X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 15 marca 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, dzis dopadł mnie kryzys. Oczywiście zrobiłam test i jedna kreska. Mijaja trzy miesiące od operacji. Pod koniec marca powtarzamy badania...

    Napiszcie prosze cos pocieszającego, może jakieś historie po jakim czasie od operacji komuś się udało...😔

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 15 marca 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majaaa wrote:
    Czesc dziewczyny, dzis dopadł mnie kryzys. Oczywiście zrobiłam test i jedna kreska. Mijaja trzy miesiące od operacji. Pod koniec marca powtarzamy badania...

    Napiszcie prosze cos pocieszającego, może jakieś historie po jakim czasie od operacji komuś się udało...😔

    Hej, nie załamuj się ! Podobno większe efekty zabiegu są widoczne dopiero po ok pół roku, jeszcze wszystko może się zmienić na lepsze 🙂 Chciałabym żeby moja historia była dla Ciebie wsparciem, ale niestety nasza pierwsza IUI nieudana, dziś miałam drugą próbę, ale jak widzisz nie tracę nadziei i walczymy dalej 🙂 Mam nadzieję, że w końcu kiedyś będę mogła się podzielić z Wami tym, że moja historia zakończyła się happy endem.

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 16 marca 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas operacja miala być a październiku. Przez covida odwołane.
    U tak czekamy juz tyle czasu. I nadzieja powoli umiera.

    Miasa lubi tę wiadomość

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 4138 3640

    Wysłany: 16 marca 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tego się właśnie obawiałam, że przez covid wszystko odwołają i można czekać w nieskończoność.. Dla mnie to nienormalne, tak samo jak odwołują operacje chorych na nowotwór. Bo na to mozna umierać, ale na covid nie..😑

    PannaAnna jaką metodę operacji wybraliście? Laparoskopowo? Ja się waham czy się na to zdecydować, obawiam się, że to czas stracony będzie, i że i tak będziemy musieli zrobić in vitro.. Sama już nie wiem, zwłaszcza jak odwołują wzyzstko, tyle czasu zajmie samo czekanie..

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️

    Czeka na nas ❄️
    age.png
  • PannaAnna35 Autorytet
    Postów: 278 105

    Wysłany: 16 marca 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My idziemy na nfz i chyba z góry było określone jak. Mamy 3 stopień. Umawialiśmy się w sierpniu 🥺 czas mija lata lecą.. moja ostatnia szansa.
    Na ivf nie ma szans u nas.

    👧 A. 3️⃣5️⃣l. Lipiec 2020.
    Anty TG 581,7 ❌ Lh 2.41 Fsh 4.82
    Prolaktyna 29.08 AMH 3.05❤ ✅
    Mutacja f2 wariant 20210 G >A ❌
    Mutacja Pai 1❌
    BMI >40 😪 🍏Dieta od 01.2021..

    🧒R. 4️⃣0️⃣l. 08.2021
    Całkowita ilość 231mln >39 mln ✅
    Plemniki żywe o ruchu postępowym 35%
    Plemniki żywe o ruchu całkowitym 52 %
    W 1 ml 66 mln ✅
  • Isiozwierz Koleżanka
    Postów: 60 101

    Wysłany: 16 marca 2021, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas masakrycznie szybko wszystko zalatwione.

    10.02 mielismy pierwsza wizyte w Gamecie, moj dostal od razu skierowanie na operacje nfz, ale doktor podkreslil, ze prawdopodobnie operacja odbedzie sie w sierpniu, a do tego czasu probowac.

    18.02 zadzwonili, ze maja termin na 10.03 i czy moj jest zainteresowany.

    10.03 operacja, wszystko pieknie ladnie, bez komplikacji, oby bylo warto tego ciecia i nerwow.

    Dla informacji - moj byl u dr Wegrzyna w Gamecie Gdynia. Dr Wegrzyn jest tez lekarzem NFZ w szpitalu w Wejherowie i to on wystwil skierowanie i zarejestrowal w Szpitalu. Takze moze komus ta informacja pomoze i nie trzeba bedzie czekac :) No i jestesmy z pomorskiego, operacja byla juz po wprowadzeniu ostrzejszych ograniczen covidowych, balismy sie, ze odwolaja, ale nic takiego sie noe zdarzylo :)

    3jgxyx8dprbcpvnq.png
  • moni$ka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 19 marca 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich mąż miał miesiąc temu laparoskopowe powrózka nasiennego po tym kiedy mogę zajść w ciążę

  • Isiozwierz Koleżanka
    Postów: 60 101

    Wysłany: 19 marca 2021, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni$ka wrote:
    Witam wszystkich mąż miał miesiąc temu laparoskopowe powrózka nasiennego po tym kiedy mogę zajść w ciążę

    To nie jest niestety tak, ze operacja jest „gwarancja zajscia w ciaze”. Operacja jest tylko szansa na polepszenie parametrow nasienia. Niestety moze nie byc nawet zadnej zmiany. Okres dojrzewania plemnikow to jakies 3 miesiace, takze dopiero po tym czasie bedzie wiadomo, czy operacja wplynela na jakosc nasienia.

    Po miesiacu, czyli procesie rekonwalescencji mozecie probowac caly czas, bo czemu nie, a noz sie uda :)

    Ja osobiscie i tak nastawiam sie na IUI czy invitro, a jesli uda sie naturalnie to bede przeszczesliwa :)

    3jgxyx8dprbcpvnq.png
  • La_riska30 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 marca 2021, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Tego się właśnie obawiałam, że przez covid wszystko odwołają i można czekać w nieskończoność.. Dla mnie to nienormalne, tak samo jak odwołują operacje chorych na nowotwór. Bo na to mozna umierać, ale na covid nie..😑

    PannaAnna jaką metodę operacji wybraliście? Laparoskopowo? Ja się waham czy się na to zdecydować, obawiam się, że to czas stracony będzie, i że i tak będziemy musieli zrobić in vitro.. Sama już nie wiem, zwłaszcza jak odwołują wzyzstko, tyle czasu zajmie samo czekanie..
    Mój mąż miał operację na żylaki, też zmagamy się z problemem słabego nasienia. Chętnie mogę Ci opowiedzieć po krotce co dokładnie jest naszym problemem.
    Niestety jak na razie nie ma happy endu.

  • Gabb Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 24 marca 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Trochę stary wątek ale pomyślałam, że się odezwę. Jestem nowa na forum.
    Mam pytanie, dwa tygodnie temu mój mąż miał laparoskopowy zabieg powrózka nasiennego. Staramy się 1,5 roku o dziecko. Żylak był niewielki ale czy warto zastosować po zabiegu Cyclo 3 fort? Mąż zapomniał zapytać lekarza, a sam lekarz nic nie mówił. Jak to było u Waszych mężów? :)

  • Gabb Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 24 marca 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo jednak nie taki start wątek. Sorki hehe

  • Ewelina85 Autorytet
    Postów: 398 229

    Wysłany: 24 marca 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż był u 3 andrologów, żaden nie kazał po zabiegu niczego takiego stosować.

    09.2018 - 3 lata starań, oligoteratozoospermia, żylaki powrózka nasiennego III stopień, on ureaplasma
    16.11.2018 operacja żylaków
    12.2018 wyleczona ureaplasma
    04.2019 wszystkie parametry nasienia poniżej norm, morfologia 0%, późno zoperowane obustronne wnętrostwo
    U mnie brak powodu niepowodzeń (według lekarzy), mnie osobiście niepokoją plamienia 8-9 dni po owulacji, krótkie cykle.

    Naturalne starania do 12.2021, później in vitro.
  • Gabb Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 24 marca 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm bo przy żylakach nóg i odbytu jest to wskazane. Ciekawe jak przy tych. Ale to może zadzwoni jutro i dopyta. Żeby może wzmocnić naczynia żylne 🤔

  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 24 marca 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam w ogóle o takim leku, ale ogólnie po operacji można brać coś na lepszy przepływ krwi np. acard no i jakieś suplementy na poprawę parametrów nasienia też nie zaszkodzą 🙂

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 4138 3640

    Wysłany: 24 marca 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    La_riska30 wrote:
    Mój mąż miał operację na żylaki, też zmagamy się z problemem słabego nasienia. Chętnie mogę Ci opowiedzieć po krotce co dokładnie jest naszym problemem.
    Niestety jak na razie nie ma happy endu.

    La riska, napisałam na priv ❤️

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️

    Czeka na nas ❄️
    age.png
  • Aleks 11 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 25 marca 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabb wrote:
    Hej! Trochę stary wątek ale pomyślałam, że się odezwę. Jestem nowa na forum.
    Mam pytanie, dwa tygodnie temu mój mąż miał laparoskopowy zabieg powrózka nasiennego. Staramy się 1,5 roku o dziecko. Żylak był niewielki ale czy warto zastosować po zabiegu Cyclo 3 fort? Mąż zapomniał zapytać lekarza, a sam lekarz nic nie mówił. Jak to było u Waszych mężów? :)


    Gabb jak duży to był żylak?

    Aleks 11
  • Gabb Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 26 marca 2021, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks 11 wrote:
    Gabb jak duży to był żylak?

    Mały, niewyczuwalny. Więc pewnie I stopień. Lekarz nie określił dokładnie. Zlecona została embolizacja ale po nieudanej próbie został zamknięty laparoskopowo.
    I tak się zastanawiam czy można stosować coś wspomagającego na żylaki :)

  • Aleks 11 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 28 marca 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabb wrote:
    Mały, niewyczuwalny. Więc pewnie I stopień. Lekarz nie określił dokładnie. Zlecona została embolizacja ale po nieudanej próbie został zamknięty laparoskopowo.
    I tak się zastanawiam czy można stosować coś wspomagającego na żylaki :)

    Gabb gdzie robiliście embolizacje? Powiedz dlaczego sie nie udała? Tez zastanawiamy się nad tym zabiegiem bo po laparo chyba więcej powikłań. ?

    Aleks 11
  • La_riska30 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 marca 2021, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks 11 wrote:
    Gabb gdzie robiliście embolizacje? Powiedz dlaczego sie nie udała? Tez zastanawiamy się nad tym zabiegiem bo po laparo chyba więcej powikłań. ?
    Mój mąż miał laparoskopowo usuwane żylaki. W ciągu ok 2 tyg doszedł do siebie całkowicie, bez powikłań.

  • Gabb Znajoma
    Postów: 19 6

    Wysłany: 29 marca 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks 11 wrote:
    Gabb gdzie robiliście embolizacje? Powiedz dlaczego sie nie udała? Tez zastanawiamy się nad tym zabiegiem bo po laparo chyba więcej powikłań. ?

    W szpitalu USK w Białymstoku - bo stąd jesteśmy :)
    Nieudana ze względu na wielkość żylaka. Lekarz podczas zabiegu nie miał możliwości (jak to określił) wejść do żyły ponieważ była za mała. Mąż jest już 2 tygodnie po zabiegu i wszystko jest w porządku. Nie ma żadnych powikłań. Był 1,5 tyg na zwolnieniu i odpoczywał. Jedynie ma minimalne ranki na brzuchu ale dobrze się goją, zostały już strupk więc niedługo zacznie smarować maścią Cepan i wydaje mi się, że nie powinno być śladu. :)

    Także bez obaw :)

‹‹ 114 115 116 117 118 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ