X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwielbiam Cię, dzięki!!!!! Masz rację to wszystko daje nam też takie możliwości o których inni nigdy nie bedą świadomi:)

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 28 stycznia 2015, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, tez kiedyś pomyślałam,że te badania genetyczne dobrze,że robimy. Jak coś wyjdzie nie tak,to jesteśmy świadomi konsekwencji. Wiec czekamy niecierpliwie!! Jak kariotyp wyjdzie zły to mamy przyczynę,a jak dobry..to jaka jest cholera przyczyna??!! Czy ten cftr rzeczywiście może powodować azoospermie,czy gdzieś jest jakiś zrost i brak ujścia... Najgorsze to chyba nie znać przyczyny i do tego usłyszeć,że po tej biopsji nie ma nic,i co wtedy robić..Eh tego się boję najbardziej!

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka są dwie opcje:
    1. przyczyna jest spowodowana być może przez tamten skręt jądra, w tym się również drogi wyprowadzjące uszkodziły, ale to oznacza, że w biopsji będą plemniki:)
    2. rzeczywiście spowodowane jest to mutacją CFTR, która powoduje niedrożność dróg wyprowadzających nasienie, ale to oznacza, że w biopsji będą plemniki:)
    Jak widzisz obie wersje są optymistyczne, nie ma innej możliwości:)
    Hormony macie w normie, gdyby proces spermatogenezy był uszkodzony to te hormony by drgnęły chociaż, serio:)
    Pamiętajcie tylko, żeby biopsję robić w miejscu, gdzie od razu można je zamrozić:)
    Miłego dnia:)

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, wiem :) Dzieki Kornelia, jakoś tak podnosi to na duchu,jak ktoś wierzy w to, że tam będą.

    Ja mam różne myśli i czasem bardzo skrajne. Staram się myśleć o tym jak najmniej,bo przecież nic teraz nie wymyślę! :D Ale boje się czasami, że mogłyby tam być,ale przy takim trybie życia męża (stres,zła dieta, praca fizyczna i jeszcze do tego podpalanie maryśki!!) mogą zniknąć..w październiku dopiero rzucił palenie papierosów,ale coś ciężko mu to idzie bo w zamian podpala to drugie - ze stresu - bo fakt ma go teraz troche,szuka pracowników na wyjazd,kupował auto a inwestorzy sie nie odzywaja..

    Niestety ale jestem okropna z tym czytaniem i znalazłam przypadki, że wszystkie badania w normie, podejzewana niedrożnośc a po biospji kicha. Chyba msuze przestać przeszukiwac te fora bo idzie zwariować ! :D

    Kornelia i jak tam te plemniory,wiecie jakie były? ruch , budowa? oceniają to w ogóle przed mrożeniem?

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie odebrałam wynik tej fragmentacji DNA plemników i wyszło 14%!!!!!!! Czyli nawet mieścimy się w górnej granicy normy:)
    To jest Sparta te plemniory:PP
    Zyzka - oceniają, w sumie dziwie się, bo oceniają po 1h i po 4h, gdzie w sumie część już się nie rusza, potem mrożą, ale chyba wiedzą co robią:/
    Nie można badać komputerowo, bo jest ich za mało, jest więc badanie metodą manualną, stwierdzane że żyje 28% (kilka dni wcześniej 14%), ruch A 6% (wcześniej 3%). Generalnie jest ich 0,6mln/ml obecnie, a na początku stycznie było chyba jakoś <0,05mln... więc jest znaczna poprawa, mam nadzieję, że one dadzą radę, bo dziś podobnie jak Ty zaczęłam schizować i czytać o tym, że jak jest taki słaby plemnik to się zarodek nie rozwija itp...
    Oczywiście M. twierdzi, że pewnie udałoby się naturalnie, skoro one takie waleczne:) Co za optymista:)
    Zyzka nie czytaj tych przypadków, bo ludzie nie zawsze wszystko opisują, że jeszcze były inne choroby towarzyszące itp. itd. a to że jednak fsh było podwyższone... także naprawdę daj spokój, one tam są:)Ja tak myślę zdroworozsądkowo jako osoba z boku, uważam, że inaczej to byłoby to widać w hormonach, a Twój mąż ma piękne wyniki,mimo że nawet mógłby mieć odchylenia, bo jest już po te jednej operacji:)

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow to super wynik!od 0-15 to nasienie prawidłowe!!!:)

    Ja dzisiaj miałam zrobić wymaz i te ureaplazmy itd,ale nawet nie wiedziałam że muszę mieć 3 dni wstrzemiezliwosci:D wiec musze zrobić w poniedziałek. Jutro robię resztę badań z krwi (wirusologie, ft4,bo tsh 3 to za Dużo, amh i parę innych) i dzwonię po kariotyp,może już będzie. We wtorek wizyta u bergiera.

    Ania kiedy badacie hormony??

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    zyzka
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te badania na jutro wyliczylam na 600zl (w tym te wymazy i amh najdroższe)..masakra!

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie robisz te wymazy? u gin czy w laboratorium? Bo ja też o tym myślałam, ale w sumie nie zebrałam się jeszcze w sobie:/ możesz mi napisać co dokładnie robisz? Może w sobotę bym podjechała, bo jest wtedy vitalabo czynne, a ja mam wolne.
    No właśnie ja ostatnio wydałam 500 zł na badania z krwi (m.in. amh, inhibina..) i śmieję się jak czytam o bezpłatnym in vitro:) przecież i tak trzeba mieć kilak tysięcy żeby się w ogóle zakwalifikować, a co dopiero sam zabieg... a prawo do posiadania dzieci powinien mieć każdy, biedny czy bogaty.

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro robię: morfologia,mocz,sód, potas, anty hbs,HCV i HIV, vdrl (to chyba kiła, aptt, tsh, ft4, rub igg(nie wiem co to,może ta różyczka bo ją też mam zrobic), cmv igm, amh, owa, wymaz z pochwy, ureaplasma,mycoplasma, chlamydia - uff to tyle :)

    zyzka
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wymazy u gina :)

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki:) To ja muszę zrobić jeszcze te wymazy:/ Dobranoc;)

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to prawda,że AMH trzeba robić na początku cyklu?? Nie pobrała mi babeczka dzisiaj na to,bo jej tak powiedzieli w Diagnozie..

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyzka wrote:
    Wow to super wynik!od 0-15 to nasienie prawidłowe!!!:)

    Ja dzisiaj miałam zrobić wymaz i te ureaplazmy itd,ale nawet nie wiedziałam że muszę mieć 3 dni wstrzemiezliwosci:D wiec musze zrobić w poniedziałek. Jutro robię resztę badań z krwi (wirusologie, ft4,bo tsh 3 to za Dużo, amh i parę innych) i dzwonię po kariotyp,może już będzie. We wtorek wizyta u bergiera.

    Ania kiedy badacie hormony??


    planujemy zrobic okolo 28 lutego :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mamy wynik kariotypu ( juz po 3 tygodniach!) - prawidłowy!!!:):):) myślałam,że się rozplacze ze szczęścia!!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :-D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :-) ja amh robiłam w środku cyklu podobno można w każdym dniu. My czekamy na genetyke chyba się nie doczekamy :-/

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie...kolejny raz będa mnie kłuć, a po dzisiaj będę mieć chyba gigant siniaka,bo źle się wkuła ! Poczekam,bo może od razu zrobie z CFTRem.

    To czekanie jest najgorsze,ja byłam raczej bliska pewności,że kariotyp wyjdzie dobrze,ale emocje i tak są. Trzeba dzwonić i się pytać,bo mogą być wyniki wcześniej, a AZF i CFTR my mieliśmy po tygodniu :) Myślę, że Ty Kornelia będziesz mieć wszystkie wyniki prawidłowe :)

    zyzka
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz wynik tego AMH, długo na niego sie czeka ?

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka, oby... ale każdy wynik to dla mnie też mega stres, naprawdę nie potrafię nad tym zapanować. Ja raz AMH robiłam w vitalabo, wynik był następnego dnia, ale to była chyba jakaś stara metoda, musiałam zrobić jeszcze raz w invikcie, krew pobierali mi w poniedziałek wieczorem, a wynik był w czwartek. Mam chyba 5,7 czy jakoś tak.
    A dziś jeszcze odebralismy wyniki dodatkowych badań w kierunku wzw b, wszystko ok, to był tylko kontakt z wirusem w przeszłości, teraz jest wyeliminowany, te HBc total to tylko pamiątka immunologiczna, nie ma żadnego zapalenia. Boże, a pamiętam jak się bałam i stresowałam jak się o tym dowiedziałam:/

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne by to było jakby wyszło coś nie tak w genetyce,przecież macie już dziecko! To tylko formalność,zobaczysz:) ja też każdy wynik przeżywam,bo wiem ze byle pierdola może namieszać,albo odwlec temat,ja pewnie będę musiała pozazywac trochę hormony tarczycy żeby zmniejszyć na minimum 2,5...

    zyzka
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ