrasować do in vitro. Super, że Wam się udało, teraz musisz być tylko dobrej myśli :-) Oby jak najszybciej doszło do zabiegu i czekamy na wyniki mocno mocno ściskając kciuki! :*

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
‹‹ 282 283 284 285 286 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ