X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    Dziewczyny co to jest indeks teratozospermi? Co on oznacza
    oznacza? Sokoro indeks mieści się w normie a jest tylko 1% prawidłowych plemnikow

    Lucek i nas indeks teratozospermii jest ok a morfologia 1%. Gin nigdy a nim sie nie skupiał zawsze patrzył na inne parametry

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczynki. :)
    Witaminki zakupione zaczynamy walkę.
    Bój się teratozoospermio i hiperprolaktylemio ! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2016, 11:45

    tercia, ciekawa87 lubią tę wiadomość

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • tercia Przyjaciółka
    Postów: 81 188

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też wszystko zakupione, od wczoraj podjęliśmy agresywną walkę :D Mężu dzielnie wszystko łyka :P

    Lucek475, ciekawa87 lubią tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek Tercia jakie wit zakupiłyscie mężom?
    Oczywiście trzymam kciuki za powodzenie!!!!

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Lucek Tercia jakie wit zakupiłyscie mężom?
    Oczywiście trzymam kciuki za powodzenie!!!!

    ja kupiłam mojemu jaśnie panu:
    Androvit plus
    witaminę C
    Kwas Foliowy

    nie jest tego dużo bo bierze bromergam na prl wiec na poczatek mysle ze starczy po co faszerować wiadrem tabletek od razu :)

    tercia lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    ja kupiłam mojemu jaśnie panu:
    Androvit plus
    witaminę C
    Kwas Foliowy

    nie jest tego dużo bo bierze bromergam na prl wiec na poczatek mysle ze starczy po co faszerować wiadrem tabletek od razu :)
    No powiem ci ze zestaw dobry!!! Kochana wierze ze się uda nasienie poprawić i będziesz mama!!!!!

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    No powiem ci ze zestaw dobry!!! Kochana wierze ze się uda nasienie poprawić i będziesz mama!!!!!
    Wszystkim się uda nie ważne czy naturalnie czy ze wspomaganie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2016, 17:31

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • tercia Przyjaciółka
    Postów: 81 188

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Lucek Tercia jakie wit zakupiłyscie mężom?
    Oczywiście trzymam kciuki za powodzenie!!!!

    U nas:
    - kwas foliowy
    - magnez + b6
    - salfazin
    - L-karnityna
    - maca
    - witamina C

    Będzie, jak ma być, a wierzę, że i nam się kiedyś poszczęści :)

    Lucek475 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek i Tercia uda się i tego sie kochane trzymajmy!!!!!

    tercia lubi tę wiadomość

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 3 lutego 2016, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wracam do Was. Mąż świeżo po wizycie u urologa i zastanawiam się, co o tym myśleć.
    W skrócie - mojemu mężowi wyszła w zeszłym roku marna morfologia, tzn. 1%. Powód nieznany - mąż wysportowany, je zdrowo i nie ma dużych stresów.
    Po paru miesiącach brania suplementów powtórzył badania i wyszło jeszcze gorzej - morfologia bez zmian, do tego ruchliwość i koncentracja poniżej normy.
    W międzyczasie gin przebadał mnie na prawo i lewo i u mnie wszystko gra.

    Mój gin wysłał męża do urologa, usg wyszło dobrze. Urolog nie widzi potrzeby sprawdzania hormonów, każe nic nie robić, tylko naturalnie próbować kolejnych 6 miesięcy.

    Jeśli chodzi o czas starań, to staraliśmy się 5 miesięcy, potem mieliśmy przerwę zdrowotną i teraz staramy się 6 miesięcy.

    Jak myślicie, drążyć jeszcze u innych lekarzy czy faktycznie wrzucić na luz i mieć nadzieję?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2016, 22:26

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 3 lutego 2016, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Dziewczyny, wracam do Was. Mąż świeżo po wizycie u urologa i zastanawiam się, co o tym myśleć.
    W skrócie - mojemu mężowi wyszła w zeszłym roku marna morfologia, tzn. 1%. Powód nieznany - mąż wysportowany, je zdrowo i nie ma dużych stresów.
    Po paru miesiącach brania suplementów powtórzył badania i wyszło jeszcze gorzej - morfologia bez zmian, do tego ruchliwość i koncentracja poniżej normy.
    W międzyczasie gin przebadał mnie na prawo i lewo i u mnie wszystko gra.

    Mój gin wysłał męża do urologa, usg wyszło dobrze. Urolog nie widzi potrzeby sprawdzania hormonów, każe nic nie robić, tylko naturalnie próbować kolejnych 6 miesięcy.

    Jeśli chodzi o czas starań, to staraliśmy się 5 miesięcy, potem mieliśmy przerwę zdrowotną i teraz staramy się 6 miesięcy.

    Jak myślicie, drążyć jeszcze u innych lekarzy czy faktycznie wrzucić na luz i mieć nadzieję?
    Zróbcie hormony. U nas w tym tkwi problem. A badanie hormonów z krwi przecież można zrobić bez problemu na własną reke. Nawet dla świętego spokoju bym zrobiła

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 3 lutego 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek, dzięki, dobry pomysł, żeby przebadać na własna rękę. A co badaliscie poza testosteronem?

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 3 lutego 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red wrote:
    Lucek, dzięki, dobry pomysł, żeby przebadać na własna rękę. A co badaliscie poza testosteronem?
    Od tego w ogóle zaczęliśmy. Testosteron lh fh prolaktyne i jeszcze chyba estrdiol dokładnie nie pamiętam nazw przed badaniami wstrzemięźliwość i z samego rana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2016, 23:12

    Lady In Red lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • malsandi Znajoma
    Postów: 22 9

    Wysłany: 4 lutego 2016, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki, jestem tu nowa...
    Staramy się o dzidzię 2 lata z groszem i nic więc po moich wynikach, które są dobre wysłałam męża na badanie nasienia (październik) i niestety teratozoospermia tylko 1% prawidłowych plemników :( reszta wszystko w normie nawet dobre wyniki oprócz tej morfologii ... ;/ no ale daliśmy sobie czas, mąż łyka profertil, teraz jakieś dropsy Babystart nie wiem dokładnie jaka nazwa...
    moja gin mówi, że nie ma na to reguły (mąż wysportowany, zdrowo się odżywia, nie pali, pije okazjonalnie, ćwiczy) albo genetyka albo jakieś choroby w dzieciństwie np. świnka.
    Trzeba było się z wynikiem pogodzić, teraz w marcu ma kolejne badanie nasienia, strasznie się boję i zarazem jestem ciekawa co wyjdzie! Po wynikach jadę do mojej gin na poważną rozmowę, co robimy dalej :)
    oczywiście jestem pozytywnie nastawiona!!!! Dam znać!

    Sandra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2016, 00:06

    Czekając na skarb ... :)
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 4 lutego 2016, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Malsandi, witamy!
    Trochę jakbym czytała swoją historię, tylko my staramy się krócej i jesteśmy już po powtórce badań męża.
    Są na tym wątku przykłady na to, że powtórne badania mogą byc dużo lepsze. Są pary, które startowały ze słabymi wynikami, a udało się zaciążyć :) Tak że powodzenia i żeby się udało mimo słabych żołnierzy - czego Tobie i sobie życzę.

    malsandi lubi tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • tercia Przyjaciółka
    Postów: 81 188

    Wysłany: 4 lutego 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady In Red, my badaliśmy:
    - testosteron
    - estradiol (ważne, aby badać z testosteronem),
    - FSH,
    - LH,
    - TSH,
    - prolaktyna,
    - progesteron.

    My też mamy morfologię 1% i dużo zamieszania wyszło w tych hormonach.
    Powodzenia

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 4 lutego 2016, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, tercia. Zrobimy.

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 lutego 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady in Red witaj po długiej nieobecności:)

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 4 lutego 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ! Jestem nowa. Staramy się z partnerem o dziecko intensywnie od dobrych kilku miesięcy. Czeka mnie komplet badań, a na dodatek mój partner ma słabą morfologię 3 % dowiedziałam się wczoraj. Jestem załamana. Jestem młoda i myślałam, że wszystko uda się bez problemu. Mój partner jest ode mnie starszy, ale nie myślałam, że dotknie mnie również problem z zajściem w ciąże okazało się to ogromnym szokiem i nie potrafię sobie poradzić z tym.

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 lutego 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa wrote:
    Hej ! Jestem nowa. Staramy się z partnerem o dziecko intensywnie od dobrych kilku miesięcy. Czeka mnie komplet badań, a na dodatek mój partner ma słabą morfologię 3 % dowiedziałam się wczoraj. Jestem załamana. Jestem młoda i myślałam, że wszystko uda się bez problemu. Mój partner jest ode mnie starszy, ale nie myślałam, że dotknie mnie również problem z zajściem w ciąże okazało się to ogromnym szokiem i nie potrafię sobie poradzić z tym.
    Patka witaj. Morfologia 3% nie jest zła. Niejeden facet chciałby taką mieć a tak na poważnie podaj inne parametry nasienia bo bierze się pod uwagę całosć badania

‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ