X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 27 lutego 2021, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii06 wrote:
    U nas już po 3 miesiącach od zabiegu ilość bardzo wzrosła w porównaniu z tym co było przed, ale już 3 lata minęły i efektów dalej brak 🤨 lepiej chyba co drugi dzień, przynajmniej tak mi mówił lekarz
    A jaka metodą mąż miał robioną operację. Mój M właśnie jest po mikro, którą miał w środę. Zmieniam mu dzielnie opatrunek, nic go nie boli jedyne to to, że jest troszkę tam spuchnięty, ale w niewielkim stopniu - stosujemy zimne okłady i chyba jest lepiej. 😊

  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 28 lutego 2021, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    A jaka metodą mąż miał robioną operację. Mój M właśnie jest po mikro, którą miał w środę. Zmieniam mu dzielnie opatrunek, nic go nie boli jedyne to to, że jest troszkę tam spuchnięty, ale w niewielkim stopniu - stosujemy zimne okłady i chyba jest lepiej. 😊

    To na pewno szybko dojdzie do siebie, za dwa tygodnie będzie jak nowy 🙂 mój miał metodą laparoskopową. Oprócz ilości poprawiła się jeszcze fragmentacja DNA ale ruchliwość dalej kiepska, teraz jestem po pierwszej inseminacji

    Reikja lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • Majaaa Autorytet
    Postów: 1050 773

    Wysłany: 28 lutego 2021, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii odzywaj się proszę i dawaj znać jak sytuacja. Staram się myslec pozytywnie, ale wiadomo różnie z tym bywa. Mysle, ze nikt nas na forum lepiej nie zrozumie jak tutaj, gdzie wszyscy przechodzimy to samo. Trzymam kciuki.

    Obraliśmy plan, ze w tym cyklu co drugi dzień. Przed zabiegiem gin kazal raz cztery dni przed owu i tylko raz w owu, ale wyniki męża były wtedy fatalne.

    Natii06, Reikja, PozytywnaAna lubią tę wiadomość

    010ipc0zeibgq4gv.png

    Naturalny Cud - 2015 rok ❤

    Starania o rodzeństwo
    Słabe nasienie
    AMH 1,24
    Kir AA

    W planach in vitro - lipiec/sierpień 2021 - tylko dwie komórki, obie nie przetrwały doby.

    Decyzja o AZ💚
    Transfer 21 sierpnia: 5dpt 32hcg, 7dpt 92hcg, 9dpt 192hcg, 12 dpt 820hcg🍀
    Wierzę, że będzie dobrze...

    Każdy dzień przybliża nas do spełnienia marzenia.
  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 28 lutego 2021, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby ten temat dotyczy konkretnie mężczyzn, ale my kobiety przeżywamy wszystko trzy razy bardziej, lubimy drążyć i porównywać opinie, a przede wszystkim umiemy o tym rozmawiać. Mojemu mężowi chyba by nigdy nie przyszło do głowy, żeby pisać o swoich żylakach na jakimś forum 😂 Z moich obserwacji wynika, że najlepiej co drugi dzień, bo tyle było przerwy przed naszą UIU, mąż miał wtedy badaną ruchliwość przed i było 42% a trzy tygodnie wcześniej badanie z czterodniową przerwą i ruchliwość tylko 15%

    Reikja lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • Isiozwierz Koleżanka
    Postów: 60 101

    Wysłany: 6 marca 2021, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Witam Was wszystkie, jestem tu nowa :)
    Strasznie sie stresuje, bo moj luby bedzie mial zabieg w te srode i caly czas o tym mysle.
    Naczytalam sie internetow, ze moze spasc jakosc nasienia, a w tym momencie jeszcze w miare nadaje sie na iui.
    Caly czas mnie to dreczy, ale w Gamecie nie poruszali nawet tematu, zeby zamrozic nasienie ani nic, tylko sugerowali isc na operacje i czekac na efekty. Czy Wy sie tak zabezpieczalyscie i zamrazaliscie nasienie na wszelki wypadek?

    3jgxyx8dprbcpvnq.png
  • Woczekiwaniu Ekspertka
    Postów: 148 81

    Wysłany: 6 marca 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Gdzie Twój partner bedzie miał robiony zabieg? Jaka metoda?

    On 33: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21

    Ona 30: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    11/2023 IVF Reprofit Ostrava Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych,
    ❄️1 zarodek przetrwał do 6 doby, po badaniu PGT mamy zdrowy zarodek
  • Woczekiwaniu Ekspertka
    Postów: 148 81

    Wysłany: 6 marca 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    A jaka metodą mąż miał robioną operację. Mój M właśnie jest po mikro, którą miał w środę. Zmieniam mu dzielnie opatrunek, nic go nie boli jedyne to to, że jest troszkę tam spuchnięty, ale w niewielkim stopniu - stosujemy zimne okłady i chyba jest lepiej. 😊

    Gdzie Twój mąż miał robiony zabieg? Prywatnie czy na NFZ? My również czekamy (na NFZ), ale zastanawiam się czy znowu nam nie odwołają. ☹️

    On 33: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21

    Ona 30: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    11/2023 IVF Reprofit Ostrava Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych,
    ❄️1 zarodek przetrwał do 6 doby, po badaniu PGT mamy zdrowy zarodek
  • Isiozwierz Koleżanka
    Postów: 60 101

    Wysłany: 6 marca 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Cześć. Gdzie Twój partner bedzie miał robiony zabieg? Jaka metoda?

    Zabieg bedzie na NFZ w Szpitalu Wejherowie - skierowanie z Gamety Gdynia. Lekarz z Gamety rowniez pracuje w tym szpitalu. Z tego co mi wiadomo bedzie to laparoskopowa operacja.

    Dzis kontaktowalam sie z prowadzacym nas lekarzem i pytalam, czy lepiej zamrozic, to nie uzyskalam zadnej konkretnej odpowiedzi typu „lepiej tak/nie ma potrzeby”, tylko o wydzwieku „jesli Pani chce to zawsze mozna oddac nasienie do depozytu”.

    Moj luby i tak mnie juz opieprza, ze czytam tyle o tym i sie wkrecam. Twierdzi, ze skoro sie zglosilismy do Gamety i ktos nas prowadzi, to wiedza co robia. A skoro dostal skierowanie na to i powiedzieli, ze jakosc nasienia bedzie lepsza i nie poruszali tematu depozytu, to nie powinnam sie niczym martwic i myslec negatywnie.

    3jgxyx8dprbcpvnq.png
  • Reikja Autorytet
    Postów: 318 449

    Wysłany: 6 marca 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Gdzie Twój mąż miał robiony zabieg? Prywatnie czy na NFZ? My również czekamy (na NFZ), ale zastanawiam się czy znowu nam nie odwołają. ☹️

    mąż był operowany prywatnie w Warszawie przez dr Wolskiego. Zobaczymy jaki będzie efekt. Po samej operacji mąż czuje się bardzo dobrze i nie odczuwa żadnego dyskomfortu. 😊

  • Woczekiwaniu Ekspertka
    Postów: 148 81

    Wysłany: 6 marca 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isiozwierz wrote:
    Zabieg bedzie na NFZ w Szpitalu Wejherowie - skierowanie z Gamety Gdynia. Lekarz z Gamety rowniez pracuje w tym szpitalu. Z tego co mi wiadomo bedzie to laparoskopowa operacja.

    Dzis kontaktowalam sie z prowadzacym nas lekarzem i pytalam, czy lepiej zamrozic, to nie uzyskalam zadnej konkretnej odpowiedzi typu „lepiej tak/nie ma potrzeby”, tylko o wydzwieku „jesli Pani chce to zawsze mozna oddac nasienie do depozytu”.

    Moj luby i tak mnie juz opieprza, ze czytam tyle o tym i sie wkrecam. Twierdzi, ze skoro sie zglosilismy do Gamety i ktos nas prowadzi, to wiedza co robia. A skoro dostal skierowanie na to i powiedzieli, ze jakosc nasienia bedzie lepsza i nie poruszali tematu depozytu, to nie powinnam sie niczym martwic i myslec negatywnie.


    Prawda jest taka, że można zwariować od tych myśli. Czytałam różne opinie, u jednych rzeczywiście wyniki znacznie się poprawiają i kobiety po kilku miesiącach zachodzą w ciążę, u drugich ulegają pogorszeniu. Nie doradzę co do kwestii mrożenia, ponieważ to indywidualna sprawa, może czasami warto to zrobic..... Mam tylko nadzieję, że zabieg polepszy wyniki.

    Isiozwierz lubi tę wiadomość

    On 33: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21

    Ona 30: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    11/2023 IVF Reprofit Ostrava Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych,
    ❄️1 zarodek przetrwał do 6 doby, po badaniu PGT mamy zdrowy zarodek
  • Woczekiwaniu Ekspertka
    Postów: 148 81

    Wysłany: 6 marca 2021, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reikja wrote:
    mąż był operowany prywatnie w Warszawie przez dr Wolskiego. Zobaczymy jaki będzie efekt. Po samej operacji mąż czuje się bardzo dobrze i nie odczuwa żadnego dyskomfortu. 😊


    Trzymam kciuki aby wyniki się poprawiły. ❤️

    Reikja lubi tę wiadomość

    On 33: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21

    Ona 30: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    11/2023 IVF Reprofit Ostrava Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych,
    ❄️1 zarodek przetrwał do 6 doby, po badaniu PGT mamy zdrowy zarodek
  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 6 marca 2021, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isiozwierz wrote:
    Hej! Witam Was wszystkie, jestem tu nowa :)
    Strasznie sie stresuje, bo moj luby bedzie mial zabieg w te srode i caly czas o tym mysle.
    Naczytalam sie internetow, ze moze spasc jakosc nasienia, a w tym momencie jeszcze w miare nadaje sie na iui.
    Caly czas mnie to dreczy, ale w Gamecie nie poruszali nawet tematu, zeby zamrozic nasienie ani nic, tylko sugerowali isc na operacje i czekac na efekty. Czy Wy sie tak zabezpieczalyscie i zamrazaliscie nasienie na wszelki wypadek?

    Z tego co ja widzę i czytam w różnych forach, artykułach itp. to bardzo rzadko się zdarza żeby parametry nasienia po zabiegu się pogorszyły, ale głównie poprawia się ilość, a jakość niekoniecznie, w naszym przypadku też tak jest. Niestety u nas również po dwóch latach po zabiegu pojawiły się przeciwciała w nasieniu co jest skutkiem ubocznym żylaków lub/i ingerencji chirurgicznej. Nam też nikt nie proponował mrożenia i nawet o tym nie pomyśleliśmy przed zabiegiem, ale nie mamy czego żałować, bo ogólnie jest trochę lepiej.

    Isiozwierz lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • Isiozwierz Koleżanka
    Postów: 60 101

    Wysłany: 7 marca 2021, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii06 wrote:
    Z tego co ja widzę i czytam w różnych forach, artykułach itp. to bardzo rzadko się zdarza żeby parametry nasienia po zabiegu się pogorszyły, ale głównie poprawia się ilość, a jakość niekoniecznie, w naszym przypadku też tak jest. Niestety u nas również po dwóch latach po zabiegu pojawiły się przeciwciała w nasieniu co jest skutkiem ubocznym żylaków lub/i ingerencji chirurgicznej. Nam też nikt nie proponował mrożenia i nawet o tym nie pomyśleliśmy przed zabiegiem, ale nie mamy czego żałować, bo ogólnie jest trochę lepiej.

    Dziekuje za odpowiedz!
    Generalnie ja i tak juz jestem nastawiona na opcje in vitro lub inseminacje, wiec byleby tylko te opcje nadal byly mozliwe. Jesli zabieg spowoduje, ze uda sie w naturalny sposob, to bede przeszczesliwa, ale w to juz raczej powoli powatpiewam. U mnie tez sa problemy z wadami macicy. Za 2 tygodnie bede miala zabieg, wiec zobaczymy, czy i mnie uda sie minimalnie poprawic :)
    Ale musze przestawic glowe na pozytywne myslenie, bo w tym tkwi szkopul ;P

    3jgxyx8dprbcpvnq.png
  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 7 marca 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isiozwierz wrote:
    Dziekuje za odpowiedz!
    Generalnie ja i tak juz jestem nastawiona na opcje in vitro lub inseminacje, wiec byleby tylko te opcje nadal byly mozliwe. Jesli zabieg spowoduje, ze uda sie w naturalny sposob, to bede przeszczesliwa, ale w to juz raczej powoli powatpiewam. U mnie tez sa problemy z wadami macicy. Za 2 tygodnie bede miala zabieg, wiec zobaczymy, czy i mnie uda sie minimalnie poprawic :)
    Ale musze przestawic glowe na pozytywne myslenie, bo w tym tkwi szkopul ;P

    To życzę powodzenia, wytrwałości i samych pozytywnych myśli 😊 nasza pierwsza IUI już wiem, że nie udana, ale w tym cyklu znowu będziemy próbować

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 7 marca 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii a z jakimi wynikami miałaś robione IUI? My mamy słaba koncentrację 6mln i ilość 20 mln ogółem, moja ginekolog mówiła że jeśli po odwirowaniu zostanie chociaż 3mln plemników to zrobimy inseminacje, jednak martwię się czy to nie będzie za mało, by mogło się udać..

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 7 marca 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Natii a z jakimi wynikami miałaś robione IUI? My mamy słaba koncentrację 6mln i ilość 20 mln ogółem, moja ginekolog mówiła że jeśli po odwirowaniu zostanie chociaż 3mln plemników to zrobimy inseminacje, jednak martwię się czy to nie będzie za mało, by mogło się udać..

    Przy IUI była koncentracja 50 mln z czego wybrali i podali mi 7 mln, lekarz powiedział, że to taka norma. Tylko u nas w ogóle nie stosowali wirowania, bo plemniki były selekcjonowane przez fertil chip. Przez tą płytkę przechodzą tylko zdrowe genetycznie i najbardziej ruchliwe plemniki. Z tego co widzę to koncentracja bardzo często się zmienia, może się okazać, że akurat w dzień IUI będzie u Was dużo więcej, więc nie martw się na zapas 🙂

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 7 marca 2021, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii06 wrote:
    Przy IUI była koncentracja 50 mln z czego wybrali i podali mi 7 mln, lekarz powiedział, że to taka norma. Tylko u nas w ogóle nie stosowali wirowania, bo plemniki były selekcjonowane przez fertil chip. Przez tą płytkę przechodzą tylko zdrowe genetycznie i najbardziej ruchliwe plemniki. Z tego co widzę to koncentracja bardzo często się zmienia, może się okazać, że akurat w dzień IUI będzie u Was dużo więcej, więc nie martw się na zapas 🙂

    Tak tylko wiesz zastanawiam się czy nie szkoda z tym zachodu, jak porobię badania, w tym to na koronawirusa, które jest ważne tylko miesiąc i się okaże że IUI nie będzie bo za mało plemników..
    Jaki teraz u Was plan? Próbujecie znowu IUI skoro to pierwsze nieudane?

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Natii06 Ekspertka
    Postów: 236 114

    Wysłany: 7 marca 2021, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Tak tylko wiesz zastanawiam się czy nie szkoda z tym zachodu, jak porobię badania, w tym to na koronawirusa, które jest ważne tylko miesiąc i się okaże że IUI nie będzie bo za mało plemników..
    Jaki teraz u Was plan? Próbujecie znowu IUI skoro to pierwsze nieudane?

    No niestety to taka trochę loteria..test na covid trzeba powtarzać za każdym razem, ale za to inne badania z tego co pamiętam chyba pół roku są ważne. Pierwsza IUI udaje się bardzo rzadko, więc się nie zniechęcamy, będziemy próbować dalej 🙂

    Starania od 2017 r.

    👩31 lat
    - niedoczynność tarczycy
    - NK 20%
    - genotyp Kir AA
    👨34 lata
    - słaba morfologia i ruchliwość plemników
    - przeciwciała przeciwplemnikowe w nasieniu (mar test bez leków ok.60%)
    - fragmentacja DNA 27%

    4 nieudane IUI 😔
  • Moniek330 Autorytet
    Postów: 3990 3581

    Wysłany: 7 marca 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natii06 wrote:
    No niestety to taka trochę loteria..test na covid trzeba powtarzać za każdym razem, ale za to inne badania z tego co pamiętam chyba pół roku są ważne. Pierwsza IUI udaje się bardzo rzadko, więc się nie zniechęcamy, będziemy próbować dalej 🙂


    Przed nami jezcze badanie chromatyny i HBA, które będą decydujące jeśli chodzi o inseminacje, jeśli wyjdą źle to się nie będziemy kwalifikować do tego. Zostanie in vitro..
    Powodzenia, oby drugie IUI było udane ✊✊

    Natii06 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    🔸Czynnik męski ➡koncentracja: 1-3mln, DFI: 33% ➡od 17.04.22 Clostilbegyt+Pentohexal ➡30.06 JEST POPRAWA! Koncentracja: 35mln, w całości 112mln, DFI: 18%

    💉7.10.21 punkcja, 0❄️
    💉29.12.21 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    💔21.02 Transfer 4AA
    💉5.04.22 punkcja, 3❄️❄️❄️, po PGT-A 1❄️
    ⬇️
    Naturalny cud! 06.2022 💕
    10.06 29dc beta 139,80, 32dc 775,70, 34dc 1858,80
    2.07 jest serduszko 💗
    NIFTY ok ☺️ Dziewczynka ❤️
    12w6d Prenatalne - FHR 155/min, CRL 7,2cm
    21w1d Połówkowe - FHR 148/min, 407g
    29w3d Prenatalne - FHR 132/min, 1567g
    33w0d szpital, przedwczesne skurcze
    39w1d 11.02.2023 jest na świecie ❤️
    age.png
  • Aleks 11 Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 12 marca 2021, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Jestem tu nowa. Mamy z partnerem problem ponieważ wyniki nasienia wyszły tragiczne, mało plemników, mała ruchliwość a ponadto 100% uszkodzonych plemników co jest równe 0% morfologii- wszystkie główki uszkodzone :( W badaniu usg wyszedł wodniak na prawym jądrze a na lewym żylaki. Proszę o opinię i o polecenie dobrego specjalisty. Myślimy o zabiegu embolizacji Ale kompletnie nie wiemy gdzie się udać. Jesteśmy z kujawsko pomorskiego. Pomożecie?

    Aleks 11
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ