X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Dziewczyny, które zafasolkowały :)
Odpowiedz

Dziewczyny, które zafasolkowały :)

Oceń ten wątek:
  • Listka Debiutantka
    Postów: 6 8

    Wysłany: 12 listopada 2015, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    nie udzielałam się na forum, ale wiem ile to znaczy usłyszeć o cudzie!!!Kiedy 3 lata temu szukałam pocieszenia po pierwszych wynikach M historie z pozytywnym zakończeniem dawały mi nadziei. Obiecałam sobie, że jak i my doczekamy takiego zakończenia to napiszę :) więc piszę jestem w ciąży!
    Zaczynaliśmy z wynikami 0,3 mln/ml przy normie <15 mln/ml w ruchy A 4% reszta same zera (kilka badań podobnych) okazało się że M ma żylaki powrózka III stopnia. Niczym nie ryzykując zdecydowaliśmy się na operację. Postanowiliśmy poczekać na rezultaty i po 16 miesiącach kiedy już straciliśmy nadzieję okazało się że jestem w ciąży!! Ostatnie wyniki nie były najlepsze ok. 4-6 mln/ml ale i tak się udało. Stosowaliśmy dietę na płodność,a M więcej się ruszał. Mace też łykaliśmy i inne witaminy, próbowaliśmy też w miedzy czasie kuracji CLO i testosteronem, udało się po odstawieniu wszystkiego. W czasie czekania na efekty ja też się badałam i dbałam o siebie, okazało się, że u nas ŻPN był to jedyny u nas problem.

    Życzę wszystkim zaglądającym takiego cudu jaki spotkał nas!!

    KasicaLisica, asioczek86, Patus_777, kiti, Illą lubią tę wiadomość

    Wrzesień 2012- początek starań
    Listopad 2013 - fatalne wyniki M.
    Kwiecień 2014 - operacja ŻPN
    Udało się !!! Sierpniowy CUD 2015!
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 12 listopada 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć! To daje nadzieję dla nas :) My startowaliśmy z około 4 mln na 1 mln, teraz po kilku miesiącach mamy 18 mln na 1 ml, następne badanie w grudniu. Mam nadzieję, że i my kiedyś doczekamy się dziecka tak jak Wy. Gratulacje! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2015, 13:15

    Patus_777 lubi tę wiadomość

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 12 listopada 2015, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanie, kiedy ostatnio robiliście te badania? I jaką mieliście morfologię? Będę wdzięczna za info - jeśli to nie problem :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Listka Debiutantka
    Postów: 6 8

    Wysłany: 13 listopada 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma sprawy,najlepszy nasz wynik 6,11 mln/ml z maja 2015.
    Ostatnie wyniki koniec czerwca 2015 po 3 miesiącach kuracją CLO
    pH: 7,4 >= 7,2
    Czas upłynnienia: 20 minut < 60 minut
    Aglutynaty i agregaty plemników: brak
    Liczba plemników:
    – na 1 ml (koncentracja, gęstość) 3,86 >= 15 mln/ml
    – w ejakulacie (całkowita) 11,58 mil >= 39 mln / ejakulat
    Ruchliwość plemników:
    – ogólna (ruch postępowy + ruch w miejscu) 50% >= 40 %
    – ruch postępowy 30 % >= 32 %
    - ruch w miejscu 20 %
    Żywotność plemników: 47% >= 58 %
    Morfologia plemników: 1% >= 4 %
    Leukocyty (peroksydazo-dodatnie): mniej niż 1 mln < 1 mln/ml
    HOS test 60 % norma >= 58 %


    Patus_777, Polawola lubią tę wiadomość

    Wrzesień 2012- początek starań
    Listopad 2013 - fatalne wyniki M.
    Kwiecień 2014 - operacja ŻPN
    Udało się !!! Sierpniowy CUD 2015!
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 13 listopada 2015, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dzięki kochana za info! Niech i nam się taki cud wydarzy jak Wam! :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Patus_777 Autorytet
    Postów: 1179 326

    Wysłany: 14 listopada 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Listka wrote:
    Witam,
    nie udzielałam się na forum, ale wiem ile to znaczy usłyszeć o cudzie!!!Kiedy 3 lata temu szukałam pocieszenia po pierwszych wynikach M historie z pozytywnym zakończeniem dawały mi nadziei. Obiecałam sobie, że jak i my doczekamy takiego zakończenia to napiszę :) więc piszę jestem w ciąży!
    Zaczynaliśmy z wynikami 0,3 mln/ml przy normie <15 mln/ml w ruchy A 4% reszta same zera (kilka badań podobnych) okazało się że M ma żylaki powrózka III stopnia. Niczym nie ryzykując zdecydowaliśmy się na operację. Postanowiliśmy poczekać na rezultaty i po 16 miesiącach kiedy już straciliśmy nadzieję okazało się że jestem w ciąży!! Ostatnie wyniki nie były najlepsze ok. 4-6 mln/ml ale i tak się udało. Stosowaliśmy dietę na płodność,a M więcej się ruszał. Mace też łykaliśmy i inne witaminy, próbowaliśmy też w miedzy czasie kuracji CLO i testosteronem, udało się po odstawieniu wszystkiego. W czasie czekania na efekty ja też się badałam i dbałam o siebie, okazało się, że u nas ŻPN był to jedyny u nas problem.

    Życzę wszystkim zaglądającym takiego cudu jaki spotkał nas!!

    DAŁAŚ NAM NADZIEJĘ:*

    mamo i tato czuwaj [**] straciłam Was, zyskałam Wasz cud!
    Hsg sono- jajowody drożne
    Było clo i letrozol....nic
    ..Szpital laparo,histo,elektrokaut..
    4 lata starań CUD!!!

    klz98u69uvgetej6.png
  • mmaallggoossiiaa Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, opiszę wam naszą historię.
    U mojego męża zdiagnozowano asthenotetrazoospermie u mnie hashimoto i hyperprolaktynemie.
    Na początku leczenia mój mąż miał
    30 mln plemników w całym ejakulancje,
    5 ml koncentracje
    1% ruchliwość A
    1% ruchliwość B
    Rozpoczeliśmy starania o dzidziusia, tradycyjni lekarze nie dawali nam szans. Od razu wspominali coś o zagęszczaniu nasienia itd. My ze względów religijnych i światopoglądowych nie uznawaliśmy wspomaganego rozrodu.
    Leczyliśmy się u naprotechnologów.

    Wyniki sie poprawiały a później parametry znowu spadały ale my się nie poddawaliśmy.
    We wrześniu odebraliśmy ostatnie wyniki ( po 12 mc leczenia) ( undestor, tamoxsifen, witaminki)

    Ilość plemników w całym ejakulańcje 78 ml!!
    koncentracja 19.8 ml/ml!!!

    Ruchliwość A - 2%
    ruchliwość B - 2%

    Po kilku dniach okazało się ,że jestem w naturalnej ciąży!!
    Cuda się zdarzają , trzeba tylko walczyć, leczyć się a przede wszystkim modlić!!!

    Trzymam kciuki za Was wszystkie!! :)

    EmWu, kiti, domiszka lubią tę wiadomość

    mmaallggoossiiaa
  • aniaja Debiutantka
    Postów: 13 18

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ku pokrzepieniu serc staramy się o drugie dziecko od 3 lat. Córka ma obecnie 6 lat. Przed pierwsza ciążą zdiagnozowaniu u mnie policystyczne jajniki i niedoczynność tarczycy. Po 4 miesiącach od diagnozy znalazłam endokrynologa- ginekologa przepisał mi eutyrox na tarczyce oraz clostilbergyt, bromergon i dufaston na jajeczkowanie. Cud, w 3 cyklu się udało (04.2010r). W 2012 postanowiliśmy, że postaramy się o drugie dzieciątko, najpierw rok chcieliśmy spróbować bez pomocy lekarza, ale się nie udało. Potem rok tak jak przed pierwszą ciążą i też nic. W sierpniu 2015 mąż zrobił badanie i wynik nas powalił ( koncentracja 0,3 norma od 15m/ml, ilość w ejakulacie 1,1 norma od 39m)szanse tylko invitro. Nie zdecydowaliśmy się ze względów światopoglądowych, ale znowu pomógł nam ten sam lekarz i od grudnia 2015 mąż przyjmował clostilbergyt 1 tabletka dziennie oraz fertiman plus 4 tabl plus cynk dziś odebraliśmy wynik seminogramu koncentracja 11,3 norma od 15 całkowita liczba w ejakulacie 35,1 norma od 39m. Obecnie jestem w 6 tyg. ciąży. Wieżę, że taka pomyślność to nie tylko zasługa lekarza, ale też dobrego Boga . Sam lekarz był zdziwiony taką poprawą. Oczywiście staraliśmy się naturalnie.

    domiszka, kiti lubią tę wiadomość

  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 4 lipca 2016, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Wyniki meża - 3,8 mln w mililitrze, 1% prawidłowych, obniżony ruch. Dzisiaj jestem w piątym tygodniu :) Wiem, że jeszcze różnie może być, bo to dopiero początek, ale najważniejsze, że się udało :) 2 lata starań. Pozdrawiam :)

    domiszka, ewela88, kiti, moniczko lubią tę wiadomość

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 4 lipca 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    Witajcie dziewczyny. Wyniki meża - 3,8 mln w mililitrze, 1% prawidłowych, obniżony ruch. Dzisiaj jestem w piątym tygodniu :) Wiem, że jeszcze różnie może być, bo to dopiero początek, ale najważniejsze, że się udało :) 2 lata starań. Pozdrawiam :)

    Marrtusiu naturalnie się udalo ? CUDOWNE wiesci ! :) powiedz mi proszę czy mąż się jakos suplementował ??

    trzymam kciuki !

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 4 lipca 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    Marrtusiu naturalnie się udalo ? CUDOWNE wiesci ! :) powiedz mi proszę czy mąż się jakos suplementował ??

    trzymam kciuki !
    Tak, naturalnie :) W następnym miesiącu mieliśmy podejść do inseminacji, w planach mieliśmy dwie, a we wrześniu in vitro. Mąż brał androvit i clostilbegyt :)Ja się mocno wzięłam w tym udanym cyklu - mierzyłam temperaturę, robiłam testy owu, piłam codziennie przywrotnik, do tego w okolicach owu użyłam conceive plus, a dwa dni po owu zaczęłam brać duphaston. Nie wiem co zadziałało, najwazniejsze, że się udało :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2016, 09:04

    domiszka, Ania_84, ewela88 lubią tę wiadomość

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 lipca 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    Tak, naturalnie :) W następnym miesiącu mieliśmy podejść do inseminacji, w planach mieliśmy dwie, a we wrześniu in vitro. Mąż brał androvit i clostilbegyt :)Ja się mocno wzięłam w tym udanym cyklu - mierzyłam temperaturę, robiłam testy owu, piłam codziennie przywrotnik, do tego w okolicach owu użyłam conceive plus, a dwa dni po owu zaczęłam brać duphaston. Nie wiem co zadziałało, najwazniejsze, że się udało :)
    Gratulacje :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 4 lipca 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękuję :)

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 5 lipca 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    Witajcie dziewczyny. Wyniki meża - 3,8 mln w mililitrze, 1% prawidłowych, obniżony ruch. Dzisiaj jestem w piątym tygodniu :) Wiem, że jeszcze różnie może być, bo to dopiero początek, ale najważniejsze, że się udało :) 2 lata starań. Pozdrawiam :)
    My z niemal identycznych wynikow mamy corke, w 11cs sie udalo, bez zadnych suplementow, takze bedzie dobrze, gratuluje i 3mam kciuki

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • nadia199191 Przyjaciółka
    Postów: 69 54

    Wysłany: 7 lipca 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, u nas był podobny problem z tym, że wszystkie parametry nasienia były poniżej normy. Po wizycie u androloga mąż miał rozpocząć 3-misięczną kurację proxeed plus okazało się, że już po miesiącu stosowania byłam w naturalnej ciąży. W dniu robienia testu mąż robił badanie nasienia: ok 2,8 mln/ml ruch: ok 14% morfologia 1%. Teraz myślimy o kolejnym maleństwie mamy nadzieję, że znowu uśmiechnie się do nas szczęście. :)

    domiszka, ewela88, kiti, Sylwia Sylwia, Szyszuunia lubią tę wiadomość

    ❤️ 👧
    ❤️ 👧
    💙 👦

    preg.png
  • Xaxa Autorytet
    Postów: 520 132

    Wysłany: 2 września 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może nie udało mi się jeszcze urodzić ale 2 razy byłam w ciąży a wyniki M tragiczne! 2mln/ml plemników (gdzie norma od 15) i morfologia 2%! Nie brał na to żadnych leków! Także wszystko jest możliwe :) i liczę, że i mi się kiedyś uda :)

    km5sf71xff50fx7u.png
    Aniołki 02.2015 8tc 02.2016 9tc 11.2016 -cb ;(
    07.2016 bardzo złe wyniki u M - kuracja
    MTHFR C677T homozygota, mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny i pai - taki mam piękny zestaw

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 12 listopada 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przeczytałam ten wątek i wstąpiły we mnie nowe nadzieje :) U nas problem leży po obu stronach i pomimo intensywnego roku starań i tony leków nie udało się jeszcze jednak kiedyś w końcu musi :) Piszcie jeszcze komu się udało pomimo kiepskich wyników ze strony męskiej.

    Motomi7 lubi tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Motomi7 Przyjaciółka
    Postów: 138 46

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękny wątek - napawa nadzieją :)

    Bluebell1984, Aishha, Amy333 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że moja historia też się tu kiedyś znajdzie :)

    Dzięki dziewczyny!

    Aishha lubi tę wiadomość

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1167 320

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też bym chciała tu sie znaleść a fajnie że dziewczyny pisza:)

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ