X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Brak poprawy jakości nasienia
Odpowiedz

Brak poprawy jakości nasienia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lipca 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, może miałyście podobną sytuację i udało się mimo wszystko poprawić jakość nasienia.
    W marcu partner zrobił pierwszy raz badania nasienia, ponieważ staramy się już 2 lata i mamy już jedną stratę za sobą. Wyniki nie wyszły za dobrze, morfologia 1% i słaba ruchliwość (astenoteratozoospermia), ale i koncentracja taka sobie, bo tylko 16 mln/1ml, zapisałam partnera do androloga, zbadała Go i wszystko wyszło prawidłowe, poza wielkością jąder, bo odrobinę za małe, ale ogólnie wszystko OK, zleciła mu badania hormonów i suplement fertilman plus na 3 miesiące i po tym czasie znów powtórzyć badania nasienia. Teraz w lipcu powtórzyliśmy i wyniki wyszły jeszcze gorsze (fertilman plus przyjmuje cały czas), koncentracja się zmniejszyła do 10 mln, ruchliwość spadła jeszcze niżej i żywotność też się zmniejszyła z 80% na 66%, morfologia nadal 1% plus jeszcze lepkość zwiększona, gdzie w marcu była prawidłowa, partner zrobił też posiew nasienia i w próbce nic nie wychodowano, nie wiem już co może być przyczyną pogorszenia wyników :( Badanie hormonów partner jeszcze nie robił, 10 sierpnia znowu ma wizytę u androloga i badania hormonów ma zrobić tak ok 2 tygodnie przed wizytą. Ale szczerze mówiąc opadam już z sił, bo niby wszystko jest OK a jakość nasienia się pogarsza :(

  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 20 lipca 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy podobną diagnozę ale jesteśmy na początku drogi więc ciężko mi napisać jakaś radę. Generalnie może coś wyjdzie w hormonach u Was.. jeśli nie, zostaje jeszcze posiew na ureaplasma mycoplasma chlamydia które mogą mieć wpływ no i zbadajcie fragmentację DNA.

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    My mamy podobną diagnozę ale jesteśmy na początku drogi więc ciężko mi napisać jakaś radę. Generalnie może coś wyjdzie w hormonach u Was.. jeśli nie, zostaje jeszcze posiew na ureaplasma mycoplasma chlamydia które mogą mieć wpływ no i zbadajcie fragmentację DNA.
    Nie wiem czy jest sens badać obecność chorób przenoszonych drogą płciową, bo jestem Jego pierwszą tak samo jak On jest moim pierwszym, chyba, że można się też inaczej zarazić tymi bakteriami, zobaczymy jeszcze co powie androlog, może zleci jeszcze jakieś badania.

  • Paulina3e Znajoma
    Postów: 23 4

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy bardzo podobnie. Maz badal nasienie w pazdzierniku 2019r. Wyniki takie srednie ponizej normy. Lekarz uspokajal, ze jest ok ale powiedzial, ze moze przyjmowac fertilmen plus i ze efekty beda dopiero po 2 -3 miesiacach. No i ok zakupione maz bierze te tabletki juz 10 miesiecy. Ciazy nadal brak i dal sie namowic na konktrolne badanie nasienia. Wykonal je teraz w sierpniu 2020 i o dziwo sa gorsze... parametry jeszcze nizsze niz byly.
    Z mojej strony tez sie lecze, lekarz uspokaja ale ja juz nie mam sily na takie czekanie :(

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podobie, ale mi się wydaje, ze to przez stres. Mój mąż tez tak ma.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina3e wrote:
    Mamy bardzo podobnie. Maz badal nasienie w pazdzierniku 2019r. Wyniki takie srednie ponizej normy. Lekarz uspokajal, ze jest ok ale powiedzial, ze moze przyjmowac fertilmen plus i ze efekty beda dopiero po 2 -3 miesiacach. No i ok zakupione maz bierze te tabletki juz 10 miesiecy. Ciazy nadal brak i dal sie namowic na konktrolne badanie nasienia. Wykonal je teraz w sierpniu 2020 i o dziwo sa gorsze... parametry jeszcze nizsze niz byly.
    Z mojej strony tez sie lecze, lekarz uspokaja ale ja juz nie mam sily na takie czekanie :(
    Ponoć ten ferilman plus taki dobry a kompletnie nie pomaga, mój był znowu u androloga z tymi drugimi badaniami i przepisał mu clo i ma brać przez 80 dni po 1 tabletce co drugi dzień, sceptycznie jestem do tego nastawiona, bo czytałam, że te clo nie każdemu pomaga, ale spróbujemy i zobaczymy jak po tym clo wyniki będą wyglądać

  • Paulina3e Znajoma
    Postów: 23 4

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie taki dobry specyfik za spore pieniadze w sumie a takie marne efekty. Zobacze co mi powie lekarz jak spojrzy na wyniki. Ja tez przyjmuje fertilwomen plus i jestem ciekawa czy to cos da

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PoMarzenia wrote:
    Hej dziewczyny, może miałyście podobną sytuację i udało się mimo wszystko poprawić jakość nasienia.
    W marcu partner zrobił pierwszy raz badania nasienia, ponieważ staramy się już 2 lata i mamy już jedną stratę za sobą. Wyniki nie wyszły za dobrze, morfologia 1% i słaba ruchliwość (astenoteratozoospermia), ale i koncentracja taka sobie, bo tylko 16 mln/1ml, zapisałam partnera do androloga, zbadała Go i wszystko wyszło prawidłowe, poza wielkością jąder, bo odrobinę za małe, ale ogólnie wszystko OK, zleciła mu badania hormonów i suplement fertilman plus na 3 miesiące i po tym czasie znów powtórzyć badania nasienia. Teraz w lipcu powtórzyliśmy i wyniki wyszły jeszcze gorsze (fertilman plus przyjmuje cały czas), koncentracja się zmniejszyła do 10 mln, ruchliwość spadła jeszcze niżej i żywotność też się zmniejszyła z 80% na 66%, morfologia nadal 1% plus jeszcze lepkość zwiększona, gdzie w marcu była prawidłowa, partner zrobił też posiew nasienia i w próbce nic nie wychodowano, nie wiem już co może być przyczyną pogorszenia wyników :( Badanie hormonów partner jeszcze nie robił, 10 sierpnia znowu ma wizytę u androloga i badania hormonów ma zrobić tak ok 2 tygodnie przed wizytą. Ale szczerze mówiąc opadam już z sił, bo niby wszystko jest OK a jakość nasienia się pogarsza :(

    Hej, u nas bardzo podobnie - jedynie staramy się jeszcze dluzej, a wyniki pomimo suplementacji, spadły dramatycznie, morfologia podskoczyła na 2% wiec liczę na inv, ale co mogę od siebie dodać... u nas wszystkie hormony w normie , andrologicznie (usg) idealnie -, fragmentacja tez, może poszukujcie w genetyce ? My czekamy na wyniki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Hej, u nas bardzo podobnie - jedynie staramy się jeszcze dluzej, a wyniki pomimo suplementacji, spadły dramatycznie, morfologia podskoczyła na 2% wiec liczę na inv, ale co mogę od siebie dodać... u nas wszystkie hormony w normie , andrologicznie (usg) idealnie -, fragmentacja tez, może poszukujcie w genetyce ? My czekamy na wyniki.
    Też myślałam o tej genetyce, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
    Plan mam taki, że jak te clo nie poprawi wyników to zapisuje nas do kliniki niepłodności i zobaczymy jak tam nami pokierują.
    Daj znać jak otrzymacie już te wyniki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2020, 00:24

  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PoMarzenia wrote:
    Też myślałam o tej genetyce, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
    Plan mam taki, że jak te clo nie poprawi wyników to zapisuje nas do kliniki niepłodności i zobaczymy jak tam nami pokierują.
    Daj znać jak otrzymacie już te wyniki
    Ja robilam genetyczne w klinice, ale z tego co wiem mozna je wykonac tez na nfz, tyle ze ze skierowaniem. Moim zdaniem przy problemach z płodnoscia warto je zrobic aby wykluczyc ewentualne wady

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2020, 12:54

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PoMarzenia wrote:
    Też myślałam o tej genetyce, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać.
    Plan mam taki, że jak te clo nie poprawi wyników to zapisuje nas do kliniki niepłodności i zobaczymy jak tam nami pokierują.
    Daj znać jak otrzymacie już te wyniki

    Nas skierowali na pierwszej wizycie w nowej klinice. Robiliśmy kariotypy i panele nieplodnosciowe żeński i meski. Miesiąc sie czeka na wyniki. Właściwie to ostatnie co nam zostalo do zbadania.
    Żałuję tylko, ze jak wyniki byly lepsze nie zamrozilismy nasienia. Pomyślcie o tym...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Nas skierowali na pierwszej wizycie w nowej klinice. Robiliśmy kariotypy i panele nieplodnosciowe żeński i meski. Miesiąc sie czeka na wyniki. Właściwie to ostatnie co nam zostalo do zbadania.
    Żałuję tylko, ze jak wyniki byly lepsze nie zamrozilismy nasienia. Pomyślcie o tym...
    Dziękuje za radę, na pewno wszystkie opcje weźmiemy pod uwagę, ale póki co przeraża mnie sama myśl, że może czekać nas jedynie in vitro, bo jesteśmy bardzo młodzi a mamy już problemy z płodnością :(

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteście młodzi wiec macie czas i to jest kluczowe. To naprawdę ogromny plus. My zwlekaliśmy i mamy problemy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dziewczyny macie rację, ale trzeba tez miec świadomość, ze mamy problem tak naprawde o nieznanej przyczynie, a badania lecą w dół. Podczas pierwszego badania mielismy koncentracje ponad 15 mln, po 4 latach mamy 1,5 mln. Bez okreslnej przyczyny. To samo mialam, nie moglam w to uwierzyć. Liczylam, ze jakos bedzie, a in vitro to ostateczność, a teraz modlę się, żeby przy takiej małej koncentracji i innych gorszych parametrach udalo sie chociaz to. Nie chce nikogo straszyć. Bardziej chodzi mi, by ktoś skorzystal na tej naszej nieudanej lekcji. Można próbować jeszcze kilka lat, a nasienie będzie czekalo. Uda się cudownie, jeśli nie jest alternatywa.

    Miasa lubi tę wiadomość

  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje. Każda z nas, która tutaj jest czuje i przeżywa to samo. I tak naprawdę wiek nie zmienia tego co czujemy, Przeżywamy, ale jest sprzymierzeńcem, że szybko się wie, ze jest problem z płodnością.

  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Tak dziewczyny macie rację, ale trzeba tez miec świadomość, ze mamy problem tak naprawde o nieznanej przyczynie, a badania lecą w dół. Podczas pierwszego badania mielismy koncentracje ponad 15 mln, po 4 latach mamy 1,5 mln. Bez okreslnej przyczyny. To samo mialam, nie moglam w to uwierzyć. Liczylam, ze jakos bedzie, a in vitro to ostateczność, a teraz modlę się, żeby przy takiej małej koncentracji i innych gorszych parametrach udalo sie chociaz to. Nie chce nikogo straszyć. Bardziej chodzi mi, by ktoś skorzystal na tej naszej nieudanej lekcji. Można próbować jeszcze kilka lat, a nasienie będzie czekalo. Uda się cudownie, jeśli nie jest alternatywa.
    Zgadzam się z Tobą, my jak dowiedzieliśmy się, że mamy mniej niż 1 mln od razu mrozilismy z obawy przed zupełnym brakiem. In vitro to trudne doświadczenie i naprawdę trzeba mieć świadomość jakie drzwi się przekracza. Natomiast nie czekajcie, dzialajcie!

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja w Krainie Czarów wrote:
    Zgadzam się z Tobą, my jak dowiedzieliśmy się, że mamy mniej niż 1 mln od razu mrozilismy z obawy przed zupełnym brakiem. In vitro to trudne doświadczenie i naprawdę trzeba mieć świadomość jakie drzwi się przekracza. Natomiast nie czekajcie, dzialajcie!
    Widze, ze u Was tez czynnik meski i jestescie juz po jednej próbie ( nawet jesteśmy w tym samym wieku ;))Opowiesz jak to u Was wyglądało, ja cały czas sobie tlumacze, ze jak na etapie zapłodnienia się uda to później już jest z górki, a to chyba wcale nie do końca tak ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2020, 22:05

  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Widze, ze u Was tez czynnik meski i jestescie juz po jednej próbie ( nawet jesteśmy w tym samym wieku ;))Opowiesz jak to u Was wyglądało, ja cały czas sobie tlumacze, ze jak na etapie zapłodnienia się uda to później już jest z górki, a to chyba wcale nie do końca tak ?
    Szczerze też tak myślałam, jestem po poronieniu. Wygląda na to, że natura uznała, że zarodek ma wady genetyczne. Ale tak od początku to zaczęłam stymulację w czerwcu, pobrali 15 komórek z tego 11 dojrzałych i zaplodnilo się siedem. Aktualnie mamy 6 zarodków z 2 doby w tym 4, 4.1. Obawiam się, że duże znaczenie tu będzie miało nasienie, przy naszej koncentracji nawet nie możemy zbadać jego dna. Przeszliśmy operację zpn jesteśmy przebadano genetycznie, M ma tylko, albo aż mutacje cftr(mukowiscydoza) ja jestem zdrowa jak ryba. Moje ciało aż krzyczy, że chce być w ciąży...

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
  • Listek Ekspertka
    Postów: 235 280

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja w Krainie Czarów wrote:
    Szczerze też tak myślałam, jestem po poronieniu. Wygląda na to, że natura uznała, że zarodek ma wady genetyczne. Ale tak od początku to zaczęłam stymulację w czerwcu, pobrali 15 komórek z tego 11 dojrzałych i zaplodnilo się siedem. Aktualnie mamy 6 zarodków z 2 doby w tym 4, 4.1. Obawiam się, że duże znaczenie tu będzie miało nasienie, przy naszej koncentracji nawet nie możemy zbadać jego dna. Przeszliśmy operację zpn jesteśmy przebadano genetycznie, M ma tylko, albo aż mutacje cftr(mukowiscydoza) ja jestem zdrowa jak ryba. Moje ciało aż krzyczy, że chce być w ciąży...
    Ala a gdzie badaliscie nasienie? Moj mąż ma mniej niz 0.5mln a w invicta zbadali nam fragmentacje. Dodatkowo lekarka powiedziała ze hodowla w naszym przypadku musi trwac do blastki.

    🧔🏻Czynnik męski/ wnętrostwo/ kryptozoospermia

    👩‍🦰 AMH ok 2, reszta w normie

    *1 procedura pICSI/FAMSI z separacją. pickup- pobrano 10 kumulusow/6 MII/3 zaplodnione/ 0 zarodkow 😭
    ********************************

    **2 procedura pICSI/FAMSI z separacją+ aktywacja oocytow+ embryoGEN.
    08.20 pickup- pobrano 7 kumulusów/6MII/ mamy 4❄️❄️❄️❄️
    *****************************
    10.20 FET 1x ❄️ 5.2.2
    3dpt : 37 mlU (pozostalosc po ovitrel)
    6dpt: 25 mlU
    10 dpt: 166 mlU
    14dpt: 965 mlU
    18dpt: 3593 mlU /20 dpt krwawienie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    31dpt:❤️
  • Alicja w Krainie Czarów Autorytet
    Postów: 2905 5075

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Listek wrote:
    Ala a gdzie badaliscie nasienie? Moj mąż ma mniej niz 0.5mln a w invicta zbadali nam fragmentacje. Dodatkowo lekarka powiedziała ze hodowla w naszym przypadku musi trwac do blastki.
    Leczymy się w Novum. Novum podaje zarodki w 2 i 3 dobie.

    34 lata, AMH 3,6
    Słabe parametry nasienia ICSI 06.2020
    I transfer 02.07 nadzieja zgasła 31.07
    II transfer 21.12 bhcg 1,1😔
    III transfer 12.02.2021 3-dniowca
    8dpt bhcg 44 prog 32
    10dpt bhcg 95 prog 39
    12 dpt bhcg 287 prog 41
    14 dpt bhcg 629 prog 38
    19 dpt bhcg 3877 prog 28
    25 dpt bhcg 18596 prog 37 ❤
    31 dpt 1 cm szczęścia 😊
    8 tc 1,69 cm, rosnę 😊
    bhcg 111513, prog 35
    9 tc 2,48 cm, mam stópki 😊
    10t1d 3,6 cm 😊
    11 tc 4,39 cm 😊
    12t1d 5,74 cm 😊
    Nifty: Zdrowy Chłopak! 💪
    12t3d 6,79 cm 😊
    14t3d 8,92 cm
    20t2d 360 gram Człowieka
    21t3d 460 gram ❤
    29t6d 1348 gram ❤
    35t 2d 2520 gram ❤
    36 t 3d 2750 gram ❤
    30.10.2021 r moja miłość Aleksander ❤
    ❄❄❄❄❄cdn

    Nie zwyciężaj
    Nie broń się
    Nie poddawaj się

    "Żyj! Powiedziała nadzieja... bez Ciebie nie mogę- powiedziało cicho życie"
    1usa20mmby5mbvyf.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ