X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Ig004 Autorytet
    Postów: 288 194

    Wysłany: 13 października 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też słyszeliśmy, że wyniki super i że operacja nie pomoże. Dopóki nie zrobiliśmy fragmentacji DNA i się okazało, że jest słabo. W klinice zaproponowali inną metodę (od nowa cała procedura), ale zdecydowaliśmy się na operacje. W ciążę zaszłam 4 miesiące później. Wyniki fragmentacji wyszły lepsze niż przed operacją (reszta bez większych zmian).

    2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery ICSI
    Ciąża po operacji żpn
    Mamy synka ❤️
  • Kin Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 14 października 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig004 wrote:
    My też słyszeliśmy, że wyniki super i że operacja nie pomoże. Dopóki nie zrobiliśmy fragmentacji DNA i się okazało, że jest słabo. W klinice zaproponowali inną metodę (od nowa cała procedura), ale zdecydowaliśmy się na operacje. W ciążę zaszłam 4 miesiące później. Wyniki fragmentacji wyszły lepsze niż przed operacją (reszta bez większych zmian).

    Też mamy dobre doświadczenia z operacją. Wyniki również widocznie się nie poprawiły, ale przed operacja 2 lata nic. A po operacji w pierwszym miesiącu ciąża (nieudana - poronienie) a teraz 9 miesięcy po operacji druga ciąża. Teraz 11 tc i trzymamy kciuki żeby było dobrze.

  • Sesyjka Autorytet
    Postów: 2865 2258

    Wysłany: 14 października 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin wrote:
    Też mamy dobre doświadczenia z operacją. Wyniki również widocznie się nie poprawiły, ale przed operacja 2 lata nic. A po operacji w pierwszym miesiącu ciąża (nieudana - poronienie) a teraz 9 miesięcy po operacji druga ciąża. Teraz 11 tc i trzymamy kciuki żeby było dobrze.
    U nas też się poprawiły po roku operacji , nasienie mamy w normie. Aczkolwiek ciązy póki co brak

    age.png
    💏 starania o pierwszego maluszka od 01.2021

    👱🏼‍♀️:36
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
    09.2021- sono Hsg (oba drożne)
    12.2021- Histeroskopia (usunięty polip 1,5cm )

    🙋‍♂️:39
    operacja żylaków 1st.
    morfologia: 2% --> 12%, ruch i żywotność- ok
    HBA, DFI- ok

    1.08.2023 👶
  • Kulka Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 20 października 2021, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Moje pytanie dot. żylaków powrózka ale przy tym b.dobrych podstawowych wyników badań nasienia.
    Otóż - Mąż ma jak wyżej. Staramy się ponad 2 lata. Zero konkretnych przyczyn medycznych a ciąży nadal nie ma. IUI 2 nieudane próby. Szukamy cały czas przyczyny. Czy warto w takim przypadku zainwestować w badania nasienia typu SCD, HBA czy MSOME-6600?
    Możliwe to, że plemników jest dużo, są ruchliwe ale mogą nie być w stanie zapłodnić przez tego dziada (żylaka), mimo że każdy lekarz twierdzi, że nie powinno to być przyczyną???
    Badania te rozszerzone zaproponował Nam nowy lekarz ale czy w takim przypadku jest sens? Sam nie wiedział co do końca nam zaproponować…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2021, 13:59

    Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 28 lat
    🧑🏻 30 lat

    Ona:
    cykle ok. 28-30 dni
    w każdym cyklu dojrzały pękający pęcherzyk (przy cyklu stymulowanym Lamettą 2 pęcherzyki pękające), Clo też działa.

    drożność 🟢
    „niewielka” dwurożność macicy, lekkie tyłozgięcie❓
    io - wykluczone
    ▫️TSH - obniżone euthyroxem 36,5 -> Letrox 50
    ▫️ AMH - 4,8 ng/ml
    Aldosteron 184,93 ng/ml
    Kortyzol 7,13 ug/dl
    SHBG 84,31 nmol/l
    DHEA-SO4 260,00 ug/dl
    Prolaktyna 12,40 ng/ml
    Estradiol 49,60 po/ml
    ▫️05.2021 - IUI ❌
    ▫️08.2021 - IUI ❌

    On:
    mały żylak powrózka - nie powodujący problemów
    05.2020 - nasienie idealne
    04.2021 - nasienie idealne

    HBA - 96% prawidłowych wiążących
    SCD - 90% prawidłowa budowa
    10% nieprawidłowa budowa
  • Kin Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 20 października 2021, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulka wrote:
    Witajcie! Moje pytanie dot. żylaków powrózka ale przy tym b.dobrych podstawowych wyników badań nasienia.
    Otóż - Mąż ma jak wyżej. Staramy się ponad 2 lata. Zero konkretnych przyczyn medycznych a ciąży nadal nie ma. IUI 2 nieudane próby. Szukamy cały czas przyczyny. Czy warto w takim przypadku zainwestować w badania nasienia typu SCD, HBA czy MSOME-6600?
    Możliwe to, że plemników jest dużo, są ruchliwe ale mogą nie być w stanie zapłodnić przez tego dziada (żylaka), mimo że każdy lekarz twierdzi, że nie powinno to być przyczyną???
    Badania te rozszerzone zaproponował Nam nowy lekarz ale czy w takim przypadku jest sens? Sam nie wiedział co do końca nam zaproponować…

    Ja bym polecała badanie Fragmentacji DNA plemników. U nas po poprawie fragmentacji jest ciąża.

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • Kulka Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 20 października 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin wrote:
    Ja bym polecała badanie Fragmentacji DNA plemników. U nas po poprawie fragmentacji jest ciąża.


    Czy tak się nazywa to badanie czy ma może jakiś fachowy skrót? Dopiero raczkuje w tym temacie, dotąd zapewniano Nas, że to na pewno nie wina Męża i nie wymaga dalszych badań. Z mojej strony też jest wszystko w porządku więc ja już nie wiem..

    Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 28 lat
    🧑🏻 30 lat

    Ona:
    cykle ok. 28-30 dni
    w każdym cyklu dojrzały pękający pęcherzyk (przy cyklu stymulowanym Lamettą 2 pęcherzyki pękające), Clo też działa.

    drożność 🟢
    „niewielka” dwurożność macicy, lekkie tyłozgięcie❓
    io - wykluczone
    ▫️TSH - obniżone euthyroxem 36,5 -> Letrox 50
    ▫️ AMH - 4,8 ng/ml
    Aldosteron 184,93 ng/ml
    Kortyzol 7,13 ug/dl
    SHBG 84,31 nmol/l
    DHEA-SO4 260,00 ug/dl
    Prolaktyna 12,40 ng/ml
    Estradiol 49,60 po/ml
    ▫️05.2021 - IUI ❌
    ▫️08.2021 - IUI ❌

    On:
    mały żylak powrózka - nie powodujący problemów
    05.2020 - nasienie idealne
    04.2021 - nasienie idealne

    HBA - 96% prawidłowych wiążących
    SCD - 90% prawidłowa budowa
    10% nieprawidłowa budowa
  • Kin Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 20 października 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulka wrote:
    Czy tak się nazywa to badanie czy ma może jakiś fachowy skrót? Dopiero raczkuje w tym temacie, dotąd zapewniano Nas, że to na pewno nie wina Męża i nie wymaga dalszych badań. Z mojej strony też jest wszystko w porządku więc ja już nie wiem..

    Dokładnie tak się nazywa - Badanie Fragmentacji DNA plemnika. Ja robiłam w Invicie w Warszawie. Można wejść do nich na stronę i poczytać i tym badaniu. :)

  • Kulka Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 20 października 2021, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin wrote:
    Dokładnie tak się nazywa - Badanie Fragmentacji DNA plemnika. Ja robiłam w Invicie w Warszawie. Można wejść do nich na stronę i poczytać i tym badaniu. :)

    Już sprawdziłam i faktycznie lekarz wspominał o tym badaniu, myślę że chyba warto, być może tu jest pies pogrzebany. Dzięki Kin!

    Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 28 lat
    🧑🏻 30 lat

    Ona:
    cykle ok. 28-30 dni
    w każdym cyklu dojrzały pękający pęcherzyk (przy cyklu stymulowanym Lamettą 2 pęcherzyki pękające), Clo też działa.

    drożność 🟢
    „niewielka” dwurożność macicy, lekkie tyłozgięcie❓
    io - wykluczone
    ▫️TSH - obniżone euthyroxem 36,5 -> Letrox 50
    ▫️ AMH - 4,8 ng/ml
    Aldosteron 184,93 ng/ml
    Kortyzol 7,13 ug/dl
    SHBG 84,31 nmol/l
    DHEA-SO4 260,00 ug/dl
    Prolaktyna 12,40 ng/ml
    Estradiol 49,60 po/ml
    ▫️05.2021 - IUI ❌
    ▫️08.2021 - IUI ❌

    On:
    mały żylak powrózka - nie powodujący problemów
    05.2020 - nasienie idealne
    04.2021 - nasienie idealne

    HBA - 96% prawidłowych wiążących
    SCD - 90% prawidłowa budowa
    10% nieprawidłowa budowa
  • Liliili Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 23 października 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin a jaki wynik mieliście i na jaki poprawiliście, proszę napisz też w jaki sposób i w jakim czasie :)

  • Liliili Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 23 października 2021, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig004 wrote:
    My też słyszeliśmy, że wyniki super i że operacja nie pomoże. Dopóki nie zrobiliśmy fragmentacji DNA i się okazało, że jest słabo. W klinice zaproponowali inną metodę (od nowa cała procedura), ale zdecydowaliśmy się na operacje. W ciążę zaszłam 4 miesiące później. Wyniki fragmentacji wyszły lepsze niż przed operacją (reszta bez większych zmian).


    Jaka mieliscie fragmentacje?

  • Kin Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 23 października 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:
    Kin a jaki wynik mieliście i na jaki poprawiliście, proszę napisz też w jaki sposób i w jakim czasie :)

    Przed operacja nie wiem bo nie badaliśmy. Po operacji sukcesywnie spadało. Najpierw 28% później 26% i 24% (ostatni wynik). Po 3 miesiącach od ostatniego badania ciąża. Jestem już w 13 tyg. Trochę się bałam wad genetycznych, ale jestem już po badaniach prenatalnych i dziecko jest zdrowe :)
    Braliśmy suplementy, ale myśle ze u nas kluczowa była operacja. Do niej przez dwa lata nic. Po operacji ruszyło.
    Fragmentacja i morfologia zaczęły się poprawiać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2021, 13:15

  • Liliili Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 23 października 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co ile robiliście badanie fragemntacji? U na było 28, 21, 15 i znów 24,24

  • Kin Przyjaciółka
    Postów: 62 20

    Wysłany: 23 października 2021, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:
    A co ile robiliście badanie fragemntacji? U na było 28, 21, 15 i znów 24,24
    Co około 3 miesiące.

  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 27 października 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć , mam pytanie odnośnie azoospermii związanej z żylakami powrózka nasiennego 3 stopnia. Mój mąż miał właśnie operację mikroskopową usunięcia żpn i mamy zalecenie za 3 mce zbadać nasienie pod kątem obecności plemników oraz zbadać poziom hormonów. Czy zdarzyło się u któregoś z Waszych mężczyzn, że wyniki znacznie się poprawiły po takim zabiegu?

  • Okinny Autorytet
    Postów: 367 372

    Wysłany: 11 listopada 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!

    Dostaliśmy wyniki badań męża - DFI 48%, morfologia 1%, reszta w miarę w normie.

    8 lat temu miał DFI 34% (morfologia 2%) i pewnie to było przyczyną 1 poronienia, potem udało się zajść w ciążę z dobrym skutkiem. Juz wtedy wiedzielismy, ze ma zylaki powrozka, podeszlismy do embolizacji, ale ze wzgledu na wadę nie mozna sie bylo dostac do zyly. Temat odpuscilismy, bo zaszłam w ciaze.

    Teraz jednak staramy się o kolejne dziecko i jak widzicie, jest dużo gorzej. Zastanawiamy się, co dalej? Czy zostanie tylko IVF, czy ryzykować poronienie? Czy mozecie polecic jakiegoś mądrego lekarza w Poznaniu od takich tematów? Pomocy :(

    17 cs

    🏳

    Marzenia o drugim cudzie pozostaną, może kiedyś same się spełnią.
  • Gwiazdeczka 93 Autorytet
    Postów: 1077 1807

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny ❤️☺️

    Udzielam się na kilku wątkach i część z Was może mnie znać 😉
    Mąż dziś miał USG jąder u radiologa, ma potwierdzone żylaki powrózka nasiennego III po lewej stronie,ale przy badaniu wyszło, że po prawej są jeszcze większe,bo prawie centymetrowe....
    Mąż się bardzo zmartwił, pocieszam go, że damy radę i że głowa do góry,ale przeczytałam, że konieczne będzie USG jamy brzusznej,bo może okazać się, że gdzieś tam może być guz, z powodu którego żylaki powstały na prawym jądrze.... Dodam tylko, że kolejna wizyta u Androloga zalecona w I poł. Lutego ( lekarz kazał trzymać się zaleceń przez 3miesiace powtórzyć badania i dopiero do niego przyjść)

    Czy któraś z Was miała podobny przypadek z Mężem?

    Starania od 02.2021
    Ona :
    29 lat
    Hashimoto
    TSH 1,3 (euthyrox 75/100)
    Wit.D3 na granicy

    suplementacja i pozytywne myślenie 🌸💖

    On:
    32 lat
    Ruchliwość i żywotność ❌❌
    Żylaki p.n. III stopnia

    17.03.2022 embolizacja żylaków p.n.--‐---》czekamy na poprawę wyników

    Czerwiec :
    HBA 14% 😔 ❌
    Morfologia 1%
    Koncentracja 4,86 mln/ml😔❌
    Ruch postępowy 10,69% (gdzie min.32%) 😔❌
    Ruchome 19,5% (gdzie min.40%)😔❌

    DFI16%✅
    HDS 14%✅


    Listopad:
    IVF czas start
  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 12 grudnia 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okinny wrote:
    Witajcie!

    Dostaliśmy wyniki badań męża - DFI 48%, morfologia 1%, reszta w miarę w normie.

    8 lat temu miał DFI 34% (morfologia 2%) i pewnie to było przyczyną 1 poronienia, potem udało się zajść w ciążę z dobrym skutkiem. Juz wtedy wiedzielismy, ze ma zylaki powrozka, podeszlismy do embolizacji, ale ze wzgledu na wadę nie mozna sie bylo dostac do zyly. Temat odpuscilismy, bo zaszłam w ciaze.

    Teraz jednak staramy się o kolejne dziecko i jak widzicie, jest dużo gorzej. Zastanawiamy się, co dalej? Czy zostanie tylko IVF, czy ryzykować poronienie? Czy mozecie polecic jakiegoś mądrego lekarza w Poznaniu od takich tematów? Pomocy :(


    Czesc,

    Polecam doktora Skrzywanka w Poznaniu, jest radiologiem. Ciężko dodzwonić się do poradni, ale warto! Tam na miejscu zrobi usg. Wykonuje również zabieg embolizacji w Poznaniu.

  • Sisi95 Debiutantka
    Postów: 9 4

    Wysłany: 17 grudnia 2021, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Ja przychodzę do Was ze słowami otuchy. Mąż ma żylaki 3 stopnia, Morfologia 2,73% mąż wierzył ale ja w myślach pogodziłam się z tym, że nie ma szans na ciaze, że może in vitro nam pomoże. Od jakiegoś roku faszerowałam go suplementami z nadzieją, że może to coś da ale wyniki okazały się słabe. Bez zabezpieczenia kochaliśmy się od kwietnia tego roku. Mam nieregularne cykle. Ogólnie ciężka sytuacja.
    Wyczytałam, że olej z czarnuszki jest dobry na męskie sprawy , więc kupilam i pił przez 3 miesiące od ostatnich badań nasienia. Minęły 3 miesiące i chciałam umówić męża na badanie, a tu okres się zaczął spóźniać tydzień. Pomyślałam, że okej, tak wyszło, już kiedyś też miałam tak, że przyszedł po 37 dniach. Ale tym razem cos mnie zatchenlo żeby zrobić test. I wyszedl pozytywny!!!
    Pomyślałam Ok, jakiś słaby plemnikn się dostal i zaraz pewnie poronie. Pogodziłam się z tym.
    Ale... jest teraz 12 tc, jestem po teście PAPPA i wszystko jest w porządku! Aż nie wierzę że Nam się udało.
    Nie załamujcie się dziewczyny! W najmniej spodziewanym momencie do nas przyszła dzidzia to i do Was przyjdzie !

    Martina123, Gwiazdeczka 93, Sesyjka, Okinny lubią tę wiadomość

  • MikaSue Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 31 marca 2022, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Od roku staramy się o dziecko aż w końcu zabadaliśmy nasienie męża (azospermia). Po USG okazało się iż mąż ma żylakki powrózka na lewym jadrze. Lekarz zalecił operację. Mój małzonek bardzo sie przejał. Boi sie podejść do operacji. Czy mozecie polecić szpital w Warszawie ktory polecacie ? Chcemy załatwić sprawę na NFZ.

    Resztka nadziei
    Starania o dziecko od 2019 r.
    ▼Azoospermia, Dna Moczanowa
    4 badania nasienia: "0" / pojedyncze plemniki nieruchome /martwe
    Grudzień 2022 > Operacja ŻPN
    Sierpień 2023 > Biopsja mapująca
    genetyka+kariotyp ok
    Suplementacja :Tenfertil on, Tran, Maca, Czarnuszka

    *Walczymy*
  • Ananasova Autorytet
    Postów: 600 566

    Wysłany: 1 kwietnia 2022, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MikaSue wrote:
    Cześć dziewczyny. Od roku staramy się o dziecko aż w końcu zabadaliśmy nasienie męża (azospermia). Po USG okazało się iż mąż ma żylakki powrózka na lewym jadrze. Lekarz zalecił operację. Mój małzonek bardzo sie przejał. Boi sie podejść do operacji. Czy mozecie polecić szpital w Warszawie ktory polecacie ? Chcemy załatwić sprawę na NFZ.
    Jeśli operacja żylaków to tylko dr Wolski - Novum Warszawa zabieg mikroskopowy- najwyższy stopień skuteczności . Niestety nie na NFZ

‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ