X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 12 listopada 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu Ty nas tu informuj na bieżąco jak się sytuacja rozwija! ;) Myślami jesteśmy z Tobą! Powodzenia :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 13 listopada 2015, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa81 tak jesteśmy zdecydowani. W Naszym przypadku nie ma się nad czym zastanawiać.. ja z moją endometriozą nie nawojuje:) Mąż na przeciwciała miał tylko antybiotyk, i przeciwciała z 78% spadły do 52% i tak to lekarz już kazał zostawić. Nie wiem czy słusznie czy nie ale po laparoskopii i po tym co w niej wyszło daliśmy sobie 3 m-ce.I teraz mija 3 cykl właśnie. Teraz chce pójść na wizytę i pewnie karzą mi przyjść w styczniu i w między czasie badania porobić. A może jeszcze w grudniu cosik zaskoczy:) a może jeszcze w tym cyklu:) jestem pełna nadziei a jak się nie uda no to.. skorzystamy z pomocy medycznej:)

    Opu no własnie tak myślałam, że 8 000 to lekką ręką to będzie kosztować +/- jakieś inne koszty i 10 000 dobrze by było mieć.. no ale czego się nie robi żeby w końcu doczekać się największego szczęścią:) Jutro umówię się na wizytę ale mam nadzieję, że pojadę na nią po co innego:)

    Pozdrawiam

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 13 listopada 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina a Ty pamiętasz nazwę tego antybiotyku? I jaki lekarz przepisał to Twojemu mężowi? pozdrawiam :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 13 listopada 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili niestety nie pamiętam jaki to był antybiotyk:/ wiem tylko, że miał końską dawkę... chyba taką jak przy chlamydii albo rzeżączce;) i ogólnie na wszystko ten antybiotyk był. Przy okazji wyleczył sobie zatoki.. ale nazwy nie pamiętam. Popatrzę jeszcze później w dokumentach - może będę miała gdzieś nazwę to napisze.

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie było to azmicin Sabina?
    Opu trzymam kciuki i dziękujemy za info o ivf

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozpoczelam dzis stymulacje, narazie za leki zaplacilam 400 zl.

    Oj tez jestem ciekawa jaki to antybiotyk, pieknie spadly przeciwciala ... achh marzenie ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2015, 21:41

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 13 listopada 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to był antybiotyk konkretnie na jakąś dolegliwość, zapalenie itp czy taki, który teoretycznie mógł pomóc w obniżeniu przeciwciał?

    Ja na razie w in vitro się nie orientuje, ale może już wiesz, kiedy mniej więcej będziesz podchodzić do zabiegu? Uda się jeszcze przed świętami?

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 13 listopada 2015, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wiem - to był Cipropol 500mg - i to przez 10 dni po 2 tabl. dziennie. Antybiotyk był na leukocyty bo M. miał przekroczone sporo normy. I lekarz mówił, że przeciwciała mogą ale nie muszą się z tego brać. No i o dziwo przeciwciała spadły.. byłam wtedy przeszczęsliwa ale co z tego jak znów ze mną jest problem chyba jeszcze większy:/

    Lili nie wiem kiedy będę podchodzić do zabiegu. Na początek grudnia umawiam się na wizytę.. i wtedy też chyba będę w trakcie @. Więc przypuszczam, że karze mi przyjechać w kolejnym cyklu czyli na początku stycznia.. i wtedy pewnie rozpoczniemy stymulację. Ale chciałabym sie jeszcze załapać na refundowane lekarstwa.. bo po nowym roku przy naszym nowym "anty in vitro" rządzie może to być wycofane.. :/ A tak to zawsze jakaś kasa w kieszeni zostanie.

    Dziewczyny czy Wy też cały czas myślicie o jednym???Bo ja już chyba wariuje..
    dlatego nie zaglądałam tu długo bo próbowałam o tym wszystkim nie myśleć ale tak się nie da chyba..

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 14 listopada 2015, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny, u mojego stwierdzono we krwi przeciwciała przeciwplemnikowe 1:10 i lekarze nie chcą tego leczyć, podobno to granica wykrywalności, nasienie ma teraz w normie, a nie ma leukocytów ani aglutenacji. Spotkałyście się z tym kiedyś? Nie da się o tym nie myśleć - też tak mam. To "chodzi" za mną zawsze i wszędzie. Dlatego trzymaj się dziewczyno! Wiemy, że jest trudno.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy przeciwciala, leukocyty w normie, aglutynacja tez, kontrola u urologa ok , zylakow brak czasmai tak poprostu jest bez jakiejs konkretnej przyczyny poprostu ...

  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 14 listopada 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Mój miał w dzieciństwie wnętrostwo jednostronne, operowane około 4 roku życia. Być może u nas to z tego powodu. Dwóch lekarzy mówiło nam, że jak zacznie brać sterydy na przeciwciała to się jakoś nasienia może pogorszyć, a mamy okej, więc lepiej nie kombinować jak ich jest tak mało. Tylko się tak zastanawiamy czy to oby na pewno dobra droga.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2015, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili, Sabina, Ewa witajcie :) widzę bidule, że też dalej walczycie :) ja jestem po jednym nieudanym transferze, teraz mam w sobie dwa maluszki i mam nadzieję, że zostaną już ze mną :)

    mój był wczoraj wreszcie u porządnego urologa, wyszło, że ma żylaki II stopnia i testosteron w dolnej granicy normy, więc zdecydowaliśmy się na zabieg ich usunięcia, raz, że dla zdrowia na przyszłość, a dwa, może ilość plemniczków wzrośnie... :)

    Lili87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2015, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm a jak podniesc testosteron ? Moj tez ma jakos w dolnej granicy normy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    hmmm a jak podniesc testosteron ? Moj tez ma jakos w dolnej granicy normy
    zalezy co go obniża- u nas te żylaki prawdopodobnie. A testo wiekiem spada. Można te brać leki stymulujące testo, ale no jak długo można je brać... ;)

    "Według doniesień opublikowanych w International Journal of Urology operacja żylaków powrózka nasiennego zwiększa produkcję testosteronu u poddanych zabiegowi mężczyzn. Żylaki powrózka nasiennego powodują upośledzenie funkcji komórek Leydiga, które są odpowiedzialne za regulację produkcji testosteronu. Mechanizm upośledzenia ich funkcji jest niejasny. Według niektórych badaczy dochodzi do eliminacji wymiany ciepła w naczyniach żylnych, co powoduje wzrost temperatury w mosznie. Naukowcy odkryli, że poziom testosteronu u operowanych pacjentów wzrósł o 97 ng/dl w porównaniu z poziomem przedoperacyjnym. "

    https://www.tourmedica.pl/blog/operacja-zylakow-powrozka-nasiennego/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2015, 13:32

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 17 listopada 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Lili, Sabina, Ewa witajcie :) widzę bidule, że też dalej walczycie :) ja jestem po jednym nieudanym transferze, teraz mam w sobie dwa maluszki i mam nadzieję, że zostaną już ze mną :)

    Sylwia życzę Ci z całego serca, żeby obie fasolki zostały z Tobą przez kolejne 9 miesięcy. Trzymam kciuki! Przepraszam za pytanie, ale chciałam się dowiedzieć jak wygląda cenowo drugi transfer? Bo ja tego nie umiem zrozumieć :P Załóżmy, że procedura in vitro kosztuje 15 tysięcy. To jeżeli pierwszy transfer się nie uda, to ten kolejny to już druga procedura czyli znów płaci się 15 tysięcy, czy mniej, czy jak? :D :D <mało kumata jestem, wiem> :D

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sylwiaśta :)
    Mocno trzymam kciuki za Twoje maleństwa aby przetrwały :) kiedy testujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2015, 19:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 dpt beta 13,82 :D TO JAKBY 10 DPO :D trzymajcie proszę kciuki za przyrost :)!

    kolejny transfer jeśli masz mrożaki kosztuje 1000-1500 zł plus ewentualnie 350-400 zł podłoże embryoglue- możesz o nim poczytać, i + np naciecie otoczki 500 zł, ale sam transfer 1000-1500 zł bo nie musisz od nowa pobierać komórek, zapładniać ich itd :)

    Lili87, ewa81, opu lubią tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 17 listopada 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooooo kurczę!!!!! To powodzenia! Trzymam kciuki i wierzę, ze się udało! i dzięki za wyjaśnienia :)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2015, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Sylwiasta gratulacje !!! :), powiedz mi ivf miałaś w gyncentrum tak?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaśta pięknie kochana ! zaciskm kciuki za przyrost !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2015, 21:55

‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ