X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 24 września 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poziomka6 wrote:
    A w tym byłyteż badania przed in vitro, np genetyka?
    Nie robiliśmy genetyki.
    W sumie żadnych badań przed samym jakiś specjalnych nie robiliśmy - wszystkie mieliśmy zrobione już w czasie starań i były aktualne

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • nika25 Znajoma
    Postów: 29 0

    Wysłany: 26 września 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam my zaczynamy dopiero walkę męża wynik to plemniki prawidłowa ilosc prawidłowy ruch ale tylko 1% prawidłowej budowy

    starania o kolejne szczęście
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 26 września 2018, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika25 wrote:
    Witam my zaczynamy dopiero walkę męża wynik to plemniki prawidłowa ilosc prawidłowy ruch ale tylko 1% prawidłowej budowy
    Witaj. A robiliście dodatkowe badania? Fragmentację DNA plemnika i HBA?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2018, 18:34

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nika25 Znajoma
    Postów: 29 0

    Wysłany: 26 września 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monik123 tak mamy takie zalecenie

    starania o kolejne szczęście
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 26 września 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika25 wrote:
    monik123 tak mamy takie zalecenie
    Te badania dużo wnoszą do diagnostyki...nam zlecono tylko fragmentację DNA, która wyszła dobrze i szukaliśmy przyczyny u mnie, a potem dowiedziałam się o badaniu HBA, które wyszło źle :( a za nami 2 inseminacje i łącznie ponad 2,5 roku starań...

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • nika25 Znajoma
    Postów: 29 0

    Wysłany: 26 września 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie na razie wszystko jest ok maż ma wykonać dna hba i msome

    starania o kolejne szczęście
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 27 września 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi, bo nie słyszałam o tych badaniach hba i msome, czy jeśli się jest się w stanie jakoś polepszyc nasienie w zależności od wyników.
    Nie ukrywam, że szkoda mi kasy na badania które mówią mi tylko że nasienie jest złe i mówiące pod jakim kątem złe i ze jedyna szansa to IVF, my juz jesteśmy zdecydowani na IVF, więc szkoda mi kasy na takie badania, ale jeśli dzięki nim udałoby się wdrożyc jakieś właściwe leczenie które jest szansa że dałoby efekty to jestem za, stąd pytam.

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 27 września 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    Powiedzcie mi, bo nie słyszałam o tych badaniach hba i msome, czy jeśli się jest się w stanie jakoś polepszyc nasienie w zależności od wyników.
    Nie ukrywam, że szkoda mi kasy na badania które mówią mi tylko że nasienie jest złe i mówiące pod jakim kątem złe i ze jedyna szansa to IVF, my juz jesteśmy zdecydowani na IVF, więc szkoda mi kasy na takie badania, ale jeśli dzięki nim udałoby się wdrożyc jakieś właściwe leczenie które jest szansa że dałoby efekty to jestem za, stąd pytam.
    Najczęściej mówi się, ze HBA jest wartością w miarę stałą i nie da się tego raczej poprawić.

    Vaina lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 27 września 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Najczęściej mówi się, ze HBA jest wartością w miarę stałą i nie da się tego raczej poprawić.
    Dzieki :)

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 27 września 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaina wrote:
    Powiedzcie mi, bo nie słyszałam o tych badaniach hba i msome, czy jeśli się jest się w stanie jakoś polepszyc nasienie w zależności od wyników.
    Nie ukrywam, że szkoda mi kasy na badania które mówią mi tylko że nasienie jest złe i mówiące pod jakim kątem złe i ze jedyna szansa to IVF, my juz jesteśmy zdecydowani na IVF, więc szkoda mi kasy na takie badania, ale jeśli dzięki nim udałoby się wdrożyc jakieś właściwe leczenie które jest szansa że dałoby efekty to jestem za, stąd pytam.
    HBA warto zrobić, bo jeśli wyjdzie poniżej normy to stosują wtedy pICSI, niewiele się dopłaca, a większa szansa na powodzenie ;)

    Vaina lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 27 września 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my za pierwszym razem mieliśmy IMSI, choc nasienie ok, u mnie w klinice tylko IMSI :)

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • Betti2018 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 1 października 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dzieczyny, jestem tutaj nowa i chciałam się podzielić moja historią i małego wsparcia ponieważ mam małe i duże obawy. Zacznijmy od początku w Kwietniu 2018r. Mój mąż zrobił badanie nasienia i wynik wyszedł 0% o prawidłowej budowie nie muszę pisać jaka była reakcja :( Pani Ginekolog powiedziała że powinniśmy się starać o Invitro lecz zna przypadki że jest możliwa naturalna ciąża. Troszkę nas to wszystko zaskoczyło więc po przeczytaniu informacji na internecie kupiliśmy tabletki dla męża i zaczęliśmy stosować wszystkie środki aby poprawić wynik. Doszliszlismy do wniosku że do Invitro będziemy podchodzić w nowym roku i... Niespodzianka jestem w 8tc radość przeplatana z niepokojem, ponieważ czytając na forum wiele kobiet poroniło w różnych tygodniach ciąży, lecz jestem ciekawa czy którejś udało się urodzić i czy dziecko było zdrowe. Pytam bo jak wyszło że jestem w ciąży poszłam do innego ginekologa ponieważ moja była na urlopie i przedstawiam mu moje wyniki i od razu stwierdził żebym się nastawia że dziecko będzie chore :( więc szukam odpowiedzi na moje zmartwienie.

  • monik123 Autorytet
    Postów: 3143 2511

    Wysłany: 1 października 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj. Przede wszystkim gratulacje :) myślę, że lekarz nie powinien w ten sposób mówić, czytałam o kilku przypadkach ciąż naturalnych z niską morfologią, przecież wystarczy jeden zdrowy plemnik żeby zapłodnić jajeczko, a jeśli pozostałe parametry (ruch, ilość) były w normie to np morfologia mogła podskoczyć dzięki tabletkom lub po prostu znalazł się jeden siłacz :)
    Teraz musisz wierzyć w swoje maleństwo, żeby było wszystko w porządku :) powodzenia!

    Starania od 02.2016
    Nk 24->10% HBA 52% morfologia 2%-4%
    2xIUI :(
    02.2019 pICSI - 4 zarodki - 1xcb
    06.2020 pICSI - 8 zarodków
    08.2020 - crio 1x 2BB ;(
    11.2020 - crio 2x 3AA ;(
    01.2021 - crio 1 x 3AA ;(
    Zostały 4❄
  • Betti2018 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 1 października 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo i staram się wierzyć że będzie dobrze lecz czekam teraz na 12 - 13 tc żeby zrobić badania prenatarne. A w dodatku mam wysoki wynik tarczycy jutro lecę do endokrynologa. Pozdrawiam.

  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 1 października 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiście jest tak, że dużo ciąży z morfologii 0% nie utrzymuje się, natomiast kompletną bzdurą jest to, że dziecko będzie chore, bo morfologia wynosiła 0%. Jedno nie ma z drugim nic wspólnego, pytałam o to mojego lekarza z kliniki niepłodności.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • qosia Przyjaciółka
    Postów: 116 70

    Wysłany: 1 października 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti może moja historia podniesie Cię na duchu. W lutym i maju 2017 r.mieliśmy zerową morfologię i znacznie obniżone pozostałę parametry a na początku września zaszłam naturalnie w ciążę. Też wtedy bardzo się bałam czy donoszę ciążę i czy wszystko będzie ok. Jutro mój synek kończy 4 miesiące i jest okazem zdrowia :-)

    Zerknij na wątek "Dziewczyny, które zafasolkowały", bo takich histori jest więcej :-)

    Musisz wierzyć w swoją Kruszynkę, bo kto inny ma to zrobić, jak nie Ty?!
    Bądź dobrej myśli. Życzę nudnej i spokojnej ciąży :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2018, 21:37

    isiaaaa92 lubi tę wiadomość

    mhsv2n0avtn4fkhw.png
  • Betti2018 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 1 października 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saja i gosia dziękuję i łezka w oku się pojawiła. Też pytałam o to moją ginekolog i to samo mi powiedziała co Tobie Saja ale za dużo czytam na internecie i już człowiek sam niewie co myśleć. Gosia zaraz zacznę czytać ten wątek.

  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 2 października 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam, chciałam podzielić się naszymi wynikami i zarazem prosić o jakieś porady, opinie. Być może, u którejś z Was występują podobne problemy.

    Mąż 28 lat, w dzieciństwie przeszedł operację z powodu wnętrostwa jednostronnego. W wieku 18 lat przeszedł powikłania po anginie w postaci zapalenia jąder.

    Wyniki badań:

    Okres abstynencji 4 dni
    Czas upłynnienia 40 min
    pH 8.1
    Objętość 2,5 ml
    Koncentracja plemników 17,0 mln/ml
    Aglutynacja -
    Ilość plemników w ejakulacie 42,5 mln
    Ruch postępowy 70 %
    Ruch niepostępowy 8 %
    Ogólny % ruchliwych 78%
    Brak ruchu 22%
    Formy prawidłowe 3%
    Formy nieprawidłowe 97%
    Uszkodzone główki 94
    Uszkodzone witki 17
    Uszkodzone szyjki/wstawki 36
    Kropla cytoplazmy 0
    Plemniki żywe 86%
    Plemniki martwe 14%
    Plemniki ruchliwe z przyłączoną granulką 2% / wynik negatywny
    Koncentracja aktywnych leukocytów 0,8 mln/ml
    Koncentracja komórek okrągłych 0,5 mln/ml

    Wyniki pokazywałam mojemu ginekologowi ,który zwrócił uwagę na słabą morfologię i problem z ruchliwością. Co do morfologi to się zgodzę , ale ruchliwość wydawała mi się właśnie jak najbardziej w porządku.

    Mąż dostał skierowanie do urologa, ja na wszystkie badania hormonalne bo jeśli wyniki męża się poprawią to wtedy lekarz wystawi mi skierowanie na hsg. Powiedział, że bez poprawy nasienia nie ma sensu robić u mnie tego badania.

    Staramy się dopiero 4 miesiąc więc jeszcze nie panikuje za bardzo , ale mimo to martwię się, że będziemy mieć problem z naturalnym poczęciem.
    Do tego wszystkiego mam tyłozgięcie macicy i choruję na niedoczynność tarczycy co nie ułatwia sprawy.

    Obawiam się , że choroby które przeszedł mąż nie pozwolą na poprawę jakości nasienia...



  • Vaina Autorytet
    Postów: 2029 1760

    Wysłany: 2 października 2018, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti2018 wrote:
    Cześć dzieczyny, jestem tutaj nowa i chciałam się podzielić moja historią i małego wsparcia ponieważ mam małe i duże obawy. Zacznijmy od początku w Kwietniu 2018r. Mój mąż zrobił badanie nasienia i wynik wyszedł 0% o prawidłowej budowie nie muszę pisać jaka była reakcja :( Pani Ginekolog powiedziała że powinniśmy się starać o Invitro lecz zna przypadki że jest możliwa naturalna ciąża. Troszkę nas to wszystko zaskoczyło więc po przeczytaniu informacji na internecie kupiliśmy tabletki dla męża i zaczęliśmy stosować wszystkie środki aby poprawić wynik. Doszliszlismy do wniosku że do Invitro będziemy podchodzić w nowym roku i... Niespodzianka jestem w 8tc radość przeplatana z niepokojem, ponieważ czytając na forum wiele kobiet poroniło w różnych tygodniach ciąży, lecz jestem ciekawa czy którejś udało się urodzić i czy dziecko było zdrowe. Pytam bo jak wyszło że jestem w ciąży poszłam do innego ginekologa ponieważ moja była na urlopie i przedstawiam mu moje wyniki i od razu stwierdził żebym się nastawia że dziecko będzie chore :( więc szukam odpowiedzi na moje zmartwienie.
    Co za lekarz!! Sory nazywanie go lekarzem jest krzywdzące dla lekarzy. na Twoim miejscu nigdy w zyciu bym juz do niego nie poszła. Wiem że cię zmartwił, ale pamiętaj - potrzebny jest jeden zdrowy plemnik żeby dziecko było zdrowe, a ten uszkodzony racezj nie da rady zapłodnić. Ciesz sie ciążą!! Gratulacje :)

    06.2016 I IMSI -> 03.2017 nasz urwis jest już z nami <3 :)
    12.2018 -pICSI -> 08.2019 nasz drugi urwis jest z nami <3
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 3 października 2018, 02:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BEtti trzymamy kciuki zeby wszystko bylo dobrze! Fakycznie ze lekarz zupelnie bez sensu Was zdenerwowal bez zadnych zupelnie podstaw..

    Vaina mi dali liste w Novum in vitro i wszystkie potrzebne badania obojga i to raczej bylo 18 tys..

    ps ja nie udzielam sie ostatnio bo bylam tu pozytywnie wspierac a teraz ja wadlam w zupelne zwatpienie i zly nastroj wiec.. coz :(

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
‹‹ 241 242 243 244 245 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ