X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 27 października 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Wiesz, że faceci mają niski próg bólowy w szczególności jeśli chodzi o ich klejnoty ;) jak się ma wodniaka to jedno jajo jest wyraźnie większe..
    To nie narzeka na wielkość a właśnie tkliwosc. Nawet nie bol.
    Wiem wiem jak to jest z mężczyznami;)
    Niby są twardzi a naprawdę nie do końca.
    A mój miał usuwane zylaki obu jąder więc tkliwe mogą być.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 listopada 2016, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc :) Czy ktoś jest tuz po badaniu nasienia po operacji? Jakies nowe wieści w temacie ?:)

    NiecierpliwaPannaAnna lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 3 listopada 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też z chęcią zobaczyłabym jakieś wieści w sprawie badań po operacji żpn :). Mój mąż dopiero w styczniu 2017 będzie miał powtórne badanie nasienia i oczywiście z chęcią podzielę się z Wam informacją

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2016, 14:33

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 3 listopada 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez oczywiście podzielę się wynikami :) Poki co czekam na pozytywne wieści od innych koleżanek na forum -w tym temacie :)

    NiecierpliwaPannaAnna lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • strawberry Autorytet
    Postów: 516 1093

    Wysłany: 4 listopada 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2018, 21:34

    „Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
    ale później radość dla niego zakwitnie.” Syr 1,23
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 4 listopada 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaKicia87 wrote:
    U mojego męża również stwierdzono "liczne żylaki powrózna nasiennego". W środę mamy wizytę u androloga jestem ciekawa co powie, czy skieruje mężą na zabieg. Konsultowaliśmy wynik USG już u jednego androloga - nie był za zabiegiem. Jak widać sa lekarza ZA i PRZECIW zabiegowi. Ciekawe co postanowi nasz lekarz prowadzący....U mojego męża wyniki są słabiutkie, plemników jest mało 5 mln na ml / do tego morfologia tragiczna. Oby ten zabieg nam pomógł bo już tracę jakąkolwiek nadzieję :(

    dziewczyny ! androlog? u nas urolog stwierdził żylaki iod razu przepisał zabieg niekt nas nie skierował do androloga nie wiedzielismy nawet że jest taka specjalizacja lekarska :( po zabiegu wyniki nasienia były gorsze niż przed (ale moze za wczesnie zrobilismy badaia) jakies pol roku po zabiegu żylaki wrociły. teraz dwa miesiace mąż suplementował się rzeczami najbardziej polecanymi na plodnosc czyli :
    L-karnityna 440 mg
    L-arginina 250 mg
    koenzym Q10 15 mg
    Witamina E 120 mg
    Cynk 40 mg
    Kwas foliowy 800 mcg
    Glutation 80 mg
    Selen 60 mcg
    dodatkowo od niedawna maca
    jeśli chcecie własciwosci poczytać to dajcie znac lub poczytajcie o leku profertil
    ponad dwa miesiace suplementacji a poprawa nasienia bardzo mała, tzn mi się wydaje że to jest mała poprawa jak na 2,5 miesiaca kuracji, na profertilu pisze ze efekty sa po 2 miesiacah wlasnie. sama juz nie wiem co robic, czy mozecie polecic cos naprawde skutecznego co poprawilo nasienie waszych męzow/partnerów :( przepraszam nie czytałam wszystkich postów bo tego duzo bardzo a i moze ktoś nowy sie odezwie

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 4 listopada 2016, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Wysokie FSH wskazuje na uszkodzenie jąder niestety... a przyczyną uszkodzenia mogą być z kolei żylaki... po operacji jakość nasienia zazwyczaj się poprawia, ale generalnie wysokie FSH to gorsze rokowanie... zależy też jak wysokie to fsh

    co za gówniany lekarz............ !!!!! przeprszam za wyrażenie ale nie dosc że nie poinformował nas o istnieniu androloga nie zlecił badaia FSH nie mielismy pojecia ze to waznny hormon takze w męskiej płodnosci a w dodatku jak mąż się upomniał o skierowanie na bad poziomu testosteronu to odmówil ! a inny z NFZ od razu po 'pomacaniu' jąder zlecił zabieg który notabene w niczym nam nie pomogl bo zylaki zaraz wrocily a wynikii dalej są słabe. Moze gdyby nas wysłał do androloga to dzisiaj moj mąż miałby jedną wielką wstrętna bliznę mniej i zaoszczedzilby stresu i L4.... ale sie zezłosciłam teraz na tego lekarza. gdzie oni robia tą medycynę, jak mozna tak potraktowac kogos... nie zrobi badan wszystko ma gdzies, nie wazne przyczyny, nie wazne jaki stan zabieg i z głowy, i nastepny pacjent... trace wiare w lekarzy

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 4 listopada 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na temat supli na poprawe nasienia się nie wypowiem, sami jesteśmy w fazie brania suplemrntow, po operacji, ale przed badaniem.
    Mogę powiedzieć tylko ze fertilman plus nie zmienił nic.

    freta lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 6 listopada 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :(
    no nic zrobimy u jakiegos innego lekarza albo prywatnie FSH i testosteron a potem zobaczymy co dalej :(

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Uluś87 Koleżanka
    Postów: 48 25

    Wysłany: 7 listopada 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie my od dwóch urologów usłyszeliśmy że żylaki niestety bardzo często wracają po operacji. Znowu dwóch andrologów stwierdziło że w naszym przypadku musimy przede wszystkim powalczyć z hormonami. Więc chwilowo suplementy + leki i czekamy na ponowne badania w styczniu i zobaczymy o z tego wyniknie.

  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 10 listopada 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AiCha4811 wrote:
    dziewczyny ! androlog? u nas urolog stwierdził żylaki iod razu przepisał zabieg niekt nas nie skierował do androloga nie wiedzielismy nawet że jest taka specjalizacja lekarska :( po zabiegu wyniki nasienia były gorsze niż przed (ale moze za wczesnie zrobilismy badaia) jakies pol roku po zabiegu żylaki wrociły. teraz dwa miesiace mąż suplementował się rzeczami najbardziej polecanymi na plodnosc czyli :
    L-karnityna 440 mg
    L-arginina 250 mg
    koenzym Q10 15 mg
    Witamina E 120 mg
    Cynk 40 mg
    Kwas foliowy 800 mcg
    Glutation 80 mg
    Selen 60 mcg
    dodatkowo od niedawna maca
    jeśli chcecie własciwosci poczytać to dajcie znac lub poczytajcie o leku profertil
    ponad dwa miesiace suplementacji a poprawa nasienia bardzo mała, tzn mi się wydaje że to jest mała poprawa jak na 2,5 miesiaca kuracji, na profertilu pisze ze efekty sa po 2 miesiacah wlasnie. sama juz nie wiem co robic, czy mozecie polecic cos naprawde skutecznego co poprawilo nasienie waszych męzow/partnerów :( przepraszam nie czytałam wszystkich postów bo tego duzo bardzo a i moze ktoś nowy sie odezwie

    O widzę że jesteś tutaj na forum:) Moj co prawda nie ma żylaków ale kupiłam mu suplementację pod kątem obnizania homocysteiny , bo jej wysoki poziom niszczy naczynia. Kupiłam mu 5 mg kwasu foliowego , vit B6 50mg 3x2 tabl. , B 12 100qcg SOLGAR L-karnityna kompleks 2xdziennie , lipiforma plus( na obniżenie cholesterolu i homocysteiny-sa tam małe dawki także B I foliowego ale za małe i daje mi jeszcze osobno.) i cynk 1g vit C . Zaszalałam trochę, pracuję jako tech. farmacji i jakoś wolę terapię szokową. polecam artykuł o homocysteinie http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/modulatory-homocysteiny
    ale suplementu nie polecam aż tak bo można taniej złożyć z innych preparatów. A poziom homocysteiny można w laboratoriach zmierzyć. Może choć trochę pomogłam, nie możemy się poddać musimy być silne :) Solgar L-karnityna kompleks kupiłam bo zawiera mieszankę związków i super się wchłania i jeden taki preparat na rynku, znajoma robiła z tych tabletek proszki w aptece na serduszko dziecka i ponoć polepszały się mu wyniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2016, 22:34

    11 cykl starań
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 11 listopada 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o cześć uparciuszku :d dzieeeki za ten artykul, lubie nowinki, poczytam, a tymczasem czekamy na jego badania FSH

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Uparciuszek Ekspertka
    Postów: 360 76

    Wysłany: 11 listopada 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojemu też porobię badania, dużo od was dziewczyny się dowiedziałam o badaniach i już mam w głowie plan , póki co czekam na posiew nasienia. Dobrze jest się wymieniać doświadczeniami i pomysłami:)

    AiCha4811 lubi tę wiadomość

    11 cykl starań
  • NiecierpliwaPannaAnna Koleżanka
    Postów: 72 14

    Wysłany: 17 listopada 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, przestraszyłam się, że żpn powracają....Myślicie, że metoda usuwania żylaków ma znaczenie dla odnawiania się żylaków?

    3jgxskjoz1ux77k8.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 listopada 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje ze bez przesady, przy laparoskopiwym klipsuje się glowne zyly/tetnice.
    Wiadomo ze jak jest nadciśnienie tętnicze albo przepływ kiepski wtedy powstają obocznice i żylaki.
    Trzeba się kontrolować.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 listopada 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakies nowe wyniki badań po operacji?

    iv09i09katk65tr1.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy robić za tydzien, ale niby bezsensu jest robić po 3 miesiacach, bo całe spektrum efektow widoczne jest po 6 miesiącach, także jeszcze nie wiemy....

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 listopada 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa wrote:
    Mieliśmy robić za tydzien, ale niby bezsensu jest robić po 3 miesiacach, bo całe spektrum efektow widoczne jest po 6 miesiącach, także jeszcze nie wiemy....
    Wszystkei publikacje te medyczne na pubmedzie donoszą ze po 3 mcach efekt jest ten sam jak po 6 i odchodzi się od badań po 6mcach.

    iv09i09katk65tr1.png
  • cocosowa Autorytet
    Postów: 615 152

    Wysłany: 20 listopada 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam ordynator mówił że lepiej po 6 miesiącach aby się nie rozczarować. Czytałam też stronę z przeglądu urologicznego. Tu masz linka o statystykach jak sie poprawiały parametry:
    http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2354
    A zresztą powiem ci aby wątpię aby teraz badania wyszły dobrze. Mojego klejnoty jeszcze bolą chodzić chodzi, ale o porannym bieganiu nie ma mowy.jakimś innym wysiłku fizycznym tez nie. cały czas chodzi w obcisłych majtach aby trzymać je na miejscu...

    Starania od 06.2014
    Walka z męskim problemem:( (Terato-Asthenozoospermia ) Z 0 do 1% prawidłowych plemników
    28.07.2015 *11tc
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 listopada 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja czytałam ze po tych 3 mcach można już smialo badać.
    Ja na pewno napisze jak u mojego meza wyniki, jeśli wszystko pojdzie po mojej myśli to badania w grudniu czyli będzie ok 3 mce po op.
    Mojego tez pobolewają jeszcze jajka.
    No ale co zrobić. Operacja w naszym przypadku była obowiazkowa.
    Mamy nadzieje ze wyniki choć trochę skoczą w góre.

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ