X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • MikaSue Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 2 kwietnia 2022, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Jeśli operacja żylaków to tylko dr Wolski - Novum Warszawa zabieg mikroskopowy- najwyższy stopień skuteczności . Niestety nie na NFZ
    Jak wychodzi cenowo taka operacja? Mąż ogólnie boi się znieczulenia ogólnego i martwię się iż się nie zdecyduje. 😭

    Resztka nadziei
    Starania o dziecko od 2019 r.
    ▼Azoospermia, Dna Moczanowa
    4 badania nasienia: "0" / pojedyncze plemniki nieruchome /martwe
    Grudzień 2022 > Operacja ŻPN
    Sierpień 2023 > Biopsja mapująca
    genetyka+kariotyp ok
    Suplementacja :Tenfertil on, Tran, Maca, Czarnuszka

    *Walczymy*
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 2 kwietnia 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Jak wychodzi cenowo taka operacja? Mąż ogólnie boi się znieczulenia ogólnego i martwię się iż się nie zdecyduje. 😭
    My robiliśmy w zeszłym roku operację jednostronną i płaciliśmy 9500.. kupa kasy ale dużo czytaliśmy o tym i ten zabieg mikroskopowy niesie za sobą najniższe ryzyko nawrotów . Inne metody nie są tak skuteczne. Mój mąż tez się bardzo bał, ale po wielu rozmowach uznaliśmy ze to jedyne wyjście . Daj mu czas :).

  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 2 kwietnia 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Jak wychodzi cenowo taka operacja? Mąż ogólnie boi się znieczulenia ogólnego i martwię się iż się nie zdecyduje. 😭


    Ja 1 raz będę znieczulany, to będzie moja pierwsza taka operacja. Też się trochę boję ale nie ma wyjścia.

    Orentujecie się gdzie w Krakowie najszybciej mogę to takiej operacji podejść? We wtorek idę się zapytać o termin na Wrocławska.

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2851 2255

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    Jeśli operacja żylaków to tylko dr Wolski - Novum Warszawa zabieg mikroskopowy- najwyższy stopień skuteczności . Niestety nie na NFZ
    Bez przesady.. Mój maz miał na nfz w szpitalu i wszystko było ok. Nasienie poprawiło się znacząco..

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • MikaSue Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Bez przesady.. Mój maz miał na nfz w szpitalu i wszystko było ok. Nasienie poprawiło się znacząco..
    Świetna wiadomość! A Można wiedzieć gdzie i jaką metodą?
    Mąż ciagle rozważa opcję. Dam mu czas na przemyślenie.
    Dziękuje za odpowiedzi jestem pełna nadzieji

    Resztka nadziei
    Starania o dziecko od 2019 r.
    ▼Azoospermia, Dna Moczanowa
    4 badania nasienia: "0" / pojedyncze plemniki nieruchome /martwe
    Grudzień 2022 > Operacja ŻPN
    Sierpień 2023 > Biopsja mapująca
    genetyka+kariotyp ok
    Suplementacja :Tenfertil on, Tran, Maca, Czarnuszka

    *Walczymy*
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2851 2255

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Świetna wiadomość! A Można wiedzieć gdzie i jaką metodą?
    Mąż ciagle rozważa opcję. Dam mu czas na przemyślenie.
    Dziękuje za odpowiedzi jestem pełna nadzieji
    W Lublinie, laparaskopowo.

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Yahu Autorytet
    Postów: 274 413

    Wysłany: 21 kwietnia 2022, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas najpierw azoospermia, a teraz oligo-, z tym że plemników mamy w okolicach 40 tys. Wszystkie badania OK (hormony, genetyczne, kariotyp), jedynie żpn I st. lewostronne. Lekarz polecił nam opcję operacji na NFZ (szpital, w którym kiedyś pracował) oraz druga opcja, jego własna praktyka. W szpitalu najbliższy termin to koniec listopada :( za długo żeby tyle czekać, kolejny rok byłby zmarnowany i pewnie przyszły tez w oczekiwaniu na poprawę wyników. W prywatnej klinice termin za miesiąc, koszt 4000 tys. za zabieg laparoskopowy. Może dzięki szybszemu terminowi do końca roku uda się coś poprawić. Jestem nowa na forum, jeszcze nie zdążyłam wszystkiego doczytać, ale widzę, że chyba u większości jest poprawa?

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 AP Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ hiperinsulinemia / V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / kortyzol / D3 / SIBO
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - ilość ok. 250 tys.😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy) / poj. sztuki w nasieniu po odwirowaniu (05.07.23, 07.08.23)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    →31.03.23 ustalenie planu w AP✔️
    →13.06.23 histero - usunięcie polipa, wyniki OK✔️
    → mrożenie nasienia 31.08.23 ✔️
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 17.10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 14.11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 02.24 dieta i suple
    → transfer→ 06.24?⌛
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Mąż miał miesiąc temu embolizacje powrozka nasiennego, póki co czekamy na poprawę,w czerwcu dam znać ile udało się poprawić po operacji.
    Jeśli chodzi o czas realizacji zabiegu to u nas wyglądało nastepujaco: pod koniec grudnia skierowanie, w styczniu byla wizyta u Radiologa,który w Krakowie w szpitalu na NFZ przyjmuje i wykonuje embolizacje, 15.03 dostał telefon,że zwolnilo się miejsce i prosili by stawił się na drugi dzień, a 17.03 była operacja 😊☺.

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    My robiliśmy w zeszłym roku operację jednostronną i płaciliśmy 9500.. kupa kasy ale dużo czytaliśmy o tym i ten zabieg mikroskopowy niesie za sobą najniższe ryzyko nawrotów . Inne metody nie są tak skuteczne. Mój mąż tez się bardzo bał, ale po wielu rozmowach uznaliśmy ze to jedyne wyjście . Daj mu czas :).
    A jak u Was z poprawą wyników? Bo wyczytałam,że Twój mąż też miał żylaki III stopnia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2022, 12:14

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Plums Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka 93 wrote:
    Mój Mąż miał miesiąc temu embolizacje powrozka nasiennego, póki co czekamy na poprawę,w czerwcu dam znać ile udało się poprawić po operacji.
    Jeśli chodzi o czas realizacji zabiegu to u nas wyglądało nastepujaco: pod koniec grudnia skierowanie, w styczniu byla wizyta u Radiologa,który w Krakowie w szpitalu na NFZ przyjmuje i wykonuje embolizacje, 15.03 dostał telefon,że zwolnilo się miejsce i prosili by stawił się na drugi dzień, a 17.03 była operacja 😊☺.


    Jak się mąż czuł po zabiegu? Mamy embolizacje za 2 tygodnie i troche stres jest 😵‍💫

    Starania od 10.2021
    Ona 28 : hormony w normie, srednio 28 dniowe cykle

    On 31: badania 02.2022: morfologia 0%, ilość 1,82 mln/ml, ruch calkowity 8%
    05.2022 - operacja żpn III st
    08.2022 ponowne badania: morfologia 1%, ilość 17mln/ml, całkowita ilość 106,59mln, ruch calkowity 39%
    12.2022 badania: morfologia 1%, ilość 14mln/ml, całkowita ilość 78,82ml, ruch calkowity 37%

    Suplementacja naprzemiennie tenfertil, supramen, teraz viridian fertility + resweratiol,astaksantyna, wit c, wit d, korzeń maca , bromelaina, rzucenie palenia 02.22, sok pomidorowy, olej z czarnuszki
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka 93 wrote:
    A jak u Was z poprawą wyników? Bo wyczytałam,że Twój mąż też miał żylaki III stopnia
    U nas niestety poprawy brak jeśli chodzi o plemniki. Problem jest głębszy . Niemniej jednak dobrze ze żylaki zostały zoperowane- przy tych III stopnia i tak predzej czy później konieczne byłoby ich usunięcie .
    Co do poprawy hormonów fsh lekko spadło, inhibina B nieco wzrosła .

  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plums wrote:
    Jak się mąż czuł po zabiegu? Mamy embolizacje za 2 tygodnie i troche stres jest 😵‍💫
    Ogólnie bardzo dobrze wspomina zabieg, przez dwa tygodnie nie dźwigal ciężkich rzeczy, prawie na miesiąc odpuścił sport. Jedynie czuł delikatny dyskomfort przez pierwszy tydzień jak prowadzil za długo auto.
    Dużo gorzej dochodził do siebie po operacji przegrody nosowej. Z tego też powodu dostał głupiego jasia, bo bardzo przeżywał na sali operacyjnej i się stresowal, ale sam zabieg kilkanaście minut i na drugi dzień wyszedł ze szpitala:)

    Kciuki za Męża zabieg ✊✊możesz mu śmiało przekazać,że nie ma czym się stresować 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2022, 15:44

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ananasova wrote:
    U nas niestety poprawy brak jeśli chodzi o plemniki. Problem jest głębszy . Niemniej jednak dobrze ze żylaki zostały zoperowane- przy tych III stopnia i tak predzej czy później konieczne byłoby ich usunięcie .
    Co do poprawy hormonów fsh lekko spadło, inhibina B nieco wzrosła .
    Przykro mi,że nie doszło do poprawy w nasieniu....mam nadzieję, że uda się Wam odnaleźć szybko przyczynę ✊💞

    Ananasova lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Jak wychodzi cenowo taka operacja? Mąż ogólnie boi się znieczulenia ogólnego i martwię się iż się nie zdecyduje. 😭

    Polecam dr Skrzywanka w Poznaniu. Pełen profesjonalizm. Wykonuje embolizacje na NFZ, my w czasie pandemii zrobiliśmy prywatnie. Koszt 3,5 tys. Na poczatku zeszłego roku. Kazał czekać rok, po 11 miesiącach się udało zajść w ciążę. Dokładnie tak jak mówił. Niesamowity lekarz i człowiek! Od razu mówię, że ciężko dodzwonić się do recepcji w przychodni, w której przyjmuje. Myslelismy o novum, ale ostatecznie znaleźliśmy negatywne opinie, wybraliśmy dr Skrzywanka i absolutnie nie żałujemy!

    Grenderka94 lubi tę wiadomość

  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka 93 wrote:
    Mój Mąż miał miesiąc temu embolizacje powrozka nasiennego, póki co czekamy na poprawę,w czerwcu dam znać ile udało się poprawić po operacji.
    Jeśli chodzi o czas realizacji zabiegu to u nas wyglądało nastepujaco: pod koniec grudnia skierowanie, w styczniu byla wizyta u Radiologa,który w Krakowie w szpitalu na NFZ przyjmuje i wykonuje embolizacje, 15.03 dostał telefon,że zwolnilo się miejsce i prosili by stawił się na drugi dzień, a 17.03 była operacja 😊☺.
    Poczekajcie trochę, ja myslalam, że parametry skoczą od razu po 3 miesiącach. Tak kolorowo nie było, ale widać było z miesiąca na miesiąc poprawę. Trzymam za Wam kciuki ✊✊

  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PozytywnaAna wrote:
    Poczekajcie trochę, ja myslalam, że parametry skoczą od razu po 3 miesiącach. Tak kolorowo nie było, ale widać było z miesiąca na miesiąc poprawę. Trzymam za Wam kciuki ✊✊
    Androloga Męża na ostatniej wizycie zalecił zrobić badanie po trzech miesiacach i przyjść. Tłumaczył nam,że rok może zająć poprawa 😊
    Bardzo się cieszę, że Wam się udało zajść 😊🥰takie wiamdosci napawają optymizmem 😊

    Yahu lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • MikaSue Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PozytywnaAna wrote:
    Polecam dr Skrzywanka w Poznaniu. Pełen profesjonalizm. Wykonuje embolizacje na NFZ, my w czasie pandemii zrobiliśmy prywatnie. Koszt 3,5 tys. Na poczatku zeszłego roku. Kazał czekać rok, po 11 miesiącach się udało zajść w ciążę. Dokładnie tak jak mówił. Niesamowity lekarz i człowiek! Od razu mówię, że ciężko dodzwonić się do recepcji w przychodni, w której przyjmuje. Myslelismy o novum, ale ostatecznie znaleźliśmy negatywne opinie, wybraliśmy dr Skrzywanka i absolutnie nie żałujemy!
    Dzięki 😍 zapiszę sobie. Mąż ciągle przeżywa ale po majówce ma konsultację w szpitalu MSWIA. Zobaczymy co mu powiedzą. Obecnie sytuacja jest miedzy nami nieciekawa - napięta. Nie chce go wpędzać w poczucie winy więc już odpusciłam temat. Jak sobie dziewczyny z tym radzicie? Jak to wyglądało u was pomiędzy wami a waszymi mężami? Nie wiem czy mój Mąż się tak stresuje /przejął / może się obwinia? Narzuciłam mu od razu dietę, kategorycznie zero używek. Nie wiem może jestem zbyt napastliwa w tym temacie, ale mam WRAŻENIE że wszystkie znajome wokół mnie dziela się dobrymi wieściami. Jak ktoś pyta co zemną, to mam ochotę się rozpłakać...

    Resztka nadziei
    Starania o dziecko od 2019 r.
    ▼Azoospermia, Dna Moczanowa
    4 badania nasienia: "0" / pojedyncze plemniki nieruchome /martwe
    Grudzień 2022 > Operacja ŻPN
    Sierpień 2023 > Biopsja mapująca
    genetyka+kariotyp ok
    Suplementacja :Tenfertil on, Tran, Maca, Czarnuszka

    *Walczymy*
  • Yahu Autorytet
    Postów: 274 413

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Dzięki 😍 zapiszę sobie. Mąż ciągle przeżywa ale po majówce ma konsultację w szpitalu MSWIA. Zobaczymy co mu powiedzą. Obecnie sytuacja jest miedzy nami nieciekawa - napięta. Nie chce go wpędzać w poczucie winy więc już odpusciłam temat. Jak sobie dziewczyny z tym radzicie? Jak to wyglądało u was pomiędzy wami a waszymi mężami? Nie wiem czy mój Mąż się tak stresuje /przejął / może się obwinia? Narzuciłam mu od razu dietę, kategorycznie zero używek. Nie wiem może jestem zbyt napastliwa w tym temacie, ale mam WRAŻENIE że wszystkie znajome wokół mnie dziela się dobrymi wieściami. Jak ktoś pyta co zemną, to mam ochotę się rozpłakać...

    Po moim mężu nie widać żeby jakoś bardzo przeżywał. W sumie oboje mamy podejście, że chcemy mieć dzieci, ale też nie za wszelką cenę. Jeśli po operacji żpn nadal nie będzie szans na naturalną ciążę to zdecydujemy się na iv, ale opcji z nasieniem dawcy w ogóle nie bierzemy pod uwagę.
    Po mężu widzę, że w sobie trochę to tłamsi, ale też sam nie wychodzi z żadną inicjatywą co do prób poprawy obecnej sytuacji. Czeka aż ja umówię wizyty u lekarzy, dieta taka, że co mu podsune to zje, suplementy tez dopiero jak mu kupię i pod nos podstawię, badania też gdy ja umówię. U Was też tak jest, że same musicie wszystkiego dopilnować? Może jakiś Pan się wypowie ze swojej perspektywy? :)

    Jeśli chodzi o operacje to nie widziałam po nim wątpliwości, są dwie kwestie, które mu nie odpowiadają, pierwsza - powiedział, że mu się nie podoba koszt zabiegu, a druga rzecz, że do zabiegu dali wytyczne że musi ogolić klate, brzuch i uda 🤣

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 AP Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ hiperinsulinemia / V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / kortyzol / D3 / SIBO
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - ilość ok. 250 tys.😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy) / poj. sztuki w nasieniu po odwirowaniu (05.07.23, 07.08.23)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    →31.03.23 ustalenie planu w AP✔️
    →13.06.23 histero - usunięcie polipa, wyniki OK✔️
    → mrożenie nasienia 31.08.23 ✔️
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 17.10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 14.11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 02.24 dieta i suple
    → transfer→ 06.24?⌛
  • Marrie9 Autorytet
    Postów: 389 802

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka 93 wrote:
    Mój Mąż miał miesiąc temu embolizacje powrozka nasiennego, póki co czekamy na poprawę,w czerwcu dam znać ile udało się poprawić po operacji.
    Jeśli chodzi o czas realizacji zabiegu to u nas wyglądało nastepujaco: pod koniec grudnia skierowanie, w styczniu byla wizyta u Radiologa,który w Krakowie w szpitalu na NFZ przyjmuje i wykonuje embolizacje, 15.03 dostał telefon,że zwolnilo się miejsce i prosili by stawił się na drugi dzień, a 17.03 była operacja 😊☺.

    Czy możesz napisać u jakiego lekarza twój mąż dostał skierowanie ? I jak nazywa się radiolog który wykonywał zabieg. Jestem z Krakowa i szukamy godnego polecenia lekarza który na NFZ wykonuje zabieg.

    Starania od 5 lat
    👩‍💼31 PCOS
    👦37 Żylaki powrózka nasiennego, oligoteratozoospermia

    09.07.22 - 💉
    19.07 punkcja
    Po pgt: ❄️❄️❄️❄️ +1

    18.08 biopsja endometrium cd138 i komórki nk 👌
    17.10 transfer ❄️ 4AA
    5dpt - beta 24,72
    7dpt - beta 84,48 (prog 57,2)😍😍😍
    10dpt- beta 268,20 prog 37
    12dpt- beta 584,50
    14dpt- beta 1355 , prog 26,90
    17dpt- beta 3688, prog 43,70
    19 dpt - YS 2,5 mm ( krwawienie)
    21 dpt - beta 9601, prog 26, GS-16mm, YS 4mm ( krwawienie)
    23dpt- mamy ❤️ crl 0,25
    25dpt - krwawienie
    28dpt - CRL 7 mm
    7w6d - CRL 1,41cm FHR 170 ❤️
    9w6d- CRL 2,9 cm FHR 179 ❤️
    10w5d- CRL 3,8 cm FHR 171
    23.12 - prenatalne dziewczynka🥰 FHR 163, CRL 6 cm
    13w5d CRL 8 cm
    17w1d 206 g szczęścia ❤️
    20w2d 350 g ❤️

    preg.png

    ✝️ Ty się tym zajmij 🙏❤️
  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2851 2255

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka 93 wrote:
    Androloga Męża na ostatniej wizycie zalecił zrobić badanie po trzech miesiacach i przyjść. Tłumaczył nam,że rok może zająć poprawa 😊
    Bardzo się cieszę, że Wam się udało zajść 😊🥰takie wiamdosci napawają optymizmem 😊
    Tak ,dokładnie u nas po roku nastąpiła poprawa. Po 9 miesiacach było znacznie lepiej, a po roku już super.
    W ciążę jeszcze nie zaszlam, bo się okazało, że mam polipa 1,5cm w macicy. Oczywiście już usunęłam i teraz liczymy, że będzie już dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2022, 18:17

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ