X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrie9 wrote:
    Czy możesz napisać u jakiego lekarza twój mąż dostał skierowanie ? I jak nazywa się radiolog który wykonywał zabieg. Jestem z Krakowa i szukamy godnego polecenia lekarza który na NFZ wykonuje zabieg.
    W Warszawie najpierw byliśmy u androloga Pawła Jędrzejczyka, po drugiej wizycie otrzymał skierowanie do szpitala. Z tym skierowaniem pokierował nas do radiologa Rafała Maciąga,który bez oględzin zapisał mojego Męża i kazał czekać na telefon co do terminu zabiegu. Powiedział, że przez pandemię ktoś ze szpitala zadzwoni za ok.3-4 miesiące. Nam się przyfarcilo,bo ktoś zrezygnował i czekalismy 2 miesiące 😊

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sesyjka wrote:
    Tak ,dokładnie u nas po roku nastąpiła poprawa. Po 9 miesiacach było znacznie lepiej, a po roku już super.
    W ciążę jeszcze nie zaszlam, bo się okazało, że mam polipa 1,5cm w macicy. Oczywiście już usunęłam i teraz liczymy, że będzie już dobrze.
    Sesyjka bardzo za Was trzymam kciuki !🥰❣ czasem cicho podgladam,bo mocno wierzę , że u Was to kwestia czasu 😘 ✊✊

    Sesyjka lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 24 kwietnia 2022, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Dzięki 😍 zapiszę sobie. Mąż ciągle przeżywa ale po majówce ma konsultację w szpitalu MSWIA. Zobaczymy co mu powiedzą. Obecnie sytuacja jest miedzy nami nieciekawa - napięta. Nie chce go wpędzać w poczucie winy więc już odpusciłam temat. Jak sobie dziewczyny z tym radzicie? Jak to wyglądało u was pomiędzy wami a waszymi mężami? Nie wiem czy mój Mąż się tak stresuje /przejął / może się obwinia? Narzuciłam mu od razu dietę, kategorycznie zero używek. Nie wiem może jestem zbyt napastliwa w tym temacie, ale mam WRAŻENIE że wszystkie znajome wokół mnie dziela się dobrymi wieściami. Jak ktoś pyta co zemną, to mam ochotę się rozpłakać...
    U mnie Mąż nie obwinia się, ani ja nie uznaję,że to jego wina,ze póki co nam się nie udawało. Cieszymy się, że udało nam się w miarę szybko poznać prawdopodobnie główną przyczynę niepowodzeń . U nas nie ma obwiniania, czasem też się nakręcam, że muszę przypominać o suplach, o zakazie jakis aktywności, które mają negatywne działanie na jego plemniczki. Mój Mąż nie mial problemu z powiedzeniem swoim kolegom,że miał zabieg itp. Prędzej ja od siebie więcej wymagam, bardziej emocjonalnie podchodzę do starań. Mąż dozuje moje czasem łapiące "spięcie" staraniowe.
    Każda z nas ma.podobnie, ale musimy pozytywnie się nastawiac i być pewnym,że w końcu i nam się uda😊🥰

    Yahu lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • Zuzia17 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 4 maja 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zdecydowaliśmy się na zabieg mikroskopowy prywatnie. Mąż żylaki miał 3stopnia.Zabieg był w ubiegły wtorek, trwał może z godzinkę. Mąż przeszedł go super, żadnych dolegliwości po. Dziś blizna jest już prawie niewidoczna. Oczywiście starania w tym miesiącu odpadają, ale od przyszłego zaczynu działać😊mam nadzieję,że wyniki się poprawia. Jeśli nie będzie efektu za ok 4msc planujemy ponowić badania nasienia.U nas problemem była niska morfologia i duża fragmentacja DNA 46%.
    Oczywiście każdy przechodzi inaczej zabiegi, u mojego męża to nie było pierwsze znieczulenie ogólne więc stres nieco mniejszy. U nas powrotu do formy właściwie nie było bylo bo od razu wyszedł w formie😊 Czego i Waszym mężczyzna życzę ,jeśli się zdecydują na ten zabieg.

    Gwiazdeczka 93 lubi tę wiadomość

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 12 maja 2022, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy żylaki zawsze będą widoczne w USG, czy potrzebny wprawiony lekarz, żeby zauważył małe żylaki?

    Szukamy przyczyny niskiej morfologii. Teoretycznie udało się ją po latach poprawić do poziomu 13%, ale badanie MSOME pokazało, że plemników I klasy nie ma, a II jest tylko 1%. Mąż miał USG jakiś czas temu i nieprawidłowości nie stwierdzono.

  • Zuzia17 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 13 maja 2022, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z doświadczenia wiem, że lekarz lekarzowi nie równy. Pierwsza pani doktor na USG nie znalazła nic, z kolei stwierdziła u męża zapalenie prostaty ,podczas gdy mąż nie miał żadnych objawów. Wiele "ciekawych"że czy się na tej wizycie dowiedzieliśmy swoją drogą np. że zapalenie prostaty jest od zimnych napojów, męża 0 morfologia nic złego nie oznacza tylko po prostu plemniki są "nieprzystojne". Pani usilnie problem chciała szukać we mnie , chociaż moje wyniki są książkowe. Wyszliśmy ubożsi o 300zl z zerowa wiedzą dlaczego wyniki są jakie są.
    Niedługo później mąż poszedł do innego androloga, który żylaki stwierdził już w badaniu palpacyjnym. USG potwierdziło ich 3stopien. Z kolei nie potwierdził absolutnie żadnego zapalenia prostaty.
    Pani doktor w internecie o ironio miała pozytywne opinie.

    wojaniela lubi tę wiadomość

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 13 maja 2022, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za podzielenie się doświadczeniem!
    My kilka razy odbilismy się od ściany, słysząc, że niewiele można zrobić farmakologiczne w celu poprawy jakości nasienia, a morfologii to już w ogóle...

    Mąż zmienił dietę, zwraca uwagę na chłodzenie, bierze suplementy. Morfologię z 0,87% w najgorszym momencie do 13% w ostatnich badaniach. Tyle że w badaniu MSOME, które jest "dokładniejszą morfologią", z tej samej próbki wyszło, że plemników I klasy jest 0%, a II klasy - 1%. Czyli tragedia 😞.
    Czy żylaki wpływają na morfologię?

    Jakiego androloga/urologa, który zwraca uwagę na poziom hormonów i nie zignoruje wyników MSOME możecie polecić w Warszawie?

  • Plums Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 14 maja 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz powiedział ze morfologia 0% wynika z żpn. Co do lekarzy i usg, jakieś 4 lata temu mąż robił usg jąder i był u urologa na zwykłej wizycie sprawdzić czy wszystko ok bo czasami bolały go jądra i nic nie wyszło, nie wiem czy taki to „dobry”lekarz c robił usg bo to była zwykła osiedlowa przychodnia w wawie, czy faktycznie nic nie było, ale nawet wyników badań nie wydali mu tylko stwierdzili ze wszystko ok. Może gdyby wtedy coś wyszło dziś już byśmy dawno byli po zabiegu itp. Nasz obecny lekarz od razu zauważył żylaki ale co prawda już 3 st. Teraz jestesmy tydzień po embolizacji

    wojaniela lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2021
    Ona 28 : hormony w normie, srednio 28 dniowe cykle

    On 31: badania 02.2022: morfologia 0%, ilość 1,82 mln/ml, ruch calkowity 8%
    05.2022 - operacja żpn III st
    08.2022 ponowne badania: morfologia 1%, ilość 17mln/ml, całkowita ilość 106,59mln, ruch calkowity 39%
    12.2022 badania: morfologia 1%, ilość 14mln/ml, całkowita ilość 78,82ml, ruch calkowity 37%

    Suplementacja naprzemiennie tenfertil, supramen, teraz viridian fertility + resweratiol,astaksantyna, wit c, wit d, korzeń maca , bromelaina, rzucenie palenia 02.22, sok pomidorowy, olej z czarnuszki
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 14 maja 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to chcielibyśmy zweryfikować - czy informacja od urologa-nie specjalisty od niepłodności, że wszystko w porządku i żylaków nie ma jest wiążąca i daje pewność, żeby tutaj nie szukać przyczyny, czy jednak zwykły urolog może nie zauważyć albo czy żylaki mogą się pojawić wraz z biegiem czasu.

    Współczuję, że kilka lat straciliście przez błędną diagnozę 😔. Można się tylko wkurzać na takie sytuacje. Wychodzi na to, że trzeba wszystko po dwa razy sprawdzać. Dobrze, że trafiliście na specjalistę i już po zabiegu.


    Czy możesz powiedzieć jaki lekarz w Warszawie trafnie zdiagnozował Twojego męża?

  • Plums Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 14 maja 2022, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie lekarz lekarzowi nie równy. Jak dostaliśmy wyniki badań nasienia na szybko umówiliśmy się do najbliższego urologa żeby pokierował dalej ale w zasadzie tez nic nam nie powiedział, przepisał antybiotyk bo stwierdził ze to może stan zapalny, polecił zrobić usg i brac suple. Teraz lekarza mamy w Lublinie bo z wawy się wyprowadziliśmy jakiś czas temu. Co prawda tez urolog, nie androlog, z polecenia tutaj na forum, ale podejście całkiem inne, od razu zrobił usg, zlecił badania hormonów i zaraz umówił męża na zabieg

    wojaniela lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2021
    Ona 28 : hormony w normie, srednio 28 dniowe cykle

    On 31: badania 02.2022: morfologia 0%, ilość 1,82 mln/ml, ruch calkowity 8%
    05.2022 - operacja żpn III st
    08.2022 ponowne badania: morfologia 1%, ilość 17mln/ml, całkowita ilość 106,59mln, ruch calkowity 39%
    12.2022 badania: morfologia 1%, ilość 14mln/ml, całkowita ilość 78,82ml, ruch calkowity 37%

    Suplementacja naprzemiennie tenfertil, supramen, teraz viridian fertility + resweratiol,astaksantyna, wit c, wit d, korzeń maca , bromelaina, rzucenie palenia 02.22, sok pomidorowy, olej z czarnuszki
  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 15 maja 2022, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było tak samo, przed staraniami byłem u urologa ( w 2019 r ) i wtedy powiedział że żylaki są 1 st i nie do operacji. Miesiąc temu byłem jeszcze raz i okazało się że mam mieć zabieg
    Wydaje mi się że po prostu przez ten czas się pogorszyło

    wojaniela lubi tę wiadomość

  • Zuzia17 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 15 maja 2022, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Dzięki za podzielenie się doświadczeniem!
    My kilka razy odbilismy się od ściany, słysząc, że niewiele można zrobić farmakologiczne w celu poprawy jakości nasienia, a morfologii to już w ogóle...

    Mąż zmienił dietę, zwraca uwagę na chłodzenie, bierze suplementy. Morfologię z 0,87% w najgorszym momencie do 13% w ostatnich badaniach. Tyle że w badaniu MSOME, które jest "dokładniejszą morfologią", z tej samej próbki wyszło, że plemników I klasy jest 0%, a II klasy - 1%. Czyli tragedia 😞.
    Czy żylaki wpływają na morfologię?

    Jakiego androloga/urologa, który zwraca uwagę na poziom hormonów i nie zignoruje wyników MSOME możecie polecić w Warszawie?
    Jeśli chodzi o androloga to mąż chodził do dr Kupisa. U niego też robił zabieg. Miałam okazję uczestniczyć w jednej wizycie online. Bardzo rzeczowy i wnikliwy. Odpowiada na każde pytanie.

    wojaniela lubi tę wiadomość

  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 17 maja 2022, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wojaniela wrote:
    Dzięki za podzielenie się doświadczeniem!
    My kilka razy odbilismy się od ściany, słysząc, że niewiele można zrobić farmakologiczne w celu poprawy jakości nasienia, a morfologii to już w ogóle...

    Mąż zmienił dietę, zwraca uwagę na chłodzenie, bierze suplementy. Morfologię z 0,87% w najgorszym momencie do 13% w ostatnich badaniach. Tyle że w badaniu MSOME, które jest "dokładniejszą morfologią", z tej samej próbki wyszło, że plemników I klasy jest 0%, a II klasy - 1%. Czyli tragedia 😞.
    Czy żylaki wpływają na morfologię?

    Jakiego androloga/urologa, który zwraca uwagę na poziom hormonów i nie zignoruje wyników MSOME możecie polecić w Warszawie?
    Ja mogę polecić w Warszawie androloga dr Pawła Jędrzejczyka, od razu na pierwszej wizycie zdiagnozowal u mojego Męża żylaki III stopnia, poprosił jeszcze o usg na sprzęcie ( bo w tamtym gabinecie nie było, a męża zapisali w klinice na analizę wyników 🤪) i żeby za 3 miesięce przyszedł z wynikami,które miały potwierdzić żylaki III stopnia.
    Usg potwierdziło, dla mnie nie było sensu czekać kolejne 3 miesiące,więc poszliśmy na wizytę razem, od razu skierował na operację. Skierowanie, wizyta u lekarza, który miał Męża operować i tak jesteśmy 2 miesiące po operacji 😊więc nie ma co zwlekać,bo pierwszy lekarz powiedział Mezowi,że to wina diety i stresów,nawet nie chciał go zbadać tylko powtórzyć wyniki, które wyszły jeszcze gorsze ...

    wojaniela lubi tę wiadomość

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 17 maja 2022, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedź! To będziemy działać. Mąż zapisał się do doktora Dzigowskiego. Też podobno dobrze ogarnia temat żylaków. Mam nadzieję na trafną diagnozę. Nawet jak wyjdą żylaki, to przynajmniej będzie wiadomo z czym walczyć.

    A czy zabiegi na NFZ czy trzeba prywatnie? Jak na NFZ, to czy długo czekaliście na termin?

    Zuzia17, Gwiazdeczka 93 lubią tę wiadomość

  • Yahu Autorytet
    Postów: 274 414

    Wysłany: 17 maja 2022, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz z Piekar Śląskich polecił nam na NFZ szpital w Sosnowcu, ale najbliższy termin był na koniec listopada 2022, a dzwoniłam na początku kwietnia 2022. Dlatego zdecydowaliśmy się na prywatny zabieg, mąż odbył go w zeszły piątek. Mam nadzieję, że za 3 miesiące będzie chociaż trochę poprawy, albo chociaż do końca roku :)

    wojaniela lubi tę wiadomość

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 AP Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ hiperinsulinemia / V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / kortyzol / D3 / SIBO
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - ilość ok. 250 tys.😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy) / poj. sztuki w nasieniu po odwirowaniu (05.07.23, 07.08.23)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    →31.03.23 ustalenie planu w AP✔️
    →13.06.23 histero - usunięcie polipa, wyniki OK✔️
    → mrożenie nasienia 31.08.23 ✔️
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 17.10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 14.11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 02.24 dieta i suple
    → transfer→ 06.24?⌛
  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 17 maja 2022, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Krakowie 4 miesiące oczekiwania na termin.
    Nie idę prywatnie, koszt ok 4 tys, mamy inne problemy, na które potrzeba czasu

    wojaniela lubi tę wiadomość

  • Plums Znajoma
    Postów: 25 10

    Wysłany: 17 maja 2022, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Lublinie czas oczekiwania 2 msc na NFZ na embolizacje

    wojaniela lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2021
    Ona 28 : hormony w normie, srednio 28 dniowe cykle

    On 31: badania 02.2022: morfologia 0%, ilość 1,82 mln/ml, ruch calkowity 8%
    05.2022 - operacja żpn III st
    08.2022 ponowne badania: morfologia 1%, ilość 17mln/ml, całkowita ilość 106,59mln, ruch calkowity 39%
    12.2022 badania: morfologia 1%, ilość 14mln/ml, całkowita ilość 78,82ml, ruch calkowity 37%

    Suplementacja naprzemiennie tenfertil, supramen, teraz viridian fertility + resweratiol,astaksantyna, wit c, wit d, korzeń maca , bromelaina, rzucenie palenia 02.22, sok pomidorowy, olej z czarnuszki
  • Zuzia17 Znajoma
    Postów: 18 8

    Wysłany: 18 maja 2022, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My obdzwonilismy w kwietniu woj. mazowieckie, średnio najbliższy termin pod koniec roku (laparoskopia). Zdecydowaliśmy się na zabieg prywatnie mikrochirurgoicznie

  • Marsa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 maja 2022, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś z Was miał zabieg usunięcia ŻPN metodą mikrochirurgiczną w w Centrum Medycznym Angelius w Katowicach?

  • wojaniela Przyjaciółka
    Postów: 211 46

    Wysłany: 19 maja 2022, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yahu wrote:
    Lekarz z Piekar Śląskich polecił nam na NFZ szpital w Sosnowcu, ale najbliższy termin był na koniec listopada 2022, a dzwoniłam na początku kwietnia 2022. Dlatego zdecydowaliśmy się na prywatny zabieg, mąż odbył go w zeszły piątek. Mam nadzieję, że za 3 miesiące będzie chociaż trochę poprawy, albo chociaż do końca roku :)

    Trzymam kciuki za poprawę! Myślę, że jak inne kwestie uporządkowane, to warto zapłacić i mieć z głowy.
    Jaki był mniej więcej koszt i jaką "techniką"?

    Yahu lubi tę wiadomość

‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ