X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 31 maja 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti. wrote:
    Super! U nas dokładnie to samo tyle że już za około tydzień
    PS. Do mnie też dziś dzwonił dopiero po 20 więc pewnie miał sporo pracy!

    Marti, zatem czy dobrze rozumiem, że u Was materiał skończył się, procedury nie przyniosły upragnionego rezultatu i będziecie robić igłową, aby znów pozyskać materiał? A czy miałeś przed tym jakąś stymulację?

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 31 maja 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Jesteś pewny że przy samym posiewie również? Ze ściągi z Novum wynika inaczej.. O abstynencji pisze tylko przy test fragmenravji DNA, ogólne komputerowe badanie, ogólne malualne oraz test MAR - przy posiewie jest tylko informacja że badanie ważne 30 dni.

    Sesil, dobrze rozumiem, że cały czas miała być mTese a teraz doktor zalecił igłową? Czym umotywował swoją decyzję? Nam cały czas mówi, że po stymulacji tylko i wyłącznie mTese bo tylko tam mogą coś znaleźć. To zależy od wyników hormonów po stymulacji czy coś? Będę wdzięczna za info :-)

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 31 maja 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Z mtese mielismy 12 porcji nasienia. Do procedury (swieza plus na mrozonych komorkach) poszło 6. Transfer nie przyniósł efektu a nie mieliśmy mrożonych zarodków (popełniliśmy bład ograniczając ilość zapładnianych komórek). Jeśli chodzi o materiał z mtese to mamy jeszcze 6 porcji ale uznaliśmy że większa szansa będzie na świeżo. Doktor jest niemal pewny że plemniki są więc robimy igłową w dniu punkcji po czym nastąpi od razu zapłodnienie. Materiał z mtese czeka na później choć mam nadzieje ze już się nie przyda.
    Teraz kuracja taka sama jak przed mtese z tym wyjątkiem że bardziej intensywna (4 a nie 3 zastrzyki na tydzień). I tak 4 miesiące. Liczymy że proces spermatogenezy jeszcze mocniej ruszy i będą mocniejsze plemniki. Coś w tym jest bo tydzień temu pojawiły sie pierwszy raz w historii w nasieniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 17:34

  • Marti. Przyjaciółka
    Postów: 125 23

    Wysłany: 31 maja 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Jesteś pewny że przy samym posiewie również? Ze ściągi z Novum wynika inaczej.. O abstynencji pisze tylko przy test fragmenravji DNA, ogólne komputerowe badanie, ogólne malualne oraz test MAR - przy posiewie jest tylko informacja że badanie ważne 30 dni.
    Przy posiewie nie wiem. Wydaje się że może to nie mieć znaczenia diagnostycznego ale na pewno ma jeśli chodzi o ilość. Teoretycznie im mniejsza abstynencja tym mnie materiału

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2019, 17:37

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 31 maja 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Sesil, dobrze rozumiem, że cały czas miała być mTese a teraz doktor zalecił igłową? Czym umotywował swoją decyzję? Nam cały czas mówi, że po stymulacji tylko i wyłącznie mTese bo tylko tam mogą coś znaleźć. To zależy od wyników hormonów po stymulacji czy coś? Będę wdzięczna za info :-)

    Tak, u nas początkowo miała być mtese w dniu punkcji by zrobić wszystko na świeżo. Ale gdy się okazało że w żaden sposób nie można dograć mojego cyklu do terminu mtese to doktor zdecydował że w naszym przypadku lepsza będzie igłowa w dniu punkcji by materiału nie mrozić tylko wykorzystać na świeżo. U nas w pierwszej biopsji plemniki były tylko biopsja była zrobiona na odwal się i tylko na jednym jądrze (wykonywał ja inny lekarz o którym wolałabym zapomnieć-okropny człowiek). Więc wspólnie z doktorem zdecydowaliśmy o iglowej gdyż myśli że plemniki znowu będą a stwierdził że najwyżej pobierze więcej materiału i będą szukać aż znajdą :)

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Po jakim czasie od ostatniego zastrzyku był u Was zabieg m-tese? Zniesmaczylam się trochę.. Rozmawiałam wczoraj z dr. Wolskim gdyż nasz doktor prowadzacy chciała potwierdzenia że robimy wszystko na świeżo bez mrozenia i okazuje się że mąż 11 czerwca ma ostatni zastrzyk a biopsja będzie dopiero 30 czerwca bo wcześniej jest długi weekend i nie ma zespołu operacyjnego :( nie dość że wydaje mi się że to szmat czasu po ostatnim zastrzyku to jeszcze totalnie nie pasuje to z moim cyklem :( okres wypada mi na 6-7 czerwca i mam cykle 24-26 dniowe więc punkcja musiałaby być pod koniec cyklu albo nawet na początku kolejnego. Powiedziałam o tym dr. Wolskiemu ale stwierdził że dr. Sowińska na pewno coś wymyśli. Szczerze powiedziawszy jestem trochę zniesmaczona.
    Przepraszam, że tak trochę wyskoczę jak Filip z konopi. Dawno nie było mnie na forum. My akurat mamy 2 mtese za sobą, w tym mTese na świeżo i u mnie cykl dr Z przesuwał i wydłużał tabletkami antykoncepcyjnymi. Mtese było w niedzielę, punkcja w poniedziałek.

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    Przepraszam, że tak trochę wyskoczę jak Filip z konopi. Dawno nie było mnie na forum. My akurat mamy 2 mtese za sobą, w tym mTese na świeżo i u mnie cykl dr Z przesuwał i wydłużał tabletkami antykoncepcyjnymi. Mtese było w niedzielę, punkcja w poniedziałek.
    Czy u was były plemniki w pierwszej biopsji?

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Czy u was były plemniki w pierwszej biopsji?
    W tej zwykłej biopsji nie było, były same komórki sorteliego. Pozniej w nasieniu się pojawiły i w mTese były, w drugiej mTese niestety nic nie znaleźli

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2019, 17:38

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    W tej zwykłej biopsji nie było, były same komórki sorteliego. Pozniej w nasieniu się pojawiły i w mTese były, w drugiej mTese niestety nic nie znaleźli
    Aha a wiadomo dlaczego w drugiej mtese nic nie znaleźli? Co było przyczyną?

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Aha a wiadomo dlaczego w drugiej mtese nic nie znaleźli? Co było przyczyną?
    Sami chcielibyśmy wiedzieć,bo i wyniki były lepsze niż w kuracji przed 1mtese i dr pobrał o wiele więcej tkanki,bo szedł na całość (jednak to druga mtese) i sama szefowa laboratorium szukała,bo ją o to prosiliśmy i niestety nie znaleźli nic. Zrobiliśmy co mogliśmy. Myślałam o 3mtese,ale mąż już nie chciał być więcej krojony

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracamy z Novum i kolejny raz jesteśmy zniesmaczeni.. Otóż jeżeli okres dostanę po 7 czerwca to mogę od 8 zaczynać stymulacje i przeprowadza nam procedurę natomiast gdy dostanę do 6 czerwca to przykro im ale procedurę przeprowadza dopiero w lipcu bo punkcja wypadłaby w czasie gdy maja imprezę z okazji 25-lecia kliniki :( ręce opadają... Okres powinnam dostać 6 czerwca, pozostaje nic innego jak modlic się by trochę się spóźnił..
    Jeżeli to nie wyjdzie to mąż pewnie będzie musiał kolejne zastrzyki przyjąć bo będzie za długi czas po kuracji, mnie kolejne wizyty przed procedura więc dodatkowych kilka stów :( sam dojazd dla nas to cały dzień w drodze i kilka stów na paliwo.
    Jestem załamana że oni aż tak bardzo nie potrafią pójść choć trochę na rękę :(

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Wracamy z Novum i kolejny raz jesteśmy zniesmaczeni.. Otóż jeżeli okres dostanę po 7 czerwca to mogę od 8 zaczynać stymulacje i przeprowadza nam procedurę natomiast gdy dostanę do 6 czerwca to przykro im ale procedurę przeprowadza dopiero w lipcu bo punkcja wypadłaby w czasie gdy maja imprezę z okazji 25-lecia kliniki :( ręce opadają... Okres powinnam dostać 6 czerwca, pozostaje nic innego jak modlic się by trochę się spóźnił..
    Jeżeli to nie wyjdzie to mąż pewnie będzie musiał kolejne zastrzyki przyjąć bo będzie za długi czas po kuracji, mnie kolejne wizyty przed procedura więc dodatkowych kilka stów :( sam dojazd dla nas to cały dzień w drodze i kilka stów na paliwo.
    Jestem załamana że oni aż tak bardzo nie potrafią pójść choć trochę na rękę :(
    Strasznie Ci współczuje i mocno trzymam kciuki żeby procedura poszła już łatwo i bez takich problemów. Niestety dla nich pacjenci to pieniądze, a nie historie i cierpienia ludzi. Mysle ze od takiego stresu na pewno się spóźni i wszystko uda się zrobić w czerwcu :)

  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Wracamy z Novum i kolejny raz jesteśmy zniesmaczeni.. Otóż jeżeli okres dostanę po 7 czerwca to mogę od 8 zaczynać stymulacje i przeprowadza nam procedurę natomiast gdy dostanę do 6 czerwca to przykro im ale procedurę przeprowadza dopiero w lipcu bo punkcja wypadłaby w czasie gdy maja imprezę z okazji 25-lecia kliniki :( ręce opadają... Okres powinnam dostać 6 czerwca, pozostaje nic innego jak modlic się by trochę się spóźnił..
    Jeżeli to nie wyjdzie to mąż pewnie będzie musiał kolejne zastrzyki przyjąć bo będzie za długi czas po kuracji, mnie kolejne wizyty przed procedura więc dodatkowych kilka stów :( sam dojazd dla nas to cały dzień w drodze i kilka stów na paliwo.
    Jestem załamana że oni aż tak bardzo nie potrafią pójść choć trochę na rękę :(

    Trzymajcie się dacie rade! Chociaż nie wiem co dzisiejsza wizyta miała wnieść? Nie lepiej było w 3dc, to byłoby jasne czy zaczynać stymulację czy nie.

  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Trzymajcie się dacie rade! Chociaż nie wiem co dzisiejsza wizyta miała wnieść? Nie lepiej było w 3dc, to byłoby jasne czy zaczynać stymulację czy nie.

    Była to nasza kolejna wizyta startowa za którą kolejny raz musieliśmy zapłacić 267 zł. Podpisaliśmy dokumenty, dostaliśmy receptę i tyle. Mamy czekać a gdy mój cykl nie dostosuję się do nich to umówić się na wizytę pod koniec czerwca w 20 dc czy możemy zaczynać stymulacje. Porażka... Jest to nasza trzecia wizyta (w 10 dc również musiałam przyjechać na badanie) z której nic nie wynika tylko chaos.
    Stymulacje zawsze zaczyna się tylko w 2dc?

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesil wrote:
    Była to nasza kolejna wizyta startowa za którą kolejny raz musieliśmy zapłacić 267 zł. Podpisaliśmy dokumenty, dostaliśmy receptę i tyle. Mamy czekać a gdy mój cykl nie dostosuję się do nich to umówić się na wizytę pod koniec czerwca w 20 dc czy możemy zaczynać stymulacje. Porażka... Jest to nasza trzecia wizyta (w 10 dc również musiałam przyjechać na badanie) z której nic nie wynika tylko chaos.
    Stymulacje zawsze zaczyna się tylko w 2dc?

    U mnie w klinice, zawsze mówią, żeby dzwonić w pierwszym dniu okresu i umawiają w 2-3dc na wizytę.
    Stymulacje zaczełam w 3dc i chyba tak zaczynają. Niektóre dziewczyny chyba najpóźniej od 5dc startują.

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ami87 wrote:
    W tej zwykłej biopsji nie było, były same komórki sorteliego. Pozniej w nasieniu się pojawiły i w mTese były, w drugiej mTese niestety nic nie znaleźli

    ami, a czy możesz powiedzieć jaki wynik histopat. mieliście po którejkolwiek tese ? Napisałaś że same komórki sorteliego, tzn w tej skali 1-10 ile ? będę Ci bardzo wdzieczna za pomoc i odpowiedź :-)

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2227 1886

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochani :-)

    mam pytanie, mąż ma zacząć stymulację przed mTese, dostaliśmy od dr W. ovitrelle i bemfola na 1,5 mieś - sądziłam że to bardziej dla kobiet, czy ktoś się z tym zetknął z Was/Waszych facetów? Dodatkowo bemfola mamy 75 j.m. to jedyne bemfola które nie ma refundacji, każde wyższe 150, 225, 300 są refundowane - kosztują do 25 zł/1 zastrzyk, nasz kosztuje 100 (a mamy 18 zastrzyków) więc wolałabym się upewnić czy te jednostki to konkretnie są dopasowane czy ewentualnie porzmawiać z doktorem czy można zamienić na wyższą dawkę a np. co drugi dzień. Co sądzicie? Ktoś się z tym zetknął? Będę jak zawsze bardzo wdzieczna za Waszą jak zawsze nieocenioną pomoc! :-) <3

    2020r. Nasz Cud, nasze Życie 🤍💕🧚‍♂️ Walczymy o kolejny ✨🙏
    01.2024: 9dpt beta 71,8, 11dpt - 258, 12dpt - 318, 15dpt - 1131, 24dpt beta 9490, prog 117
    25dpt mamy 💗 rośnij nasz Maluszku 🙏🏻🤍
    2❄️❄️

    Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło.
    To właśnie będzie początek🕊️🌿
    ~ Louis L'Amour
    The true miracle is having faith no matter what👣💕🍀
  • Sesil Autorytet
    Postów: 831 534

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Kochani :-)

    mam pytanie, mąż ma zacząć stymulację przed mTese, dostaliśmy od dr W. ovitrelle i bemfola na 1,5 mieś - sądziłam że to bardziej dla kobiet, czy ktoś się z tym zetknął z Was/Waszych facetów? Dodatkowo bemfola mamy 75 j.m. to jedyne bemfola które nie ma refundacji, każde wyższe 150, 225, 300 są refundowane - kosztują do 25 zł/1 zastrzyk, nasz kosztuje 100 (a mamy 18 zastrzyków) więc wolałabym się upewnić czy te jednostki to konkretnie są dopasowane czy ewentualnie porzmawiać z doktorem czy można zamienić na wyższą dawkę a np. co drugi dzień. Co sądzicie? Ktoś się z tym zetknął? Będę jak zawsze bardzo wdzieczna za Waszą jak zawsze nieocenioną pomoc! :-) <3

    My przyjmujemy te leki, tzn mąż i nie wydaje mi się by jakakolwiek dawka była refundowa dla mężczyzn gdyż to leki typowo dla kobiet.

    03.18 - wyrok azoospermia
    04.18 - wyniki hormonów w normie
    05.18 - inhibina B 283,65 ( 11,5-368 )
    06.18 - mutacja CFTR
    07.18 - zabieg ZPN - bez poprawy
    11.08 - biopsja TESE - kilka plemników znalezionych po odwirowaniu, sprawdzane tylko prawe jądro
    01.19 - zmiana kliniki na nOvum
    03.19 - kuracja przed biopsją
    07.19 Biopsja igłowa, multum plemników dobrej jakości!! :)
    16.07 transfer trzydniowego zarodka 😍
    26.07 beta 92,01 prog 163,70 - 10dpt 😍
    12.08 mamy 💓😍 - 27 dpt
    Mamy ⛄⛄
    Mój wniosek: Nie traćcie czasu na pseudoandrologów!
    Sesil,suwaczek.png
  • Doriska29 Koleżanka
    Postów: 103 10

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Kochani :-)

    mam pytanie, mąż ma zacząć stymulację przed mTese, dostaliśmy od dr W. ovitrelle i bemfola na 1,5 mieś - sądziłam że to bardziej dla kobiet, czy ktoś się z tym zetknął z Was/Waszych facetów? Dodatkowo bemfola mamy 75 j.m. to jedyne bemfola które nie ma refundacji, każde wyższe 150, 225, 300 są refundowane - kosztują do 25 zł/1 zastrzyk, nasz kosztuje 100 (a mamy 18 zastrzyków) więc wolałabym się upewnić czy te jednostki to konkretnie są dopasowane czy ewentualnie porzmawiać z doktorem czy można zamienić na wyższą dawkę a np. co drugi dzień. Co sądzicie? Ktoś się z tym zetknął? Będę jak zawsze bardzo wdzieczna za Waszą jak zawsze nieocenioną pomoc! :-) <3

    Hej! Mój mąż właśnie przechodzi kurację Bemfolą,
    Tak samo jak w Waszym przypadku dostał 18 zastrzyków 75 j.m. Mąż dostaje jeden zastrzyk na tydzień, sama nie wiem czy byłaby możliwość zmienić na większą dawkę?
    Nie sądzę aby ten lek był refundowany, nam się udało, bo trafiliśmy na ludzką kierowniczkę apteki w naszym mieście i sprowadziła nam ten lek za 83zl za opakowanie. Cóż... my się już z tym pogodziliśmy, że za wszystkie lekarstwa trzeba słono płacić.
    Mamy tylko nadzieję, że to leczenie nie pójdzie na marne...

    Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie leczenia, czy chodzicie tylko do dr Wolskiego na wizyty, czy do ginekologa również?

    Ewentualnie czy polecacie któregoś z ginekologów który przygotowuje do in vitro? Czytam na forum o stymulacjach itd ale tak na prawdę nie wiem do kogo się udać i gdzie zacząć to wszystko. Dodam tylko, że jak na razie męża prowadzi dr Wolski.

  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    ami, a czy możesz powiedzieć jaki wynik histopat. mieliście po którejkolwiek tese ? Napisałaś że same komórki sorteliego, tzn w tej skali 1-10 ile ? będę Ci bardzo wdzieczna za pomoc i odpowiedź :-)
    (Score -10) Full spermatogenesis
    (Score - 9 ) Slightly impaired spermatogenesis, many late spermatids, disorganized epithelium
    (Score - 8 ) Less than five spermatozoa per tubule, few late spermatids
    (Score -7 ) No spermatozoa, no late spermatids, many early spermatids
    (Score - 6) No spermatozoa, no late spermatids, few early spermatids
    (Score - 5) No spermatozoa or spermatids, many spermatocytes
    (Score - 4) No spermatozoa or spermatids, few spermatocytes
    (Score - 3) Spermatogonia only
    (Score - 2) No germinal cells, Sertoli cells only
    (Score - 1) No seminiferous epithelium

    W tej skali w biopsji tej zwykłej 2 , w pierwszej mtese była skala 8, oczywiście były też kanaliki gdzie nie było spermatogenezy a w drugiej mtese nie przekazywaliśmy tkanki do badania histopatologicznego wszystko przeszukiwalo na świeżo laboratorium ivf

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
‹‹ 290 291 292 293 294 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ