X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Bezplemnikowcy - TESE/mTESE
Odpowiedz

Bezplemnikowcy - TESE/mTESE

Oceń ten wątek:
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 27 października 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami nasza teczke jak dr zobaczyl o powiedzial ze odbieramy mu robote bo nic nie musi juz zlecac ;) mieslimy chyba 4 badania nasienia, posiewy, usg , hormony , markery genetyke ..

    noo mam nadzieje ze sie uda przeunac malpune ;) 2 listopada jak nie przyjdzie o tej pory to nie bede juz brala bo odstatnio po orgametrilu czekalam 8 dni :? na @ .. wiec oby przyszla w miare loginie najpozniej 8 listopada ;0

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2015, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oddzwonil ale już było za późno bo dopiero dzis kolo 18...a ja już wowczas wysłałam kolejnego aniołka do nieba:(

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 27 października 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktorka89 wrote:
    Oddzwonil ale już było za późno bo dopiero dzis kolo 18...a ja już wowczas wysłałam kolejnego aniołka do nieba:(
    cholercia :( przykro mi kochana bardzo :(

    sluchaj korzystcie z tego samego dawcy czy innego ??

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 27 października 2015, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorka o czym Ty piszesz?
    Jakiego Aniołka?

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 27 października 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to Wiktorka oznacza? :(

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2015, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    okazało się ze to ciaza obumarla i nawet lekarz nie wie czemu tak się stało. A dawce mieliśmy innego wiec ewidentnie u mnie jest coś nie tak. Lekarz mówi ze to dziwne bo z reguły po prostu nie dochodzi do zapłodnienia a u mnie ciaza kończy się ciągle w tym samym tygodniu. Mam zabrać wszystkie bety po poronieniu i zgłosić się do niego. Dobrze ze się w końcu odezwał.

  • Babyboom Ekspertka
    Postów: 242 112

    Wysłany: 28 października 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorka bardzo mi przykro:( nawet nie wiem co napisac..

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 października 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria bardzo mi przykro słuchaj ..skoro mieliscie innego dawce jak bedziesz u lekarz podpytaj sie o takie badania .. one sa polecone przez dziewczyny ktore traca ciaze do 9 tyg tu masz cytat jak rozmawialam z jenda dziewczyna bo potrzebowalam nazw tych badan dla kolezanki

    Przepraszam, że wczoraj nie podałam tych badań, ale mieliśmy do późna gośći i nie miałam już siły przekopywac wyników. Podaję teraz.
    Z badań które można zrobić i samemu zinterpretowac bez pomocy immunologa to:
    allo MLR ( wynik powinien byc min. 40%) - dotyczy to tylko kobiet które były już w ciąży nawet kilkutygodniowej, jeśli ktoś nie był w ciązy to chyba nie ma sensu robić tego badania. Jeśli to badanie wyjdzie poniżej 40% to robi się test cytotoksyczny lub mikrocytotoksyczny ( różnie się to nazywa) - na oba te badania nalezy się zgłosić z partnerem.
    Nastepne badanie które można samemu zinterpretować to komórki NK ( Natiral Killer) - ja robiłam to w badaniu pod nazwą LIMFOCYTY i ICH SUBPOPULACJE ( były tam bodane m.in limfocyty T i B, ale czasem mozna tez samo to NK zrobić - wyjdzie taniej.
    Są jeszcze inne badania, ale tu bez pomocy interpretacji immunologa się ie obędzie. Dotyczy np badania: CYTOKINY oraz KIR ( mi ich wyniki nic nie mówiły, dopiero immunolog mi powiedział czy ok, czy nie).
    Oczywiście moŻna tez zrobić przeciwciiałą przeciwjajnikowe, przeciwłożyskowe, prrzeciw otoczce przejrzystej.
    Te wszystkie badania powyżej to raczej tylko w specjalistycznym labie, których jest tylko kilka w Polsce ( w Diagnostyce np ich się nie zrobi) .
    Jeśli kobieta nie ma dziecka z normlanej bezproblemowej ciąży to warto też zrobić badania na zespół antyfosfolipidowy http://www.diag.pl/fileadmin/banery/ulo ... PIDOWE.pdf i zakrzepicę http://www.pakiety.diag.pl/nadkrzepliwosci_krwi,45.html , szczególnie badania na mutacje genEtyczne: czynnik V Leiden, Mutacja 20210G-A genu protrombiny, mutacja genu MTHFR C677T i A1298C. Warto tez zrobić ANA ( żeby nie tracić czasu najlepiej od razu zrobić ANA2)"

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę tego jest... dzisiaj idę do lekarza może coś mi podpowie. Mam pewne podejrzenia ale zobaczymy co na to lekarz.trochę jestem podlamana i chyba nie mam na razie siły na kolejne próby. Jeszcze mąż mnie dobił twierdząc że może pomyślimy o adopcji. Ale przecież to była druga próba niektóre z Was starają się o wiele dłużej.

  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 29 października 2015, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria, strasznie mi przykro. Mam nadzieję, że lekarz Was jakoś pokieruje. Jesteś już po wizycie?

    PWZJp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na tej wizycie. Spodziewałam się listy badań tak jak pisalyscie a tu nic... to ,,tylko" poronienie biochemiczne i dopiero jak zdarzy się trzeci raz to należy zbadać przyczyny. Dla mnie jest ewidentne ze coś jest nie tak skoro dwa razy przerabiam to samo. Jedynie mam wstrzymać się z inseminacja przynajmniej miesiąc ale i tak ustaliliśmy z mężem ze następna próba będzie w styczniu. Nie wiem co mam robić ... co o tym myślicie? Bo skoro beta wzrasta wolno dwie ciąże z rzędu to chyba o czymś świadczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 05:55

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 29 października 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria nie daj sie splawic ..no co za cymbał sory ale nie moge.
    1. miałas robiony kariotyp przed IUI AID ??

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiktorka89 przykro mi :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2015, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam... ale mogą mi zrobić jeśli w grę wchodzi dawca? Jutro sama zrobię badania hormonów i tych tarczycy a we wtorek idę do innego lekarza.

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 30 października 2015, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w novum pietwsze pyt zadala dr czy robilam kariotyp a do nie juz szlismy stricte pod iui aid
    Z hormonow tsh ft3 ft 4 antyTPO
    Zrob sobie przeciwciala kardiolipidne ACA IGG I IGM
    Mialas przed kaxdym zabiegiem epr wymaz w kierunku chlamydii i posiew?

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nic nie miałam poza hsg... a te badania mogę zrobić sama? Czy muszę mieć skierowanie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2015, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi o te inne badania bo tarczycowe robie jutro.

  • Lena_83 Autorytet
    Postów: 357 209

    Wysłany: 30 października 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorka, strasznie przykro.
    Ja z tymi badaniami nie dałabym sie spławić. Masz tu na forum mnostwo dziewczyn ktore Cie pokierują co jak i kiedy. Albo prywatnie znalezc innego lekarza ....

    Zapiski Czekającej --->>> http://ovufriend.pl/pamietnik/zapiski-czekajacej,2153.html
  • Lianna Autorytet
    Postów: 1072 2220

    Wysłany: 30 października 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorka, nic nowego nie jestem w stanie napisać... Ogromnie mi przykro :(
    Nie poddawajcie się i nie dajcie sobie wmówić, że nie potrzeba żadnych badań!

    PWZJp2.png
  • ami87 Autorytet
    Postów: 531 191

    Wysłany: 1 listopada 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktorka moim zdaniem musisz zmienić lekarza i porobić badania (m.in. genetyczne) :*

    Melduję, że byłam u genetyka na NFZ- wytłumaczył mi co i jak. Dostałam skierowanie dla siebie na kariotyp i teraz muszę walczyć o miejsce na kariotyp, bo w tym roku mają już wyczerpany limit na NFZ, ale muszę się w poniedziałek dokładnie dowiedzieć kiedy w nowym roku można by było zrobić.

    Poza tym zaczęłam się interesować klinikami w Czechach, bo boję się tych pisurów. Polecacie jakąś klinikę w Czechach? Coś słyszałam o Ostravie...
    Aniu84 a jak u Ciebie, termin miesiączki się przesunął?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Jesteśmy rodzicami cudownego synka <3
    Wracamy i walczymy dalej...
‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ