X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 4 lutego 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Patka witaj. Morfologia 3% nie jest zła. Niejeden facet chciałby taką mieć a tak na poważnie podaj inne parametry nasienia bo bierze się pod uwagę całosć badania

    Oprócz morfologi inne parametry w normie (ilość ruchliwość itp. tylko żołnierzyków dobrej jakości niewiele). Zastanawiam się nad zrobieniem kompleksowych badań sobie i czy po tym nie spróbować od razu inseminacji. Mój partner jest starszy ode mnie i boje się, że z czasem parametry mogą się jeszcze obniżyć. Ja mam dopiero 25 lat i jakieś problemy mam( zaburzenia cyklu itp.),ale w związku z tym, że nie robiłam jeszcze szczegółowych badań trudno powiedzieć. Załamałam się bo złych wyników partnera się nie spodziewałam. Jesteśmy ze sobą kilka dobrych lat i nie przypuszczałam, że może być u niego coś nie tak. dopiero po kilu miesiącach starań zaczęło mnie to zastanawiać więc zrobił badanie nasienia.

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 4 lutego 2016, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa wrote:
    Oprócz morfologi inne parametry w normie (ilość ruchliwość itp. tylko żołnierzyków dobrej jakości niewiele). Zastanawiam się nad zrobieniem kompleksowych badań sobie i czy po tym nie spróbować od razu inseminacji. Mój partner jest starszy ode mnie i boje się, że z czasem parametry mogą się jeszcze obniżyć. Ja mam dopiero 25 lat i jakieś problemy mam( zaburzenia cyklu itp.),ale w związku z tym, że nie robiłam jeszcze szczegółowych badań trudno powiedzieć. Załamałam się bo złych wyników partnera się nie spodziewałam. Jesteśmy ze sobą kilka dobrych lat i nie przypuszczałam, że może być u niego coś nie tak. dopiero po kilu miesiącach starań zaczęło mnie to zastanawiać więc zrobił badanie nasienia.
    Witaj Patka,
    my bardzo bysmy chcieli miec 3% ....

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 4 lutego 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa, ale co znaczy w normie...
    w normie jest:
    100 mln/ml i ruch a+b 70%
    ale także:
    15,1 mln/ml z ruchem a+g 32,1%
    a różnica zasadnicza...

    bierze się pod uwagę całość badania...
    Możesz tu poczytać
    http://badanie-nasienia.pl/o-badaniu-nasienia/bledy-najczesciej-popelniane-przy-interpretacji-wyniku-badania-nasienia/

    2020 :)
    2023 :)
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 4 lutego 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Patkaaa, ale co znaczy w normie...
    w normie jest:
    100 mln/ml i ruch a+b 70%
    ale także:
    15,1 mln/ml z ruchem a+g 32,1%
    a różnica zasadnicza...

    bierze się pod uwagę całość badania...
    Możesz tu poczytać
    http://badanie-nasienia.pl/o-badaniu-nasienia/bledy-najczesciej-popelniane-przy-interpretacji-wyniku-badania-nasienia/
    Napisze szczegółowo później dzięki

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 lutego 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka tak jak ci pisalam napisz dokładnie wszystkie parametry, bo morfologia przy małej ilości a przy duzej jest różnica :)

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 4 lutego 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgodnie z obietnicą podaje wyniki.
    Objętość 6ml
    Czas upłynnienia 15
    PH 7,2
    Wygląd prawidłowy
    Lepkość prawidłowa
    Wynik HOS testu 84,5
    Żywe plemniki 80
    Koncentracja mln/ml 66., mln/ejakulat 396
    Plrmniki ruchliee 79%
    Ruch postepowy 73%
    Ruch niepostępowy 6%
    Plemniko prawidłowe 3%
    Nieprawidłowe 97%
    Wady główki 97%
    Wady wstawki 2%
    Wady witki 2%
    Krople cytoplazmatyczne 0%

    Inne komórki 0,0

    Co o tym myślicie?

  • świeżnka Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 4 lutego 2016, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny chciałam wam dodać otuchy:-) z naszą morfologią 2% i bardzo słabym ruchem postępowym udało nam sie właśnie zajść w ciążę natularnie gdzie lekarze mówili że to jak wygrać w totka. no wygraliśmy!!! a jak wiecie mój mąż nie chciał się leczyć, więc nie robiliśmy nic by poprawić parametry.
    Zyczę wam kochane tez takiego szczęścia:-) Pozdrawiam.

    Lady In Red, makota, Lucek475, ciekawa87, ewela88 lubią tę wiadomość

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 4 lutego 2016, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    świeżnka wrote:
    dziewczyny chciałam wam dodać otuchy:-) z naszą morfologią 2% i bardzo słabym ruchem postępowym udało nam sie właśnie zajść w ciążę natularnie gdzie lekarze mówili że to jak wygrać w totka. no wygraliśmy!!! a jak wiecie mój mąż nie chciał się leczyć, więc nie robiliśmy nic by poprawić parametry.
    Zyczę wam kochane tez takiego szczęścia:-) Pozdrawiam.
    Bardzo się cieszę i dziękuję za ten wpis na pewno wiele dziewczyn to podbuduje i oczywiście szczęśliwego rozwiązania!

    świeżnka lubi tę wiadomość

  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 4 lutego 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swieznka, GRATULACJE!!! Kocham takie historie, podnoszą na duchu. Życzę Ci superoskiej ciąży.

    świeżnka lubi tę wiadomość

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka ogólnie badania są dobre. w prawdzie macie dużo plemników ale koncentracja mogłaby być większa. Żeby ją zwiększyć daj mężowi profilaktycznie jakieś witaminy ale nie masz się czym martwić. Niejedna z nas chciałaby takie wyniki u swoich mężów zobaczyć :)

    świeżnka gratulację. dajesz nadzieję, ze jednak nie trzeba tracić nadziei. Dbaj teraz o siebie, wypoczywaj dużo i życzę zdrowo rozwijającej się ciąży

    świeżnka lubi tę wiadomość

  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 4 lutego 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    świeżnka gratulacje prosto z serca!!!!! taka radosna wiadomość na wieczór <3 pochwal się który to tydzień - miałaś już wizytę u gina? spokojnej ciąży życzę :)

    świeżnka lubi tę wiadomość

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 5 lutego 2016, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja również Was pocieszę! W tym samym cyklu, kiedy odebralismy wyniki męża z morfologią 2,44% udało się zajść w ciążę. Beta HCG przyrasta i mam nadzieję ze wszystko będzie ok.
    Czego życzę każdej z Was!

    makota, ciekawa87, Lady In Red lubią tę wiadomość

    uwo93e3kacedpezy.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 5 lutego 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_08 wrote:
    Dziewczyny ja również Was pocieszę! W tym samym cyklu, kiedy odebralismy wyniki męża z morfologią 2,44% udało się zajść w ciążę. Beta HCG przyrasta i mam nadzieję ze wszystko będzie ok.
    Czego życzę każdej z Was!
    Asia znów słowa pocieszenia i motywacja do dalszej walki!!!! Trzymaj się kochana dbaj o siebie i maluszka i nas nie odpuszczaj!!!! Udało się wam naturalnie czy dzięki IUI?

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 5 lutego 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo za informacje.

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 5 lutego 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, udało się naturalnie. Byliśmy w tym cyklu po raz pierwszy w klinice i chcieli nam wcisnąć IUI, ale się nie daliśmy- zawdzęczamy jednak klinice piękną owulkę z Femarą i Pregnylem. Szczegóły naszej przygody z kliniką i tym cyklem u mnie w pamiętniku :)

    uwo93e3kacedpezy.png
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 5 lutego 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_08 wrote:
    Ciekawa, udało się naturalnie. Byliśmy w tym cyklu po raz pierwszy w klinice i chcieli nam wcisnąć IUI, ale się nie daliśmy- zawdzęczamy jednak klinice piękną owulkę z Femarą i Pregnylem. Szczegóły naszej przygody z kliniką i tym cyklem u mnie w pamiętniku :)
    kochana jeszcze raz ogromne gratki dla was. Będziecie cudownymi rodzicami po takim cudzie. Całuję mocno

  • świeżnka Znajoma
    Postów: 28 6

    Wysłany: 5 lutego 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makota wrote:
    świeżnka gratulacje prosto z serca!!!!! taka radosna wiadomość na wieczór <3 pochwal się który to tydzień - miałaś już wizytę u gina? spokojnej ciąży życzę :)
    to początek 7 tygodnia, na wizycie byłam, miałam usg ale to było w 5-tym tygodniu więc nie było jeszcze serduszka, teraz idę 15-tego:-). Wszystko dobrze jest, tylko mdli strasznie, ale co tam :-).
    Dziewczyny trzymam za was kciuki, mocno ściskam i będę zaglądać :-)

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 5 lutego 2016, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jak u mnie wszystko jest ok i jak dostanę leki wspomagajace owulacje mimo że występuje u mnie naturalnie to to coś dbać aby zajść w ciążę przy teratozoospermi?

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 6 lutego 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek jak najbardziej. Po współżyciu ok. Owulacji leż z nogami w górze.

  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 6 lutego 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się że tyle szczęścia w koło. Byłam dzisiaj na usg jestem tuż przed owulacją także w weekend działamy. Wierzę że uda się naturalnie. W poniedziałek kolejne usg czy pęcherzyk pękł. Wierzę że gdzieś czeka ten idealny plemnik właśnie teraz.

‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ