X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 23 września 2022, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Jutro podpytam 😊, ale też uważam, że trzeba podejść do tego zdroworozsądkowo.


    Znam już odpowiedź. Lepiej nie, ale od czasu do czasu nie zaszkodzi.

    No ale jak widać po @Lindalii nie szkodzi🙂

    U Ingi wszystko dobrze. Standardowo do góry nogami sobie pływała 😊

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 805 673

    Wysłany: 23 września 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie wiem czy mnie pamiętacie . Zaczynamy w piątek procedurę icis 🥺 trzymajcie kciuki

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 23 września 2022, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia150 wrote:
    Hej nie wiem czy mnie pamiętacie . Zaczynamy w piątek procedurę icis 🥺 trzymajcie kciuki

    No i super. Trzymamy kciuki ✊️✊️✊️
    Dziś jest piątek. To dziś zaczynacie czy za tydzień?
    Co tam ciekawego dostałaś do stymulacji?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 24 września 2022, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny właśnie wróciłam z wizyty i mamy już rozpisana stymulację . Także tylko wypatruje @ i od 2 dc start!
    Dostałam Ovaleap a następnie Orgalutran . Dr przepisał mi jeszcze estrofem do dnia miesiączki .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2022, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Hej dziewczyny właśnie wróciłam z wizyty i mamy już rozpisana stymulację . Także tylko wypatruje @ i od 2 dc start!
    Dostałam Ovaleap a następnie Orgalutran . Dr przepisał mi jeszcze estrofem do dnia miesiączki .

    Trzymamy kciuki 🥰

    Z własnych doświadczeń mogę polecić kompres chłodzący do zamrażarki i przed zastrzykiem ,,zamrozić” sobie miejsce ukłucia, dzięki temu przeżyłam te wszystkie zastrzyki 🙉🤯

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 24 września 2022, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Trzymamy kciuki 🥰

    Z własnych doświadczeń mogę polecić kompres chłodzący do zamrażarki i przed zastrzykiem ,,zamrozić” sobie miejsce ukłucia, dzięki temu przeżyłam te wszystkie zastrzyki 🙉🤯
    Dzieki :) na pewno skorzystam 😉

    Gmagda lubi tę wiadomość

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 24 września 2022, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Hej dziewczyny właśnie wróciłam z wizyty i mamy już rozpisana stymulację . Także tylko wypatruje @ i od 2 dc start!
    Dostałam Ovaleap a następnie Orgalutran . Dr przepisał mi jeszcze estrofem do dnia miesiączki .

    Estrofem to standard. Chyba każda to ma 😊.
    Kiedy się spodziewamy 2 dc? 😊

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 24 września 2022, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Estrofem to standard. Chyba każda to ma 😊.
    Kiedy się spodziewamy 2 dc? 😊
    2 dc spodziewam się ok 4-5 października :)
    A powiedzcie mi, Orgalutran trzymaliście w lodowce??🤔

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 24 września 2022, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    2 dc spodziewam się ok 4-5 października :)
    A powiedzcie mi, Orgalutran trzymaliście w lodowce??🤔

    No to czekamy 😊
    Nie miałam tego leku. W ulotce nie piszą o lodówce. Internety też twierdzą, że nie trzeba.

    Krysia, u Was rezonans lada dzień?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 24 września 2022, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    No to czekamy 😊
    Nie miałam tego leku. W ulotce nie piszą o lodówce. Internety też twierdzą, że nie trzeba.

    Krysia, u Was rezonans lada dzień?
    No właśnie nie piszą , ale wole się upewnić 😀
    Krysia właśnie , pisałaś coś o niedzieli ?

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 614 508

    Wysłany: 24 września 2022, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jutro po 12 mamy termin. Tylko wyniki chyba i tak będą najwcześniej w poniedziałek, bo to musi lekarz zrobić opis z tego co kojarzę.
    Najgorsze jest to, że nie wiem na co liczyć w tym badaniu. Niby nasz przypadek pasuje do tych gruczolaków, bo wszystkie hormony w normie, oprócz LH i FSH, i brak prawidłowej reakcji na ovitrelle. Z tego co poczytałam, to jest to dość rzadki przypadek, ale jakieś pojedyncze artykuły mówią, że po operacji FSH spadło i udało się poprawić parametry nasienia (tylko nigdzie nie ma mowy o azoospermii). Jest opisany jednej przypadek mężczyzny, w wieku rozrodczym z oligospermią, gdzie po usunięciu gruczolaków udało się poprawić na tyle parametry, że uzyskali naturalnie ciążę.
    Jest też opisany przypadek 70-letniego faceta, który odmówił zabiegu, leczyli go bromokryptyną i uzyskali spadek FSH i zmniejszenie się tego guza. Zazwyczaj te gonadotropinomy są nieaktywne hormonalnie, są wykrywane dopiero jak dają inne objawy, typu utrata wzroku czy inne objawy neurologiczne.
    Jest też badanie z 1985 roku, gdzie u 6 pacjentów po zabiegu uzyskano poprawę parametrów nasienia i spadek FSH do normy (np. z 77 do 4,5).
    Ale tak na prawdę nie wiadomo jak by to było u nas, czy taka operacja wchodziłaby w grę (robi się to przez nos). Czy w ogóle byłyby jakieś dobre rokowania na to, że uda się odzyskać spermatogenezę, bo nie wiadomo jak długo już te jądra są hiperstymulowane, i do tego jeszcze jest ta historia wnętrostwa (na 99% jednostronnego). Plus jeszcze dochodzi cukrzyca od prawie lat 20.
    A z kolei jeśli to badanie jutro nic nie wykaże, to nie wiem czy jeszcze będzie jakaś nadzieja dla nas. Myślałam, że zaproponuję żeby jeszcze powtórzyć tą terapię ovitrelle, większą dawką, tylko bez klomifenu (bo po nim samym FSH wzrosło dużo)...
    🤯🤯🤯🤯🤯 To jestem ja od trzech miesięcy, a teraz jeszcze muszę się skupić na wykańczaniu domu 🤯

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2022, 18:43

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 24 września 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Krysia, jeśli Rezonans nic nie wykaże to idźcie na żywioł. Zróbcie sobie zwykłą tese z histopatologia.

    Jeśli coś znajdą super. Jeśli nic nie znajdą to będziecie mieli szczegółowy opis co tam patomorfolog znalazł w wycinku.

    Przypomnę, że u nas w 2 biopsji nic nie znaleziono a patomorfolog w swoim mikro wycineczku znalazł. Niewiele juz pamiętam, ale poza dawal nadzieję informując, że jest brak zwłóknień, są jakieś tam ważne skupiska komórek i co najważniejsze, że spermatogeneza zachowana. Zmniejszona, ale zachowana.

    Wtedy będziecie wiedzieli na czym stoicie w miarę niewielkim kosztem. Przynajmniej mniejszym niż mtese.

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 614 508

    Wysłany: 24 września 2022, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie też myślałam o tej biopsji TESE, żeby ją zrobić przed mTESE, którą mamy robić razem z moją stymulacją i punkcją, co praktycznie podwaja jej koszty. Bo my się wykończymy psychicznie, fizycznie i finansowo, a okaże się np że są same komórki sertoliego 🤷🏼‍♀️
    W sumie to nawet jeśli w tym rezonansie coś wyjdzie, to chyba i tak warto ją zrobić, żeby ocenić jak to wygląda, przed podjęciem dalszych kroków.

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2316 1374

    Wysłany: 24 września 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    2 dc spodziewam się ok 4-5 października :)
    A powiedzcie mi, Orgalutran trzymaliście w lodowce??🤔
    Orgalutran nie w lodówce :) uwaga bo cholerniki mają tępe igły.

    Ja nie miałam estofemu do stymulacji, tylko przy transferze.

    Ananasova lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam bemfole i cetrotide , a Estrofem tez miałam i przy stymulacji i transferze.
    👍😉

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 25 września 2022, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Właśnie też myślałam o tej biopsji TESE, żeby ją zrobić przed mTESE, którą mamy robić razem z moją stymulacją i punkcją, co praktycznie podwaja jej koszty. Bo my się wykończymy psychicznie, fizycznie i finansowo, a okaże się np że są same komórki sertoliego 🤷🏼‍♀️
    W sumie to nawet jeśli w tym rezonansie coś wyjdzie, to chyba i tak warto ją zrobić, żeby ocenić jak to wygląda, przed podjęciem dalszych kroków.
    Krysia czy ja dobrze zrozumiałam z poprzedniego wpisu, Twój mąż ma cukrzyce od 20 lat ?
    Trzymamy kciuki za dzisiejszy rezonans ✊✊

  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 614 508

    Wysłany: 25 września 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Krysia czy ja dobrze zrozumiałam z poprzedniego wpisu, Twój mąż ma cukrzyce od 20 lat ?
    Trzymamy kciuki za dzisiejszy rezonans ✊✊
    Tak, typu 1, tą tak zwaną dziecięcą. Każdy lekarz to zlewał w kontekście niepłodności, tylko od jednego gina usłyszałam, że możemy zrobić seminogram wcześniej niż po roku, bo może to pogarszać nasienie.
    Nie pisałam o tym wcześniej, bo się bałam, że ktoś nas w ten sposób może łatwiej zidentyfikować 🙈🙈

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 25 września 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Tak, typu 1, tą tak zwaną dziecięcą. Każdy lekarz to zlewał w kontekście niepłodności, tylko od jednego gina usłyszałam, że możemy zrobić seminogram wcześniej niż po roku, bo może to pogarszać nasienie.
    Nie pisałam o tym wcześniej, bo się bałam, że ktoś nas w ten sposób może łatwiej zidentyfikować 🙈🙈
    No to Krysia „piąteczka”.. mój ma dokładnie to samo i tez o tym nie pisałam dokładnie dlatego 🙈
    Jak coś to priv.. mogę Ci bardziej szczegółowo opisać jak to u nas było.

  • Baniusia Autorytet
    Postów: 1136 300

    Wysłany: 25 września 2022, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, dziewczyny.

    38 milionów ludzi w Polsce. Z tego ponad 20 tysięcy z cukrzycą typu 1 a wy się boicie o identyfikację 🙃.

    @Krysia, kciuki za rezonans. Przypomnij mi jeszcze czy robiliście Inhibinę B?

    Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️
    02.01.2023. Jesteś już na świecie ❤️
  • Krysia23 Autorytet
    Postów: 614 508

    Wysłany: 25 września 2022, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiliśmy inhibiny B. Jestem pewna, że byłaby niska przez wysokie FSH. Lekarz nam jej nie zlecił, a z tego co wiem to to jest bardziej marker rozpoznawania czy ta azoospermia jest obstrukcyjna, czy nie.

    Jak już bym miała zrobić jakieś badanie, to zrobiłabym przeciwciała przeciwko komórkom Leydiga, ale jak zapytałam ostatnio doktora czy to może być autoimmunologiczne podłoże (bo w sumie cukrzyca t1 jest chorobą autoimmunologiczną), to powiedział, że nie 🤷🏼‍♀️

    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    27.12.22 - transfer 4.1.1 - EG + AH, cykl sztuczny
    6dpt - II, 7dpt - 65, 9dpt - 187, 11dpt - 432, 13dpt - 1115, 20dpt - 10135, widoczny pęcherzyk, 29dpt - 🤍🤍
    7tc - 🤍💔 9tc - 💔
    👼🏼💕👼🏼 Czekają na nas 🌈🌈🌈
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
‹‹ 569 570 571 572 573 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ