X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Patkaaa Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2016, 16:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciekawa87 wrote:
    Patka witaj. Morfologia 3% nie jest zła. Niejeden facet chciałby taką mieć a tak na poważnie podaj inne parametry nasienia bo bierze się pod uwagę całosć badania

Oprócz morfologi inne parametry w normie (ilość ruchliwość itp. tylko żołnierzyków dobrej jakości niewiele). Zastanawiam się nad zrobieniem kompleksowych badań sobie i czy po tym nie spróbować od razu inseminacji. Mój partner jest starszy ode mnie i boje się, że z czasem parametry mogą się jeszcze obniżyć. Ja mam dopiero 25 lat i jakieś problemy mam( zaburzenia cyklu itp.),ale w związku z tym, że nie robiłam jeszcze szczegółowych badań trudno powiedzieć. Załamałam się bo złych wyników partnera się nie spodziewałam. Jesteśmy ze sobą kilka dobrych lat i nie przypuszczałam, że może być u niego coś nie tak. dopiero po kilu miesiącach starań zaczęło mnie to zastanawiać więc zrobił badanie nasienia.

• Lucek475 Przyjaciółka

Wysłany: 4 lutego 2016, 17:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa wrote:
    Oprócz morfologi inne parametry w normie (ilość ruchliwość itp. tylko żołnierzyków dobrej jakości niewiele). Zastanawiam się nad zrobieniem kompleksowych badań sobie i czy po tym nie spróbować od razu inseminacji. Mój partner jest starszy ode mnie i boje się, że z czasem parametry mogą się jeszcze obniżyć. Ja mam dopiero 25 lat i jakieś problemy mam( zaburzenia cyklu itp.),ale w związku z tym, że nie robiłam jeszcze szczegółowych badań trudno powiedzieć. Załamałam się bo złych wyników partnera się nie spodziewałam. Jesteśmy ze sobą kilka dobrych lat i nie przypuszczałam, że może być u niego coś nie tak. dopiero po kilu miesiącach starań zaczęło mnie to zastanawiać więc zrobił badanie nasienia.
    Witaj Patka,
    my bardzo bysmy chcieli miec 3% ....

Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • Ajka Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2016, 17:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patkaaa, ale co znaczy w normie...
    w normie jest:
    100 mln/ml i ruch a+b 70%
    ale także:
    15,1 mln/ml z ruchem a+g 32,1%
    a różnica zasadnicza...

bierze się pod uwagę całość badania...
    Możesz tu poczytać
    http://badanie-nasienia.pl/o-badaniu-nasienia/bledy-najczesciej-popelniane-przy-interpretacji-wyniku-badania-nasienia/

0ZEbp2.png
    C7aup2.png
  • Patkaaa Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2016, 18:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Patkaaa, ale co znaczy w normie...
    w normie jest:
    100 mln/ml i ruch a+b 70%
    ale także:
    15,1 mln/ml z ruchem a+g 32,1%
    a różnica zasadnicza...

bierze się pod uwagę całość badania...
    Możesz tu poczytać
    http://badanie-nasienia.pl/o-badaniu-nasienia/bledy-najczesciej-popelniane-przy-interpretacji-wyniku-badania-nasienia/
    Napisze szczegółowo później dzięki

• ciekawa87 Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2016, 18:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka tak jak ci pisalam napisz dokładnie wszystkie parametry, bo morfologia przy małej ilości a przy duzej jest różnica :)

• Patkaaa Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2016, 19:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgodnie z obietnicą podaje wyniki.
    Objętość 6ml
    Czas upłynnienia 15
    PH 7,2
    Wygląd prawidłowy
    Lepkość prawidłowa
    Wynik HOS testu 84,5
    Żywe plemniki 80
    Koncentracja mln/ml 66., mln/ejakulat 396
    Plrmniki ruchliee 79%
    Ruch postepowy 73%
    Ruch niepostępowy 6%
    Plemniko prawidłowe 3%
    Nieprawidłowe 97%
    Wady główki 97%
    Wady wstawki 2%
    Wady witki 2%
    Krople cytoplazmatyczne 0%

Inne komórki 0,0

Co o tym myślicie?

• świeżnka Znajoma

Wysłany: 4 lutego 2016, 20:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny chciałam wam dodać otuchy:-) z naszą morfologią 2% i bardzo słabym ruchem postępowym udało nam sie właśnie zajść w ciążę natularnie gdzie lekarze mówili że to jak wygrać w totka. no wygraliśmy!!! a jak wiecie mój mąż nie chciał się leczyć, więc nie robiliśmy nic by poprawić parametry.
    Zyczę wam kochane tez takiego szczęścia:-) Pozdrawiam.

Lady In Red, makota, Lucek475, ciekawa87, ewela88 lubią tę wiadomość

• Patkaaa Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2016, 20:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    świeżnka wrote:
    dziewczyny chciałam wam dodać otuchy:-) z naszą morfologią 2% i bardzo słabym ruchem postępowym udało nam sie właśnie zajść w ciążę natularnie gdzie lekarze mówili że to jak wygrać w totka. no wygraliśmy!!! a jak wiecie mój mąż nie chciał się leczyć, więc nie robiliśmy nic by poprawić parametry.
    Zyczę wam kochane tez takiego szczęścia:-) Pozdrawiam.
    Bardzo się cieszę i dziękuję za ten wpis na pewno wiele dziewczyn to podbuduje i oczywiście szczęśliwego rozwiązania!

świeżnka lubi tę wiadomość

• Lady In Red Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2016, 21:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swieznka, GRATULACJE!!! Kocham takie historie, podnoszą na duchu. Życzę Ci superoskiej ciąży.

f2w3o7esakw6aknm.png
  • ciekawa87 Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2016, 22:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka ogólnie badania są dobre. w prawdzie macie dużo plemników ale koncentracja mogłaby być większa. Żeby ją zwiększyć daj mężowi profilaktycznie jakieś witaminy ale nie masz się czym martwić. Niejedna z nas chciałaby takie wyniki u swoich mężów zobaczyć :)

świeżnka gratulację. dajesz nadzieję, ze jednak nie trzeba tracić nadziei. Dbaj teraz o siebie, wypoczywaj dużo i życzę zdrowo rozwijającej się ciąży

• makota Autorytet

Wysłany: 4 lutego 2016, 22:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    świeżnka gratulacje prosto z serca!!!!! taka radosna wiadomość na wieczór <3 pochwal się który to tydzień - miałaś już wizytę u gina? spokojnej ciąży życzę :)

relgwn15uyzm1mjb.png
  • Asia_08 Autorytet

Wysłany: 5 lutego 2016, 08:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja również Was pocieszę! W tym samym cyklu, kiedy odebralismy wyniki męża z morfologią 2,44% udało się zajść w ciążę. Beta HCG przyrasta i mam nadzieję ze wszystko będzie ok.
    Czego życzę każdej z Was!

makota, ciekawa87, Lady In Red lubią tę wiadomość

uwo93e3kacedpezy.png
  • ciekawa87 Autorytet

Wysłany: 5 lutego 2016, 10:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_08 wrote:
    Dziewczyny ja również Was pocieszę! W tym samym cyklu, kiedy odebralismy wyniki męża z morfologią 2,44% udało się zajść w ciążę. Beta HCG przyrasta i mam nadzieję ze wszystko będzie ok.
    Czego życzę każdej z Was!
    Asia znów słowa pocieszenia i motywacja do dalszej walki!!!! Trzymaj się kochana dbaj o siebie i maluszka i nas nie odpuszczaj!!!! Udało się wam naturalnie czy dzięki IUI?

• Patkaaa Autorytet

Wysłany: 5 lutego 2016, 10:27

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo za informacje.

ciekawa87 lubi tę wiadomość

• Asia_08 Autorytet

Wysłany: 5 lutego 2016, 16:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, udało się naturalnie. Byliśmy w tym cyklu po raz pierwszy w klinice i chcieli nam wcisnąć IUI, ale się nie daliśmy- zawdzęczamy jednak klinice piękną owulkę z Femarą i Pregnylem. Szczegóły naszej przygody z kliniką i tym cyklem u mnie w pamiętniku :)

uwo93e3kacedpezy.png
  • ciekawa87 Autorytet

Wysłany: 5 lutego 2016, 21:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_08 wrote:
    Ciekawa, udało się naturalnie. Byliśmy w tym cyklu po raz pierwszy w klinice i chcieli nam wcisnąć IUI, ale się nie daliśmy- zawdzęczamy jednak klinice piękną owulkę z Femarą i Pregnylem. Szczegóły naszej przygody z kliniką i tym cyklem u mnie w pamiętniku :)
    kochana jeszcze raz ogromne gratki dla was. Będziecie cudownymi rodzicami po takim cudzie. Całuję mocno

• świeżnka Znajoma

Wysłany: 5 lutego 2016, 22:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    makota wrote:
    świeżnka gratulacje prosto z serca!!!!! taka radosna wiadomość na wieczór <3 pochwal się który to tydzień - miałaś już wizytę u gina? spokojnej ciąży życzę :)
    to początek 7 tygodnia, na wizycie byłam, miałam usg ale to było w 5-tym tygodniu więc nie było jeszcze serduszka, teraz idę 15-tego:-). Wszystko dobrze jest, tylko mdli strasznie, ale co tam :-).
    Dziewczyny trzymam za was kciuki, mocno ściskam i będę zaglądać :-)

• Lucek475 Przyjaciółka

Wysłany: 5 lutego 2016, 23:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jak u mnie wszystko jest ok i jak dostanę leki wspomagajace owulacje mimo że występuje u mnie naturalnie to to coś dbać aby zajść w ciążę przy teratozoospermi?

Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • ciekawa87 Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2016, 10:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek jak najbardziej. Po współżyciu ok. Owulacji leż z nogami w górze.

• Patkaaa Autorytet

Wysłany: 6 lutego 2016, 12:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się że tyle szczęścia w koło. Byłam dzisiaj na usg jestem tuż przed owulacją także w weekend działamy. Wierzę że uda się naturalnie. W poniedziałek kolejne usg czy pęcherzyk pękł. Wierzę że gdzieś czeka ten idealny plemnik właśnie teraz.

‹‹ 21 22 23 24 25 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ