X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ananasova Autorytet

Wysłany: 25 września, 11:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Tak, typu 1, tą tak zwaną dziecięcą. Każdy lekarz to zlewał w kontekście niepłodności, tylko od jednego gina usłyszałam, że możemy zrobić seminogram wcześniej niż po roku, bo może to pogarszać nasienie.
    Nie pisałam o tym wcześniej, bo się bałam, że ktoś nas w ten sposób może łatwiej zidentyfikować 🙈🙈
    No to Krysia „piąteczka”.. mój ma dokładnie to samo i tez o tym nie pisałam dokładnie dlatego 🙈
    Jak coś to priv.. mogę Ci bardziej szczegółowo opisać jak to u nas było.

• Baniusia Autorytet

Wysłany: 25 września, 11:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, dziewczyny.

38 milionów ludzi w Polsce. Z tego ponad 20 tysięcy z cukrzycą typu 1 a wy się boicie o identyfikację 🙃.

@Krysia, kciuki za rezonans. Przypomnij mi jeszcze czy robiliście Inhibinę B?

Starania od 2020. Ovi
    1 procedura: transfer 2x3 dniowce - beta 0
    2 procedura: transfer 1 x 3 dniowiec - beta 0
    3 procedura: transfer moruli z 5 dnia - beta 0
    4 procedura: transfer 7BC - beta 0
    Zmiana kliniki na Invicta.
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Nifty pro - Niskie ryzyka.
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️

476a5abebd.png
  • Krysia23 Autorytet

Wysłany: 25 września, 11:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiliśmy inhibiny B. Jestem pewna, że byłaby niska przez wysokie FSH. Lekarz nam jej nie zlecił, a z tego co wiem to to jest bardziej marker rozpoznawania czy ta azoospermia jest obstrukcyjna, czy nie.

Jak już bym miała zrobić jakieś badanie, to zrobiłabym przeciwciała przeciwko komórkom Leydiga, ale jak zapytałam ostatnio doktora czy to może być autoimmunologiczne podłoże (bo w sumie cukrzyca t1 jest chorobą autoimmunologiczną), to powiedział, że nie 🤷🏼‍♀️

👩‍🔬 26l. 👨🏼‍💼28l.
    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia (wysokie FSH, prawdopodobnie obustronne wnętrostwo) -> stymulacja CLO, ovitrelle
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
    Bóg nigdy nie da mi więcej, niż mogę znieść.
    Szkoda, że tak bardzo we mnie wierzy...
  • Ananasova Autorytet

Wysłany: 25 września, 12:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Nie robiliśmy inhibiny B. Jestem pewna, że byłaby niska przez wysokie FSH. Lekarz nam jej nie zlecił, a z tego co wiem to to jest bardziej marker rozpoznawania czy ta azoospermia jest obstrukcyjna, czy nie.

Jak już bym miała zrobić jakieś badanie, to zrobiłabym przeciwciała przeciwko komórkom Leydiga, ale jak zapytałam ostatnio doktora czy to może być autoimmunologiczne podłoże (bo w sumie cukrzyca t1 jest chorobą autoimmunologiczną), to powiedział, że nie 🤷🏼‍♀️
    My robiliśmy inhibibe i była niska a mimo to dr W stwierdził ze są szanse na plemniki.
    My mieliśmy zwykla biopsje tese i dobrze bo na m tese wywalilibysmy tyle kasy i okazałoby się to samo … nam z kolei dr w powiedział ze taki staż cukrzycy mógł poniszczyc pewne części w jądrach które odpowiadają za spermatogenezę . Mówił tez ze są same komórki sertolego no i ze niby ktoś tam gdzieś tam podejmuje się kuracji ale ze ta cukrzyca i gorzej unerwione wszystko to raczej by nie ryzykował bo i tak mała szansa .

• Krysia23 Autorytet

Wysłany: 25 września, 13:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz po, trochę stresu było, musiałam tam wejść i być razem z mężem, dobrze, że nie jestem w ciąży ani nie mam wkładki (hehe 🤦).
    Wyniki mamy odebrać w środę ;)

Ananasova lubi tę wiadomość

👩‍🔬 26l. 👨🏼‍💼28l.
    23.06.22 - Diagnoza - Azoospermia (wysokie FSH, prawdopodobnie obustronne wnętrostwo) -> stymulacja CLO, ovitrelle
    10.11.22 - Biopsja mTESE z równoczesną punkcją i zapłodnieniem (brak plemników, 18 komórek)
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
  • Ananasova Autorytet

Wysłany: 25 września, 13:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    My juz po, trochę stresu było, musiałam tam wejść i być razem z mężem, dobrze, że nie jestem w ciąży ani nie mam wkładki (hehe 🤦).
    Wyniki mamy odebrać w środę ;)
    No to czekamy ✊✊✊

• Krysia23 Autorytet

Wysłany: 27 września, 11:17

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebraliśmy wczoraj wyniki tego rezonansu, już przed południem przyszedł SMS, że są gotowe.
    Wynika z niego, że przysadka jest czysta, nie ma żadnych gruczolaków czy mikrogruczolaków.
    Ale wiadomo, że nie możemy mieć spokojnego życia, więc wyszły jakieś guzki w komorach bocznych mózgu. Jesteśmy już po konsultacji z neurologiem, trzeba zrobić rezonans mózgu i skonsultować z neurochirurgiem. Może to być nic nie znaczące znalezisko, bo jest symetryczne, a guzy zazwyczaj nie są. No ale kurwa 🤬

👩‍🔬 26l. 👨🏼‍💼28l.
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
  • utd Koleżanka

Wysłany: 27 września, 11:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    utd wrote:

Obecnie jesteśmy po/w trakcie drugiej procedury w Novum. Wczoraj odbyła się punkcja, pobrano 16 oocytów, wynika że wszystkie co były widoczne. Dziś telefon, mamy - 8 zapłodnionych, 15 komórek było dojrzałych ale zapłodniło się 8, 1 z tych 15 się zdegenerowała. 23.09 zaplanowany transfer. No i teraz clue, jestem przerażony że jednak przez te moje biopsyjne plemniki może się nie udać :( Choć liczę na to że jednak trochę ich było, jeśli dobrze pamiętam na poprzedniej procedurze wykorzystali jeden pakiet, mamy jeszcze chyba z 11-12 słomek.

Być może część doktor odda nam do hodowli do 5tego dnia, na pewno będę się o to pytał, ale oczywiście jestem przerażony że wszystkie padną. Trzymajcie proszę kciuki! Niech będę przykładem kolejnego bezplemnikowca co ma dzieci :)

Dziewczyny!

Zapomniałem zdać relacji z piątku.

Więc update piątkowy:

Na 8 zarodków 7 się ładnie zapłodniło. 8 chyba kompaktuje.

Lekarz od razu powiedział że zarodki są ładne, tak samo pani embriolog, mam nadzieje że byli szczerzy ;) ale faktycznie zarodki wyglądały ładnie, dużo lepiej niż te dwa poprzednim razem. Transferowano tego najlepszego, 9 blastomerów. Pozostałe dwa najlepsze zamrożono, a reszta do obserwacji. Żona tym razem dostała od lekarza 3 za wypełnienie pęcherza (poprzednim razem było za duzo ;) ). Niemniej mamy nadzieje że to nic nie zaszkodziło.

Także teraz niech zarodek się ładnie rozwija i zagnieżdża a te do obserwacji też niech ładnie rosną :) wykorzystali 2 słomki plemników, mam jeszcze 9, choć mam nadzieje że nie będą potrzebne. Liczę że te plemniki były eleganckie i są siłaczami.

Update z dziś:

byłem przerażony wyczekiwaniem co z tymi zostawionym do obserwacji, bałem się że ten czynnik męski po 3 dobie będzie miał tutaj mocne żniwo...

Do żony dziś dzwonili z embriologicznego (tydzień po punkcji), mamy 4 blastocysty (razem zamrożonych 6), chyba te plemniki dają radę. Więc oby to był dobry prognostyk. Cudownie byłoby zobaczyć w poniedziałek tłustą betę.

Krysia23, Gmagda, Baniusia lubią tę wiadomość

• Krysia23 Autorytet

Wysłany: 27 września, 11:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    utd super! 🥳 W takim razie czekamy na dobre wieści! Ja już wyczerpałam limit złych, więc teraz mogą być tylko wspaniałe 😁😁😁

utd lubi tę wiadomość

👩‍🔬 26l. 👨🏼‍💼28l.
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
  • Baniusia Autorytet

Wysłany: 27 września, 14:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    @utd, jeśli dobrze zrozumiałam macie zamrożone 4 blastocysty i 2 zarodki 3dniowe? Tak? Superancki wynik. Godny pozazdroszczenia 🙂.

Masz info o klasach zarodków? To tylko ciekawosc, bo jak wiemy każdy może dać ciążę 😊

Do tego mieliście 23.09.2022 transfer 3 dniowca, tak?. No to kiedy betujemy?

Trzymamy kciuki ✊️✊️🍀🍀🍍🍍

utd lubi tę wiadomość

Starania od 2020. Ovi
    5 procedura: transfer 04.05.2022 2BB + Encorton + Neoparin + Relanium + 1/2 Ovitrelle
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️

476a5abebd.png
  • Baniusia Autorytet

Wysłany: 27 września, 14:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Odebraliśmy wczoraj wyniki tego rezonansu, już przed południem przyszedł SMS, że są gotowe.
    Wynika z niego, że przysadka jest czysta, nie ma żadnych gruczolaków czy mikrogruczolaków.
    Ale wiadomo, że nie możemy mieć spokojnego życia, więc wyszły jakieś guzki w komorach bocznych mózgu. Jesteśmy już po konsultacji z neurologiem, trzeba zrobić rezonans mózgu i skonsultować z neurochirurgiem. Może to być nic nie znaczące znalezisko, bo jest symetryczne, a guzy zazwyczaj nie są. No ale kurwa 🤬

Jak nie urok to sraczka. To na pewno nic takiego, ale wiadomo. Sprawdzic trzeba.
    Macie już umówiony rezonans? Jakby trzeba było znam zajebistą neurochirurg. Operowała mnie 3 razy. Dzięki niej wogole chodzę.

Starania od 2020. Ovi
    ~7dpt - beta 44 🙏
    ~ 9dpt - beta 151🙏
    ~ 11dpt - beta 377🙏
    ~ 13dpt - beta 850 🙏
    ~ 15 dpt - beta 2131 🙏🥰
    ~ 26 dpt - jest ❤
    Pappa - Niskie ryzyka
    Córka ❤️👧❤️

476a5abebd.png
  • utd Koleżanka

Wysłany: 27 września, 16:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    @utd, jeśli dobrze zrozumiałam macie zamrożone 4 blastocysty i 2 zarodki 3dniowe? Tak? Superancki wynik. Godny pozazdroszczenia 🙂.

Masz info o klasach zarodków? To tylko ciekawosc, bo jak wiemy każdy może dać ciążę 😊

Do tego mieliście 23.09.2022 transfer 3 dniowca, tak?. No to kiedy betujemy?

Trzymamy kciuki ✊️✊️🍀🍀🍍🍍

Zgadza się, mamy dokładnie 4 blastki + 2 zarodki 3 dniowe zamrożone. Żona była też tak rozemocjonowana że w ogóle nie zapytała o kondycję tych zarodków, ale liczę że skoro dotrwały tak ładnie to są dobre :) Zgadza się 23.09 był 3-dniowiec, betę chyba zgodnie z zaleceniami zrobimy 10 dnia, więc poniedziałek 3.10.

• Krysia23 Autorytet

Wysłany: 27 września, 18:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baniusia wrote:
    Jak nie urok to sraczka. To na pewno nic takiego, ale wiadomo. Sprawdzic trzeba.
    Macie już umówiony rezonans? Jakby trzeba było znam zajebistą neurochirurg. Operowała mnie 3 razy. Dzięki niej wogole chodzę.

Ta pani neulolozka poleciła nam lekarza, powiedziała, że to w sumie jedyny dobry neurochirurg w Krakowie. Umówiliśmy wizytę na 18.10. Do tego czasu musimy zrobić ten rezonans.

Myślałam, że te trzy miesiące były najdłuższymi miesiącami w życiu, ale teraz te trzy tygodnie będą się pewnie ciągnąć w nieskończoność 🤦🏻‍♀️
    nie wiem co zrobimy teraz w sprawie plemnikowej, skoro nie wyszły te gruczolaki, to czy jest jeszcze jakaś nadzieja 🤷🏼‍♀️ chyba na razie musimy wziąć głęboki oddech i zrobić pauze na ten czas do wizyty.

Edit. A wyników z rezonansu nie będziemy otwierać do wizyty, ciekawe czy wytrzymamy 😁 Lekarka powiedziała nam, żeby w ogóle wziąć samą płytkę, a nie czekać na opis. I tak z jednej strony uspokajała, że to może być nic, że ona bez opisu by na to nie zwróciła uwagi, a z drugiej tak mówiła żeby szybko ten drugi rezonans i wizytę u neurochirurga umawiać (co mogło też być w takim znaczeniu, że dlatego szybko żebyśmy się długo nie stresowali). Jak zapytałam czy mamy się martwić to powiedziała, że na razie nie 🤷🏼‍♀️😁

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września, 18:10

👩‍🔬 26l. 👨🏼‍💼28l.
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
  • Ananasova Autorytet

Wysłany: 27 września, 18:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia23 wrote:
    Ta pani neulolozka poleciła nam lekarza, powiedziała, że to w sumie jedyny dobry neurochirurg w Krakowie. Umówiliśmy wizytę na 18.10. Do tego czasu musimy zrobić ten rezonans.

Myślałam, że te trzy miesiące były najdłuższymi miesiącami w życiu, ale teraz te trzy tygodnie będą się pewnie ciągnąć w nieskończoność 🤦🏻‍♀️
    nie wiem co zrobimy teraz w sprawie plemnikowej, skoro nie wyszły te gruczolaki, to czy jest jeszcze jakaś nadzieja 🤷🏼‍♀️ chyba na razie musimy wziąć głęboki oddech i zrobić pauze na ten czas do wizyty.

Edit. A wyników z rezonansu nie będziemy otwierać do wizyty, ciekawe czy wytrzymamy 😁 Lekarka powiedziała nam, żeby w ogóle wziąć samą płytkę, a nie czekać na opis. I tak z jednej strony uspokajała, że to może być nic, że ona bez opisu by na to nie zwróciła uwagi, a z drugiej tak mówiła żeby szybko ten drugi rezonans i wizytę u neurochirurga umawiać (co mogło też być w takim znaczeniu, że dlatego szybko żebyśmy się długo nie stresowali). Jak zapytałam czy mamy się martwić to powiedziała, że na razie nie 🤷🏼‍♀️😁
    Dobrze ze macie już termin wizyty i to w miarę sprawnie. Skoro dr powiedziała zeby się nie martwić to znaczy ze pewnie nic strasznego nie widzi tylko zawsze warto sprawdzić . A termin rezonansu już macie?

• Krysia23 Autorytet

Wysłany: 27 września, 19:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy rezonans niby na sobotę, umówiliśmy, żeby wiedzieć na kiedy lekarza możemy najwcześniej, ale skoro wizyta dopiero za trzy tygodnie, to chyba przełożymy na później. Choć może też jutro podzwonię po tych innych placówkach, może się uda wcześniej jakąś wizytę znaleźć. Widzę, że mojego męża to już przerasta, mnie zresztą też, dlatego wolę to załatwić szybko, tak jak plaster się zrywa 😁

👩‍🔬 26l. 👨🏼‍💼28l.
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
  • annamaaria Nowa

Wysłany: 28 września, 17:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Gmagda wysyłam zaproszenie do Przyjaciółek, widziałam, że leczycie się w Krakowie, potrzebuję garść informacji 🙏

• nick nieaktualny

Wysłany: 28 września, 21:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    annamaaria wrote:
    @Gmagda wysyłam zaproszenie do Przyjaciółek, widziałam, że leczycie się w Krakowie, potrzebuję garść informacji 🙏

Zapraszam ☺️

• utd Koleżanka

Wysłany: 29 września, 07:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wyczekiwanie na testowanie jest koszmarem, do tego przy mojej naturze pesymisto - realisty wiadomo jakie mam nastawienie, choć tak bardzo bym pragnął żeby ta nasza długa i ciężka droga miała w końcu szczęśliwy finał. No bo ile tak można? Ja juz wewnątrznie jestem tak przestawiony że nie jestem w stanie uwierzyć że możemy mieć dziecko. Dziś jesteśmy 6 dzień po transferze, żona generalnie nie ma żadnych objawów, dziś rano mnie zmartwiła mówiąc że czuję takie "chlupanie" jak na okres cokolwiek to znaczy..

• Krysia23 Autorytet

Wysłany: 29 września, 08:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    utd wrote:
    To wyczekiwanie na testowanie jest koszmarem, do tego przy mojej naturze pesymisto - realisty wiadomo jakie mam nastawienie, choć tak bardzo bym pragnął żeby ta nasza długa i ciężka droga miała w końcu szczęśliwy finał. No bo ile tak można? Ja juz wewnątrznie jestem tak przestawiony że nie jestem w stanie uwierzyć że możemy mieć dziecko. Dziś jesteśmy 6 dzień po transferze, żona generalnie nie ma żadnych objawów, dziś rano mnie zmartwiła mówiąc że czuję takie "chlupanie" jak na okres cokolwiek to znaczy..

O nie! Proszę się nie załamywać 💪 jesteście już w takim miejscu, że Wasze dziecko jest już bliżej niż dalej. A na takim etapie, dziewczyny potwierdzą, to każdy objaw może zarówno świadczyć o ciąży jak i o zbliżającym się okresie. Czytałam wiele razy, że dziewczyny miały ból brzucha jak na okres i były już pewne porażki, ale test je zaskoczył.
    Ja nie puszczamy kciuków, mocno wierzę w Waszego kropka i Wy musicie w niego wierzyć 🤞🤞🤞

utd lubi tę wiadomość

👩‍🔬 26l. 👨🏼‍💼28l.
    15.11.22 - ❄️❄️❄️❄️
  • lindalia Autorytet

Wysłany: 29 września, 11:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda, zmiana kodu na 3 z przodu !
    Jak tam się macie ? Jak wyprawka ?

08.2020 - diagnoza : azoospermia (brak plemników)
    12.2020 - Invimed Poznań, biopsja TESE, mamy plemniki !
    04.2021 - stymulacja do IVF - nieudana
    06.2021 - II stymulacja do IVF, punkcja - mamy trzy zarodki
    07.2021 - transfer blastocysty 3BB, udany
    04.2022 - rodzi się nasz syn ❤
‹‹ 570 571 572 573 574 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ