X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej na polecam fertilman plus, androvit plus, mace, l karnityne, napisz do mnie na priv jesli jesteś zainteresowana, tez walczyliśmy z tym problemem, niektóre preparaty mi zostały;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle z poprawą morfologii ciężko jest walczyć, ale oczywiście można próbować. Możesz podać całość badania, może ktoś coś więcej Ci podpowie, chociażby odnośnie dalszych działań. Z testu msome wnioskuję, że jesteście pod opeką jakiejś kliniki. Rozważacie chyba ivf.

    Z suplementów mi gin polecał profertil,http://allegro.pl/profertil-180-kaps-zwieksza-plodnosc-u-mezczyzn-i5771020643.html jest drogi, ale cóż ja się zdecydowałam na ten zakup...Dodatkowo dorzuciłam mojemu, nie zaszkodzi.
    U nas jest 2%, reszta w sumie ok. Zaraz robimy powtórkę badań po 3 miesiącach suplementacji, dam znać jak się zmieniły.

    Ania_84 kiedyś tak napisała:
    Ania_84 wrote:
    Salfazin raczje nie poprawi morfologii .. generalnie morfologie trudno jest poprawic.. ialbo jest jakas glebsza przyczyna ze jest tak duzo wadliwych plemnikow..jednakpamietaj ze ta morfologia uwaza nieprawidlowe plemniki nawet te ktore moga zaplodnic :) najwazniejsza tu jest ruchliwosc, a jakie macie po pspreperwoaniu nasienie ??

    mozesz zobaczyc na sklad tych wit wg mnie sa o wiele lepsze niz salfazin i androwit

    http://www.multicode.pl/formula-dla-mezczyzn

    Poza tym, wyniki nasienia mogą się wahać, dlatego należy zrobić jakieś 3 badanie (co ok.3 miesiące). To daje pełny obraz. Może akurat trafiliście na dołek i nie jest aż tak źle, a może na wynik wpłynęły jakieś leki? Dobrze jest też zmienić tryb życia, nie palić, unikać alkoholu, uprawiać sport i wybierać przewiewną bielizną. Poza tym nie kłaść laptopa na kolana i nie nosić komórki w kieszeni - wtedy plemniory się przegrzewają.

    Tu na forum jest wiele miejsc gdzie możesz poczytać jaką diagnostykę zrobić, na pewno:
    -posiew nasienia
    -usg jader
    -hormony (FSH,LH,Testosteron, estradiol, Prolaktyna TSH).

    Odnośnie msome to przyjrzą się plemnikom w bardzo dużym powiększeniu http://www.invimed.pl/p/17,msome-6600
    Co da wynik takiego badania? Może sprawdzą czy jest jednak coś co wygląda poprawnie tj. ma prawidłową budowę? Dzięki temu będą wiedzieć czy da się wybrać coś ładnego do icsi czy imsi? - tu niech się wypowiedzą mądrzejsze- ja raczej zgaduję... Ale tak mi to wygląda...

    I ze spokojem...osobiście znam przypadek, że z morfologii 0% są dwie piękne dziewczynki ;) Nie załamujemy się!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2015, 17:30

  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 15 listopada 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki babeczki za informacje, w czwartek maz ma to badanie msome a potem jeszcze do androloga zobacze co zaproponuja, tez juz doczytalam ze morfologi nie mozna poprawic ale na badaniu z przed 12 m-cy ten parametr wynosil 5% wiec jako tako a wczoraj O%!!! Chcialabym in vitro ale lekarz mowi ze trzeba dokonczyc diagnostyke u mnie luf nawet pregnyl nie dziala wiec nic innego nie wymysli!

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 15 listopada 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam ze maz juz leciwy 36 lat skonczone ;-)

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle wrote:
    Dodam ze maz juz leciwy 36 lat skonczone ;-)


    no no....uważaj;) ja zaraz 35 skończę ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2015, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle wrote:
    Dzieki babeczki za informacje, w czwartek maz ma to badanie msome a potem jeszcze do androloga zobacze co zaproponuja, tez juz doczytalam ze morfologi nie mozna poprawic ale na badaniu z przed 12 m-cy ten parametr wynosil 5% wiec jako tako a wczoraj O%!!! Chcialabym in vitro ale lekarz mowi ze trzeba dokonczyc diagnostyke u mnie luf nawet pregnyl nie dziala wiec nic innego nie wymysli!

    To może za 3 miesiące będzie 3% ;) Niech go przebadają i może da się poprawić parametry.
    Przy takiej wahającej się morfologii najlepiej imsi, myśleliście o tym? Trochę drożej, ale macie pewność, że przyjrzą się plemnikom mega dokładnie i wybiorą najlepsze.
    Robiliście coś z genetyki? Doradzali Wam w klinice?

    Invimed Wrocław? tak?

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 16 listopada 2015, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piwonia, to świetnie - gratuluję! Nic tylko działać ;) a jaką mąż ma teraz morfologię, jeśli można spytać. Mój ma jutro badanie. Przerwa pomiędzy badaniami to trzy miesiące i brał w tym czasie mace, witaminy od 3 tygodni chodzimy też regularnie na siłownię. Wy coś zmienialiście w trybie życia i diecie? Badanie było po miesiącu - dobrze zrozumiałam?
    pozdrawiam

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 16 listopada 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam kciuki żeby z miesiąca na miesiąc wyniki były coraz lepsze :)
    a jutro dowiem się czy u nas się coś poprawiło

    piwonia lubi tę wiadomość

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • Evelle Autorytet
    Postów: 318 351

    Wysłany: 18 listopada 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Elf dzieki za informacje widze ze masz ogromna wiedze w temacie, dopiero zaczynamy przygode z invimedem wroclawskim, wczesniej chodzilam do innego lekarza na miejscu w sumie caly czas skupialismy sie na moim defekcie zdiagnozowal mi luf, a badania meza byly bardzo dobre byly ale to bylo rok temu... gdzies znalazlam na forach info ze w invimedzie przeklamuja badania nasienia hmnn, jednak efektu nie bylo wiec musze teraz nowemu lekarzowi zaufac! Mowilam lekarzowi ze chcemy in vitro ale odpowiedzial ze musimy sprawdzic inne mozliwosci mam nadzieje ze z takimi wynikami nie chce nas pchac w inseminacje, u mnie pecherzyki nie pekaja nawet po podwojnej dawce pregnylu, na razie zlecil jeszcze badania jak bedzie komplet to konsultacja w grudniu:-)

    atdc9vvjtiub4xrf.png
  • kasieńka_ Koleżanka
    Postów: 39 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na forach to się pisze różne rzeczy... Każdy może napisać wszystko co niekoniecznie musi być prawdą. Wg mnie in vitro to metoda bardziej inwazyjna, dlatego warto na początku zobaczyć, czy nie da rady inaczej. Powodzonka!

    makota lubi tę wiadomość

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chciałam oficjalnie pochwalić się Wam, że morfologia mojego męża skoczyła z 2% na całe 8%!!!!!! W sierpniu - pierwsze badanie - 1%. We wrześniu już 2%, a po trzech miesiącach przerwy całe 8%. Dziewczyny, nie traćcie nadziei. Nam pani doktor oznajmiła, że takie "chwilowe niedyspozycje" u facetów zdarzają się i jeden wynik o niczym nie przesądza. Głowy do góry i do dzieła <3

    kasza, Elf, Patus_777, Lady In Red, Dodka91 lubią tę wiadomość

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makota wrote:
    chciałam oficjalnie pochwalić się Wam, że morfologia mojego męża skoczyła z 2% na całe 8%!!!!!! W sierpniu - pierwsze badanie - 1%. We wrześniu już 2%, a po trzech miesiącach przerwy całe 8%. Dziewczyny, nie traćcie nadziei. Nam pani doktor oznajmiła, że takie "chwilowe niedyspozycje" u facetów zdarzają się i jeden wynik o niczym nie przesądza. Głowy do góry i do dzieła <3
    Wow!!!! Gratulacje, bardzo się cieszę!!!!:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2015, 15:42

    Dodka91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    piwonia wrote:
    Super!! Bardzo się cieszę :) My też już po wizycie u urologa/androloga i lekarz widząc ostatnie wyniki męża zażartował, że to chyba wyniki innego faceta :P Mąż dostał witaminy i antybiotyk, bo ma stan zapalny i mamy pod koniec stycznia powtórzyć badanie.

    Piwonia :)
    Oby w styczniu było tak jak u Makoty ;)
    My też przymierzamy się do powtórki, może na początku grudnia.

    piwonia lubi tę wiadomość

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 22 listopada 2015, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makota, gratuluję.
    Wszystkim nam życzę wysokich procentów.
    U nas badanie w grudniu, trzymajcie kciuki.

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • jarzębinka Znajoma
    Postów: 21 16

    Wysłany: 24 listopada 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normy miedzy różnymi laboratoriami mogą się różnić, nie sądzę, że może tu chodzić o przekłamywanie wyników. U mojego męża też były różnice jak robiliśmy badania w klinice i tymi, które zrobiliśmy na własną rękę. My zdecydowaliśmysię jednak na iui, jak już pisałam, mimo, że poszliśmy tam z myślą o ivf.

    201406071756.png
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nadszedł uroczysty moment, mianowicie mogę zawiadomić oficjalnie, że 8 % zdolnych do boju żołnierzy z jednostki "Stalowe hełmy" wykonało swoją misję i oto po rannym siku moim zaspanym oczętom ukazały się dwie kreseczki na teście ciążowym :) !!!!!!!!!!!!!

    Nie traćcie nadziei dziewczyny ;)

    Lady In Red, Elf, Ania_84, Evelle, Dodka91, Natka95 lubią tę wiadomość

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makota, to cudownie! Rewelacja! A dla mnie, egoistycznie - pokrzepienie i duża nadzieja, że takie rzeczy są możliwe.
    Mój idzie w poniedziałek na powtórkę badania. Ostatnio było 1% i załamka. Tak bardzo bym chciała, żeby coś ruszyło.

    Gratulacje, Makota, raz jeszcze!

    makota lubi tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Lady in Red :) Ja właśnie ku pokrzepieniu serc chwalę się moim szczęściem <3 Także nie ma tu żadnego egoizmu z Twojej strony ;)
    trzymam kciuki za Wasze badania - musi być lepiej. My też zaczynaliśmy od 1%
    Daj znać jak będziecie mieli wyniki

    pozdrawiam ciepło

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makota!!!!!!! <3

    Baaaaardzo się cieszę :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2015, 19:00

    makota lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady in Red - mój też ma w poniedziałek powtórkę badań ;)


‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ