X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Genetyka- kariotyp/AZF/ mutacje genu CFTR
Odpowiedz

Genetyka- kariotyp/AZF/ mutacje genu CFTR

Oceń ten wątek:
  • Barbra Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 22 września 2022, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doma1993doma wrote:
    Dokładnie o to chodzi.
    Doktor zleciła żebym również ja zrobiła te badania.
    No i szykujemy się do in vitro.
    Mam nadzieje, ze się uda….
    3mam kciuki i życzę Wam sukcesu 🥰🥰 my czekamy na klinikę … pisz proszę jak coś będziesz więcej wiedzieć … :) a można wiedzieć jakie miał wyniki nasienia i morfologię … ?? Mówili jaka jest szansa invitro ??

  • Doma1993doma Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 23 września 2022, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbra wrote:
    3mam kciuki i życzę Wam sukcesu 🥰🥰 my czekamy na klinikę … pisz proszę jak coś będziesz więcej wiedzieć … :) a można wiedzieć jakie miał wyniki nasienia i morfologię … ?? Mówili jaka jest szansa invitro ??

    Wyniki nasienia nie były najgorsze, ale ruchliwość plemników słaba, Pani doktor powiedziała ze wyniki nasienia są na tyle Ok ze z in vitro nie powinno być problemów

  • Barbra Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 23 września 2022, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doma1993doma wrote:
    Wyniki nasienia nie były najgorsze, ale ruchliwość plemników słaba, Pani doktor powiedziała ze wyniki nasienia są na tyle Ok ze z in vitro nie powinno być problemów
    Wiec jeśli miał dobre wyniki nasienia lepsze od mojego męża np czyli nie do końca ma na to wpływ genetyka czyli jest szansa do polepszenia wyników nasienia chociaż :) a jaka ma morfologię ?? Pytam bo jestem ciekawa do czego możemy sami dojść :) by nie tracić czasu :)

  • dzikazaba Przyjaciółka
    Postów: 76 57

    Wysłany: 23 września 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Szukamy przyczyny morfologii 0% nasienia. Dziś mąż otrzymał wyniki badań. Dziewczyny, bardzo proszę zerknijcie i oceńcie 🙏 wizyta u lekarza dopiero w październiku. Martwi mnie ten zapis -wskazana porada genetyka...
    " Analizowano wybrane fragmenty rejonu kodującego genu CFTR.
    Nie wykryto patogennego wariantu w żadnym allelu w badanych regionach genu CFTR.
    Nie wykryto wariantów: IVS8-5T i (TG)13 w żadnym z alleli badanego genu.
    Analiza 6 loci w rejonie AZF wykazała brak delecji w badanym regionie chromosomu Y.
    Wskazana jest porada genetyczna."

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 72 5

    Wysłany: 23 września 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doma1993doma wrote:
    Wyniki nasienia nie były najgorsze, ale ruchliwość plemników słaba, Pani doktor powiedziała ze wyniki nasienia są na tyle Ok ze z in vitro nie powinno być problemów
    Skoro nie były najgorsze to nie proponowali jakieś terapii lekami albo innej tylko od razu invitro?

  • Barbra Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 10 października 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowyyy wrote:
    mam jeszcze takie pytanie odnośnie tych mutacji … czy one oznaczają chorobę mukowiscydozy bezobjawowej czy samo nosicielstwo w genach ??

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 72 5

    Wysłany: 18 października 2022, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbra wrote:
    No wiec mamy dwa wyniki jedne kryptospermia 10 plemników po odwirowaniu drogi wynik 11 mln morfologia 0 teratozospermia … dwie różne kliniki 4 miesiące różnicy pomiędzy badaniami … ale opis genetyki ma identyczny jak twój …

    byłem na kolejnym badaniu i znaleziono 25 plemników to o 11mln mógłbym pomarzyć
    ciekawe czy te nieliczne plemniki szłoby użyć do invitro i obyłoby się bez biopsji jąder ale chyba nie będziemy decydować się na invitro a jak wy ?

  • Barbra Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 19 października 2022, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My bedziemy jesli to bedzie jedyna opcja napewno poniewaz sadze ze jesli to przez cftr a Azf jest prawidlowy Wiec w jadrach jest wszysko ok jesli chodzi o produkcje tylko cftr stoi na przeszkodzie albo cbavd… w grudniu idziemy do androloga zaniedlugo mam nadzieje ze bedzie wizyta z genetykiem a na klinike czekamy… zrobimy badanie numer 3 nasienia by potwierdzily sie wyniki poniewaz jest zaduza roznica pomiedzy dwoma ktore mamy … Wiem ze lekarz mi powiedzial ze wtedy co bylo 11 mln ze moze by sie udalo inseminacje zrobic to byla szybka sugestia ale wtedy jeszcze nie mielismy wynikiw genetyki…

  • nowyyy Koleżanka
    Postów: 72 5

    Wysłany: 20 października 2022, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutaj piszą https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwityJLZie_6AhXBrIsKHaViBrYQFnoFCJcBEAE&url=https%3A%2F%2Fjournals.viamedica.pl%2Fginekologia_polska%2Farticle%2Fdownload%2F46828%2F33615&usg=AOvVaw0rhxpujcfkziSRuvA1NkbB
    Drugim mechanizmem mogącym prowadzić do zaburzeń
    spermatogenezy może być bezpośredni wpływ białka CFTR
    na proces powstawania i dojrzewania plemników, powodujący
    w efekcie zmniejszenie liczby dojrzałych plemników w nasieniu i zwiększenie liczby nieprawidłowości budowy na rożnych stadiach dojrzewania plemników [5].
    Ekspresja białka CFTR w tkankach jądrowych a szczególnie w okrągłych spermatocytach oraz niski poziom ekspresji w komórkach Sertoliego mogą wskazywać na udział genu CFTR w spermatogenezie [6].


    więc nie wiadomo czy plemniki są ok, chyba że budowa nie jest ok ale ten cały materiał DNA jest

    tutaj http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2852 znowu piszą:

    Ponieważ funkcja jądra nie jest zaburzona, chirurgiczne pobranie plemników w połączeniu z ICSI daje dobre rezultaty, natomiast oboje partnerów należy przebadać genetycznie pod kątem przekazania mutacji CFTR potomstwu. Około ≥3% pacjentów z azoospermią będzie prezentować mutacje CFTR.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2022, 17:16

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ