X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 29 listopada 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    to jakies przegiecie i uwazam ze nie warto, taniej wyjdzie zrobienie Wam genetyki, poza tym na dobra sprawe cała ciaze mozna miec zdrowa genetycznie a na koncu moze sie cos wypier**** np wczesniak skrajny, DPM albo inne... trzeba wierzyc jak sie juz zajdzie ze dziecko jest zdrowe a nie szukac chorób.
    Wystarczy ze teraz mamy ciężką drogę .

    a co do badan męża - ja mimo wszystko uwazam ze nawet do ivf powinny byc mozliwie najlepsze :) niby mowia ze nie ma to duzego znaczeina ale jednak widze na forum duzo dziewczyn ktore mają problem męski i sporo ivf sie nie udaje wlasnie z powodu kiepskiego nasienia, małego wyboru itp takze nie ma co moze przeciagac na sile i starac sie o niewiadomo co ale powinno byc mozliwie najlepsze :)


    ile dni po transferze jest juz Twoja kolezanka ?:)


    a swoja droga zapytam w sobote moja ginke o te badanie zarodków :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 29 listopada 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:47

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 29 listopada 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Moja koleżanka miała transfer w niedzielę, czyli dziś ma 2 dpt. Dwa zarodki miała podane. U nich sytuacja jest taka, że mają syna 8 albo 9 letniego, ona ma już 34 lata, jej mąż chyba jest nawet starszy i starają się o drugie dziecko. Został jej jeden jajowód i w wakacje miała chyba już drugą ciążę pozamaciczną. Także, naturalne starania są dla niej niebezpieczne. Trzymam za nich kciuki :)
    Zapytaj się lekarki, ja się też mojej o to zapytam na wizycie. Mojemu mężowi po prostu się wydaje, że wystarczy znaleźć wizualnie dobrego plemnika i będzie ok. Ale jednak ja też widziałam tu na forum dużo przypadków, że ze złymi wynikami nasienia jednak to in vitro się nie zawsze udaje. A przynajmniej nie od razu.


    ale my bedziemy w tej super grupie że się uda bo my takich tragicznych wyników nie mamy ! ;)
    zapytam bo ja jestem schizol na maxa wiec jakby byla opcja taka to byloby fajnie ale wiesz... nie za ta kase to po 1. a po 2 wydac prawie 9000 tysi a potem te zarodki się nie przyjma i co wtedy ? podwójnie kasa w dupe ?

    to faktycznie, trzymam kciuki ! :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 29 listopada 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:47

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 listopada 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:47

    domiszka lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 listopada 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Mąż ma teraz TSH lekko poniżej 2, a FT4 ma w połowie normy (mam nadzieję, że to jest dobrze). A ja nie miałam i nie mam toxoplazmozy :) Wyniki nasienia do odebrania od wczoraj, ale nie wiem kiedy mąż po to pojedzie. Może dzisiaj. Na samą myśl się stresuję ...

    mój ma chyba 2,4 ponoc u facetów to jest z tym inaczej niz u kobiet bo w ciaze nie zachodza :P wiec ponoc to dobrze :)
    ft4 w polowie normy jest ok, mogło by być lepsze ale ciezko okreslic bez zbadania FT3 i konwersji. na ten moment uznałabym że jest super ;)

    My tez pojechalismy po wyniki pozniej, nie chciałam sie wkurzac znowu tym i w sumie maz pojechał i mi nawet nie powiedział ze jedzie odebrał i zadzwonił :)

    powiem wam ze dobrze ze mi sie ta laparo przyspieszyła bo miałam wczoraj cały dzien takie dziwne bole jajnika, nic absolutnie mocnego ale były dziwne i inne niz takie z rosnącymi pęcherzykami ...

    ehh chyba sie upije w weekend zeby nie myślec o tym :D

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 listopada 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:47

    domiszka lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 listopada 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Domiszka super że się zwolnił ten termin, szybciej będziesz miała to z głowy a w nowy rok będziesz wchodziła z nowymi nadziejami :)

    Ja dziś byłam u mojego gina. Z dwóch pęcherzyków które w końcu udało mi się wyhodować jeden pękł. Ale w tym momencie to nie istotne. Lekarz po obejrzeniu wyników męża powiedział, że w takiej sytuacji czeka nas tylko in vitro :( niby czytałam o tym ale tak ciężko to usłyszeć z ust lekarza, bo tak zawsze jakaś szansa się tli... tak mi smutno :(

    Moja droga Ty jestes z nami na forum od stosukowo krótkiego czasu, ale sporo z nami spędziła Edziuuuuunia ( teraz nie odwiedza nas już bo pewnie ma malutko czasu więc jej nie poznałaś ) której mąz miał kiepskie wyniki a jednak się im udało, dzis jest juz w 40 tc i o ile jeszcze nie urodziła to stanie się to na dniach i świeta spędzi już z Zosią :)

    Wlejam Ci poniżej ich wyniki badan ( 1 i 2 już po suplementacji )

    Wyniki nasienia:

    Upłynnienie 60 min / 25 min
    Objętość 3,5 / 4,5 ml
    PH 7,4 / 7,6
    Zabarwienie biało-szare
    Lepkość prawidłowa
    Aglutynacja -
    Koncentracja ↓ 6,0 / 4,5 mln/ml
    Całkowita ilość plemników w ejakulacie ↓ 21 / 20,25 mln
    Ruch postępowy ↓ 18% / 15 %
    Ruch w miejscu 10% / 11 %
    Ruch całkowity ↓ 28% / 26 %
    Brak ruchu 72% / 74 %
    Plemniki o budowie prawidłowej ↓ 1,0% / 2,0 %
    Nieprawidłowe główki 71% / 67,0 %
    Nieprawidłowe wstawki 22% / 22,0 %
    Nieprawidłowe witki 3% / 8,0 %
    Krople cytoplazmatyczne 3% / 1,0 %
    Koncentracja komórek okrągłych 0,1 mln/ml
    Koncentracja leukocytów 0,0 mln/ml


    więc nie załamywac się tu proszę !!! <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2016, 09:55

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 listopada 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Też mi się tak wydawało, ale lekarka stwierdziła, że powinno być poniżej 2 u mężczyzny, więc nie polemizowałam (u kobiety około 1). On dopiero miesiąc łyka Letrox, więc pewnie mu się jeszcze wyniki poprawią. Tak czy siak jak zakończymy starania to on zakończy branie Letroxu :P Ale póki sie leczymy na niepłodność to bierzemy wszystko co każą :)

    Bardzo dobrze, że tę operacje Ci przenieśli! Lepiej mieć to z głowy w 2016 i w 2017 zabrać się na poważnie za robienie dzieciaka :D

    oni by wszyscy chieli zebysmy mieli wyniki lepsze bo lepiej wiecej leków brac.. serio gdyby nie to że mój mąz w tym biznesie pracuje to pewnie byłabym dalej ieświadoma i dalej zyłabym sobie w tej mojej branży IT totalnie nieświadoma :P ale skoro chłop w farmaceutykach siedzi to mnie każdego dnia uświadamia jak nas w buksy ładuja lekarze :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 listopada 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:48

    domiszka lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 listopada 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Ja to doskonale wiem (choć pewnie Wy wiecie więcej, bo macie lepsze dojścia). Ale moim zdaniem to nie zawsze wina lekarzy. Oni są tak po prostu uczeni. Jak sama nazwa wskazuje, lekarz zna się na lekach :D Dlatego trzeba mieć swój rozum, starać się czytać i samemu dowiadywać o różnych sprawach.

    wiesz co jednak niestety w sporej czesci to wina lekarzy bo wyciagają łapki po pieniądze...
    tyle ile firmy farmaceutyczne płacą lekarzowi i farmaceucie zeby jeden pisał recepty a drugi zeby wydawał zamienniki to się w głowie nie miesci...
    a TSH to sliski temat, Wolski sam uwaza ze jest Ok tak jak jest.
    zbic zawsze mozna lekami bo przeciez nic sie nie stanie jak bedzie nieco mniejsze. takie w koło macieju z tym wszystkim :(
    fakty jest taki ze lepiej zebby był otak jak nasi mezowie maja niz jakby miało szorować w kosmos to TSH :)

    musze sobie dzis jechać kupić jakąś 'wyjsciową' piżamkę na ten poniedziałek :P bo sie okazało że mam same nietwarzowe hahaha

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 listopada 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:48

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka, dobrze, że masz szybciej termin :) będzie "z głowy" i zawsze to miesiąc do przodu.
    Mój mąż teraz od nowego lekarza dostał jeszcze kilka nowych leków i teraz musiałam mu rozpisać na karteczce co kiedy ma brać, bo biedny się gubił (bo bierze już 3 razy dziennie), ale akurat tego lekarza znam osobiście i wierzę, że dał mu te leki nie dlatego, żeby nabijać kasę firmom, tylko, żeby faktycznie wyniki się poprawiły, bo leczenie trwa od lutego i nie było żadnych efektów w poprzedniej klinice.
    Miałam już wcześniej o to zapytać, ale mi umknęło, czy może Wasi mężowie brali glutation? Mój ostatnio dostał glutation 500 mg (do kupienia tylko w necie), który podobno daje bardzo dobre efekty?
    A odnośnie Edziuni, to widziałam dziś, że już ma 40 tc, jak ten czas leci :) i pamiętam jak pisała, że jej mąż chodził do tego samego androloga co mój i dr powiedział, że nie ma szans na ciążę z takimi wynikami jakie miał w marcu (a Edziunia była już w ciąży).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2016, 10:24

    domiszka lubi tę wiadomość

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 listopada 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Domiszka, dobrze, że masz szybciej termin :) będzie "z głowy" i zawsze to miesiąc do przodu.
    Mój mąż teraz od nowego lekarza dostał jeszcze kilka nowych leków i teraz musiałam mu rozpisać na karteczce co kiedy ma brać, bo biedny się gubił (bo bierze już 3 razy dziennie), ale akurat tego lekarza znam osobiście i wierzę, że dał mu te leki nie dlatego, żeby nabijać kasę firmom, tylko, żeby faktycznie wyniki się poprawiły, bo leczenie trwa od lutego i nie było żadnych efektów w poprzedniej klinice.
    Miałam już wcześniej o to zapytać, ale mi umknęło, czy może Wasi mężowie brali glutation? Mój ostatnio dostał glutation 500 mg (do kupienia tylko w necie), który podobno daje bardzo dobre efekty?
    A odnośnie Edziuni, to widziałam dziś, że już ma 40 tc, jak ten czas leci :) i pamiętam jak pisała, że jej mąż chodził do tego samego androloga co mój i dr powiedział, że nie ma szans na ciążę z takimi wynikami jakie miał w marcu (a Edziunia była już w ciąży).


    mój kiedys brał glutation ale czy pomogło to nie wiem :)

    Tak są lekarze ktorym ja tez wierze i wiem ze przepisuja cos z nadzieja lub pewnoscia nawet że to pomoze :)ja takich teraz na szczescie mam ! :)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 listopada 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Dziewczyny miałam Wam dać znać jak będę wiedziała jakie mieliśmy parametry przy iui, wreszcie wczoraj udało mi się je zdobyć i powiem Wam, że jestem w szoku bo się ładnie poprawiły.
    Przed przygotowaniem mieliśmy koncentrację 28 mln (ostatnio była 15-17 mln)
    a ruch postępowy 70 % (wcześniej 23-25%). Więc spora różnica, jedyne co się zmieniło to od 2,5 mca zaczął leczyć tarczycę i przez ostatni czas zero alko, nawet tego piwka od czasu do czasu przy spotkaniach ze znajomymi a tak to nic się nie zmieniło. Albo trafiliśmy na lepszą partię albo serio to normowanie tarczycy pomaga.


    a ile miał wczesniej TSH ? Ma ogolnie jakies problemy z tarczyca ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 listopada 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:48

    domiszka lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 listopada 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:48

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 30 listopada 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka dziękuję CI za te słowa otuchy <3 i przykład, który rzeczywiście daje nadzieję :) a Edziunia to tak naturalnie zaszła czy robili jakąś inseminacje albo coś?

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 listopada 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Domiszka dziękuję CI za te słowa otuchy <3 i przykład, który rzeczywiście daje nadzieję :) a Edziunia to tak naturalnie zaszła czy robili jakąś inseminacje albo coś?

    no własnie totalny naturals :D
    i to jeszcze w cyklu bez staran bo mieli wizyte u androloga i badanie nasienia :P

    w zasadzie to przy takich wynikach w ciaze zaszła 2 razy, raz okazało sie ze jest w ciazy kiedy lekarz nie dał im żadnej nadzieji ( radosc trwała niestety bardzo krótko ) a drugi raz kiedy w ogole się nie starali bo owulka była w dniu badania, wiec mieli tylko 1 <3 na 2 lub 3 dni przed owu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2016, 17:38

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 listopada 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 09:48

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ