X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zmian w morfologii dla mnie to dziwne zjawisko. Nam w labo powiedzieli,że minimalnie co 3 mies. robić, ponieważ dopiero wówczas widać efekt jakiegokolwiek suplementowania, czy leczenia.

    Wlkp- ta morfologia w tym samym labie robiona?

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 16 czerwca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z morfologią to jest tak, że badania są takie trochę statystyczne... jak badanie ankietowe. Można w jednym mieście przeprowadzić dwa razy ankietę i raz się trafi na grupę ludzi, że odpowiedzą w większości "tak", za chwilę na inną grupę, gdzie akutat większość odpowie "nie". Morfologia nie zmienia się w takim tempie, faktycznie powinno się powtarzać po min. 3 miesiącach, po prostu czasem się trafi "lepszy sort", czasem troszkę gorszy wpadnie pod mikroskop. W sumie tak sobie ostatnio myślę, że jeżeli morfologia jest słaba to czy to jest 1% czy 3% to istotne jest to, że po prostu jest słaba, poniżej normy i trzeba działać.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. To samo mi lekarz powiedział- morfologie bada się na wybranej grupie plemników "ankieterów", a nie na wszystkich. Wiec morfologia 0% nie oznacza, że tam gdzieś nie plączą się zdrowe plemniki zdolne do zapłodnienia. Co jednak nie oznacza, że nie ma się czym martwić, zwłaszcza jak wynik 0% się powtarza.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Tak to pierwszy wynik, ale to 0% mocno w nas uderzyło. Mało potrafię znaleźć (choćby w internecie) przypadków, gdy 0% wzrosło, a już nie mówiąc o naturalnej ciąży. :(

    Rzeczywiście, widzę że u was bardzo różnie. Mocne kciuki za ciążę! :*
    Ja jestem takim przykładem, a dokładnie moja ciąża. 23.06.2016 odebraliśmy wyniki z morfologią 0% i ruchem postępowym 31%. Obecnie jestem w 10 tygodniu ciąży. Ciąża naturalna.

    Totoro, melba, pistacjowa, Miśkowa lubią tę wiadomość

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa gratulacje ogromne!!! Spokojnej ciąży <3

    ktosiowa lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 17 czerwca 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa Twoja historia daje nadzieję ;-) Gratulacje! Spokojnej ciąży! ;-)

    ktosiowa lubi tę wiadomość

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    Odebraliśmy z mężem kolejne wyniki, po roku suplementacji i wszystkie wyniki super, ilość ponad 160 mln, żywotność ponad 90%, ruch 50%, tylko morfologia spadła na 2% a wady główki to aż 98%, wcześniej morfologia była dwa razy 3% a te wady ok 88%. Nie wiem co robić. Mąż już bierze wszystko, co może być przyczyną takiej morfologii?

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Cześć :)
    Odebraliśmy z mężem kolejne wyniki, po roku suplementacji i wszystkie wyniki super, ilość ponad 160 mln, żywotność ponad 90%, ruch 50%, tylko morfologia spadła na 2% a wady główki to aż 98%, wcześniej morfologia była dwa razy 3% a te wady ok 88%. Nie wiem co robić. Mąż już bierze wszystko, co może być przyczyną takiej morfologii?
    Główka odpowiada za info genetyczną.
    Może w tym kierunku musicie iść.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Główka odpowiada za info genetyczną.
    Może w tym kierunku musicie iść.


    a wiesz jakie badania dobrze zrobić? Dodam tylko, że z hormonów testosteron w dolnej granicy i wysoka prolaktyna

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    a wiesz jakie badania dobrze zrobić? Dodam tylko, że z hormonów testosteron w dolnej granicy i wysoka prolaktyna
    Fragmentacja dna plemnika- u Was przy tych wynikach a raczej przy ich zmiennosci ma sens
    Ewentualnie kariotyp Ale to jedno z drugim się nie łączy
    Zaczelabym od fragm żeby nie robić mnóstwa badan na hurra
    Jak fragm wyjdzie źle szukać przyczyny

    Z hormonów fajnie mieć też wyniki fsh i tsh Ale to już do głębszej diagnostyki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2017, 10:16

    iv09i09katk65tr1.png
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas morfologia 0% i właśnie 100% wad główki :( Zobaczymy, jak nas androlog pokieruje.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • pistacjowa Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka daj znać co wam powie!

  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pistacjowa wrote:
    admiralka daj znać co wam powie!

    Dam znać na pewno, idziemy w piątek na 12.00.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • wlkp Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    melba wrote:
    Co do zmian w morfologii dla mnie to dziwne zjawisko. Nam w labo powiedzieli,że minimalnie co 3 mies. robić, ponieważ dopiero wówczas widać efekt jakiegokolwiek suplementowania, czy leczenia.

    Wlkp- ta morfologia w tym samym labie robiona?

    Pierwsze dwa badania robiłem w tym samym labie, a trzecie (to dokładniejsze) w innym. Wszystko opisałem, nie chcę powtarzać, żeby nie utrwalać nazw firm (reklama).

    O odstępie 3-tygodniowym pomiędzy badaniami dowiedziałem się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=qcgNK3Pt8sE

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    U nas morfologia 0% i właśnie 100% wad główki :( Zobaczymy, jak nas androlog pokieruje.

    U nas w pierwszym badaniu było to samo. Pytałam, czy wady główki na coś wskazują, to mi powiedzieli, że raczej nie. W sensie nie jest tak, że 100% wad główek oznacza chorobę X. Przyczyny mogą być różne. Mąż dostał zalecenia badań hormonalnych + usg przyrodzenia i wyszły żpn.

    Potem, mój mąż miał w innym miejscu badanie manualne i morfologia była niby 2%. I podczas tego badania był dokładniejszy opis budowy plemników np. wskazanie ile procent ma mały akrosom, ile ma za dużą główkę, ile ma zdeformowaną główkę itp.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • wlkp Debiutantka
    Postów: 15 11

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ktosiowa --- jesteś jakieś 3 tygodnie przed nami,
    Twoje doświadczenie daje ogromną nadzieję ! :))
    Czyli rozumiem, że serduszko już słyszałaś ?

    ktosiowa lubi tę wiadomość

  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    U nas w pierwszym badaniu było to samo. Pytałam, czy wady główki na coś wskazują, to mi powiedzieli, że raczej nie. W sensie nie jest tak, że 100% wad główek oznacza chorobę X. Przyczyny mogą być różne. Mąż dostał zalecenia badań hormonalnych + usg przyrodzenia i wyszły żpn.

    Potem, mój mąż miał w innym miejscu badanie manualne i morfologia była niby 2%. I podczas tego badania był dokładniejszy opis budowy plemników np. wskazanie ile procent ma mały akrosom, ile ma za dużą główkę, ile ma zdeformowaną główkę itp.

    Dzięki za podzielenie się wiedzą :*

    Wiem właśnie, że badanie komputerowe nie jest takie dokładne, pewnie też zdecydujemy się na to manualne za jakiś czas.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie w klinice. Lekarz spojrzał na wyniki męża i powiedział, że są ok. Wprawdzie morfo 3%, ale przy takiej liczbie plemników stwierdził, że nie można się czepiać. Mało tego, mój tasiemcowaty cykl nie jest stracony, ponieważ dziś, w 34. dc okazało się, że piękne endometrium i pęcherzyk na jajniku, jutro możemy się spodziewać owulacji O.O
    Męczy mnie jeszcze ta fragmentacja, powtarzamy w lipcu, ale lekarz jakoś nie przywiązywał wagi, stwierdził, że nie ma co biadolić i mamy działać O.O

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragmentacje nie każdy lekarz uważa za wartościowe badanie, dlatego my nie robiliśmy. Zamiast biadolić to płodzić ;):)

    Miśkowa, Schmetterling lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taki jest plan :D

    Miśkowa lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ