X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • slash Autorytet
    Postów: 3192 6436

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny.
    Nie zaglądam od dawna juz na te strony forum. Bo jestem na stronach zaciążonych. Ale dziś coś mnie natkneło żeby tu wejsc i dawć Wam nadzieję.

    Otóż u mojego meża tez stwierdzono teratoozospermię. Prawidłowych plemników miał 2 %, przy czym wiele było z nieprawidłową budową główki. Był czas kiedy karmiłam meża salfazinem, macą, kw foliowym i innymi specyfikami jak selen , witamina c itp. Po pewnym czasie mąż powiedział ze nie będzie sę juz tym truł.

    Pózniej jadł tylko jedna tabletkę wieczorem salfazinu.
    A potem odstawilismy wszystkie tabletki i mąż jadł tylko i wyłącznie orzechy brazylijskie. Minimum 5 dziennie. Na poczatku jadł ich troszkę wiecej ale potem zeszlismy do 5 sztuk dziennie. Przy okazji ja tez kilka dziennie zjadałam.
    Po ponad 3-4 mcach zazywania orzeszków udało się, niestety na krótko - poroniłam okazało sie ze to puste jajo płodowe. Ale mąż nadal jadł orzeszki i do tego kupilismy żurawinkę. Po 7 mcach - udało się i w maju zostaniemy rodzicami :)
    Wiem kazdy z nas chwyta się wszystkiego zeby sobie pomóc. My tez najpierw wydawalismy kase na tabletki.
    Jednak wydaje mi się że orzeszki to był najlepszy wybór.
    Polecam. Na pewno nie zaszkodzi a być może pomogą. Przy tym są naprawdę dobre.
    Zatem trzymam kciuki za Was i zyczę żeby Wam się udało tak jak nam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2015, 15:31

    Dodka91 lubi tę wiadomość

    klz98u696p33kjce.png
  • Bufiatko Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Jestem tu nowa.
    Moj M ma ten sam problem, z tym, że nam sie udało zajsc w ciaze naturalnie ale niestety w 22 tygodniu poroniłam :(

    Wcześniej mielismy dwa razy IUI nieudane.
    Obecnie znow jestesmy na tej samej sciezce. Maz w dalszym ciagu ma slabe badania i 20 lutego idziemy do specjalisty z polecenia do jednej z waw klinik. Wczesniej chodzilismy do innej ale analizujac podejscie lekarzy i ogolnie leczenie i przeprowadzenie zabiegu nie jestem usatysfakcjonowana i mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej.
    W wolnej chwili wrzuce wyniki mojego M.

    Bufiatko
  • Butter Autorytet
    Postów: 658 719

    Wysłany: 11 lutego 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, wczoraj odebrałam wyniki męża, morfologia pogorszyła się z 3% na 1% , z takimi wynikami chyba nie ma szans na inseminacje?

    860ih371w1equ1ox.png
    f2wl9n73ao6srr6d.png
  • Nadira Autorytet
    Postów: 1160 1053

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem granicą do inseminacji jest morfologia 4%

    ex2bcwa1oc4n8lw7.png
    ex2b3e5enw2ksmqc.png
    ex2b4z17x0iw5y73.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2015, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 3 % juz biorą, przeliczaja jakoś ze w ml ma być minimum 1 mln prawidłowych. My z 3 % mamy 2,94 mln.
    Ale 1 % to napewno do iui odpada

  • Bufiatko Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 1 marca 2015, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie :) Sprobowalismy z mężem leczenia w NOVUM. Jestem po pierwszej wizycie u pani doktor M. Langner. Jestem mile zaskoczona. Pani doktor od razu podeszla do sprawy bardzo konkretnie i do naszych wynikow. Zlecilam badanie tsh, fsh, lh i amh - REZERWY JAJNIKOWEJ. Po badaniu usg nie ma szalu w moich jajnikach i do tego jeszcze podejrzewa polipa w macicy co może umozliwic zagniezdzanie się zarodka. Jutro ide na wizyte aby to potwierdzić. Jestem bardzo zmartwiona bo szczerze boje się kolejnego zabiegu. Moje wyniki badan w drugim dniu cyklu: tsh: 1,415, LH: 5,60, FSH: 9,23.
    Co do wynikow meza stwerdzila ze mimo tej całej terazospermii jest za duza lepkość nasienia (dwa plusy i więcej) i zalecila aby jak ja skoncze okres to żeby maz zaczal brac acc optime na obniżenie. Mi powiedziała ze jeżeli uzna moje tsh za wysokie da cos na obniżenie i po każdej owulacji zebym brala duphaston lub luteinę. Najbardziej martwi mnie ta rezerwa jajnikowa bo wyniku jeszcze nie mam. Ale FSH wlasnie wysokie może swiadczyc ze się wyczerpuje. Jestem po bolesnej stracie ciąży i szczerze psychicznie jest mi bardzo ciężko i chciałabym zebym wszystko nam się udało.

    Bufiatko
  • Bufiatko Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 1 marca 2015, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do IUI to 1 % to za mało. Dziewczyny w jakich kliniakch się leczycie albo zamierzacie. Ja wcześniej leczyłam się w INVIMEDZIE ale bez szalu i w sumie to nie mogę ich polecić :(

    Bufiatko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bufiatko napisz prosze potem jaki masz wynik amh, zeby Cię pocieszyć ja mam FSH 11,85, a mam 27 lat i niby owulacja jest ok. Trzymam kciuki za wyniki!

  • Bufiatko Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 11 marca 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    FasUla no niestety szału nie ma. Mój wynik to 0,55.vMam 32 lata. Powiem szczerze że jestem przerażona. Wizytę mam dopiero 28 marca. Biorę teraz Orgametril, bo pani doktor podejrzewa u mnie polipa w macicy i na pewno jednego mam na szyjce. Na kolejnej wizycie zapadnie decyzja czy muszę robić histeroskopie. Czyli koljny miesiąc może dwa będą stracone, bo do tego badadnia trzeba się przygotować tj. porobić mase badan i oczywiście poczekać na termin w szpitalu. Zwariuje.

    Bufiatko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2015, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, trzymam za Ciebie mocno kciuki, co do amh to z tego co czytałam nie jest takie złe, najważniejsze, ze widać jakaś przy czyne i połączeniu bedą większe szanse na spełnienie marzeń!powodzenia❤️

  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżając wątek my mamy ten sam problem, morfologia niecałe 1,5. Zastanawiam się czy na ten wynik mogły wpłynąć 2 kwestie. Po pierwsze mój E. Był przeziębiony, brak od kilku dni leki typu Grupę, Ferwex itd, po drugie dzień wcześniej pił mocny alkohol w dużej ilości :/ pocieszam się ze to mogło wpłynąć na tak niska morfologie:( jednocześnie czytając wątek nawet przy niskiej morfologii wielu z Was się udało, co jest mocno pocieszające. Zastanawiam się jeszcze czy możemy wszystkie preparaty o których piszecie stosować dowolnie ( w sumie to witaminy).

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. U nas morfologia 5%. Mamy calkowita liczbę plemnikow 74mln, a na 1ml 17,3. maz mial wnetrostwo jednostronne, operowane w wieku dopiero 10lat.a mimo to udalo mu się i w wieku 21 lat zostal ojcem z pierwsza zoną. od temtego momentu minęło 8 lat. mamy powtorzyc badania za 2 miesiace, a do tego czasu ma dalej brac androvit i inne witaminy.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Witam. U nas morfologia 5%. Mamy calkowita liczbę plemnikow 74mln, a na 1ml 17,3. maz mial wnetrostwo jednostronne, operowane w wieku dopiero 10lat.a mimo to udalo mu się i w wieku 21 lat zostal ojcem z pierwsza zoną. od temtego momentu minęło 8 lat. mamy powtorzyc badania za 2 miesiace, a do tego czasu ma dalej brac androvit i inne witaminy.
    Martoszka przeciez wyniki sa w normie,nie ma sie do czego przyczepić, bardziej bym sie skupiła na sobiew celu diagnozy (hormony,hsg,monitoring itd)na twoim miejscu.

    Landryneczka lubi tę wiadomość

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tylko hsg zostalo i przeciwciala przeciwplemnikowe. ale androlog uwaza, ze u meza jest problem. Dlatego teraz jeszcze rozne badania go czekają i zobaczymy.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest jedyna poradnia andrologiczna w moim województwie i ja ufam tej Pani profesor. Skoro uważa, że 5% to mało to jednak tak jest. Szczególnie, że w 2004 roku wg WHO norma wynosiła 14%, a teraz 4%.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jeszcze mój gin powiedział, że 5% to słabo. Zazwyczaj morfologia jest dobra 8%- 15%. wyższa to rzadkość.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka a w jakim wieku jest Pani profesor i Twoj gin? bo jesli "starej" daty to sie nie ma co dziwic ze uważają ze 5% to mało to my z 3% to juz chyba amen w pacierzu by dla nich był, tylko uspic ;)

    Landryneczka lubi tę wiadomość

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin ma 48 lat, a profesor widzialam tylko sekundę ale mąż stawia na 50-52. Ja badania kazalam mu zrobic ze wzgledu na operację, bo nigdy po niej sie nie badal. Wiec by sprawdzic czy wszystko jest ok z jego jądrem porobi dalsze badania.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana uwierz nam ze jest dobrze, my mamy teraz podobne wyniki do waszych tylko morfologie 3% i lekarze z invicty powiedzieli ze jest ok
    A wiec zostaw tego swojego meza w spokoju juz,a skup sie na sobie, przede wszystkim zrob hsg.

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja problemu raczej nie mam innego jak hashi.

    M&M
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ