X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 20 lutego 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli my też mamy szansę na mz??????? (oczywiście jak znajdziemy plemniory)

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No a czemu nie?:) wiadomo że z plemnikami z biopsji raczej nie zajdziecie w naturalną ciążę, więc po co mielibyście mieć udokumentowany ten rok? ja tak to rozumiem. inna sprawą jest kolejka do zabiegu. ale ja tak to rozumiem, ale widzę że jednak wiele zależy od interpretacji lekarza...:/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A plemniory będą:) zobaczysz:) przy tych hormonach i genetyce:) ja tylko się modlę, żeby u nas też przetrwały. pożyjemy zobaczymy

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 20 lutego 2015, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelia777 wrote:
    Mycha trochę poczytałam Twoje posty i nie bardzo rozumiem Wasz problem z kwalifikacją, ponieważ na stronie mz o in vitro jest napisane: Warunkiem przystąpienia do Programu jest rozpoznanie bezwzględnej przyczyny niepłodności przez lekarza lub udokumentowane nieskuteczne leczenie w czasie nie krótszym niż 12 miesięcy.
    U Was chyba niepłodność jest bezwzględna??? Wiec nie musicie mieć udokumentowanych tych 12 miesięcy, to tak jakby kazać czekać rok kobiecie bez jajowodów na przykład...:/

    Tak wiem. U nas tez pewnie przewazyl by czynnik onkologiczy ( brak jadra po nowotworze). Staralismy sie o kwalifikacje do badan klinicznych w Novum ale warunkiem byla genetyka. Zanim zaczelismy z genetyka na NFZ (wiadomo mega dlugie terminy) to badania zostaly wstrzymane i nie wiadomo kiedy rusza :/ wiec chcielibysmy do rzadowki ale maz teraz jest chwilowo bez pracy dopiero na wiosne bedziemy wiedzieli czy bedzie nas stac zeby miec kase na leki i dojazdy :/ ...i tak to sie wszystko przeciaga :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2015, 20:49

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha ok rozumiem, przepraszam, nie chciałam się wtrącać. To fakt, że w ramach badań klinicznych zwykle zwracają nawet koszty dojazdu i pewnie leków też, pacjenci są najlepiej monitorowani itp. Trzymam za Was kciuki:) aby się udało:)

    mycha28 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 20 lutego 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki uda sie :)
    Kornelia super :) trzymam kiucki
    ja dzis mailam gorszy dzien naczytalam sie glupot ze jesli znajdziemy plemnik to ze moze przkeazemy jakas wade genetyczna..
    ale dostalam link do badan w UK z oxfordu :D

    http://m.humrep.oxfordjournals.org/content/25/3/588.long

    czujecie 44% po mTSES ciaz 101 dzieciaczkow na swiecie zdrowiutkich :D

    mycha28 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 21 lutego 2015, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelia777 wrote:
    Aha ok rozumiem, przepraszam, nie chciałam się wtrącać. To fakt, że w ramach badań klinicznych zwykle zwracają nawet koszty dojazdu i pewnie leków też, pacjenci są najlepiej monitorowani itp. Trzymam za Was kciuki:) aby się udało:)

    Kornelia nic sie nie stalo :)
    Mam nadzieje ze jeszcze zdazym sie gdzies dostac i do konca roku bedziemy z fasolka :) trzymam kciuki zebyscie szybko zaczeli procedure i ujrzeli bijace serduszko :)

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 21 lutego 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a nie zastanawialiście się czy nie podejść do IVF z diagnostyką PGD?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lutego 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyzka wrote:
    Ania a nie zastanawialiście się czy nie podejść do IVF z diagnostyką PGD?
    jesli znajdziemy plemniki to na pewno bedziemy o tymrozmawiac z embriologiem :)

    zyzka lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 21 lutego 2015, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobitki,

    My juz po 2 etapie kuracji. Wyniki badań nas zaskoczyły i od wczoraj mamy chyba oboje mieszane uczucia co do calej kuracji i sensu tego wszystkiego zwłaszcza ze w zwykłej biopsji nic nie było bo gdybyśmy jej nie robili to moze nasze nadzieje byłyby inne. Poziom testosteronu znacznie spadł, FSH co akurat pozytywne spadł nieco bo z 28 na 23,5 ale i tak jest wyzszy niz przed biobsja. Generalnie mamy ciągnąc leczenie kolejne 7 tygodni i maz ma dostac jeden zastrzyk podobnie jak u Ani. Coraz bardziej martwie sie o zdrowie meza i zaczyna mnie to paraliżować. Nie raz czytałam i slyszalam od lekarzy ze takie wyniki maja duze znaczenie na zdrowie i długość życia, boje sie ze ta kuracja albo samo mTESE pogorszy ten stan :(

    Dziewczyny, jeżeli będziecie się decydować na zwykłe biopsje to koniecznie zwróćcie uwagę jaka to biopsja, czy badaja tkanki pod kontem stopnia rozwoju komorek itp bo my niestety nie wiedzielismy ze sa rózne sposoby oceny takich biopsji i nasz wynik nie mowi nic, a szkoda tego kłócia bo dobrze opisane wyniki dają dużo przy dalszym leczeniu.

    Pozdrowionka dla Was wszystkich i miłego weekendu!

    zyzka, Ania_84 lubią tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 21 lutego 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom.. jesli chodzi o oto zdnaie "Nie raz czytałam i slyszalam od lekarzy ze takie wyniki maja duze znaczenie na zdrowie i długość życia"

    to rozumiem ale,, z tego co nam tlumaczyl dr to bardziej chodzi o to ze moga pojawic sie problemy onkologiczne co przeklada sie na długosc zycia.. dlatego tak wazna jest opieka i badania mezczyzn z zaburzona gosp hormonalna..
    dlatego tez przed kuracja zalecane sa badania AFP, PSA .. i beta HCG ..
    powiem ci ze ja tez mialam taki etap ze walczylam z myslami.. ale maz mnie przekonal ze on i tak bedzie juz przyjmowal hormony i bedzie pod stala opieka i jakby cos sie dzialo to zawze mozemy reagowac szybciej :)

    na zdrowie na pewno ma wplyw.. jesli wyniki nie sa konrtrolowane.. np spadek testosteronu = pogorszenie stanu zdrowia jak u kobiet menozpauza.. oslabienie koscca.. i inne ..

    my dlatego postanowilismy jedno mTESE i koniec..
    pozatym kazde z nas po trosz eigra z natura cala stymulacja do in vitro.. CLO zazywane dluzej niz 4 miesieca moze powodowac raka jajnika.. a niektore dziewczyny biora to przez pol roku..

    takze tez nie ma co bardzo sie w to zaglebiac.. nasi faceci sa pod stala opieka :) wiec glowa do gory :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2015, 21:20

    Babyboom lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 25 lutego 2015, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    U nas wczoraj była ostra jazda,o 11 bergier który za wiele nam nie mógł powiedzieć...nag czyli ta alfa glykozydaza wyszła 4,9 na ejakulat, a norma jest powyżej 20..podobno jak jest dużo mniej to świadczy o nniedrożności. Faceci z normalnymi parametrami mają powyżej 100, ale bergier poprosił nas o dodatkową konsultację u prof.slowikowskiej (androlog) z Salve w Łodzi.zadzwonilismy i okazało się ze jest wolny termin na 18:00,wiec pojechaliśmy do łodzi!! Profesor przegladnela wszystko zobaczyła jajco i stwierdziła,że raczej niedrożność ale.możemy jeszcze zrobić jedno badanie z krwi emka na inhibine B.jak wartość będzie poniżej 100 to.Mniejsze szanse na znalezienie plemników,jak poniżej 50 to marne..tylko na wynik czekamy do 4 tygodni...:( dzisiaj mamy zadzwonić do bergiera,ponieważ profesor mówiąc o biopsji radziła zrobić najpierw naklucie najadrza,że mnie inwazyjne i lepsze plemniki wiec bergier ma się dowiedzieć dziś czy taką biopsje zrobią i kiedy w macierzyństwie....to tyle..my chyba chcemy już tą biopsje...strasznie się to przedłuża, nie wiem czemu bergier nie jest w tym temacie taki stanowczy..:(
    Miłego dnia kochane,ja tymczasem wyjeżdżam z emkiem znów w podróż - zawieść sofę do babci do Krynicy...Ehh ale bym poslala...;)

    Babyboom lubi tę wiadomość

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka to powodzenia, według mnie lepiej ta biopsja wczesniej niż pozniej, ale moze Bergier chce miec większa pewność, zeby nie narażać Was na jakies niepowodzenie, ale według mnie zawsze szansa jest, ze sie uda, nik nie gwarantuje 100%, więc według mnie warto ryzykować, bo moze akurat bedzie pozytywnie:) a ta biopsja i nakłucje to musisiecie miec odpłatnie?
    My zdecydowaliśmy na powtórzenie badań pod koniec marca i wtedy zobaczymy co dr powie na te wyniki...

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 lutego 2015, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)

    my podjelismy decyzje z mezem .. :) 10 marca idziemy na 1 wizyte odnosnie IUI AID :)
    moj maz przekonałmnie ze moze warto sprobowac.. w tym czasie mozemy prbowac z mTESE choc on osobiscie poczytał troche i nie wierzy ze cos znajda.. a dwa.. nawet jak znajda to mzoe byc tak ze nic sie nie zaplodni ,..my bedziemy czekac kilka miesiecy znowu .. a jak to on powiedzial ja chce zebysmy byli juz w ciazy :)

    zobaczymy co nam powiedzia 10 marca :)

    Nadzieja87 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 25 lutego 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla a u Was jaka jest sytuacja, bo chyba na tym forum nie zdradziłaś?
    Raczej odpłatnie, chcemy w klinice, żeby ewentualnie od razu zamrozić..A z tego co mi wiadomo, biopsji nie refundują w programie MZ, a na NFZ to nie wiem czy jest taka szansa w klinice...?

    Ania - U nas jest tak , że choćby dawali nam 1% szans to będziemy próbować razem. Ja bym podeszła do mTESE, jak będą plemniki to do MZ spróbować 3 razy. Potem AID. Ale rozumiem Waszą decyzję :) U Was troche inna sytuacja,bo M chce AID, u nas nie do końca... Z drugiej strony, możecie zawsze spróbować AID teraz - i jak będą plemniki to zamrozić i niech czekają na swoją kolej :) To czekamy do 10 marca - mam nadzieję, że u nas już wtedy będzie wiadomo co z biopsją.

    Ania_84, Babyboom lubią tę wiadomość

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć, pamiętacie mnie jeszcze? przepraszam że się nie odezwałam ale musiałam się oswoić z tym wszystkim. Dziś mój P wrócił od lekarza: wynik taki sam jak poprzednio! brak plemników w nasieniu. lekarz wysyła go na badania genetyczne! eeh... Plus tylko taki że chociaż zareagował spokojniej i powiedział mi co mówił lekarz, ale znów zaczął coś gadać o tym że skoro dla mnie tak ważne jest dziecko to może lepiej żebym była z kimś innym. Zatem teraz czeka nas wizyta u mojej lekarki i zrobienie badań hormonalnych i genetycznych.

    Babyboom, Ania_84 lubią tę wiadomość

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 25 lutego 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana proste, że pamiętamy !

    Zróbcie hormony jak najszybciej,to jeden dzień czekania na wynik, i badanie nie jest drogie - FSH, LH, Testosteron, Estradiol i Prolaktynę. Genetyka też ważna tylko na nią długo się czeka i ejst droga, nie wiem skąd jesteście, ale Ania mówiła o refundowanych w Łodzi - warto się przejechać i nie płacić 2000 zł...

    Trzymam kciuki i nie poddawać się ! Mój też czasem rzuca takim tekstem, olać to gadanie i działać !

    Ania_84, Babyboom lubią tę wiadomość

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyzka wrote:
    FasUla a u Was jaka jest sytuacja, bo chyba na tym forum nie zdradziłaś?
    Raczej odpłatnie, chcemy w klinice, żeby ewentualnie od razu zamrozić..A z tego co mi wiadomo, biopsji nie refundują w programie MZ, a na NFZ to nie wiem czy jest taka szansa w klinice...?

    Ania - U nas jest tak , że choćby dawali nam 1% szans to będziemy próbować razem. Ja bym podeszła do mTESE, jak będą plemniki to do MZ spróbować 3 razy. Potem AID. Ale rozumiem Waszą decyzję :) U Was troche inna sytuacja,bo M chce AID, u nas nie do końca... Z drugiej strony, możecie zawsze spróbować AID teraz - i jak będą plemniki to zamrozić i niech czekają na swoją kolej :) To czekamy do 10 marca - mam nadzieję, że u nas już wtedy będzie wiadomo co z biopsją.


    wiem kochana.. ale zasiegnelismy tez opinii mojej siostry.. i powiedziała nam jedno .. usicie sie liczyc z tym ze troche bedziecie igrac z losem.. bo niestety w Pl nie ma na tyle rozwinietej embriologii ...a dwa powiedziałą mi ze niestety jest to temat raczkujacy w Polsce.. i z tego co jej wiadomo to u tego jednego pacjenta byy poj plemniki w nasieniu .. a u nas nie ma nic..
    wiec owszem podejdziemy ..ale z bezpieczny zapleczem .. :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się że mnie pamiętace :)
    jesteśmy z Bydgoszczy.
    Genetykę tam refundują? W Gamecie czy gdzieś indziej?
    w sumie mój miał te wszystkie badania robione jakiś rok temu i były ok.
    a co myślicie o tym żeby w między czasie zrobić biopsje jąder? może udałoby się zakwalifikować na in-vitro gdybyśmy mieli plemniki w jądrach? bo w nasieniu jest jeden martwy i to po odwirowaniu :(

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana na 1 stronie napisalam jak krok po kroku zdobyc refundowana genetyke :)

    my najszybciej i nnajkrocej bo na jednej wizycie zrobilismy genetyke w Geneos w Łodzi u dr Kępczynskiego :)
    pozniej tylko czekanie na wyniki okolo 8 tyg :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ