X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja wrote:
    Oprócz morfologii liczy się liczba plemników i ich ruchliwość. W ogóle liczy się całokształt badań. Dwóch facetów może mieć morfologie 1%, ale jeden ma nieruchliwe 2mln/1ml a drugi ma ruchliwe 30mln/1ml i to są zupełnie różne wyniki.

    To prawda, wyniki trzeba zawsze całościowo interpretować, a nie pojedyncze parametry.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Kiciiaaa Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam u meza teratozoospermia stwierdzona suplementujemy jest poprawa wiec dalej witamimki.Czy mozecie mi powiedziec jak to jest z zywotnoscia przy teratozoospermii? Przegladalam ostatnio wyniki i moja uwage zwrocilo ze przy badaniu zywotnosci jest wpisane N/A oczywiscie juz cala noc nie spalam ....dodam ze leczymy sie w klinice nieplodnosci w UK wiec wizyta dopiero w Marcu ruch postepowy:45 nie postepowy:17 nieruchome :38 morfologia : 3% a zywotnosci N/A .Nie zwrocilam wczesniej na to uwagi bo bym dopytala.Co to moze oznaczac ? Z gory dziekuje za odp.

    Starania od listopada 2015.PCO reszta OK
    teratozoospermia
    morfologia: 01.2017-2% 07.2017-3%
    Aniołek 24.04.2017 11 tydz.
    Aniołek 19.04.2018 7 tydz.
    MTHFR 677C-T homozygota
    PAI-1 4G heterozygota
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    To prawda, wyniki trzeba zawsze całościowo interpretować, a nie pojedyncze parametry.

    Racja, u nas morfologia 1%, ale przy poprzednich wynikach z liczbą 56 mln/ejakulat androlog stwierdził, że ze względu na ilość ponad normę, naturalne starania jak najbardziej przyniosą efekt. Chociaż koncentrację mieliśmy minimalnie poniżej normy. A nowe wyniki są jeszcze lepsze, więc postanowiłam zmienić ginekologa, może u mnie wykryje jakąś przeszkodę, która utrudnia zajście.

    Dostałam @, więc urlop nie przyniósł upragnionej ciąży, ale na pociechę mam nowe wyniki męża. Poniżej kolejnych 5 badań wykonanych na przestrzeni ostatniego roku - w tym do porównania te ostatnie:
    koncentracja 38 55 21 14 25 mln/ml
    objętość 3,3 4,8 3,8 4,0 5,1 ml
    l. całkowita 125,4 264 79,8 56 127,5 mln/ejakulat
    ruch postępowy 51% 59% 57% 37% 55%
    ruch całkowity 64% 64% 69% 49% 66%
    brak ruchu 36% 36% 31% 51% 34%
    żywotność 82% 82% 80% >49% 82%
    morfologia 1% 1% 2% 1% 1% prawidłowych plemników
    prawidłowa bud. 1,3 2,6 1,6 0,6 1,3 mln/ejakulat
    Uwagi: główki plemników o nieprawidłowym kształcie
    Liczba dni od ostatniej ejakulacji: 4

    Niestety morfologia ani drgnie, ale chyba ajuwerdyjskie zioła z Indii poprawiły pozostałe parametry i bardzo szybko wróciliśmy do punktu wyjścia sprzed roku;) więc przez ten głupi eksperyment z dhea jesteśmy rok suplementacji Profertilem w plecy, ale mamy nową nadzieję i nie poddajemy się! Miesiąc temu skończył nam się Speman, Addyzoa charak i Kapikacchu, ale czekamy na nowe zamówienie z eBay, oboje bierzemy 2 razy dziennie Ashwagandhę, ale też już się kończy.

    Kiciiaaa, N/A oznacza "not applicable", czyli "nie dotyczy" - czyli może ten parametr nie był badany?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2018, 21:34

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Hope2018 Autorytet
    Postów: 364 210

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,
    moze zrobimy liste suplementow ktore choc troche poprawily wyniki nasienia?
    Moj Mąż od roku jest selen plus E i nie widac poprawy.
    je tez orzechy brazylijskie i miesiac temu zaczal Mace.
    pamiętam ze kiedys lekarz mowil ze powinien pic ACC optima bo acetylocysteina podrasowujr plemniory;) tylko problem byl tak ze po tym kaszlal...

  • Kiciiaaa Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Marcelina85 bo juz tysiac mysli mialam...hehe

    Starania od listopada 2015.PCO reszta OK
    teratozoospermia
    morfologia: 01.2017-2% 07.2017-3%
    Aniołek 24.04.2017 11 tydz.
    Aniołek 19.04.2018 7 tydz.
    MTHFR 677C-T homozygota
    PAI-1 4G heterozygota
  • Kiciiaaa Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 19 stycznia 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Kochane,
    moze zrobimy liste suplementow ktore choc troche poprawily wyniki nasienia?
    Moj Mąż od roku jest selen plus E i nie widac poprawy.
    je tez orzechy brazylijskie i miesiac temu zaczal Mace.
    pamiętam ze kiedys lekarz mowil ze powinien pic ACC optima bo acetylocysteina podrasowujr plemniory;) tylko problem byl tak ze po tym kaszlal...



    U nas zestaw cynk selen wit.C D E plus wit c1000 dodatkowo i morfologia poszla o 1% i ogolnie calosc troche skoczyla choc maz nie bral regularnie teraz dolozylam androvit zastanawiam sie nad kupnem Profertilu no w klinice lekarz polecil Condensyl ale nie moge znalesc nigdzie skladu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2018, 22:25

    Starania od listopada 2015.PCO reszta OK
    teratozoospermia
    morfologia: 01.2017-2% 07.2017-3%
    Aniołek 24.04.2017 11 tydz.
    Aniołek 19.04.2018 7 tydz.
    MTHFR 677C-T homozygota
    PAI-1 4G heterozygota
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj maz bral juz chyba wszystkie tabletki witaminy itd i nic nie pomoglo wiec ja nie wierze, ze w naszym przypadku one jeszcze moga pomoc... ale wszystko pewnie zalezy od przyczyny zlych wynikow, a tego chyba nikt nie zna...

    Jeszcze mam nadzieję
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój przyjmuje witaminę c, witaminę d oraz profertil. Badań nasienia nie powtarzał od czerwca, ale od tego czasu dwa razy zaszłam w ciążę (które niestety straciłam) więc śmiem twierdzić, że wyniki musiały się choć trochę poprawić.

    U nas też były bakterie w nasieniu i brany antybiotyk.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 20 stycznia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Mój przyjmuje witaminę c, witaminę d oraz profertil. Badań nasienia nie powtarzał od czerwca, ale od tego czasu dwa razy zaszłam w ciążę (które niestety straciłam) więc śmiem twierdzić, że wyniki musiały się choć trochę poprawić.

    U nas też były bakterie w nasieniu i brany antybiotyk.
    Ja bym mimo wszystko je powtórzyła, u nas morfo na poziomie 0%, a jednak ciąże - choć na krótko cyklicznie się zdarzały.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Ja bym mimo wszystko je powtórzyła, u nas morfo na poziomie 0%, a jednak ciąże - choć na krótko cyklicznie się zdarzały.

    Nic ta wiedza w tym momencie i tak nam nie da. Jeśli nadal jest 0% no to jest, a jeśli więcej to super, no ale tyle. W tym momencie wydajemy wszystko co możemy na badania genetyczne, tabletki, mojego lekarza itd więc badanie nasienia najwcześniej powtórzymy pewnie marzec/kwiecień.

    U nas ciążę przydarzyły się po antybiotyku i pozbyciu się bakterii. Wcześniej prawie rok była cisza.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Nic ta wiedza w tym momencie i tak nam nie da. Jeśli nadal jest 0% no to jest, a jeśli więcej to super, no ale tyle. W tym momencie wydajemy wszystko co możemy na badania genetyczne, tabletki, mojego lekarza itd więc badanie nasienia najwcześniej powtórzymy pewnie marzec/kwiecień.

    U nas ciążę przydarzyły się po antybiotyku i pozbyciu się bakterii. Wcześniej prawie rok była cisza.
    A może inseminacja przy podkręceniu pewnych parametrów dałaby radę? W laboratorium na dzień dobry odrzuciliby felerne jednostki jeśli to właśnie w nich jest problem.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    A może inseminacja przy podkręceniu pewnych parametrów dałaby radę? W laboratorium na dzień dobry odrzuciliby felerne jednostki jeśli to właśnie w nich jest problem.

    Może, ale póki co jeszcze powalczymy. Dzięki za rady :*

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam takie pytanie, może któraś mi rozjaśni, czy przy niskiej morfologii, a aktualnie morfologii 1% - zajście w ciążę naturalnie jest ryzykowne? Mam na myśli ryzyko występowania wad rozwojowych u dziecka lub poronień. Gdzieś czytałam, że nie ma pewności, że do zapłodnienia dojdzie z udziałem prawidłowego plemnika i jest to duże ryzyko, więc zaczęłam się stresować, a to mi raczej nie pomaga. Może inseminacja byłaby bezpieczniejsza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem inseminacja Ci nic nie da, bo za wady u dziecka lub poronienie jest odpowiedzialna chromatyna pleamnika, czyli materiał genetyczny, który ze sobą nosi plemnik. Plemniki w dobrą chromatyną można wyselekcjonować tylko za pomocą ICSI jeśli się nie mylę :P

  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiara30 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam takie pytanie, może któraś mi rozjaśni, czy przy niskiej morfologii, a aktualnie morfologii 1% - zajście w ciążę naturalnie jest ryzykowne? Mam na myśli ryzyko występowania wad rozwojowych u dziecka lub poronień. Gdzieś czytałam, że nie ma pewności, że do zapłodnienia dojdzie z udziałem prawidłowego plemnika i jest to duże ryzyko, więc zaczęłam się stresować, a to mi raczej nie pomaga. Może inseminacja byłaby bezpieczniejsza?

    Plemnik o nieprawidłowej budowie wcale nie musi mieć uszkodzonego materiału genetycznego w środku. To są dwie osobne kwestie.

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż odebrał wyniki hormonów i ma zbyt niski testosteron. Był u androloga i ma brać Tamoxifen, czyli lek stosowany u kobiet z rakiem piersi. Czy może partner którejś z Was to brał?

    Darujemy sobie na razie zażywanie ziół na własną rękę, bo mogłyby wchodzić w interakcję...

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiara30 mysle,ze inseminacja nic nie da, nie wiem jakie maz ma inne parametry, ale moze byc Wam ciezko zajsc w ciaze przy takiej morfologi wiec ja bym smialo sie juz starala

    Jeszcze mam nadzieję
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za informacje. Trochę się uspokoiłam. Aktualnie czekamy na wyniki kariotypu z krwi. A My Nelcia póki co nie mamy co się starać, bo ja w ciągu roku starań nie miałam jeszcze owulacji, a mój organizm jedyne co produkuje to torbiele :/ Aktualnie mam na jajniku 6cm balon, już 35dc a ja wciąż czekam na okres i następny cykl znów bez stymulacji :( Nie dość, że sama mam problem to jeszcze mąż taka morfologia. W dodatku nie wiem czemu ale spada, bo we wrześniu była 4%, w październiku 2% a w grudniu już tylko 1%. Pozostałe parametry nie są najgorsze, choć w przeciwieństwie do morfologii z badania na badanie lepsze, tylko morfologia spada, nie rozumiem tego.

  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiara30 przykro mi z powodu braku owu, ja mam niby owu co msc i ok jest, a juz 1,5 roku i ciazy nie ma ;( z ta morfologia tez nie wiem o co chodzi maz mial najpierw 3% a ostatnie badanie 1%, musze zapytac mojego lekarza o to.

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a mam pytanie jakie badania hormonow powinien zrobic maz?

    Jeszcze mam nadzieję
‹‹ 197 198 199 200 201 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ