X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za rady :) tylko coś mi się nie zgadza bo kumpela jest zakwalifikowana do programu i czeka na transfer a nie musieli robić genetycnych, dziwię się daczego :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój miał robione hormony rok temu i nic nie znaleźli, wszystko w normie ;/

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 26 lutego 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    genetyka nie jest wymagana w programie - jest totdodatkowe badanie ktor warto zrobic ale nie trzeba :)

    jednak genetyka daje sporo informacji .. np jelsi wychodzi polimorfizm na jakims ramieniu juz nie pamietam.. to rzadko keidy ciaza zostanie donoszona..
    wiec naparwde dzieki egentyce mozna zaoszczedzic sobie cierpienia.. jakim sa nieudane transfery, czy poronienia, jak rozniez dzieki nim moznaocenic realne sznase

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak, masz racje :) wzbogacasz moją wiedzę Anno :D
    tylko sie zastanawiam czy chodzić tu na miejscu do lekarzy i leczyć sie oddzielnie u każdego czy lepiej wybrać klinikę i już tam leczyć się kompleksowo. co doradzicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kompleksowo :-) prawie każda klinika ma możliwość robienia tez badań genetycznych wiec jak najbardziej :-)

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 26 lutego 2015, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a my umówieni na wizytę do dr wyroby w macierzyństwie,chcemy umówić biopsje i zobaczyć czy będziemy mieć szansę na MZ.

    Trzymajcie kciuki!

    mycha28, Babyboom, Joaszo, FasUla lubią tę wiadomość

    zyzka
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 26 lutego 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo koniecznie zróbcie genetykę bo jakby odpukać wyszło coś nie tak to dobrze wiedzieć tak że dla własnego zdrowia a i tak jak dziewczyny pisały genetyka potrzebna do procedur in vitro a i długo się czeka. Jak chodzi o procedury adopcyjne to z tym stażem podobno jest różnie i nie każdy ośrodek tego wymaga ale pewna nie jestem bo dopiero zaczynam interesować się tym tematem. W każdym bądź razie ślub nie zaszkodzi więc niech się chłopak spręża z pierścionkiem:P

    Ania- gratuluje decyzji i 3 mam mocno kciuki. Umówiliście się już na wizytę z tego co wywnioskowałam. Myślicie o tej najnowszej metodzie inseminacji czy o zwykłym AID?

    Ja ostatnio wspomniałam mężowi o umówieniu się do OA żeby dowiedzieć się co i jak bo procedury długo trwaja więc na podjęcie decyzji i tak dużo czasu a warto pogadać ze specjalistami...i od razu się zgodził. Poki co jestem przerażona ale chyba warto oswoić się z tematem zwłaszcza że na AID jednak nie umiemy się zdecydować..a tak naprawdę to chyba ja nie umiem.






    Joaszo lubi tę wiadomość

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 26 lutego 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babyboom a co z Waszym podejściem do mTESE?

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za rady :)

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 27 lutego 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyzka wrote:
    Babyboom a co z Waszym podejściem do mTESE?

    póki co nie wiadomo czy dojdzie do skutku bo testosteron bardzo niski mimo kuracji ale zobaczymy za kolejne 7 tyg jak wyjdą badania no i pojedziemy na wizytę obgadać jak to dr widzi..

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 1 marca 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny.. w momencie kiedy zdecydowalismy sie na dawce... i stwierdzilismy ... dobra nie podchodzimy do mTESE.. zdarzył sie maly cudzik..

    ja wiedziałąm ze tak bedzie..

    zrobilismy badania ..

    FSH spadło z 47 na 20,43 .. nigdy w zyciutak niskiego nie mial.. na poczatku stratowalismy z 29 ..

    LH .. start z 12 pozniej 19 tdzis 5,74

    Teststeron skoczyl na 643 dodam ze robilismy go wieczorem i 10 dni po zastrzyku .. a byl 369 .

    mycha28, zyzka, FasUla, Joaszo lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 2 marca 2015, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie do wiary!!! Wspaniała wiadomość!!! Idziecie do Wolskiego to skonsultować?? Pomimo waszej decyzji to super wiadomość, bo chodzi przecież o zdrowie emka!!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 marca 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie sporo jest za i sporo przeciw..ja sie najbardziej balam ze znowu wzrosnie i bede sie zastanwiac czy nie szkodzimy leczeniem mezusiowi..
    bedziemy sie umawiac na gadke przez tel .. bo tak z dr ustalalismy ..
    teoretcznie jest pieknie ale na naszym bocianie jest wiele dziewczyn u ktorych mezow fsh spadlo .. a i tak nic nie znaleziono.podobno wysokie fsh niszczy nablonek ..

    jdedno mnie dziwi.. dlaczego w ciagu 4 miesiecy w sumie kuracji 1 i 2.. nigdy nie spadlo tak nisko.. mimo iz test byl na takich samych poziomach .. a teraz .. po 5,5 tyg .. czyli po 3 zastrzykach test .. takie zmienay ..

    Babyboom lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 2 marca 2015, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh nie wiem czy dostaniecie jakieś wyjaśnienie..najgorsza jest ta niewiadoma. Ja bym pewnie próbowała, aczkolwiek pewnie z PGD jeżeli mTese sie powiedzie. Ale ja to ja i mój mąż, który co do AID się nie chce wypowiedzieć. Macie gotowy plan B, więc po prostu pcozekajcie co doradzi Wam Wolski.

    A my dzisiaj idziemy na konsultacje co do Invitro i umawiamy emka na biopsje najądrza.
    Mama nie odpuszcza odnośnie operacji udrożnienia, mamy znajomą ginekolog w Szwajcarii i okazało się, że tam takie operacje są na porządku dziennym, u nas mikro zabiegów się nie wykonuje, tam niepłodność męską (jeżeli obstrukcyjna) to tylko właśnie w ten sposób to jest zdecydowanie tańsza i bardziej skuteczna. Będę wysyłać emka wyniki badań, ma się skonsultować, podać cenę i być może umówić na konsultację i moooże będziemy mieć za niedługo wycieczkę do Szajcarii :D Ale ja sobie nadziei nie robię..chcemy zrobić biopsję, jak będą plemniki to możemy podjąć się takiej operacji właśnie tam, natomiast jak nie będzie, to zostajemy tu i pewnie m TESE..

    Ania_84, Babyboom lubią tę wiadomość

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 marca 2015, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki dziewczynki wkleje Wam wyniki z opisem
    7faa19b99de44ff6med.jpg

    Babyboom, Joaszo lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 2 marca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobitki u nas biopsja w piątek, ma być Tese jądra, ale z najądrzy jak są w porządku to też pobierają. Wynik będzie w sobotę rano, a od histopatologa oficjalny ok.2-3 tygodni po biopsji. Jak będą plemniki to w poniedziałek idziemy razem na wizytę kwalifikacyjną, zapisują na listę i czekamy miesiąc na decyzję, a potem od razu działamy.

    Zaczynam się stresować...:(

    Ania_84, Babyboom, FasUla lubią tę wiadomość

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 marca 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedzie dobrze :) trzymam kicuki :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 2 marca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wow!! Ania super wiadomość!!! to az nie do wiary!! :) BOSKO!!!

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 2 marca 2015, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak ładnie LH spadło! widać że te zastrzyki zrobiły super robotę. Nie ukrywam polepszyłaś mi humor tymi wynikami:)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 2 marca 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz troche mnie dziwi.. ten spadek.. bo na tabsach nawet jak podwyzszony byl test to i tak fsh bylo wysoko i lh roslo

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ