X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no teraz to padłam, w końcu dodzwoniłam się do poradni genetycznej, gdzie miał mąż robione badania i pytam się kiedy można przyjść skonsultować, to ona,że bez skierowania od lekarza nie przyjmie, a tak w ogóle to terminy mają na grudzień......... !

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no co ty ???

    wez zadzwon do geneos do lodzi :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale będę musiała tam jechać?czy przez telefon konsultuja?

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyzka wrote:
    Ale będę musiała tam jechać?czy przez telefon konsultuja?
    nie wiem czy tel beda takie ;/

    a sprobuj do novum zadzownic tam genetyk tez jest nanFZ ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczę co powie Wolski dzisiaj,a jak coś to umówiłam nas na poniedziałek do jakiejś Pani genetyk-pediatra..ma dobre opinie,ale nie wiem czy tego typu badanie skonsultuje..

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyzka wrote:
    Zobaczę co powie Wolski dzisiaj,a jak coś to umówiłam nas na poniedziałek do jakiejś Pani genetyk-pediatra..ma dobre opinie,ale nie wiem czy tego typu badanie skonsultuje..
    jesli geentyk to tak :0

    Maka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Genetyk na pewno skonsultuje, tylko Ty też będziesz musiała zrobić to CFTR... tak jak Ania pisała.
    Wiecie w ogóle już nie liczę tej kasy którą wydajemy na te różne badania, naprawdę nie dziwię się, że niektórzy sobie odpuszczają, bo to naprawdę już idzie w tysiące. No, ale obecnie zdrowie jest najważniejsze.
    Dziś ja robiłam wirusy, wszystko ok:) M. jutro jedzie do zakaźnego na konsultację, niby wszystko wskazuje na to, że po prostu kiedyś miał kontakt z wirusem, pozostała pamiątka w postaci anty-HBc total dodatniego, gdyby miał zapalenie ostre albo przewlekłe to antygen HBs by był dodatni.
    Dziś generalnie mam lepszy dzień, udało mi się zdrzemnąć w ciągu dnia więc na świat już bardziej pozytywnie patrzę:)
    Mój pęcherzyk który miał zostać torbielą chyba jednak pękł, wczoraj mega bolał mnie brzuch, dziś już jest ok.
    Niby tyle razy już sobie obiecywałam, żeby się nie denerwować, bo jeszcze nie wiadomo co nas w życiu spotka, ale jednak to jest silniejsze ode mnie.
    Dziewczyny trzymajcie kciuki żeby były te plemniki chociaż 2 plisss:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki Kornelia, wierze ze bedzie dobrze!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KORNELIA trzymam kicuki :D za superbohaterow :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez trzymam kciuki za żołnierzy !!!:)

    My dzisiaj jednak idziemy na usg i na drugą konsultacje urologiczną. Mama mi tłumaczy, żebym się wstrzymała z genetyką dopóki ostatecznie nie dowiemy się, że przyczyna leży gdzie indziej,albo nie da się z nią nic chirurgicznie zrobić. Ale chyba dzisiaj już będziemy wiedzieć, więc jutro pójdę oddać krew.

    Kornelia też mam teraz takie myśli odnośnie kasy...Już praktycznie 2 tysiące wydane a jesteśmy na samym początku drogi... No ale co zrobić :)

    zyzka
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Byliśmy u urologa, wystarczyło, że dotknął jądra i powiedział, że są żylaki...po usg potwierdził i mi nawet pokazał. Nie miał doplera więc skierował nas do szpitala na szczegółowe usg jamy brzusznej i moszny, ponieważ mąż ma tylko jedno jądro i to prawe, a żylaki na prawym to jest znacznie poważniejsza sprawa ... :( oglądnął nerkę,powiedział, że na jego oko jest wszystko ok,ale takie badanie usg robi się na czczo,bo gazy mogą przeszkadzać w widoczności, no i ogólnie przyczyną żylaków na prawym jądrze może być zarówno ta przepuklina pachwinowa jak i najgorsze czyli nowotwór nerki... :(

    Więc najpierw szczegółowe usg,potem z wynikami do androloga i tutaj mamy poleconego przez niego Bergiera lub Pabiana i on już ma zdecydować czy takie żylaki operować czy nie. Ale ogólnie załamka...Boje się teraz tego najgorszego, już nawet przestałam myśleć o tych plemnikach..

    Maka lubi tę wiadomość

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka spokojnie, jeżeli na usg jądra nie było podejrzanych zmian, np. jakichs ogniskowych zmian to spokojnie. Naprawdę możesz mi uwierzyć jestem od kilku miesięcy specjalistką od nowotworów jądra:) Opcja Dopplera pokazuje jedynie przepływy w naczyniach, czyli pomoże lepiej ocenić te żylaki. Mogą one umiejscawiać się po obu stronach, rzeczywiście częściej zdarzają się po lewej stronie. (co za ironia losu - moj M. też nie ma lewego jądra;) a zylaki po prawej też ma tylko znacznie mniejsze niż miał po lewej).
    Poza tym nowotwory jądra wyczuwlane są palpacyjnie, zwłaszcza przez urologów, więc gdyby coś było nie tak to ten pierwszy urolog by coś wyczuł.
    Jeżeli obraz usg tego jądra jest ok to naprawdę spokojnie:) pierwsze słyszę, żeby żylaki powrózka nasiennego, nawet po prawej stronie były objawem nowotworu.
    A na USG moszny niestety żaden urolog ani radiolog nie jest w stanie ocenić dróg wyprowadzjaących nasienie, czyli nasieniowodów, może ewentualnie stwierdzić jakaś torbiel nasienną najądrza itp. więc jeśli u Was problem dotyczyłby nasieniowodów to myślę, że i tak obraz USG będzie prawidłowy.



    A teraz krótko co u mnie: inhibina B i AMH mam ok - chociaz coś.

    i uwaga uwaga - robiliśmy dziś badanie celem zamrożenia czegokolwiek co by się znalazło i są plemniki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    nadal parametry krytycznie złe, ale są, wiecie w jednym badaniu w ogóle ich nie było. jutro zadzwonię zapytać czy je zamrozili czy się udało.
    także jeszcze raz dzięki za trzymane kciuki, pewnie często będę Was o to prosić, ale jak zobaczyłam dziś wasze wpisy w pracy to aż się wzruszyłam:)
    To mój prezent urodzinowy:)

    Ania_84, zyzka, Mimbla lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka spokojnie .. nie ma zadnego nowotwru po porstu ma zylak i i tyle ..

    moj mial na usg przestrzenechod=geniczna .. i mala torbielke i nawet urolog powiedzial ze torbielki to norma u facetow.. i zeby sie tym nie przjemowac szczegolnie ze markery wyszly u nas ok :)

    wiec glowa do kgory :)

    KOrnelia super info :D

    zyzka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia wszystkiego najlepszego !!!! Cudnie, że macie plemniki, na pewno udało się zamrozić, teraz można spać spokojnie :) Ja bym spała :D

    A wracając do tego nowotworu,to urolog mówił tylko i wyłącznie o nowotworze NERKI, że żylaki prawego jądra (dlatego trzeba badać dokładniej) mogą być przyczyną właśnie takiego nowotworu.. Dlatego ma mieć tym dopplerem pooglądaną też nerkę.. Ja mam cichą nadzieje, że jednak przyczyna lezy w tej przebytej przepuklinie i operacji... :(

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka.. ja polecam dr Bergiera :) bylismy u niego i on naparwde dba o zdrowie mezczyzny .. :) jest super ;) niunia pamietaj nie mozna od razu zakladac najgorszego . bedzie dobrze :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i pewnie tam się własnie do niego udamy. Biedny ten moj M.. minę miał nietęgą na tej wizycie,znow musiał sciągać gacie, a w przyszłym tygodniu zrobi to jeszcze raz ! Ja się trochę wystraszyłam,ale ogólnie jestem dobrej myśli, pewnie ma te cholerne żylaki bo ma,operacji miec nie będzie, zrobią biopsję, znajda plemniory,zamrożą i połączą z moją komórką - o takie coś chcę :D

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka gdyby żylaki powrózka wskazywały na neo nerki to by połowa społeczeństwa męskiego musiała mieć nowotwór. Nerki nie są takie super łatwe do oceny w USG, wszystko ok, naprawdę guza by zobaczył nawet bez tego Dopplera, serio:) poza tym główne objawy raka nerki to: ból, krwiomocz, wyczuwalny guz w jamie brzusznej, czy Twój mąż ma jakieś z tych objawów? No właśnie:)
    USG jamy brzusznej warto zrobić, czemu nie, ale niech nie wymyślają teraz takich podejrzeń, naprawdę nie wiem jak Cie uspokoić, wydaje mi się to tak niedorzeczne, że aż niemożliwe:)

    zyzka lubi tę wiadomość

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny ! urolog tym zwyklym usg nie znalazl nic co by wskazywało na nowotwór nerki i nam o tym powiedział, ale wydaje mi sie, ze jest na tyle rozsadnym urologiem (dr Kwinta),ze nie poda,że go na 100% nie ma nie wykonujac takiego badania dopplerem na czczo. wiec dobrze,ze je zlecil a i tak potrzebujemy pelen obraz moszny do kliniki.

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nam robil usg dr Kula.. polecony prze Bergiera .. w ich klinice imielismy ustalone rownrzednie dwie wizyty ..usg i bergier i odrazu byla kosnsultacje ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia gratulacje i najlepsze życzenia!

    Zyzka nie denerwuj sie, mysle ze nowotwór by dawał objawy i mozna tez wybadac cos podejrzanego, a tak to po prstu jest jedna z opcji, które trzeba wykluczyć i dlatego doktor o niej powiedział...z naszej strony polecam dr Bergiera, byliśmy u niego na wizycie i jest profesjonalista i bardzo miłym, życzliwym człowiekiem, mam wrażenie, ze przy nim moj maz sie tak nie stresowal, bo tez lekarz mężczyzna to tutaj duży plus - tak mysle. Będę trzymać kciuki!

‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ