X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy zylaki powrozka nasiennego
Odpowiedz

zylaki powrozka nasiennego

Oceń ten wątek:
  • Miśka06 Ekspertka
    Postów: 145 70

    Wysłany: 3 lutego 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Powiedzcie mi proszę - czy żylaki 4,0 mm to bardzo źle? Który to stopień?

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 3 lutego 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka06 wrote:
    Hej,
    Powiedzcie mi proszę - czy żylaki 4,0 mm to bardzo źle? Który to stopień?


    My też mieliśmy 4.0 żylaki. N lekarz tłumaczył że żylaki żylakami najważniejsze jest czy próbą valsalwy jest dodatnią czy ujemna. Bo to zalegająca krew powoduje pogorszenie jakości nasienia

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Miśka06 Ekspertka
    Postów: 145 70

    Wysłany: 3 lutego 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    My też mieliśmy 4.0 żylaki. N lekarz tłumaczył że żylaki żylakami najważniejsze jest czy próbą valsalwy jest dodatnią czy ujemna. Bo to zalegająca krew powoduje pogorszenie jakości nasienia

    „... 4,0 mm z wstecznym przepływem podczas próby valsalwy”

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 3 lutego 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas była identyczna sytuacja i skończyło się zabiegiem embolizacja ponieważ męża pobolewaly żylaki tez

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2019, 21:13

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moj mąż nie chce juz isc na tą operację.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 22:04

  • Nelaaaaaa Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 4 lutego 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)
    przestudiowałam cały wątek i odważę się napisać w skrócie:

    - starania od roku
    - badania hormonalne moje - niski progesteron: 1,53 w 24 dc., duphaston 2 x 1, reszta ok
    - 1,5 cm torbiel endometrialna --> mała, ale podwyższony marker endometriozy --> CA 125 = ponad 100, laparoskopia ginekologiczna w następnym tygodniu, by zbadać, czy wszystko tam w środku ok i drożność
    - badanie nasienia styczen 2019 --> koncentracja 6,99 mln/ml
    24,47 mln/ejakulat
    morfologia 3%
    Oligospermia
    teratozoospermia
    podwyższona lepkość
    -żylaki III stopnia - operacja w tym miesiącu.

    I tyle.. czekanie na wyniki.
    Ściskam, fajnie że tu jesteście.



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2019, 22:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    A moj mąż nie chce juz isc na tą operację.
    O jej a czemu?
    Moj moze mu powiedziec ze nie ma sie czego bac:)

  • Olka1991 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was dziewczyny ... my także jesteśmy po zabiegu laparaskopowym usunięcia żylaków... Wyniki co prawda troszkę się poprawiły.w maju mieliśmy zabieg. W październiku zrobiliśmy badanie nasienia i było sporo bo z 7.5mln jest 11.5. zaczęliśmy na własną rękę brać profertil (możliwe że był to błąd bo wyniki się pogorszyły i z ilości i z prędkości :( ) .. mąż co prawda w ostatnim czasie był przeziebiony ale wątpię żeby to miał jakiś wpływ. jestem załamana.. idziemy w środę do androloga i mam nadzieję że nas dalej pokieruje ...

    Olka1991
  • Nelaaaaaa Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a po jakim czasie ponownie spadły wyniki? Po tym jak wzrosły po operacji? Jedno wynika z tego wątku, ze to jest totalnie nie do przewidzenia jaki bedzie wynik po operacji, po suplementach itp. Dlatego boje sie tez sięgać po sumplemety, ale chyba nie mogą aż tak zaszkodzić, sama nie wiem, przeczytałam cały ten wątek przez 3 dni i mam kocioł w głowie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelaaaaaa wrote:
    Hej, a po jakim czasie ponownie spadły wyniki? Po tym jak wzrosły po operacji? Jedno wynika z tego wątku, ze to jest totalnie nie do przewidzenia jaki bedzie wynik po operacji, po suplementach itp. Dlatego boje sie tez sięgać po sumplemety, ale chyba nie mogą aż tak zaszkodzić, sama nie wiem, przeczytałam cały ten wątek przez 3 dni i mam kocioł w głowie
    Suplementy na pewno nie zaszkodzą. A nóż pomogą:)

    Nelaaaaaa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nuch wrote:
    A co sie stalo ze nagle zmienil decyzje? My dzisiaj idziemy na pierwsza kontrole po operacji.

    A czy to cos da? Poprawi sie na tyle zeby zajsc naturalnie i jeszcze z 1 jajowodem bo nikt sie za niedrozny nie chce wziac? I kiedy ta poprawa nastapi jak wogole nastapi? A ewentualne komplikacje?

  • Olka1991 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelaaaaaa wrote:
    Hej, a po jakim czasie ponownie spadły wyniki? Po tym jak wzrosły po operacji? Jedno wynika z tego wątku, ze to jest totalnie nie do przewidzenia jaki bedzie wynik po operacji, po suplementach itp. Dlatego boje sie tez sięgać po sumplemety, ale chyba nie mogą aż tak zaszkodzić, sama nie wiem, przeczytałam cały ten wątek przez 3 dni i mam kocioł w głowie
    Robiliśmy w październiku po zabiegu a pogorszyły się jak zrobiliśmy teraz pod koniec stycznia .. akurat w tym samym okresie jak zaczęliśmy brać tabletki profertil od października do stycznia ..

    Olka1991
  • Nelaaaaaa Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 4 lutego 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A poki co w żadnej klinice niepłodności nie byliście, tylko działacie androlog/urolog czekając na lepsze wyniki, tak?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelaaaaaa wrote:
    A poki co w żadnej klinice niepłodności nie byliście, tylko działacie androlog/urolog czekając na lepsze wyniki, tak?

    Do kogo to pytanie?

  • Nelaaaaaa Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 4 lutego 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aj przepraszam - do Olka1991, ale za wszelkie doświadczenia w tym
    temacie bede bardzo wdzięczna, nam powiedzieli ze z takimi wynikami to tylko in vitro wchodzi w grę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2019, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam tez tak powiedzieli. Wiec naprawde myslimy czy jest sens kroić meza.

  • Nelaaaaaa Znajoma
    Postów: 19 1

    Wysłany: 5 lutego 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam powiedzieli wprost-30% szans na poprawę wyników nasienia. A noz widelec, ale długo nie będziemy czekać: 4-6 mc na poprawę po zabiegu, potem nie będziemy sie juz łudzić. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z poprawa wynikow po operacji to loteria.
    Bo jednemu sie poprawia, drugiemu nie.
    Najwazniejsze chyba jest to, czy faktycznie zylaki byly przyczyna zlych wynikow. Bo jesli tak, to poprawa moze byc duza. A jesli to nie zylaki odpowiadaly za marne wyniki no to niestety ale taka operacja nie pomoze:(

‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ