Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Maciejski Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 19 stycznia, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Czy komuś udało się pomyślnie mtese ? przy FSH w granicach 20? przy azoospermii ? i braku plemników w nasieniu?
    Będę wdzięczny za informację. DR Wolski twierdzi, że szanse są 60/40, że się coś znajdzie.... co myślicie?

    Maciejski
  • Walczędokońca Przyjaciółka
    Postów: 203 43

    Wysłany: 22 stycznia, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejski wrote:
    Hej,

    Czy komuś udało się pomyślnie mtese ? przy FSH w granicach 20? przy azoospermii ? i braku plemników w nasieniu?
    Będę wdzięczny za informację. DR Wolski twierdzi, że szanse są 60/40, że się coś znajdzie.... co myślicie?
    Marne szanse

  • Ememm Autorytet
    Postów: 325 146

    Wysłany: 22 stycznia, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejski wrote:
    Hej,

    Czy komuś udało się pomyślnie mtese ? przy FSH w granicach 20? przy azoospermii ? i braku plemników w nasieniu?
    Będę wdzięczny za informację. DR Wolski twierdzi, że szanse są 60/40, że się coś znajdzie.... co myślicie?
    My przy podobnych wynikach FSH mamy synka:) Warto spróbować, jest już grupa ludzi którym się udało.

    34 lata

    Azoospermia- udana biopsja mTese

    2019-ICSI 🧡
    2025- II ICSI - walka o drugie 🧡
    2026- III ICSI
  • Walczędokońca Przyjaciółka
    Postów: 203 43

    Wysłany: 23 stycznia, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    My przy podobnych wynikach FSH mamy synka:) Warto spróbować, jest już grupa ludzi którym się udało.
    A ja mam wyniki hormonów idealne no prawie bo fsh kolo 8 i ciągle wychodzi 0 raz wyszedł wynik w normie i w biopsji prawie wszędzie panuje poziom 6 i 7. Brak chorób czy jakis urazow.

  • eli Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 27 stycznia, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciejski wrote:
    Hej,

    Czy komuś udało się pomyślnie mtese ? przy FSH w granicach 20? przy azoospermii ? i braku plemników w nasieniu?
    Będę wdzięczny za informację. DR Wolski twierdzi, że szanse są 60/40, że się coś znajdzie.... co myślicie?

    Hej , oczywiście ze tak ! U nas było ok 200 plemnikow , dwa zarodki , ale niestety bez powodzenia...

  • eli Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 27 stycznia, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    A ja mam wyniki hormonów idealne no prawie bo fsh kolo 8 i ciągle wychodzi 0 raz wyszedł wynik w normie i w biopsji prawie wszędzie panuje poziom 6 i 7. Brak chorób czy jakis urazow.

    Czy byla stosowana terapia hormonalna?

  • Walczędokońca Przyjaciółka
    Postów: 203 43

    Wysłany: 1 lutego, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eli wrote:
    Czy byla stosowana terapia hormonalna?
    Była nic nie pomaga czasami sie pojawiają same a tam to praktycznie caly czas 0 staje na 7 poziomie spermatydy w kanalikach.

  • Weronika_93 Koleżanka
    Postów: 34 6

    Wysłany: 2 lutego, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ktoś z Was korzystał z AZ w Gamecie?
    Mam umówioną wizytę w Gamecie w Łodzi i chciałam Was zapytać o wrażenia oraz o sam proces doboru zarodka.
    Czy oni korzystają z zarodków swoich pacjentów czy może z jakiegoś banku zagranicznego?
    Czy my musimy tych dawców zaakceptować, czy nie mamy nic do gadania?

    Walczędokońca lubi tę wiadomość

  • Walczędokońca Przyjaciółka
    Postów: 203 43

    Wysłany: 3 lutego, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika_93 wrote:
    czy ktoś z Was korzystał z AZ w Gamecie?
    Mam umówioną wizytę w Gamecie w Łodzi i chciałam Was zapytać o wrażenia oraz o sam proces doboru zarodka.
    Czy oni korzystają z zarodków swoich pacjentów czy może z jakiegoś banku zagranicznego?
    Czy my musimy tych dawców zaakceptować, czy nie mamy nic do gadania?
    Pamiętam wasz wątek tak.jak my bez szans🙄 My byslimy w gamecie w Rzgowie ale proponowali najpierw dawce ale to odrazu odrzuciliśmy ta propozycje. Zarodkiem nic nam nie proponowali pewnie duza kolejka wiec my jedziemy na Czechy 🙂

  • Weronika_93 Koleżanka
    Postów: 34 6

    Wysłany: 3 lutego, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Pamiętam wasz wątek tak.jak my bez szans🙄 My byslimy w gamecie w Rzgowie ale proponowali najpierw dawce ale to odrazu odrzuciliśmy ta propozycje. Zarodkiem nic nam nie proponowali pewnie duza kolejka wiec my jedziemy na Czechy 🙂

    my właśnie wróciliśmy z Gamety i jestem wściekła. Dokładnie tak jak u Was , proponują dawcę, a to nie wchodzi w grę. Wciskali inseminację jeszcze... na moje słowa o tym, że chcielibyśmy AZ lekarz powiedział, że ,, nie ma tak, jak się chce" ....no zauważyłam przez te wszystkie lata.
    Później powiedział, że skoro tak, to możemy iść do ośrodka adopcyjnego i adoptować dziecko. Zero zrozumienia, zero empatii.
    Z tego co mówił, to taka jest ustawa i oni nie mogą się zgodzić na AZ. Pewnie dlatego Wam nie proponowali.
    Wypłakałam się właśnie, bo kolejny raz runął jakiś nasz plan. No i szukam czy są jeszcze jakieś opcje. Moja pierwsza myśl to Czechy, może tam pozwolą na AZ. Macie już wybraną jakąś klinikę?

    P.S. Po wyjściu z kliniki odrazu pomyślałam o Waszym przypadku i chciałam się skontaktować, a tu akurat odpisałeś :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego, 19:20

  • Krystianito Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 3 lutego, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, proszę o pomoc w zinterpretowaniu wyników badania nasienia. Ewentualnie co można poprawić i w jaki sposób.

    Uplyniennie- 10min < 60min
    Objętość- 2.9 > 1.4 ml
    pH- 7.9 > 7.2
    Lepkość- prawidłowa
    Koncentracja- 19mln > 16mln
    Całkowita liczba-55.10mln > 39mln
    Ruch postępowy szybki- 28%
    Ruch postępowy wolny- 32%
    Ruch szybki +wolny 60% > 30%
    Ruch całkowity 71% > 42%
    Prawidłowa budowa 2% > 4 %
    Koncentracja komórek okrągłych 0.1 < 5mln

  • Walczędokońca Przyjaciółka
    Postów: 203 43

    Wysłany: 3 lutego, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika_93 wrote:
    my właśnie wróciliśmy z Gamety i jestem wściekła. Dokładnie tak jak u Was , proponują dawcę, a to nie wchodzi w grę. Wciskali inseminację jeszcze... na moje słowa o tym, że chcielibyśmy AZ lekarz powiedział, że ,, nie ma tak, jak się chce" ....no zauważyłam przez te wszystkie lata.
    Później powiedział, że skoro tak, to możemy iść do ośrodka adopcyjnego i adoptować dziecko. Zero zrozumienia, zero empatii.
    Z tego co mówił, to taka jest ustawa i oni nie mogą się zgodzić na AZ. Pewnie dlatego Wam nie proponowali.
    Wypłakałam się właśnie, bo kolejny raz runął jakiś nasz plan. No i szukam czy są jeszcze jakieś opcje. Moja pierwsza myśl to Czechy, może tam pozwolą na AZ. Macie już wybraną jakąś klinikę?

    P.S. Po wyjściu z kliniki odrazu pomyślałam o Waszym przypadku i chciałam się skontaktować, a tu akurat odpisałeś :)
    Tak na spokojnie nie ma co sie denerwować i płakać najgorsze za nami czyli diagnozy niestety taki nas los trzeba sie pogodzić o zyc dalej. My jesteśmy w reproficie w ostrawie jedna rozmowa przez video i mówicie ze chcecie zarodek i w ciągu 10 minut jest nikt nie wnika w to🙂 jedziesz tylko na transfer badania robisz w polsce i wysyłasz im i tam jest koordynatorka co mowi po Polsku tak naprawdę tam jest sympatycznie. Jedyne co to ja wysłałem wyniki badań swoje ze mam azoospermie i tyle i dali nam zarodek od reki. Tak ze głowa do góry i trzeba działać

    Weronika_93 lubi tę wiadomość

  • Zielona91 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 5 lutego, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy możecie podzielić się u kogo najlepiej zrobić mTESE? Czy tylko Wolski z Novum wchodzi w grę czy są jacyś inni specjaliści? Mamy wątpliwości co do Wolskiego, ze względu na charakter wizyty- pośpiech, brak wyjaśnień, brak z jego strony wglądu do dokumentacji itd. Będę wdzięczna za odpowiedź!

  • Walczędokońca Przyjaciółka
    Postów: 203 43

    Wysłany: 5 lutego, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona91 wrote:
    Cześć, czy możecie podzielić się u kogo najlepiej zrobić mTESE? Czy tylko Wolski z Novum wchodzi w grę czy są jacyś inni specjaliści? Mamy wątpliwości co do Wolskiego, ze względu na charakter wizyty- pośpiech, brak wyjaśnień, brak z jego strony wglądu do dokumentacji itd. Będę wdzięczna za odpowiedź!
    Ja za nim nie przepadam nie zrobil nic aby mrozić materiał tylko dążył do mtese

  • classy Autorytet
    Postów: 497 475

    Wysłany: 6 lutego, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona91 wrote:
    Cześć, czy możecie podzielić się u kogo najlepiej zrobić mTESE? Czy tylko Wolski z Novum wchodzi w grę czy są jacyś inni specjaliści? Mamy wątpliwości co do Wolskiego, ze względu na charakter wizyty- pośpiech, brak wyjaśnień, brak z jego strony wglądu do dokumentacji itd. Będę wdzięczna za odpowiedź!

    My robiliśmy u dr Kupisa. Nasza pierwsza wizyta u doktora była dość długa i dokładna, doktor zapoznał się dokładnie ze wszytskimi badaniami, zrobił usg i wszystko dokładnie omówił. Potem byliśmy w kontakcie mailowym / telefonicznym. U dr Wolskiego nigdy nie byliśmy więc ciężko mi porównać.

    👩+👦+🐶 | starania od 05.2023

    👩
    AMH: 1,5
    ✅hormony, kariotyp, cytokiny, immunofenotyp, komórki NK, homocysteina, trombofilia, białko C, białko S, zespół antyfosfolipidowy, TSH, prolaktyna, wit D, wit B12
    ❌ANA 1:160, KIR AA, MTHFR-homo, PAI-1 homo

    👦
    azoospermia → udana mTESE
    ✅hormony, AZF, kariotyp, CFTR, wit D, B12, inhibina B


    I IVF - 04.2025
    13🥚→ 10xMII → 1❄️
    ET 4.1.1 (Cyclogest, Duphaston)❌

    II IVF - 06.2025
    19🥚→ 11xMII → 0❄️

    III IVF - 10.2025
    27🥚→ 20xMII → 5❄️
    FET 3.1.1 (Utrogestan, Duphaston, Encorton, Accofil) → 10 dpt: β 205; 14 dpt: β 826, prog. 30,83 ng/ml; 28 dpt: β 44192, prog. 32,31 ng/ml, CRL 0,74 + ❤️; 8t+5: CRL 2,12; 9t+6; CRL 2,9, FHR: 176; 10t+5: FeliaTest - zdrowa 🩷; 12+6: I prenatalne: 7,4 cm❤️; 19+6: II prenatalne: 320 g ❤️

    preg.png
  • classy Autorytet
    Postów: 497 475

    Wysłany: 6 lutego, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i jeszcze przed mTese była kuracja hormonalna, wtedy badanie nasienia i gdyby coś było to mieliśmy ustalone, że pójdzie do mrożenia, a jeśli nie to mTese.

    👩+👦+🐶 | starania od 05.2023

    👩
    AMH: 1,5
    ✅hormony, kariotyp, cytokiny, immunofenotyp, komórki NK, homocysteina, trombofilia, białko C, białko S, zespół antyfosfolipidowy, TSH, prolaktyna, wit D, wit B12
    ❌ANA 1:160, KIR AA, MTHFR-homo, PAI-1 homo

    👦
    azoospermia → udana mTESE
    ✅hormony, AZF, kariotyp, CFTR, wit D, B12, inhibina B


    I IVF - 04.2025
    13🥚→ 10xMII → 1❄️
    ET 4.1.1 (Cyclogest, Duphaston)❌

    II IVF - 06.2025
    19🥚→ 11xMII → 0❄️

    III IVF - 10.2025
    27🥚→ 20xMII → 5❄️
    FET 3.1.1 (Utrogestan, Duphaston, Encorton, Accofil) → 10 dpt: β 205; 14 dpt: β 826, prog. 30,83 ng/ml; 28 dpt: β 44192, prog. 32,31 ng/ml, CRL 0,74 + ❤️; 8t+5: CRL 2,12; 9t+6; CRL 2,9, FHR: 176; 10t+5: FeliaTest - zdrowa 🩷; 12+6: I prenatalne: 7,4 cm❤️; 19+6: II prenatalne: 320 g ❤️

    preg.png
  • eli Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 6 lutego, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczędokońca wrote:
    Była nic nie pomaga czasami sie pojawiają same a tam to praktycznie caly czas 0 staje na 7 poziomie spermatydy w kanalikach.
    A ile czasu trwała terapia i co było stosowane ?

  • Walczędokońca Przyjaciółka
    Postów: 203 43

    Wysłany: 6 lutego, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eli wrote:
    A ile czasu trwała terapia i co było stosowane ?
    3 miesiące i nawet wynik był w normie i wszystko zginęło

  • MartaMat Koleżanka
    Postów: 41 1

    Wysłany: 8 lutego, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ememm wrote:
    My przy podobnych wynikach FSH mamy synka:) Warto spróbować, jest już grupa ludzi którym się udało.


    A badania genetyczne były ok ? Myślę o azfc ? Bo u nas on jest uszkodzony i fsh w granicach 23

  • Zielona91 Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 8 lutego, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaMat wrote:
    A badania genetyczne były ok ? Myślę o azfc ? Bo u nas on jest uszkodzony i fsh w granicach 23

    U nas też AZFc…
    Jesteśmy wstępnie zapisani na mTese do Novum.

‹‹ 695 696 697 698 699 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ