Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Ig004 Autorytet

Wysłany: 13 października, 21:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też słyszeliśmy, że wyniki super i że operacja nie pomoże. Dopóki nie zrobiliśmy fragmentacji DNA i się okazało, że jest słabo. W klinice zaproponowali inną metodę (od nowa cała procedura), ale zdecydowaliśmy się na operacje. W ciążę zaszłam 4 miesiące później. Wyniki fragmentacji wyszły lepsze niż przed operacją (reszta bez większych zmian).

2a82ae0ca8.png
    Nieudane: 3 IUI, 4 transfery po ICSI
    Ciąża po operacji żpn
  • Kin Koleżanka

Wysłany: 14 października, 13:23

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig004 wrote:
    My też słyszeliśmy, że wyniki super i że operacja nie pomoże. Dopóki nie zrobiliśmy fragmentacji DNA i się okazało, że jest słabo. W klinice zaproponowali inną metodę (od nowa cała procedura), ale zdecydowaliśmy się na operacje. W ciążę zaszłam 4 miesiące później. Wyniki fragmentacji wyszły lepsze niż przed operacją (reszta bez większych zmian).

Też mamy dobre doświadczenia z operacją. Wyniki również widocznie się nie poprawiły, ale przed operacja 2 lata nic. A po operacji w pierwszym miesiącu ciąża (nieudana - poronienie) a teraz 9 miesięcy po operacji druga ciąża. Teraz 11 tc i trzymamy kciuki żeby było dobrze.

• Sesyjka Autorytet

Wysłany: 14 października, 14:05

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin wrote:
    Też mamy dobre doświadczenia z operacją. Wyniki również widocznie się nie poprawiły, ale przed operacja 2 lata nic. A po operacji w pierwszym miesiącu ciąża (nieudana - poronienie) a teraz 9 miesięcy po operacji druga ciąża. Teraz 11 tc i trzymamy kciuki żeby było dobrze.
    U nas też się poprawiły po roku operacji , nasienie mamy w normie. Aczkolwiek ciązy póki co brak

👱🏼‍♀️:35
    Owulacje potwierdzone monitoringami
    AMH- 2,6
    Hormony- ok

🙋‍♂️:38
    07.2020 operacja żylaków 1st.
    07.2021- w końcu nasienie w normie
    morfologia: 2% --> 7%
    Suplementacja

💏 starania o pierwszego maluszka
    2020- bez zabezpieczania , bez spiny
    01.2021- starania na poważnie

07.2021- Novum wizyta nr 2
    3.09.2021- Hsg (drożne)
    21.12.2021- Histeroskopia/ polip?
  • Kulka Znajoma

Wysłany: 20 października, 13:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Moje pytanie dot. żylaków powrózka ale przy tym b.dobrych podstawowych wyników badań nasienia.
    Otóż - Mąż ma jak wyżej. Staramy się ponad 2 lata. Zero konkretnych przyczyn medycznych a ciąży nadal nie ma. IUI 2 nieudane próby. Szukamy cały czas przyczyny. Czy warto w takim przypadku zainwestować w badania nasienia typu SCD, HBA czy MSOME-6600?
    Możliwe to, że plemników jest dużo, są ruchliwe ale mogą nie być w stanie zapłodnić przez tego dziada (żylaka), mimo że każdy lekarz twierdzi, że nie powinno to być przyczyną???
    Badania te rozszerzone zaproponował Nam nowy lekarz ale czy w takim przypadku jest sens? Sam nie wiedział co do końca nam zaproponować…

Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października, 13:59

Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 27 lat
    🧑🏻 29 lat

Ona:
    cykle ok. 32 dni
    w każdym cyklu dojrzały pękający pęcherzyk (przy cyklu stymulowanym Lamettą 2 pęcherzyki pękające)

drożność 🟢
    TSH - obniżone euthyroxem 36,5
    AMH - 4,8
    05.2021 - pierwsza IUI ❌
    08.2021 - druga IUI ❌
  • Kin Koleżanka

Wysłany: 20 października, 15:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulka wrote:
    Witajcie! Moje pytanie dot. żylaków powrózka ale przy tym b.dobrych podstawowych wyników badań nasienia.
    Otóż - Mąż ma jak wyżej. Staramy się ponad 2 lata. Zero konkretnych przyczyn medycznych a ciąży nadal nie ma. IUI 2 nieudane próby. Szukamy cały czas przyczyny. Czy warto w takim przypadku zainwestować w badania nasienia typu SCD, HBA czy MSOME-6600?
    Możliwe to, że plemników jest dużo, są ruchliwe ale mogą nie być w stanie zapłodnić przez tego dziada (żylaka), mimo że każdy lekarz twierdzi, że nie powinno to być przyczyną???
    Badania te rozszerzone zaproponował Nam nowy lekarz ale czy w takim przypadku jest sens? Sam nie wiedział co do końca nam zaproponować…

Ja bym polecała badanie Fragmentacji DNA plemników. U nas po poprawie fragmentacji jest ciąża.

• Kulka Znajoma

Wysłany: 20 października, 15:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin wrote:
    Ja bym polecała badanie Fragmentacji DNA plemników. U nas po poprawie fragmentacji jest ciąża.

Czy tak się nazywa to badanie czy ma może jakiś fachowy skrót? Dopiero raczkuje w tym temacie, dotąd zapewniano Nas, że to na pewno nie wina Męża i nie wymaga dalszych badań. Z mojej strony też jest wszystko w porządku więc ja już nie wiem..

Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 27 lat
    🧑🏻 29 lat

Ona:
    cykle ok. 32 dni
    w każdym cyklu dojrzały pękający pęcherzyk (przy cyklu stymulowanym Lamettą 2 pęcherzyki pękające)

drożność 🟢
    AMH - 4,8
    05.2021 - pierwsza IUI ❌
    08.2021 - druga IUI ❌
  • Kin Koleżanka

Wysłany: 20 października, 16:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kulka wrote:
    Czy tak się nazywa to badanie czy ma może jakiś fachowy skrót? Dopiero raczkuje w tym temacie, dotąd zapewniano Nas, że to na pewno nie wina Męża i nie wymaga dalszych badań. Z mojej strony też jest wszystko w porządku więc ja już nie wiem..

Dokładnie tak się nazywa - Badanie Fragmentacji DNA plemnika. Ja robiłam w Invicie w Warszawie. Można wejść do nich na stronę i poczytać i tym badaniu. :)

• Kulka Znajoma

Wysłany: 20 października, 16:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin wrote:
    Dokładnie tak się nazywa - Badanie Fragmentacji DNA plemnika. Ja robiłam w Invicie w Warszawie. Można wejść do nich na stronę i poczytać i tym badaniu. :)

Już sprawdziłam i faktycznie lekarz wspominał o tym badaniu, myślę że chyba warto, być może tu jest pies pogrzebany. Dzięki Kin!

Starania od 09.2019 ⏱
    👩🏼 27 lat
    🧑🏻 29 lat

Ona:
    cykle ok. 32 dni

drożność 🟢
    AMH - 4,8
    05.2021 - pierwsza IUI ❌
    08.2021 - druga IUI ❌
  • Liliili Koleżanka

Wysłany: 23 października, 13:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kin a jaki wynik mieliście i na jaki poprawiliście, proszę napisz też w jaki sposób i w jakim czasie :)

• Liliili Koleżanka

Wysłany: 23 października, 13:08

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ig004 wrote:

Jaka mieliscie fragmentacje?

• Kin Koleżanka

Wysłany: 23 października, 13:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:
    Kin a jaki wynik mieliście i na jaki poprawiliście, proszę napisz też w jaki sposób i w jakim czasie :)

Przed operacja nie wiem bo nie badaliśmy. Po operacji sukcesywnie spadało. Najpierw 28% później 26% i 24% (ostatni wynik). Po 3 miesiącach od ostatniego badania ciąża. Jestem już w 13 tyg. Trochę się bałam wad genetycznych, ale jestem już po badaniach prenatalnych i dziecko jest zdrowe :)
    Braliśmy suplementy, ale myśle ze u nas kluczowa była operacja. Do niej przez dwa lata nic. Po operacji ruszyło.
    Fragmentacja i morfologia zaczęły się poprawiać.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października, 13:15

• Liliili Koleżanka

Wysłany: 23 października, 15:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co ile robiliście badanie fragemntacji? U na było 28, 21, 15 i znów 24,24

• Kin Koleżanka

Wysłany: 23 października, 16:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliili wrote:
    A co ile robiliście badanie fragemntacji? U na było 28, 21, 15 i znów 24,24
    Co około 3 miesiące.

• Ananasova Debiutantka

Wysłany: 27 października, 20:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć , mam pytanie odnośnie azoospermii związanej z żylakami powrózka nasiennego 3 stopnia. Mój mąż miał właśnie operację mikroskopową usunięcia żpn i mamy zalecenie za 3 mce zbadać nasienie pod kątem obecności plemników oraz zbadać poziom hormonów. Czy zdarzyło się u któregoś z Waszych mężczyzn, że wyniki znacznie się poprawiły po takim zabiegu?

M -Azoo
    ŻPN 3 st - zabieg 10.2021
    Ja-Hashimoto - Euthyrox 75
    -Czekamy na biopsję-
  • Okinny Przyjaciółka

Wysłany: 11 listopada, 11:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!

Dostaliśmy wyniki badań męża - DFI 48%, morfologia 1%, reszta w miarę w normie.

8 lat temu miał DFI 34% (morfologia 2%) i pewnie to było przyczyną 1 poronienia, potem udało się zajść w ciążę z dobrym skutkiem. Juz wtedy wiedzielismy, ze ma zylaki powrozka, podeszlismy do embolizacji, ale ze wzgledu na wadę nie mozna sie bylo dostac do zyly. Temat odpuscilismy, bo zaszłam w ciaze.

Teraz jednak staramy się o kolejne dziecko i jak widzicie, jest dużo gorzej. Zastanawiamy się, co dalej? Czy zostanie tylko IVF, czy ryzykować poronienie? Czy mozecie polecic jakiegoś mądrego lekarza w Poznaniu od takich tematów? Pomocy :(

• Gwiazdeczka 93 Autorytet

Wysłany: 6 grudnia, 10:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny ❤️☺️

Udzielam się na kilku wątkach i część z Was może mnie znać 😉
    Mąż dziś miał USG jąder u radiologa, ma potwierdzone żylaki powrózka nasiennego III po lewej stronie,ale przy badaniu wyszło, że po prawej są jeszcze większe,bo prawie centymetrowe....
    Mąż się bardzo zmartwił, pocieszam go, że damy radę i że głowa do góry,ale przeczytałam, że konieczne będzie USG jamy brzusznej,bo może okazać się, że gdzieś tam może być guz, z powodu którego żylaki powstały na prawym jądrze.... Dodam tylko, że kolejna wizyta u Androloga zalecona w I poł. Lutego ( lekarz kazał trzymać się zaleceń przez 3miesiace powtórzyć badania i dopiero do niego przyjść)

Czy któraś z Was miała podobny przypadek z Mężem?

Starania od 02.2021
    Ona :
    28 lat
    Hashimoto
    TSh wahające-- Euthyrox 25 + dieta by obniżyć jego poziom
    Wszystkie hormony ✅
    Wit. D✅
    Kwas foliowy: nieco powyżej normy
    Dieta i suplementacja

On:
    31 lat
    Morfologia ✅
    Ruchliwość i żywotność ❌❌ do poprawy
    Wdrożenie Diety, sportu, suplementacji
    Żylaki p.n. III stopnia

Plan: II pol. Stycznia ponownie badanie nasienia; w lutym kolejna wizyta u Androloga---> wyznaczenie terminu operacji żylaków
‹‹ 119 120 121 122 123
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ