X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 28 listopada 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Szybko zleciało, choć do tej pory mi się wydawało, że ten czas się jakoś tak bardzo ciągnie. Pamiętam jak w lipcu wzięłam seminogram męża do ręki a tam 0 plemników. Płacz i depresja.

    Z perspektywy czasu wiem, że znalezienie plemników to super uczucie i super chwila. Ale też wstęp do największych stresów i huśtawki nastrojów. Człowiek sobie uświadamia ile jeszcze rzeczy może się nie udać a wszystkie muszą. Ja jestem tak blisko a nadal się ogromnie boję, że zarodki nie dotrwają do 3 doby, że się czymś zarażę, że ktoś zarazi klinikę i ją zamkną. No i takie tam.

    No więc tak się czuję: zestresowana, spanikowana, pod presją. Jednocześnie szczęśliwa, że po miesiącach zmagań są te śliczne zarodeczki.

    No mam wątpliwości co do 2 zarodków. Lekarz mój mówił, że żadko transferują razem 2 silne zarodki. Raczej silny ze słabszym, ale nie pozbawionym szansy na zdrowa ciążę. Natomiast embriolog dziś zasugerowała, aby 2 transferować. Umówiłam się jeszcze z embriolog na rozmowę przed transferem, aby porozmawiać i rozwiać wątpliwości.
    Trzymam kciuki za bliźniaki 😉👍👍👍

    Baniusia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 28 listopada 2020, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta-kolejnekonto wrote:
    Nasza historia a to pech.Popatrz na to z innej perspektywy,kuracja będzie trwała dłużej,może to lepiej?Czasami te kuracje były dłuższe,może te leki w dłuższej perspektywie dadzą lepszej jakości plemniki.Mocno w to wierzę i i Ty też musisz,jeszcze trochę cierpliwości...
    Cześć Martusia, staram się myslec tak jak napisałaś, ze to wszystko może jest po coś i szukać dobrych stron z tego przesunięcia mtese.
    A jak się czujecie z mała?
    I jak Twój mąż? Ciekawi mnie jakie jest teraz jego podejście czy zapomniał o tej nieudanej mtese i żyjecie teraz całkiem normalnie? Przepraszam, ze tak pytam wprost, staram się jakoś przygotować na taka ewentualność. Całuje i ściskam brzuszek 😘

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 28 listopada 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Szybko zleciało, choć do tej pory mi się wydawało, że ten czas się jakoś tak bardzo ciągnie. Pamiętam jak w lipcu wzięłam seminogram męża do ręki a tam 0 plemników. Płacz i depresja.

    Z perspektywy czasu wiem, że znalezienie plemników to super uczucie i super chwila. Ale też wstęp do największych stresów i huśtawki nastrojów. Człowiek sobie uświadamia ile jeszcze rzeczy może się nie udać a wszystkie muszą. Ja jestem tak blisko a nadal się ogromnie boję, że zarodki nie dotrwają do 3 doby, że się czymś zarażę, że ktoś zarazi klinikę i ją zamkną. No i takie tam.

    No więc tak się czuję: zestresowana, spanikowana, pod presją. Jednocześnie szczęśliwa, że po miesiącach zmagań są te śliczne zarodeczki.

    No mam wątpliwości co do 2 zarodków. Lekarz mój mówił, że żadko transferują razem 2 silne zarodki. Raczej silny ze słabszym, ale nie pozbawionym szansy na zdrowa ciążę. Natomiast embriolog dziś zasugerowała, aby 2 transferować. Umówiłam się jeszcze z embriolog na rozmowę przed transferem, aby porozmawiać i rozwiać wątpliwości.


    Mocna kumulacja przed świętami. Ale obu zakończyła się pomyślnie. Chociaż pozostałe plemniki z biopsji nadal będą czekały. Pamietaj! :) U nas brak plemników wyszedl w sierpniu, do dziś pamiętam tą niemoc... Nie mogłam wytrzymać sama ze sobą. :(

    Naprawdę szybko Wam idzie. My dopiero przygotowujemy badania do biopsji. We wtorek konsultacja czy wszystko ok i umawiamy termin.
    Tak poza konkursem - ile masz lat?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 28 listopada 2020, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Mocna kumulacja przed świętami. Ale obu zakończyła się pomyślnie. Chociaż pozostałe plemniki z biopsji nadal będą czekały. Pamietaj! :) U nas brak plemników wyszedl w sierpniu, do dziś pamiętam tą niemoc... Nie mogłam wytrzymać sama ze sobą. :(

    Naprawdę szybko Wam idzie. My dopiero przygotowujemy badania do biopsji. We wtorek konsultacja czy wszystko ok i umawiamy termin.
    Tak poza konkursem - ile masz lat?

    Mam już 2 sztuki na pokładzie 🙂. Jeden bardzo mocny, wręcz książkowy i ten budzi nadzieję. Drugi słabszy, ale nie bez szans. Mam 38 lat.

    Byle do biopsji. Później to już leci. Jak tak teraz patrzę w kalendarz to od pierwszego zastrzyku od stymulacji do transferu to minęło u mnie 18 dni. Wam też zleci.

    A jak z tą genetyką Was?

    Podsumowała też wszystkie paragony związane z leczeniem (wizyty, leki, zabiegi). Od 1 wizyty do dzisiejszego transferu: 12 291, 71 zł (+ 6 000 zł refundacja).

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 29 listopada 2020, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Mam już 2 sztuki na pokładzie 🙂. Jeden bardzo mocny, wręcz książkowy i ten budzi nadzieję. Drugi słabszy, ale nie bez szans. Mam 38 lat.

    Byle do biopsji. Później to już leci. Jak tak teraz patrzę w kalendarz to od pierwszego zastrzyku od stymulacji do transferu to minęło u mnie 18 dni. Wam też zleci.

    A jak z tą genetyką Was?

    Podsumowała też wszystkie paragony związane z leczeniem (wizyty, leki, zabiegi). Od 1 wizyty do dzisiejszego transferu: 12 291, 71 zł (+ 6 000 zł refundacja).

    6 tys wliczone w te 12 tys czy dodatkowo?

    My genetyke mamy zrobić po biopsji, jeśli okaże się że coś znaleźli, to wtedy pod kątem genetycznym. Mieliśmy do wyboru albo najpierw genetyka, albo biopsja.
    Trzymam kciuki! To aż niesamowite, ze masz juz w sobie kawałeczek Was. 😭

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 29 listopada 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    6 tys wliczone w te 12 tys czy dodatkowo?

    My genetyke mamy zrobić po biopsji, jeśli okaże się że coś znaleźli, to wtedy pod kątem genetycznym. Mieliśmy do wyboru albo najpierw genetyka, albo biopsja.
    Trzymam kciuki! To aż niesamowite, ze masz juz w sobie kawałeczek Was. 😭

    Dodatkowo. My wydaliśmy 12 tys a Prezydent Trzaskowski wyłożył 6 tys😁. Nie wiem czy to dużo czy mało. Jak czytałam, że dziewczyny za samo mtese wykładają po 13 tys to aż mi słabo się robi.

    Leki podtrzymujące też nie są tanie. Jeden to 100 zł kosztuje i starcza na tydzień. A trzeba go brać od punkcji do 10tc.

    Przeleciało. Przez cały ten czas nie miałam żadnych objawów ani odczuć. Od pewnego czasu mam jedynie opuchnięte piersi. A tak to zupełnie nic. Żadnych dolegliwości, nic mnie nie boli, jakbym nic nie robiła.

    Ja to ogromnie boję się cieszyć z tego wszystkiego, aby nic nie popsuć. Powinnam testować się 12.12. Ale pewnie nie wytrzymam:).

    Daj znać we wtorek, na kiedy biopsja ustawiona 🙂

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Jdz Znajoma
    Postów: 27 12

    Wysłany: 30 listopada 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chciałam podzielić się informacjami odnoście naszej sytuacji, przypomnę azoo spowodowane mutacje genu CFTR, mTesa-znaleziono plemniki ruchome. Przenieśliśmy materiał z biopsji do Macierzyństwa w Krakowie.
    Zapładnialiśmy 6 komórek (oczywiście plan był że będziemy zapładniania wszystkie ale moje jajniki były niechętne do współpracy). 2 komórki zapłodniły się prawidłowo, do 3dobry rozwijały się ładnie. W piątej dobie jedna była morulą a druga wczesną blastocystą. W szóstej dobie morulą się zatrzymała a blastocystą jest całkiem całkiem klasa 5BB
    Ogólnie statystyka średnia.
    Dla informacji powiem jeszcze że po rozmrożeniu plemniki były nieruchome, przestraszyłam się że nieruchome=martwe. Ale jest możliwości sprawdzenia czy plemnik jest żywy. Promieniem lasera ,"strzela" się w witkę plemnika i jeśli witka się wygnie oznacza to że plemnik jest żywy.

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 30 listopada 2020, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania facet musi zrobić przed biopsja tese? Z Waszego doświadczenia ile dni przed jest umawiamy zabieg? Mamy mieć do ivf biopsje, bo podobno jest szansa na lepszej jakości plemniki niż te oddawane do kubeczka :)
    Czy ktoś z Was mimo obecności plemników w nasieniu korzystał z biopsji żeby powalczyć o jakość?

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jdz wrote:
    Hej dziewczyny, chciałam podzielić się informacjami odnoście naszej sytuacji, przypomnę azoo spowodowane mutacje genu CFTR, mTesa-znaleziono plemniki ruchome. Przenieśliśmy materiał z biopsji do Macierzyństwa w Krakowie.
    Zapładnialiśmy 6 komórek (oczywiście plan był że będziemy zapładniania wszystkie ale moje jajniki były niechętne do współpracy). 2 komórki zapłodniły się prawidłowo, do 3dobry rozwijały się ładnie. W piątej dobie jedna była morulą a druga wczesną blastocystą. W szóstej dobie morulą się zatrzymała a blastocystą jest całkiem całkiem klasa 5BB
    Ogólnie statystyka średnia.
    Dla informacji powiem jeszcze że po rozmrożeniu plemniki były nieruchome, przestraszyłam się że nieruchome=martwe. Ale jest możliwości sprawdzenia czy plemnik jest żywy. Promieniem lasera ,"strzela" się w witkę plemnika i jeśli witka się wygnie oznacza to że plemnik jest żywy.
    Oby ten jeden wojownik dał szczescie!! ✊✊

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Jakie badania facet musi zrobić przed biopsja tese? Z Waszego doświadczenia ile dni przed jest umawiamy zabieg? Mamy mieć do ivf biopsje, bo podobno jest szansa na lepszej jakości plemniki niż te oddawane do kubeczka :)
    Czy ktoś z Was mimo obecności plemników w nasieniu korzystał z biopsji żeby powalczyć o jakość?
    Jak macie mieć biopsje do ivf i celem jest uzyskanie lepszej jakości plemnikow, to wydaje mi się, ze będzie to biopsja na świeżo. Czyli w dzień Twojej punkcji, a punkcja będzie zależała od stymulacji. Badania to w większości badania wirusowe, na chlamydie czeka się do 10 dni, a reszta badań to hormony, krew itd. Lekarze Was uprzedza napewno

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Jak macie mieć biopsje do ivf i celem jest uzyskanie lepszej jakości plemnikow, to wydaje mi się, ze będzie to biopsja na świeżo. Czyli w dzień Twojej punkcji, a punkcja będzie zależała od stymulacji. Badania to w większości badania wirusowe, na chlamydie czeka się do 10 dni, a reszta badań to hormony, krew itd. Lekarze Was uprzedza napewno
    Wszelkie badania obowiązkowe do ivf oboje już mamy Typu chlamydia:) . Tylko nie wiem czy coś jeszcze mój bd musiał. Chciałam się wcześniej dowiedzieć, bo 3. Ostatnia wizyta u androloga będzie tak na 2 dni przed startem stymulacji. Ale już mam kontakt do zabiegowego to tam mi maja wyjaśnić :)

  • Jdz Znajoma
    Postów: 27 12

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka myślę że taka biopsja traktowana jest jak zabieg więc pewnie morfologia, jony, inr, i aptt
    Ale najlepiej żebyś zadzwoniła do Waszej kliniki się dopytała

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Wszelkie badania obowiązkowe do ivf oboje już mamy Typu chlamydia:) . Tylko nie wiem czy coś jeszcze mój bd musiał. Chciałam się wcześniej dowiedzieć, bo 3. Ostatnia wizyta u androloga będzie tak na 2 dni przed startem stymulacji. Ale już mam kontakt do zabiegowego to tam mi maja wyjaśnić :)
    To jak macie wirusowe zrobione, to nic innego szczególnego nie będzie. Morfologia i krzepnięcie. Dowiesz się wszystkiego, mąż jak coś zdąży zrobić do biopsji, na chlamydie czekało się najdłużej i na original grupy krwi.

    Koniczynka28 lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    We wtorek konsultacja czy wszystko ok i umawiamy termin.

    Macie już szczegóły odnośnie biopsji?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2312 1371

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Macie już szczegóły odnośnie biopsji?
    Nasz androlog jest na zwolnieniu covidowym... takie czasy :(
    Ale klinika raz dwa wpisała nas na konsultacje w poniedziałek i tam już szczegóły. Parę dni nas nie zbawi... I tak stale trzeba czekać na coś.
    A Ty jak sie czujesz?

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1132 300

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Nasz androlog jest na zwolnieniu covidowym... takie czasy :(
    Ale klinika raz dwa wpisała nas na konsultacje w poniedziałek i tam już szczegóły. Parę dni nas nie zbawi... I tak stale trzeba czekać na coś.
    A Ty jak sie czujesz?

    Czyli macie 07.12. 2020 wizytę? Taki spóźniony prezent od Mikołaja 😉.

    Ja się czuję nijak. To znaczy czuje się jak zwykle. Trochę mnie to martwi. Jest 5 dpt. Nie czuję żadnych ukłuć, bólów, ciągnięcia, skurczów. Nic. Tak jakbym przez ostatni miesiąc nie robiła żadnych zastrzyków, nie miała punkcji i transferu. Ja cały proces tak przechodziłam, bez prawie żadnych dolegliwości. Jedynie piersi mnie bolały kilka dni, no ale to nic dziwnego po takiej dawce hormonów.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Blanka1988 Autorytet
    Postów: 460 692

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochani,
    Gdzie w Warszawie polecacie zrobić badania nasienia?

    🙋33🤵31
    💚19dpo HCG 1309,92
    thgfs65gxmx9kgs4.png

    qdkke6ydl3jfmmh3.png
    Rodzę 16 października
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanko, widzę, że nikt Ci nie odpisuje więc ja napiszę. My robiliśmy w Invicie. Nie wiem, czy polecam bo nie mam porównania z innymi klinikami. Dla mnie ok. Wynik szybko. 🙂

    Blanka1988 lubi tę wiadomość

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    Blanko, widzę, że nikt Ci nie odpisuje więc ja napiszę. My robiliśmy w Invicie. Nie wiem, czy polecam bo nie mam porównania z innymi klinikami. Dla mnie ok. Wynik szybko. 🙂
    Można tez po prostu np w Luxmed:) mój zawsze robi w Luxmed

    Blanka1988 lubi tę wiadomość

  • Blanka1988 Autorytet
    Postów: 460 692

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone.Slońce wrote:
    . 🙂


    Koniczynka28

    Dzięki dziewczyny! ❤😍
    Zatem sprawdzimy w przyszłym tygodnia czy u męża wszystko O.K.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 10:50

    🙋33🤵31
    💚19dpo HCG 1309,92
    thgfs65gxmx9kgs4.png

    qdkke6ydl3jfmmh3.png
    Rodzę 16 października
‹‹ 442 443 444 445 446 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ