X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina wrote:
    Hej, u mnie ciąża rozwija się jak najbardziej prawidłowo. Teorii na temat obniżonej morfologii i jej skutków jest sporo. Ja czytałam, że plemnik z wadą wogóle nie jest w stanie zapłodnić. Gdzieś indziej czytałam , że komputerowe badania plemników wyłapują pewne cechy, które niekoniecznie są przeszkodą w zapłodnieniu np. wada główki plemnika nie oznacza, że materiał genetyczny jaki w sobie niesie jest nieprawidłowy.

    Teorii jest wiele, ale pełno jest też przykładów gdzie przy 0 % prawidłowych plemników rodzą się zdrowe dzieci.
    Pomyśl ile facetów nigdy nie zbada swojego nasienia a są ojcami z beznadziejną morfologią.

    Kokaina moj maz tez ma 100%nieprawidkowej budowy czyli wady glowki i wady wstawki...28 wizyta u urologa i zobaczymy czy leukospermia zaburzyla mu morfologie

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry30 wrote:
    Kokaina moj maz tez ma 100%nieprawidkowej budowy czyli wady glowki i wady wstawki...28 wizyta u urologa i zobaczymy czy leukospermia zaburzyla mu morfologie

    A ile razy robiliście badanie nasienia?

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina wrote:
    A ile razy robiliście badanie nasienia?

    oj kilka razy ale zaden lekarz nie zlecil szczegolowego badania rozszezonego:/ my staramy sie juz ok 7 lat;/:/

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry30 wrote:
    oj kilka razy ale zaden lekarz nie zlecil szczegolowego badania rozszezonego:/ my staramy sie juz ok 7 lat;/:/

    W takim razie trzymam mocno kciuki za udaną wizytę. Mam nadzieję że wskaże Wam właściwy kierunek leczenia. Skąd jesteś? Jak że stolicy to mam namiar na dobrego lekarza, który działa cuda.

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina wrote:
    W takim razie trzymam mocno kciuki za udaną wizytę. Mam nadzieję że wskaże Wam właściwy kierunek leczenia. Skąd jesteś? Jak że stolicy to mam namiar na dobrego lekarza, który działa cuda.


    ja jestem z Bytomia ALE W NASZYM WYPADKU I tak may szanse tylko na in vitro ,pozatym lata lece...musimy uzyskac 4% plemnikow o prawidlowej budowie jesli oczywiscie sie to uda...i jeszcze nie wiaodmo jak bedzie z dalszym dofinasowaniem in vitro czy kliniki po nowym roku dostana reszte piniedzy i czy wogole program zostanie przedluzony bo niestety malo kogo stac na in vitro w pelni platne..........................ja juz dosc dlugo czekam w pazdzerniku bedzie 7 rocznica koscielnego slubu a dzidzi nie widac..............

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry30 wrote:
    ja jestem z Bytomia ALE W NASZYM WYPADKU I tak may szanse tylko na in vitro ,pozatym lata lece...musimy uzyskac 4% plemnikow o prawidlowej budowie jesli oczywiscie sie to uda...i jeszcze nie wiaodmo jak bedzie z dalszym dofinasowaniem in vitro czy kliniki po nowym roku dostana reszte piniedzy i czy wogole program zostanie przedluzony bo niestety malo kogo stac na in vitro w pelni platne..........................ja juz dosc dlugo czekam w pazdzerniku bedzie 7 rocznica koscielnego slubu a dzidzi nie widac..............


    A powiedz mi jaki tryb życia prowadzi Twój mąż ? Ma czas na aktywność ? 7 lat to długo, rozumiem Twoje napięcie :*

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • strawberry30 Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokaina wrote:
    A powiedz mi jaki tryb życia prowadzi Twój mąż ? Ma czas na aktywność ? 7 lat to długo, rozumiem Twoje napięcie :*


    zawsze sie zdrowo odzywialismy i zdrowo taramy sie zyc ..niestety na te sprawy nie ma sie zbytniego wpluwu :/oj 7 lat prawie w sumie 8 z przerwami to cala wiecznosc...wiele juz przeszlam ,wycierpialam. .....az o dzowo ze wciaz z mezem jestesmy razem !

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strawberry30 wrote:
    zawsze sie zdrowo odzywialismy i zdrowo taramy sie zyc ..niestety na te sprawy nie ma sie zbytniego wpluwu :/oj 7 lat prawie w sumie 8 z przerwami to cala wiecznosc...wiele juz przeszlam ,wycierpialam. .....az o dzowo ze wciaz z mezem jestesmy razem !

    Wiesz, mam znajoma która tak samo jak Ty stara się długi czas z mezem. Ich związek dzięki długim staraniom bardzo się umocnił. Mam nadzieję że mąż daje tobie wsparcie na jakie zasługujesz. Trzymam mocno kciuki żeby ta najbliższa wiz y a u lekarza okazała się ta szczęśliwa z owocnym finałem.

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • Dobradusza Nowa
    Postów: 2 3

    Wysłany: 28 sierpnia 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie czytałam wszystkiego ale powiem Wam jedno od roku z mężem sie staraliśmy i nic, wykonałmąż badania lekarz powiedział, że zostaje nam tylko invitro. Byliśmy załamani. Teratozoospermia III st. Dziś jestem w 6mc ciązy i spodziewamy się córeczki. lekarz powiedział ze na naturalne poczecie jest szansa 1;1000000. Nam się trafila, to wiecej jak "6" w totka.

    Kokaina, Misi@, Schmetterling lubią tę wiadomość

  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 30 sierpnia 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra dusza cudowna nowina też bym chciała taki mały chodzący cud za 9 mscy!

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • Niuniusia Autorytet
    Postów: 863 329

    Wysłany: 30 sierpnia 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy możecie podać namiary na dobrego lekarza w Wawie który zna sie na rzeczy???

    Kornelia ur. 27.06.2016 r. g.21.20 cc <3 3700g 57 cm <3
    iv09roeqwleydr1q.png[/url]
    Wiara i nadzieja dziala cuda!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- handel lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2015, 09:33 Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 14 września 2015, 00:18

    Kokaina lubi tę wiadomość

  • Dobradusza Nowa
    Postów: 2 3

    Wysłany: 4 września 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla myślę, że nasze przypadki powinny dać ludzią wiare.... straracje sie i nie rezygnujcie... Nasz corcia jest zdrowa i oby tak było badania prenatalne są bardzo dobre jak mowi lekarz. Tez sie martwilismy z mezem plakalismy razem..ale w koncu sie udalo! Trzymajcie i się i wszystkim zyczego tego samego co nas z mezem spotkalo!! czekamy na styczen :) Pozdrawiam

  • Zalamana84 Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 4 września 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOŻE MI KTOS ZINTERPRETOWAĆ WYNIKI


    OBJĘTOŚĆ 4,5 NORMA POW1,5
    CZAS UPŁYNNIENIA 5 NORMA PONIŻEJ 60
    PH 8 NORMA PONIZEJ 7,2
    WYGLĄD PRAWIDŁOWY
    LEPKOŚĆ AGLUTYNACJE, AGREGACJE PRAWIDŁOWE
    WYNIK HOS 63,7 NORMA POW 60
    ŻYWE PLEMNIKI 63,7 NORMA POW 58

    PLEMNIKI RUCHOME 61,8
    -RUCH POSTĘPOWY 50,86
    -RUCH NIEPOSTĘPOWY 10,94

    I TERAZ TO CO MNIE MARTWI
    MORFOLOGIA:
    PLEMNIKI PRAWIDŁOWE 4% NORMA OD 4
    PLEMNIKI NIEPRAWIDŁOWE 96%

    KLASYFIKACJA PODSTAWOWA:
    PRAWIDŁOWY 4%
    WADY GŁÓWKI 80%
    WADY WSTAWKI 36%
    WADY WITKI 0 %
    KROPLE CYTOPLAZMATYCZNE 0%

    TYLKO JEDNA WADA:
    -GŁÓWKA 60%
    WSTAWKA 16%
    WITKA 0%

    WADY WIELOKROTNE
    GŁÓWKA +WSTAWKA 20%
    GŁÓWKA +WITKA 0%
    WSTAWKA +WITKA 0%
    GŁÓWKA +WITKA +WSTAWKA 0%

    BUDOWA
    GŁÓWKA:
    BUDOWA PRAWIDŁOWA GŁÓWKI 50%
    KSZTAŁT PRAWIDŁOWY 46%
    PRAWIDŁOWY AKROSOM 76%

    WSTAWKI I WITKI
    PRAWIDŁOWA WSTAWKA 76%
    PRAWIDŁOWA WITKA 100%[/size]

    I NA KOŃCU INDEKS TERATOOZOOSPERMII 1,21


    BARDZO SIE BOJE TEGO ZE 96% PLEMNIKÓW JEST NIEPRAWIDŁOWYCH W TYM AZ 80% SA WADY GŁÓWKI. JEDNO DZIECKO STRACIŁAM PRZEZ WADE GENETYCZNA -ZESPÓŁ TURNERA, CZY TO SIĘ MOŻE POWTÓRZYĆ?? CZY CHORY PLEMNIK JEST W STANIE MNIE ZAPŁODNIĆ?? STARALIŚMY SIE 3 LATA PÓŹNIEJ TA CHOROBA GENETYCZNA TERAZ JESTEM POL ROKU PO I CHCEMY ZACZĄĆ OD NOWA. PIERWSZĄ CÓRKĘ MAMY ZDROWĄ.

    BARDZO PROSZĘ O PORADĘ I PRZEPRASZAM ZA SAME DUŻE LITERY ALE KLAWIATURA MI SIĘ POPSUŁA

  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 4 września 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co się orientuję, norma prawidłowych plemników jest od 4%, a więc miesci się w normie.

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 15 października 2015, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie i Panów,
    mam nadzieję, że tak tutaj ucichło, bo wszystkie Panie zdążyły już zaciążyć :) Przeczytałam tu wiele pokrzepiających historii.
    przejdę do rzeczy; u mojego męża także zdiagnozowano Teratozoozspermię. Pierwsza próba wykazała tylko 1% prawidłowych plemników. Po miesiącu było już 2% a liczba zwiększyła się z 2,4 na 2,8
    liczba całkowita 66,26 Mio na 119,87 Mio
    Spermatozoendichte (MIO/ml) z 28,44 na 42,81 - tutaj właściwie nie wiem czy to dobrze, czy chodzi o gęstość czy ruchliwość, bo nie potrafiłam tego rozszyfrować. Może ktoś się orientuje o co chodzi?
    wzrosło też ph z 7,7 na 8 - też nie wiem czy to dobrze
    Ruchliwość PR+NP jest stale na poziomie 48%
    ruch progresywny PR 38%

    Martwi mnie jeszcze prolaktyna 15,93 ng/ml - przy niemieckich normach >18,8 jest ok, ale słyszałam, że powinna być do 15...

    Jaram się strasznie, że coś tam się w tych plemnikach poruszyło, bo mąż po pierwszym badaniu zaczął brać mace i zjadać orzechy brazylijskie (tak profilaktycznie, gdyby coś było nie tak - no i wykrakałam). Teraz dołożyliśmy jeszcze cynk, A,E,C i kwas foliowy. Mam nadzieję, że to pomoże. Jakie są Wasze doświadczenia? Czy taki wzrost może świadczyć o tym, że maca działa? Na początku, po odebraniu wyników byliśmy załamani - urolog powiedział, że z takimi wynikami to możemy tylko na cud liczyć i zignorował w ogóle ten wzrost. W przyszłym tygodniu mamy wizytę u specjalisty, ale chciałabym się przygotować i wiedzieć o co jeszcze powinnam zapytać
    za wszystkie rady i odzew będę bardzo wdzięczna

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 17 października 2015, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć moi drodzy,

    u nas ten sam problem. Dwa badania wykazały 1% prawidłowych plemników. Niedługo będzie powtórka, zobaczymy, czy suplementy cokolwiek pomogły.
    Jestem tym dość podłamana, ale staram się zachować spokój. Dobrze jest wiedzieć, że są ludzie, którym się udało.

    Mam mnóstwo pytań, ale przejrzę najpierw forum, zanim zacznę je zadawać.

    Makota, trzymam kciuki. Napisz coś po wizycie. Jeśli przyjdzie mi do głowy coś, o co mogłabyś zapytać, to napiszę. A może mi przyjść, bo sama o tym sporo myślę.

    f2w3o7esakw6aknm.png
  • ILKA88 Przyjaciółka
    Postów: 130 40

    Wysłany: 21 października 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wyszło 1% :/ nie wiem na ile wierzyć w te badania.

    ckailhb8ez7m7qlw.png
  • makota Autorytet
    Postów: 647 466

    Wysłany: 21 października 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie pani doktor stwierdziła, że:
    - u mężczyzn występują pewne wahania w badaniach nasienia - raz jest lepiej, raz gorzej - badanie będziemy powtarzać w listopadzie
    - wyniki nie są najgorsze - tylko 2% prawidłowych plemników, ale duża ilość 119 mln, dobra ruchliwość
    -suplementy, witaminy, jedzenie nie wpłyną na poprawę morfologii
    ja uważam, że nie zaszkodzą, więc łyka nadal; poza tym w czasie tej kuracji ilość całkowita zwiększyła się dwukrotnie, więc to chyba nie przypadek
    wytłumaczyła nam też, że ta cała morfologia to tylko kształt plemniora, nie ma to nic wspólnego z wadami genetycznymi, wadliwym materiałem itp.

    Teraz lekarze zajmą się sprawdzaniem czy u mnie wszystko gra - pobrano już 9 fiolek z krwią i w przyszłym tygodniu monitoring owulacji

    Może te informacje komuś pomogą, bo ja po odebraniu wyników i diagnozie urologa-konowała byłam załamana

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2015, 21:49

    Lady In Red, ILKA88 lubią tę wiadomość

    relgwn15uyzm1mjb.png
  • Lady In Red Autorytet
    Postów: 376 344

    Wysłany: 21 października 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makota wrote:
    wytłumaczyła nam też, że ta cała morfologia to tylko kształt plemniora, nie ma to nic wspólnego z wadami genetycznymi, wadliwym materiałem itp.

    Dzięki, zwłaszcza za tę informację.
    U nas też było ok z ilością i ruchliwością. Zobaczymy, co wyjdzie przy powtórce.
    Jestem trochę zaskoczona tym, co Twoja doktor powiedziała o suplementach i diecie - nasz mówił, że to ważne. Ale tak jak napisałaś - nie zaszkodzi.

    f2w3o7esakw6aknm.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ