X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też po wyjściu ze szpitala dzisiaj zadawałam sobie to pytanie, że nie dość że z nasieniem mamy taki problem to jeszcze u mnie teraz wychodzą jakieś kwiatki, a jeszcze w lutym wszystko u mnie było dobrze (poza tarczyca). Aż się boję myśleć co wyjdzie w wynikach, bo z pco to chyba muszę się pogodzić. I aż mi się płakać chcialo, jak nie umiałam sobie odpowiedzieć na pytanie czym sobie zasluzylam na to

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2016, 21:22

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 11 września 2016, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wiem kochana jak to jest sie załamać ale zaraz trzeba sie podnieść i dalej miec nadzieje. A powiedz kiedy będziesz miec juz wyniki i dokladna diagnozę? Powiem ci ze trafilas na dobrego lekarza bo chce wszystko badania zrobic wiec będziesz mogla leczenie od razu wdrożyć ale kochana bądź dobrej myśli że wszystko się ułoży

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dwa tygodnie mam badania drugiej fazy cyklu i wtedy zaplanowana jest też biopsja endometrium. Wszystkie wyniki z pierwszej i drugiej fazy będę mogła odebrać dwa tygodnie później więc około 10 października. W sumie to się cieszę bo będę miała zrobione naprawdę wszystko i moja gin będzie mogła dobrać leki żeby pobudzić owulację i skierować nas na iui, a nie daje mi leków w ciemno.

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 12 września 2016, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko i to właśnie jest ważne ze twój lekarz tak do tego podszedł.

    Buko lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, jak się czujesz? tak w ogóle to kiedy teścik?

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 13 września 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko jak na razie jestem 4 dni po iui i jak na razie nic żadnych objawów ale nie napalam się bo podano mi mało nasienia bo tylko 1,5 mln wiec zobaczymy:)
    A ty jak się czujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to bez zmian :) nachodzą mnie co jakiś czas myśli, że wyjdzie mi coś poważnego w wynikach i wtedy zaczną się prawdziwe schody, ale nic na to nie poradzę. Zastanawia mnie też to, czy jak mój organizm wytwarza taką silną reakcję obronną przeciwko własnym tkankom, to czy uda mi się utrzymać ciążę kiedykolwiek, czy mój organizm będzie ją zwalczał jak ciało obce. Tak więc mam mnóstwo wątpliwości i obaw, a nasze starania są zawieszone do odwołania...

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 14 września 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny można sie przyłączyć?
    My tez z mężem walczymy z kiepskim nasieniem. Wczoraj bylismy na ponownych badaniach nasienia (poprzednie 20.06) i niestety poprawa jest mizerna. Poprawiła się tylko ilośc bo z 14mln wzrosło do 43 mln. Poprawę zawdzięczamy pewnie preparatowi FertilMan. Niestety szybkich postępowych jak nie było tak nie ma (0%), wolnych troszeczkę przybyło bo było 15% a jest 23%. No i niestety morfologia troche spadła bo z 14% na 9%. Reszta parametrów w normie, wg androloga wszystko jest ok.
    Moje badania hormonalne jak na razie idealne, nie ma sie do czego przyczepić, dostałam skierowanie i ide jutro na HSG, jak wszystko bedzie dobrze to przystępujemy do IUI :)
    Jak Wasze doświadczenia z IUI?

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak jak obiecałam odzywam się po wynikach materiału z poronienia.
    W opisie wyniku podali, iż powodem poronienia była wada genetyczna, a konkretnie trisomia 16. To dość częsty powód. Jest dodatkowa para chromosomu 16 i taki zarodek nie ma szans urodzić się żywy, błąd jest już na etapie zapłodnienia.

    W sumie to niby "dobra wiadomość", bo znamy powód i raczej to była aberracja spontaniczna, która nie musi się powtórzyć. Musimy oczywiście zrobić nasze kariotypy i sprawdzić czy jest ok. Jeśli będzie ok, to znaczy, że po prostu mieliśmy pecha.
    Jeszcze jedno, to była dziewczynka... informacja o płci jeszcze bardziej unaoczniła stratę, dobiło mnie to. Zawsze chciałam córkę.

    Dam Wam znać jak będę po wizycie u genetyka i dodatkowych badaniach - chcę się dowiedzieć na 100%, że to nie teratozoospermia była powodem poronienia. Mój mąż bardzo się obwinia, że to przez niego:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2016, 16:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka wrote:
    Hej dziewczyny można sie przyłączyć?
    My tez z mężem walczymy z kiepskim nasieniem. Wczoraj bylismy na ponownych badaniach nasienia (poprzednie 20.06) i niestety poprawa jest mizerna. Poprawiła się tylko ilośc bo z 14mln wzrosło do 43 mln. Poprawę zawdzięczamy pewnie preparatowi FertilMan. Niestety szybkich postępowych jak nie było tak nie ma (0%), wolnych troszeczkę przybyło bo było 15% a jest 23%. No i niestety morfologia troche spadła bo z 14% na 9%. Reszta parametrów w normie, wg androloga wszystko jest ok.
    Moje badania hormonalne jak na razie idealne, nie ma sie do czego przyczepić, dostałam skierowanie i ide jutro na HSG, jak wszystko bedzie dobrze to przystępujemy do IUI :)
    Jak Wasze doświadczenia z IUI?

    Kuchcinka witamy! Nie wiem jednak czy to adekwatny wątek dla Ciebie, bo my tu walczymy z morfologią, a ona u Was jest super. Norma to przecież 4%, a Ty piszesz, że spadła na 9%. Poszukaj czegoś dotyczącego walki z leniwymi plemnikami, jedna dziewczyna opisała całą ich walkę w pamiętniku, ale teraz nie pamiętam o kogo chodziło.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa87 - trzymam kciuki z IUI <3
    Buko, a Ty zaraz nie testujesz przypadkiem? ;)

    Alimak, jak tam u Ciebie? Kiedy hsg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2016, 16:31

  • M@linka Autorytet
    Postów: 2099 1543

    Wysłany: 15 września 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny mam na zbyciu dwa opakowania profertilu. Jakby ktoś był zainteresowany odkupieniem to na priv proszę :)

    jnmqdzu5ponocqze.png
    uch5ha00mu9kkjgg.png
    uch520mm81yzf57p.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 września 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elf wrote:
    Ciekawa87 - trzymam kciuki z IUI <3
    Buko, a Ty zaraz nie testujesz przypadkiem? ;)

    Alimak, jak tam u Ciebie? Kiedy hsg?

    Elf, nie, ja mam czas abstynencji teraz :) jestem gdzieś w okolicach owu, której prawdopodobnie w ogóle nie będzie, ale zakaz współżycia w tym cyklu, więc jestem na forum tylko towarzysko.
    Elf, przykro mi, nawet sobie nie chcę wyobrażać co przechodzisz i jak to jest trudno dla Was. Mam nadzieję, że naprawdę mieliście po prostu zwykłego pecha i teraz już wszystko będzie dobrze.

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 16 września 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie mi, przy jakim minimalnym % prawidłowej morfologii jest możliwa inseminacja, jeśli wszystkie pozostała parametry są bardzo dobre i ze mną jest wszystko ok? W tym momencie mamy 0%, ale robimy suplementację i dalsze badania, więc liczymy na jakąś poprawę niedługo.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie powinno być minimum milion prawidłowych plemników w mililitrze. Ale to tylko teoria...

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 16 września 2016, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elf kochana trzymaj się i miej cały czas nadzieję, ze was po prostu tylko pech spotkał na waszej drodze i druga ciąża będzie już przebiegac prawidłowo. U nas niestety nic nie wiemy po po poronieniu nic nie wyszlo w badaniach. A powiedz mi moze my nie zrobiliśmy tych co wy? placilas za nie? bo podczas ostatniego poronienia byly jakies badania platne 600 zł ale my ich nie wykonywalismy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2016, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa87 w szpitalu zawsze robią histopatologiczne - to nic nie kosztuje. Wg tych badań nam nic nie wyszło.
    My dodatkowo zrobiliśmy płatne badania, ale stwierdziliśmy, że przebolejemy, a przynajmniej będzie pełna informacja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2016, 09:09

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 18 września 2016, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny.
    Jesteśmy po 1 iui, 2 ivf i 1 poronieniu.
    Mąż zaczyna 2 lata temu z morfologią 5%, obecnie, przy drugim ivf morfologia była 1%, bierze profertil ale jakoś nie pomaga (wcześniej androvit), teraz dostał od androloga agapurin i dalej ma brać profertil. Ma też zrobić fragmentację dna plemnika oraz usg jąder z przepływami.
    Regularnie uprawia sport, dobrze się odżywia...
    Spotkałyście się z tym, żeby tak spadła morfologia??? Co prawda liczba wszystkich plemników to ponad 57mln

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wombi, czy pomiędzy badaniem sprzed 2 lat z morfologią 5%, a ostatni z morfologią 1% robiliście badania? Czy morfologia spadła nagle z 5 do 1%, czy spadało stopniowo?

  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 20 września 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stopniowo, bo przy 1 iui było 3%, przy kolejnym ivf znowu 3%, lekarz przepisał witaminy i spadło do 1%

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
‹‹ 75 76 77 78 79 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ