X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 8 marca 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia jedziemy na tym samym wozku :) musisz być dzielna i myśleć pozytywnie,bo tutaj psychika odgrywa również duża rolę.ja tez się boję o plemniki,ile ich znajda,czy przeżyją mrożenie...czy ja dam rade przejść przez ta stymulację,ale wierzę głęboko,że się uda,bo inaczej być nie może! Nie musi być to od razu zdaje sobie z tego sprawę i przygotowuje sie na taką sytuację,ale wciąż uśmiecham się do siebie,bo przed biopsja powiedziałam sobie ,że będę najszczesliwsza na świecie jak będę mogła podejść do tego invitro! I to mnie trzyma,to,że mogę mieć dziecko z pomocą medycyny. Wiec głowa do góry,żadnych smutow nie chce tu widzieć,życie jest tylko jedno!! I co ma być to będzie, ale wierzę,że będzie dobrze:))

    Joaszo lubi tę wiadomość

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zyzka mądrze gada, polać jej ;)

    zyzka lubi tę wiadomość

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 8 marca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :D

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 marca 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co własnie weszłam na cennik Novum i od 2 marca zmieniły sie ceny w tym mTESE z 8900 na 9130 ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie widzą , że tłumy walą do nich to postanowili trochę więcej zarobic:) myślę, że sporo pomógł im ten program o in vitro.
    Zyzka, dzięki za te słowa, ja po prostu tak mam, że jakoś nie potrafię patrzeć na to pozytywnie, boję się, że jak się bedę za bardzo cieszyć to się nie uda. Poza tym in vitro to jest dla mnie jakiś naprawdę kosmos, mega wynalzaek medycyny i nie wierze, że akurat u nas ten zarodek powstanie i się zagnieździ...
    a jesli chodzi o wasze plemniory to chyba naprawdę macie ich duzo, kiedy my mrozilismy około 1mln to wyszły 2 słomki.
    ostatnio co prawda dr mówił nam, że mieli taki przypadek, że przy ivf rozmrażali po kolei 5 słomek i nie znaleźli żadnego który by się nadawał, ale sam był tym zdziwiony, powiedział, że to rzadko się zdarza, więc bądźmy dobrej myśli:)kurde no muszą znaleźć te 6 sztuk!!!!! przecież nie proszę o 6mln!!!!!!!!!!!!!;)jakieś mega plemniki na pewno dadzą rade:)

    Joaszo lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia to zalezy u Maki znalezli w biopsji 30 szt i podzielili to na 3 słomki

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam mi wystarczy 1 :D Wierze w to, że w 4 słomkach będzie ten jeden piękny i dorodny plemnik.gif który podoła mojej komóreczce ! A Wy Kornelnia zakładam,że macie lepsze plemniki,bo z ejakulatu, a nie z jąderka jeszcze biedne niedojrzałe... :( Więc ja bym się tutaj tymi słomkami nie przejmowała...Ważna jakość a nie ilość !!!

    Ania - dziwne, że tak podnieśli cenę, ale może w Niemczech Ci co oceniają tkankę podnieśli i musieli, albo rzeczywiście tyle osób napiera, że korzystają :/ Kiedy macie wizyte o AID? Trzymam kciuki za pozytywne spotkanie to, jak i z Wolskim, sama jestem ciekawa jaką decyzję ostatecznie podejmiecie.

    Kurcze czy ja się dowiem ile dokładnie było tych plemników? Idziemy we środę na wizytę kwalifikacyjną, wiecie ile się czeka na decyzję od MZ ?

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci jak to u nas wyglądało, poszliśmy na wizytę kwalifikacyjną, przed wizytą podpisaliśmy regulaminy (warto wcześniej sobie przeczytać) i potem do dr. On do nas że proszę pochwalić się dokumentacją, my na to, że jest bardzo skromna, generalnie rozmawialiśmy o tym problemie onkologicznym, ale dr stwierdził że tak czy siak przyczyna jest bezwzględna, więc kwalifikuje nas. i dał nam do podpisania takie pismo właśnie o kwalifikacji. koniec. czyli decyzje podejmuje lekarz na wizycie, też mnie to zdziwiło, bo myślałam, że oni muszą wprowadzać te dane do programu i czekać na decyzję z nfz jak to jest w przypadku np. programów lekowych w polsce. No i tyle w temacie w zasadzie krótka piłka:) Wcześniej panie z rejestracji ze 2 razy uprzedzały mnie co trzeba mieć na wizytę kwalifikacyjną: 1. AMH 2. badanie nasienia z ostatniego chyba pół roku 3. dokumenty potwierdzające leczenie niepłodności (w zasadzie weźcie co macie, Was nie obowiązuje kryterium ani rok ani dwa lata bo przyczyna jest bezwzględna).
    No i chyba tyle..... czas spać kochane:) chociaż moje noce bywają ostatnio troszkę bezsenne to jednak kolorowych snoów:)

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 9 marca 2015, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia dzięki ! Najgorsze jest to, że nie ma jeszcze mojego wyniku AMH i kariotypu.. :( Na kariotyp właśnie minęło 4 tygodnie i dalej cisza, a AMH tydzień...powiedzieli mi, że czeka się do 15 dni roboczych, jak długo Wy czekałyście ??
    Kochana a na jakim Wy etapie teraz jesteście, masz zlecone jeszcze jakieś badania, czy po prostu czekacie już na rozpoczęcie stymulacji??

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka sorki że ja Ci tak późno opisuje, ale nie wyrabiam się z niczym. Ja najpierw AMH robiłam w vitalabo, wynik w jeden dzień, ale okazało się że nie tą metodą co trzeba oznaczali i jeszcze raz musiałam powtórzyć ale czekałam może 4 dni... jak nie będziesz mieć wyniku to chyba przełóżcie wizytę, bo AMH musisz mieć, a wizytę kwalifikacyjną można mieć tylko raz, kiedyś coś takiego przeczytałam. Ja jadę jeszcze do gdańska i zobaczymy co powiedzą, kiedy start stymulki.
    Ogólnie miałam mieć spokojny ten marzec, a zapieprzam jak dziki osioł, serio prawie zasypiam na siedząco, kurczę, nie wiem jak w takich warunkach ma się cokolwiek we mnie zagnieździć:P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kariotypu nie musisz mieć do wizyty kwalifikacyjnej, więc luz. Tak naprawdę to badania genetyczne jeśli klinika wymaga to po wejściu do programu zleciliby za darmo. No ale wiadomo że wcześniej robiliśmy...

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 10 marca 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh no zobaczę jeszcze jutro czy będzie amh jak nie to przelozymy,za dużo czasu nie mamy,bo małż wyjeżdża w przyszły piątek:(

    zyzka
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 11 marca 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)
    my juz po wizycie :)

    iii .. okazuje sie ze jestem po owulacji :D szok.. bo zawsze mialam 19/20 dc wg wykresu .. a wczoraj mialam 15 dc

    w nastepnym cyklu HSG .. i jelsi bedzie ok.. to w tym samym cyklu robimy IUI :) na naturalnym cyklu dr powiedzial ze u mnei wszytsko wyglada pieknie endo 12 mm ..tylko czeka zebyscos sie wgryzlo w nie :) biocenoza 2 .. pobral cyt, i geenrlanie pwoeidzial ze u mnei wszytsko pieknie zero torbielek, macia czysta, prozodozgieta.. gladka.. jajniki prawidlowej wielkosci .. i zero znamion PCO..jak to twierdzil moj gin ....;/

    Babyboom lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu zaciskam kciuki za Was, za udany transfer :)

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 marca 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania nie przebije się między te babska na bocianie ;) więc tutaj - trzymam ogromnie za Was kciuki, super, że decyzja zapadła i super, żeś zdrowa kochana,bo to przy insemce chyba na wagę złota !!! :) Cieszę się bardzo !!!!!!!!!!

    My podpisaliśmy dzisiaj dokumenty, czekamy w kolejce na rozpoczęcie (ok.1-2 tygodni), mamy mały kocioł z terminami, bo w przyszłym cyklu w kwietniu mogłabym podejść i akurat wypadłoby, że emek wróci na końcówkę stymulacji i transfer, ale lekarz oznajmił, że w momencie jak zacznę stymulację, to musimy być oboje, żeby podpisać znowu jakieś papiery ... nie rozumiem tego za bardzo,dzowniłam się dopytac i doktorek obiecał coś wykombinować, żeby nie musiał wtedy być. Bo znowu mi się jakoś nie spieszy,ale za 2 mmiesiące, emek musiałby specjalnie wyrwać się z francji na podpisanie świstka, a ja zostanę z tą całą stymulacją kompletnie sama,bo on wróci, a moja mama wtedy też wyjeżdza do brata do szwecji...chyba wolałabym , żeby któreś było, chociażby wspierał psychicznie, a mam obiecała mi robić zastrzyki..... ehhhh więc trzymajcie kciuki, żeby się udało zacząć stymulkę za miesiąc !!

    Joaszo a co z Wami??

    Babyboom lubi tę wiadomość

    zyzka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zyzka to super gratuluję kochana :-) jeszcze będzie śmiesznie i wszystkie zaciazymy od razu ;-) a powiedz mi jak Twoje amh? Ja idę tym długim protokołem i teraz jestem w stadium wyciszania ;-) a ja jestem mega niecierpliwa wiec jak dla mnie trwa to wieki... Ciekawe w ogóle jak to wszystko wyjdzie... Nie mogę o niczym innym myśleć... :-/
    Ania extra że już jesteście tak daleko i póki co bez żadnych niespodzianek bo one są najgorsze :-/ dla mnie każde badanie to mega niepewność :-/ buziaki :-D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z tymi podpisami to może chodzi po prostu o podpisanie zgody na in vitro ale myślę że uda Ci się to załatwić potem albo teraz ja sama też jeżdżę na wizyty i jeszcze tego nie podpisałam ;-)

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 11 marca 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale Wam zazdroszczę Dziewczyny! dużo bym dała żeby być na takim etapie co Wy :)a raczej żeby mieć te choćby kilka plemniorów przyskrzynione..
    ja siedzę i czekam, i czekam...i tak to wszystko się dłuuuuży.

    Ania to jednak nie będziecie podchodzić do mTESE? czy w międzyczasie próbujecie z AID?

  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 marca 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kornelia nie mam jeszcze tego zasranego wyniku ... ! Jest ciągle w trakcie, mówią, że u nich się czeka min 2 tyg, żebym w piątek zadzwoniła. A jaki Ty masz wynik? jka będe meic swoj to dam znać. My musimy czekać do 2 tygodni na swoją kolej - bo jest kolejka...Moge zacząć 18-20 dc i to następnego, bo dziś miałam 21 dc... Więc wypada ( o ile uda się załatwić jakoś ten podpis ), że pierwsze usg i ustalenie stymulacji będę mieć 7 kwietnia, a stymulację zacznę 16-17 kwietnia dooopiero... Więc za miesiąc się zacznie dziać, narazie siedzę cichutko, mam dorobić kilka badań, w między czasie przyjdą wyniki akriotypu i amh, będą święta, jakoś zleci...A emek akurat wraca do Polski 26 kwietnia,więc w sam raz pewnie :)

    Babyboom a ile jeszcze tego czekania Wam zostało,do badań hormonów ? Trzymam kciuki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiesz, ja przynoszę szczęście - u Ani taka poprawa :D to i u Ciebie będzie :)

    zyzka
  • zyzka Autorytet
    Postów: 284 263

    Wysłany: 11 marca 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm tak teraz myślę, że ten 1-2 dc to może być wyciszanie jak Ty masz Kornelia?? A nie stymulka, pewnie zalezy jaki protokół dostanę, a czemu u Was długi??

    zyzka
‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ