X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i co Wam lekarz doradził?sama nie wiem co bym zrobiła w tej sytuacji, powinien Was jakos pokierować, zeby z sensem były te badania i zeby to jakos wyszło rozsądnie finansowo, bo przecież to nie jest mała kasa...a jak wyniki nasienia, bo ponoć jeszcze raz robiliscie?mam nadzieje, ze bedą dobre wiadomości, masz racje, ze to czekanie jest najgorsze, ale moze w międzyczasie jakies witaminy dolaczycie i przez 3 miesiące sie akurat polepszy. Choć moze do Wolskiego nie trzeba bedzie tych badań?co lekarz to inna opinia, najlepiej chyba, zeby sie dowiedzieć, co on wymaga...

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 9 lutego 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie nasienia zrobione dzisiaj, jutro wynik, a na ta całą "alfę" czeka się 2-3 tygodni...więc dopiero po tym możemy iść do Bergiera - albo do Wolskiego do razu,ale jakoś ten Bergier pozytywne wrażenie na mnie wywarł.

    Ja pomyslałam , że skoro nawet jakby coś wylazło u emka z tą muko to jeżeli u mnie nic nie wyjdzie to droga wolna do zwykłego IVF. wiec ja zrobie teraz (ten troche rozrzeszony - bo podobna cena) i zobaczymy,jak wyjdzie cos u mnie to wtedy oboje poszerzymy. A jak nic mi nie wyjdzie to moim zdaniem bezsensu męczyć emka i tak jak coś wyjdzie to nic to nie zmieni... nie wiem sama..

    Najgorzej,że Bergier chciał, żebyśmy skonsultowlai wynik z genetykiem, a tak naprawde nic nie wiemy,bo ten wynik (te polimorfizmy) nic nie mówią...

    zyzka
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 9 lutego 2015, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyzka ja mam do odstąpienia wizytę w poradni genetycznej w Strońsku koło Łodzi na 13.03 na NFZ . Wystarczy tylko skierowanie z POZ-u od lekarza rodzinnego ktory ma umowe z NFZ. No tylko ze to jeszcze dosć długo i wynik tez chyba po 6-8 tygodniach a Wam zalezy na czasie. Wtedy i Emkowi i Tobie zrobią

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 lutego 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka kochna dlatego pisalam zeby odrazu robic i sobie imezowi.. bo do IVF i tak jest potrzebny kariotyp i towj i emka :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 9 lutego 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania taaaak ja wiem, pamiętam..Ale gdzie ja miałam wtedy głowe :D

    Wieczorem zadzwoniła do nas genetyczka, że myślała jeszcze nad naszym przypadkiem i to co ustaliliśmy, że najpierw ja zrobię cftr a potem emek,i że jednak powinniśmy zrobić tylko rozszerzenie emka do tych 1770 mutacji i jak tam nic nie wyjdzie to ja nie muszę... Ja już kompletnie zgłupiałam.... :/

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zamieszanie... No ale skoro tak mówi, to może to najlepszy plan... Choć pewnie Twoje badanie tez by cos wniosło...to trzymam kciuki za wyniki nasienia, to będzie juz po jakimś czasie brania witamin?

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 10 lutego 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla u nas na bank azoospermia, juz dwa zrobione i zero.teraz robimy tylko dlatego,ze bergier chcial zobaczyc czy w spermie jest jakis czynnik alfa glukozydaza,zeby potwierdzic czy w ogole jakikolwiek plyn wychodzi z jadra i czy rzeczywiscie to jest niedroznosc. Zadnych witamin nie beirzemy,chyba ze naturalne :D

    Mimbla lubi tę wiadomość

    zyzka
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 10 lutego 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Podczytałam Was trochę, widzę, że wątek kwitnie. Co pozytywne nie jest, bo znaczy, że coraz więcej z naszych połówek ma ten problem. U mnie nerwy i kompletny zastój. W grudniu zaczęłam robić badania przed in vitro. Niestety przy okazji różnych schodów wyszła mi ureaplasma. Leczyłam się, kolejny posiew i niestety znów ten sam wynik – nadal jest. Teraz kończę drugie leczenie (dłuższe), niestety muszę czekać dwa tygodnie żeby zrobić posiew, potem dwa tygodnie będę czekać na wynik. Także przede mną nadal miesiąc w kompletnym zawieszeniu. Nie wiem, co zrobię jeśli się okaże, że mi to leczenie też nie pomogło.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • ponderosa Nowa
    Postów: 1 2

    Wysłany: 10 lutego 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    my również (niestety) dołączamy do wątku. Staramy się już 3 lata, aktualnie przymierzamy się do biopsji, ale najpierw konsultacje u dra W.
    Tymczasem dla wszystkich starających się kilka słów otuchy :) : "Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry" Soren Kierkegaard, duński filozof i teolog.

    Ania_84, zyzka lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 10 lutego 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek trzymam kciuki

    Ponderosa witamy .. mam nadzieje ze znajdziesz u nas wsparcie oraz info ktore bedziesz potrzebowac :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 lutego 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotek ja właśnie czekam na wyniki wymazów...Trzymam kciuki za Twoją kurację, nie da się pewnie z tym badziewiem podejść jakoś do IVF ??

    Czekanie jest najgorsze. U nas też zwała, mąż ma prace w zawieszeniu, w polowie marca wylatuje na Reunion i tam czeka go ciężka praca, dzwiganie itd..I stwierdziliśmy, że nie ma sensu robić tą biopsję przed wyjazdem, czyli u nas zawiasy do połowy kwietnia(jeszcze gorzej...)

    Ja już nie chce żadnych kolejnych badań robić, genetyki itp, chcielibyśmy zrobić biopsje, żeby zobaczyć czy jest w ogóle o co walczyć.. :( Mamy wizyte u bergiera we wtorek,ale nie mamy jeszcze wyników tej alfy i chyba to olejemy...Niech przepisze Emkowi jakąś kurację i ustalimy termin biopsji na połowę kwietnia, chyba,że na już i miesiąc wydobrzeje? Co myślicie?

    Wczoraj oglądałam "teorię wszystkiego" - nie ogladajcie tego !!! ryczałam jak bóbr..i te słowa na końcu "popatrz co po sobie zostawiliśmy..." i kamera na ich dzieci...

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka ja bym ustaliła na juz ale moze dr Wam poradzi jak lepiej. A maz jakiego jest zdania? W koncu to zalezy jak on sie czuje na siłach...

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 lutego 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytalam sie Wolskiego, po 2 tygodniach wraca sie do sprawności, a cięższa praca fizyczna dopiero po 4 tyg, wiec idealnie byloby albo już albo dopiero koncem kwietnia.. Zapytalam sie tez go jaka biopsje by zalecił, powiedział, że najskuteczniejszą czyli mTese...Cholera i co teraz, jest sens wydawac 9 tysi przy tak dobrych wynikach emka co do całej reszty???

    zyzka
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 lutego 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polowa kwietnia tez nie pewna,bo wtedy sie rozkreca wszystko i zaraz po miesiacu pracy na reunion na bank nei bedzie przerwy tylko wiekszy kociol..Eh a moglismy juz dawno podejsc do tej biopsji...

    zyzka
  • Dorotek1983 Ekspertka
    Postów: 168 112

    Wysłany: 11 lutego 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka z tą bakterią podejść nie bardzo można. Dla mnie jest kompletnie bezobjawowa, dlatego nie podejrzewałam, że coś mogę mieć. Niestety jest bardzo niebezpieczna w ciąży, bo może powodować przedwczesny poród, a ponoć może też być przyczyną poronień:(
    A może spróbujecie Tese,jak macie dobre hormony? Koszt dużo niższy i rekonwalescencja krótka.

    PCOS, azoospermia i biopsja TESE
    25.05.15 - punkcja i hiperstymulacja (transfer odroczony)
    23.07.15 criotransfer dwudniwego zarodka, brak śnieżynek
    HCG 50,3; betaHCG 143,0; HCG 3553
    https://www.maluchy.pl/li-72297.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 12 lutego 2015, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Tłustego czwartku :D

    pacze-282f3-fb88c657aa5799aafda6e4594a44_2981d3.jpg

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smacznego:) właśnie zjadłam jednego:) wracam już z pełnym dostępem do internetu:) Zyzka to rzeczywiście trudna decyzja, ruzumiem Cię, bo ewentualne powikłania biopsji będą dotyczyć tego jednego jądra.. więc w sumie po zabiegu warto by się pooszczędzać, żeby nie mieć do siebie potem pretensji, że coś się zrobiło nie tak:/ mój M. po operacji od razu wrócił do normalnego trybu życia i skończyło się na tym, że potem miał taki długo gojący się naciek zapalny.. a myślał że jest niezniszczalny:)
    Ciekawe co na to powie dr Bergier.. pewnie będzie chciał poczekać na ten wynik nasienia. może rzeczwiście tese byłaby wystarczająca?? mtese zawsze wtedy może być alternatywą, ale u Was hormony wskazują, że wszystko jest ok:)

    zyzka lubi tę wiadomość

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 13 lutego 2015, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My w końcu zdecydowaliśmy, że idziemy na wizytę we wtorek pogadać o biopsji i umówic na jakiś termin niezależnie od wyniku tej alfy w nasieniu. Cftr narazie zostawiamy i u emka i u mnie, narazie skupiamy się na plemniorach czy w ogóle coś tam jest.

    Ja dziś odebrałam wyniki wszystkich wymazów i wszystko jest ujemne i flora fizjologiczna. Powiedziałam emkowi, a on z tekstem :" no wiesz co, ale ześ sobie chłopa znalazła, Ty zdrowiutka a ja chłop mutant ! ;) "

    A Kornelia co u Was ?

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MY wróciliśmy rano dziś, więc od poniedziałku wracamy do szarej rzeczywistości, w przyszłym tygodniu odbieramy do końca: wyniki genetyki i jedziemy do invicty na kolejna wizyte - mamy juz u nich zrobione nasienie i pomrozone i moje wyniki i zobaczymy co powiedza czy sie kwalifikujemy na mz. bardzo bym chciala, niestety odwołali nam wizyte u prof. i idziemy do innego lekarza, zobaczymy, za bardzo mi się to nie podoba ale co zrobic... M. już i tak staje na głowie żeby tam pojechać i pracę poprzekładać, ja też jakoś to muszę zgrać...
    ale tyle się naczytałam ostatnio o nieudanych podejsciach do in vitro, o tych klejach na implantacje, o tych nacieciach otoczki itp. że wcale to wszystko nie będzie takie łatwie:/
    chyba w invimedzie jest teraz taki program in vitro z sukcesem chyba 2 podejscia za 10 tys. przeczytałam na stronie bociana, tez się nad tym zastanawiam... no ale wiadomo ze jesli uda się na mz to byłoby najlepiej
    przez ten tydzien dowiedziałam się o 2 ciążach moich kolezanek, jakos ciezko mi sie cieeszyc...
    ciezko mi tez bo moja najlepsza przyjaciolka jest teraz w ciazy, bedzie za pare miesiecy rodzic, sama nie miała łatwo, a mi jest głupio, że nie potrafie się z nia cieszyć, tylko jestem taka egositka i mysle o sobie:/
    takze wiecej newsow bede miec w przyszlym tyg:)oby były to pozytywne informacje:)

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 13 lutego 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będą pozytywne :) bądź dobrej myśli i trzymam kciuki za mz!

    zyzka
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ